Jak sprawdzić, czy ktoś wykonuje zrzuty ekranu FaceTime

Komunikacja online zmieniła sposób, w jaki rozmawiamy i spotykamy się z innymi w ciągu ostatnich dziesięciu lat. FaceTime to funkcja specyficzna dla Apple, która umożliwia użytkownikom prowadzenie rozmów wideo z komputerów iPhone, iPad lub Mac.

Jak sprawdzić, czy ktoś wykonuje zrzuty ekranu FaceTime

Prosta w użyciu aplikacja, fani Apple cieszą się funkcjami FaceTime od dekady. Wraz z rozwojem technologii i nadużywaniem technologii, twórcy aplikacji stają się coraz bardziej świadomi Twojej prywatności i sposobów jej ochrony. Wiedza o tym, czy ktoś nagrywa lub robi zdjęcia Twojej rozmowy, jest kluczowym krokiem w kierunku zapobiegania naruszeniom prywatności.

Jak zapewne widzieliście w przypadku Snapchata i innych aplikacji, technologia dała nam możliwość sprawdzenia, czy ktoś wykonał zrzut ekranu z naszej rozmowy wideo lub wideo. Być może zastanawiasz się, czy FaceTime ma tę opcję.

Porozmawiajmy o alertach zrzutu ekranu FaceTime i innych szczegółach zrzutu ekranu FaceTime.

Czy możesz dowiedzieć się, czy ktoś robi zrzut ekranu Twojego FaceTime?

FaceTime powiadomi osobę, jeśli zrobisz zrzut ekranu podczas odtwarzania wideo.

To wyskakujące okienko nie tylko pojawia się zaraz po zrobieniu zdjęcia, ale także wskazuje osobę, która je zrobiła. Jest to przydatne podczas grupowych spotkań FaceTime. Nie można zaprzeczyć, kto wykonał zrzut ekranu, gdy pojawi się ten alert.

Wadą tego powiadomienia jest to, że trwa tylko kilka sekund. Użytkownicy, którzy są zajęci, mogą tego nie widzieć. Gdy wyskakujące okienko zniknie, nie ma możliwości uzyskania do niego dostępu, co oznacza, że ​​jeśli nie widzisz go, gdy pojawia się po raz pierwszy, nie będziesz wiedział, ani nie będziesz miał dowodu, że zrzut ekranu został zajęty.

Czy ktoś może ominąć alert?

Chociaż powiadomienie wypełnia się, gdy ktoś robi zrzut ekranu, nic się nie pojawia, jeśli zdecyduje się na nagrywanie ekranu. Dodając opcję nagrywania ekranu do Centrum sterowania za pomocą ustawień, każdy uczestnik połączenia może przechwytywać zarówno zawartość wideo, jak i audio bez Twojej wiedzy.

Nagrywanie rozmowy FaceTime to z pewnością opcja dla każdego, kto korzysta z aplikacji.

Powiadomienia o zrzutach ekranu i bezpieczeństwo

Większość dzisiejszych aplikacji stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ nasze dane osobowe są bardzo łatwo dostępne i wykorzystywane w niewłaściwy sposób. Podobnie jak Instagram, Facebook, Snapchat i podobne aplikacje, FaceTime może być niebezpieczny. Osoba, z którą rozmawiasz, może robić zrzuty ekranu na żywo i wykorzystywać je przeciwko tobie, w taki czy inny sposób.

Dlatego zawsze powinieneś uważać na to, co robisz, korzystając z dowolnego urządzenia inteligentnego lub aplikacji mediów społecznościowych, niezależnie od tego, czy jest to FaceTime, czy Facebook.

Zrzuty ekranu FaceTime

Na przykład Snapchat postanowił złagodzić to ryzyko. Wdrożyli funkcję powiadomień, która automatycznie ostrzega użytkowników, gdy tylko ktoś zrobi zrzut ekranu swojej wiadomości, gdy tylko aplikacja zostanie uruchomiona. W ten sposób, chociaż nie możesz zmusić ich do usunięcia zrzutu ekranu, możesz przynajmniej poprosić ich o to i uniknąć wysyłania im Snapów w przyszłości.

Ta funkcja jest niezwykle pomocna, ponieważ pozwala swobodnie rozmawiać, wiedząc, że zostaniesz powiadomiony, jeśli ktoś wykona zrzut ekranu z Twoich zdjęć lub wiadomości bez Twojej zgody.

Zrzuty ekranu na FaceTime?

Tak, możesz zrobić zrzut ekranu na FaceTime. Możesz zrobić zrzut ekranu większości aplikacji, chyba że ustawienia prywatności aplikacji Ci na to nie pozwalają.

Przykładem jest większość aplikacji bankowych. Te aplikacje chronią Twoją prywatność, blokując zrzut ekranu w celu ochrony poufnych informacji. Inne aplikacje, takie jak Snapchat, pozwalają zrobić zrzut ekranu, ale zawsze informują o tym drugiego użytkownika.

Jak robić zrzuty ekranu na FaceTime

Jak już wspomnieliśmy, robienie zrzutów ekranu na FaceTime to bułka z masłem na dowolnym urządzeniu iPhone.

Powiedz, czy ktoś wykonuje zrzuty ekranu FaceTime

Należy pamiętać, że w systemie operacyjnym iOS 13 masz również możliwość robienia zdjęć FaceTime Live podczas rozmowy. Jeśli początkowo nie widzisz opcji zrobienia zdjęcia podczas rozmowy, wykonaj następujące czynności, aby je dodać:

  1. Wejdź w „Ustawienia”
  2. Przewiń w dół do „FaceTime” i dotknij go
  3. Upewnij się, że opcja „FaceTime Live Photos” jest włączona

Po włączeniu powinieneś zobaczyć opcję zrobienia zdjęcia FaceTime Live. Należy pamiętać, że to również powiadomi innych użytkowników o zrobieniu zdjęcia.

Wykonywanie zrzutów ekranu FaceTime na iPadzie

Poniższe kroki pokażą Ci, jak zrobić zrzut ekranu FaceTime na urządzeniu iPad:

  1. Rozpocznij rozmowę wideo FaceTime.
  2. Podczas rozmowy naciśnij i przytrzymaj przycisk Wznów/Uśpij (przycisk zasilania) i przycisk Początek.
  3. Ekran zacznie migać i usłyszysz dźwięk migawki aparatu, zakładając, że masz włączony dźwięk w swoim urządzeniu.

Zrzut ekranu zostanie zapisany w Twojej galerii.

Wykonywanie zrzutów ekranu FaceTime na iPhonie

Wykonanie zrzutu ekranu FaceTime na urządzeniu iPhone wymaga tych samych kroków, co wcześniej. Musisz tylko znaleźć odpowiednie przyciski, które uruchamiają funkcję zrzutu ekranu w telefonie.

W większości przypadków należy jednocześnie nacisnąć przycisk „Domek” i przycisk „Zasilanie” znajdujący się z boku telefonu, a następnie szybko je zwolnić. Oczywiście powinieneś być w swojej aplikacji FaceTime, jeśli chcesz zrzut ekranu swojej rozmowy.

Czy możesz korzystać z FaceTime na Androidzie?

Ponieważ FaceTime został opracowany dla użytkowników iPhone'a, aplikacja nie jest dostępna w sklepie Google Play, a użytkownicy smartfonów z Androidem nie mogą z niej korzystać, ponieważ nie jest kompatybilna z ich systemem operacyjnym.

Jednak w ostatnich latach na rynku pojawiła się nowa aplikacja, która przypomina aplikację FaceTime. Mogą z niego korzystać zarówno użytkownicy iPhone'a, jak i Androida.

Ta wieloplatformowa alternatywa FaceTime nazywa się Google Duo. Ta aplikacja umożliwia prowadzenie rozmów wideo na telefonie z Androidem ze znajomym, który używa iPhone'a. Aplikacja jest bardzo prosta i przyjazna dla użytkownika, więc najprawdopodobniej nie będziesz mieć problemów z ustaleniem, jak to działa.

Czy widzisz, czy po rozłączeniu ktoś wykonał zrzut ekranu z Twojego połączenia FaceTime?

Nie. Niestety FaceTime nie prowadzi dziennika tych zrzutów ekranu. Jedynym sposobem, aby wiedzieć, jest to, że patrzysz na ekran, kiedy to się dzieje.

Czy robienie zrzutów ekranu połączenia FaceTime jest nielegalne?

Odpowiedź na to pytanie, choć niezwykle skomplikowana, zależy od stanu, w którym żyjesz, i charakteru przechwyconych treści. Jeśli ktoś wykona na przykład zrzuty ekranu z nieodpowiednimi zdjęciami osoby nieletniej, pociąga to za sobą poważne konsekwencje. u003cbru003eu003cbru003eAby uzyskać najdokładniejsze informacje, najlepiej sprawdzić przepisy obowiązujące w Twoim stanie w tym zakresie.

Gdzie trafiają zrzuty ekranu FaceTime?

Zapiszą się w aplikacji Galeria na telefonie. Wystarczy dotknąć, aby wyświetlić swoje zdjęcia i kliknąć folder Zrzut ekranu, aby uzyskać do niego dostęp.

Chroń się podczas korzystania z aplikacji

Cyberprzestępcy często atakują platformy i aplikacje mediów społecznościowych i wykorzystują Twoje dane osobowe do oszustw. Bez względu na to, z której aplikacji korzystasz regularnie, rób wszystko, co w Twojej mocy, aby chronić swoje poufne informacje.

Unikaj publikowania czegokolwiek bardzo wrażliwego na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jeśli chodzi o FaceTime, niewiele możesz zrobić ze swoim bezpieczeństwem, ponieważ każdy może zrobić zrzut ekranu bez Twojej wiedzy podczas rozmowy z nimi. Jedyne, co możesz zrobić, to wybrać, z kim rozmawiasz.