Jak sprawdzić, czy ktoś nagra Twój post lub historię na Snapchacie?

//www.youtube.com/watch?v=WhGX2O1_tPMu0026t=6s

Snapchat został pierwotnie stworzony, aby zapewnić tymczasowe doświadczenie czatu. Zdjęcia udostępnione znajomym na Snapchacie znikały dziesięć sekund po ich obejrzeniu, podczas gdy bardziej zaangażowane „Historie” trwały przez 24 godziny, zanim zniknęły. Z powodu tej postrzeganej ochrony prywatności Snapchat stał się znany jako miejsce, w którym ludzie mogą udostępniać swoje najbardziej intymne zdjęcia.

Z powodu powszechnego korzystania z usługi, a tym bardziej, że tak wielu użytkowników witryny to nastolatki, pojawiły się obawy, że pozbawieni skrupułów użytkownicy witryny mogą użyć technologii przechwytywania lub nagrywania ekranu w celu wykonania trwałych kopii obrazów, które miały być przemijające. Snapchat zaczął tworzyć funkcję, która ostrzegałaby użytkowników, gdyby ktoś zrobił zrzut ekranu z ich snapów.

Od tego czasu odkrywane są różne techniki i metody wykonywania potajemnych zrzutów ekranu. Niektóre z nich są blokowane przez Snapchata, podczas gdy inne są niemożliwe do wykrycia. Dlatego możesz stwierdzić, czy ktoś robi zrzut ekranu Twojego posta lub historii na Snapchacie, ale to tylko połowa czasu.

Chociaż istniały różnice w tym, kiedy i jak zrzuty ekranu są wykrywane i rejestrowane przez Snapchat, ten artykuł wyjaśnia aktualny stan powiadomień o zrzutach ekranu i nagrywaniu ekranu na Snapchacie, według stanu na lipiec 2021 r.

iPhone'y i nagrywanie ekranu na Snapchacie

Jeśli masz otwartą aplikację Snapchat na swoim iPhonie, oglądasz przystawkę lub historię i robisz zrzut ekranu, naciskając jednocześnie przycisk Początek i przycisk zasilania, Snapchat zarejestruje zrzut ekranu, a następnie wykona dwie rzeczy : po pierwsze, w twoim dzienniku czatu lub kanale zostanie wzmianka, że ​​zrobiłeś zrzut ekranu, a po drugie, wyśle ​​alert do osoby, z którą rozmawiasz, aby poinformować ją o tym, co się stało.

Ten alert pojawi się jako wyskakujące okienko w Snapchacie innej osoby, a w przypadku pominięcia go w powodzi powiadomień, Snapchat umieści również powiadomienie w dzienniku czatu lub kanale.

Czy możesz nagrać historię Snapchata bez ich wiedzy?

Niezależnie od tego, czy używasz Androida, czy iOS, możliwości nagrywania historii Snapchata bez wiedzy drugiej osoby wynoszą około 50 procent. Ponieważ dostępnych jest mnóstwo aplikacji, a nowe pojawiają się po lewej i prawej stronie, może być trudno stwierdzić, czy Snapchat je wykryje i wyśle ​​​​powiadomienia do drugiej strony.

Nagrywanie ekranu Snapchata na iOS

Rozwój Apple iOS w wersji 11 we wrześniu 2017 roku stworzył ogromny problem PR dla Snapchata, ponieważ iOS 11 wprowadził nową funkcję na iPhone'ach: nagrywanie ekranu. Dzięki nagrywaniu ekranu użytkownicy iPhone'a mogli nacisnąć przycisk i automatycznie nagrywać wszystko, co wydarzyło się na wyświetlaczu telefonu. O ile nagrania ekranu na iOS były wygodne, Snapchat nie mógł ich wykryć. Począwszy od wersji 10.17.5 Snapchata na iOS, nagrania były oficjalnie wykrywalne.

Snapchat

Istnieje wiele programów do nagrywania ekranu, z których niektóre działają w wersjach systemu iOS przed iOS 11, a niektóre wymagają użycia iPada lub komputera stacjonarnego do nagrywania iPhone'a podłączonego za pomocą kabla do transmisji danych.

Pytanie otwarte, czy te metody zostaną wykryte przez Snapchata; ponieważ większość z tych aplikacji to programy płatne.

Nagrywanie ekranu Snapchata na Androida

Świat smartfonów z Androidem jest znacznie bardziej otwarty niż stosunkowo kontrolowana piaskownica Apple. Nie tylko wielu programistów walczy o kolejne nagranie ekranu na Androidzie, ponieważ łatwiej jest je wyświetlić w Sklepie Play, ale masz różne wersje systemu operacyjnego, które działają w nieco inny sposób.

Praktycznie każdy programista może skonfigurować się do wydawania nowych wersji aplikacji na Androida, a wielu z nich ma; co więcej, sami producenci telefonów są znani z tworzenia własnych, częściowo zastrzeżonych aplikacji, które mogą łatwo ukryć się przed wykryciem Snapchata. Oczywiście Snapchat ciężko pracuje, aby być na bieżąco z najnowszymi łamaczami prywatności, ale nadal jest to prawie niemożliwe.

Problem z prywatnością na Snapchacie tkwi w samej architekturze Androida; jest to platforma bardzo otwarta, ale jednocześnie zapewnia bardzo dobre zabezpieczenia dla poszczególnych aplikacji, uniemożliwiając „szpiegowanie” jednej aplikacji przez inną bez współpracy między programistami.

Typowe sposoby Inne Nagrywaj lub zrzuty ekranu Twoje historie i posty na Snapchacie

Nawet gdyby świat Androida stał się bardziej podobny do uporządkowanej i uporządkowanej społeczności, którą tyranizuje Apple, Snapchat nie będzie mógł chronić swoich użytkowników przed zrzutami ekranu i nagraniami z ekranu, ponieważ istnieją metody przechwytywania ekranu, które całkowicie omijają oprogramowanie danego urządzenia.

Na iPhone'ach istnieją techniki używania QuickTime na komputerze stacjonarnym do przechwytywania obrazu wideo z podłączonego iPhone'a. Na komputerach z systemem Windows możesz skonfigurować emulator Androida, taki jak BlueStacks lub Nox, i zainstalować Snapchat na emulatorze, a następnie użyć wbudowanych zrzutów ekranu systemu Windows i programów do nagrywania ekranu, aby zarchiwizować wszystko, co chcesz przechwycić. Możliwe jest nawet skonfigurowanie innego urządzenia i użycie wbudowanego aparatu do nagrywania tego, co jest wyświetlane na ekranie telefonu, całkowicie omijając wszystkie funkcje bezpieczeństwa Snapchata. Lub, jeśli chcesz uzyskać naprawdę starą szkołę, możesz po prostu zrobić zdjęcie ekranu telefonu innym aparatem.

Snapchat, chociaż nie trąbi o tych faktach swojej bazie użytkowników, po cichu przestał twierdzić, że może powstrzymać ludzi przed robieniem zrzutów ekranu bez powiadamiania użytkowników. Obietnica całkowicie tymczasowego udostępniania zdjęć i udostępniania filmów, choć atrakcyjna od samego początku, okazała się technologicznie niemożliwa do zrealizowania w dzisiejszym świecie.

Systemy operacyjne na smartfony są po prostu zbyt dobre w dostarczaniu aplikacjom niezbędnej funkcjonalności, a same smartfony są po prostu zbyt łatwe w sieciowaniu i łączeniu z innymi maszynami. Ani Snapchat, ani żaden inny twórca aplikacji nie może mieć nadziei na sprawowanie znaczącej kontroli nad środowiskiem komputerowym, które można rozbudowywać i elastycznie.

Ochrona Twojej prywatności na Snapchacie

Przy wszystkich dzisiejszych postępach technologicznych i ograniczonej kontroli ze strony użytkownika, co możesz zrobić, aby chronić swoją prywatność w Snapchacie?

W przyszłości ważne jest, aby ograniczyć dostęp do swojego kanału Snapchat do osób, które znasz i którym ufasz. Jest to obca koncepcja dla wielu ludzi, którzy dorastali w kulturze „Influencer” i założeniu, że więcej obserwujących i więcej widzów jest zawsze lepszych. Jednak jeśli chodzi o twój najbardziej prywatny materiał, to nie jest prawda. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby tego rodzaju materiały były publiczne, to w porządku – to twój wybór. Jeśli chcesz to ograniczyć, musisz ograniczyć swoje działania na Snapchacie i kontrolować, kto może je wyświetlać. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby chronić swoją prywatność na Snapchacie.

Snapchat na iPhonie
  1. Ustaw swój prywatność konta możliwość Tylko przyjaciele. Oznacza to, że tylko wspólnie zadeklarowani znajomi mogą zobaczyć Twoje posty.

  2. Wyłącz Szybkie dodawanie. Funkcja szybkiego dodawania jest świetna dla osób, które próbują zbudować jak największą liczbę obserwujących bez rozróżnienia. W Ustawieniach znajdź Zobacz mnie w Szybkim dodawaniu, dotknij go i wyłącz ustawienie.

  3. Odrzuć losowe prośby. Gdy otrzymasz zaproszenie do znajomych od kogoś, kogo nie znasz, odrzuć je.

  4. Nie publikuj swojej nazwy użytkownika lub Snapcode.

  5. Jeśli masz zapisane snapy w swoim Wspomnienia, przenieś je do Sekcja Tylko moje oczy. Stuknij znacznik wyboru w prawym górnym rogu sekcji Wspomnienia, wybierz obrazy, które chcesz zabezpieczyć, i stuknij ikonę kłódki u dołu aplikacji.

Teraz dla tych, którzy chcą być obserwowani publicznie na Snapchacie, po prostu uważaj na to, co publikujesz! To wszystko, co można powiedzieć.

Końcowe przemyślenia

Należy pamiętać, że gdy ktoś ma dostęp do twoich snapów lub twoich historii, powinieneś założyć, że ma do nich stały dostęp. Oznacza to, że gdy uzyskają pozwolenie na przeglądanie twoich rzeczy, można je bardzo łatwo zapisać na lokalnym dysku twardym lub w chmurze, lub, co gorsza, opublikować w jakimś nieprzyjemnym zakątku Dark Web. Więc jeśli masz „tego rodzaju” materiały w swojej przeszłości Snapchata, prawdopodobnie powinieneś uznać, że twoja prywatność została już naruszona.

Od samego początku Snapchat stał się jedną z największych na świecie platform mediów społecznościowych, głównie ze względu na efemeryczny charakter wiadomości Snapchata. Możliwość wysyłania i odbierania tymczasowych zdjęć i filmów może być bardzo zabawna, ale może wydawać się naruszeniem prywatności, gdy ekrany ludzi nagrywają Twoje posty lub historie.

Chociaż Snapchat powiadamia Cię, gdy ktoś na ekranie rejestruje któryś z Twoich Snapów, ważne jest, aby pamiętać, że istnieją aplikacje innych firm, które mogą to obejść. Tak więc, jak powinieneś, korzystając z dowolnej platformy mediów społecznościowych, pamiętaj o treściach, które publikujesz na Snapchacie. Gdy już tam jest, trudno jest kontrolować, co się z nim dzieje.

Zawsze możesz stworzyć prywatną historię na Snapchacie, ale pamiętaj, że ktoś może udostępnić ją innej osobie, której nie znasz!