Jak sprawdzić, czy ktoś otworzył Twój e-mail?

Jeśli wysłałeś ważnego e-maila i czekasz na odpowiedź, wiedza o tym, czy dana osoba go przeczytała i pisze odpowiedź, czy jeszcze nie dotarła do niej, może zaoszczędzić wiele niespokojnego oczekiwania. Mając to na uwadze, oto jak sprawdzić, czy ktoś otworzył Twój e-mail, czy nie.

Jak sprawdzić, czy ktoś otworzył Twój e-mail?

Niezależnie od tego, czy z powodów biznesowych, czy osobistych, czekanie na odpowiedź od kogoś nigdy nie jest łatwe. Nie musisz mieć obsesji, aby ciągle sprawdzać swoją skrzynkę odbiorczą, a czas może pozornie ciągnąć się w nieskończoność, gdy czekasz. Osoba, na którą czekasz, mogła nie widzieć Twojego e-maila, być może musi poczekać, aż będzie mogła odpowiedzieć lub może potrzebować dodatkowego czasu lub informacji, zanim będzie mogła odpowiedzieć. Jeśli tego nie wiesz, czas wydaje się wieczny.

Istnieje kilka sposobów na stwierdzenie, czy ktoś otworzył Twoją wiadomość e-mail, ale żaden z nich nie jest w 100% skuteczny. Działają przez większość czasu, ale nie są gwarantowane. Są jednak lepsze niż nic.

Jak sprawdzić, czy ktoś otworzył Twoją pocztę e-mail w programie Microsoft Outlook

Jako platforma poczty e-mail zorientowana na biznes, Microsoft Outlook oferuje wiele przydatnych funkcji, które pomagają zarządzać pocztą e-mail. Jeśli korzystasz z klasycznego programu Outlook lub Office 365, masz opcje. Jednym z nich jest potwierdzenie dostarczenia, a drugim potwierdzenie odczytu. Pierwszy wyśle ​​wiadomość ping, gdy odbiorca otrzyma wiadomość e-mail, a drugi poinformuje Cię, gdy go otworzy.

Aby użyć potwierdzeń odczytu:

  1. Otwórz Outlooka i wybierz adres e-mail, z którego chcesz wysłać (jeśli używasz wielu adresów), a następnie wybierz Nowa wiadomość. Przycisk Nowa wiadomość programu Outlook
  2. Następnie kliknij trzy poziome kropki znajdujące się obok Wyrzucać i kliknij Pokaż opcje wiadomości. Menu opcji programu Outlook
  3. Zaznacz pole obok Poproś o potwierdzenie doręczenia i/lub Poproś o potwierdzenie odczytu. Opcje wiadomości programu Outlook

Jedynym problemem związanym z tą metodą jest to, że odbiorca korzysta z trybu podglądu. W niektórych okolicznościach wyzwalacz potwierdzenia odczytu nie występuje. Dodatkowo odbiorca zostanie ostrzeżony i może wyłączyć opcję wysłania jednego. Wreszcie ta opcja nie jest dostępna w internetowej wersji Outlooka.

Jak sprawdzić, czy ktoś otworzył Twój e-mail za pomocą Gmaila

Gmail natywnie oferuje śledzenie wiadomości e-mail, ale stosuje je do wszystkich wiadomości e-mail. Jeśli chcesz śledzić tylko okazjonalne wiadomości e-mail, istnieje przydatne rozszerzenie przeglądarki, które właśnie to robi. RightInbox to bardzo przydatne narzędzie, ale kosztuje, podczas gdy Mailtrack dla Gmaila i Inbox nie. Dostępna jest bezpłatna wersja RightInbox, która jest dobra dla 10 e-maili miesięcznie, w przeciwnym razie Mailtrack dla Gmaila i Inbox wykona zadanie.

Ponieważ wcześniej korzystałem z RightInbox, użyję tego.

  1. Odwiedź witrynę RightInbox i wybierz plan Darmowy. Strona instalacji RightinBox
  2. Link przeniesie Cię do Chrome Web Store. Kliknij Dodaj do Chrome aby pobrać rozszerzenie przeglądarki i zainstalować je w Chrome. Sklep internetowy Chrome dla RightInBox
  3. Otwórz Gmaila i powinieneś zobaczyć powiadomienie z prośbą o aktywację Right Inbox. Wybierać Zaloguj się przez Google aby go aktywować. Monit w prawej skrzynce odbiorczej
  4. Wybierz Utwórz, aby utworzyć nową wiadomość e-mail. Przycisk poczty Gmail
  5. Kliknij ikonę oka u dołu okna wiadomości e-mail i zaznacz pola, aby dodać śledzenie kliknięć lub otwarć. Monit w prawej skrzynce odbiorczej

Mailtrack dla Gmaila i skrzynki odbiorczej ma podobną konfigurację, która wykorzystuje system zaznaczania, taki jak WhatsApp, aby pokazać, czy wiadomość e-mail została dostarczona i przeczytana, czy nie.

Narzędzia innych firm, które informują, czy ktoś otworzył Twój e-mail

Jeśli zajmujesz się marketingiem lub wysyłasz promocyjne wiadomości e-mail, istnieje kilka narzędzi innych firm, które mogą pomóc w śledzeniu. Wiele z nich kosztuje, ale oferuje bezpłatne wersje próbne lub ograniczone bezpłatne konta, które działają równie dobrze.

Narzędzia obejmują Media Monkey, Bananatag, Yesware i Mailtrack. Wszystkie działają w podobny sposób. Instalujesz aplikację lub rozszerzenie przeglądarki, włączasz i gotowe. Darmowe konta są zwykle ograniczone do skończonej liczby e-maili, które możesz śledzić miesięcznie, co nie zadziała, jeśli jesteś użytkownikiem komercyjnym. Każdy z czterech wymienionych powyżej korzysta z modelu subskrypcji, aby włączyć wszystkie funkcje.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, korzystając z bezpłatnych kont w narzędziach innych firm, jest to, że niektórzy dołączą link na dole wiadomości e-mail informujący odbiorcę, że z niego korzystasz. Powinno to wystarczyć w większości sytuacji, ale pamiętaj o swoich odbiorcach, jeśli chcesz z nich korzystać.

Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi Twoje e-maile

Jeśli jesteś po drugiej stronie równania i chcesz wiedzieć, czy ktoś śledzi, czy czytasz e-maile, czy nie, możesz. Dodatek do Chrome o nazwie Ugly Email pozwala to zrobić. Jeśli wykryje kod zwrotny do zdalnego serwera lub klienta, dodaje gałkę oczną do wiersza tematu skrzynki odbiorczej. Blokuje również informacje zwrotne od trackera, co jest bardzo przydatne!

Pomijając etykę, bardzo łatwo jest stwierdzić, czy ktoś otworzył Twoją wiadomość e-mail. Masz jakieś inne narzędzia lub techniki, które działają? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!