Jak sprawdzić, czy ktoś Cię wyciszył na Twitterze [październik 2020]

W zależności od tego, kogo zapytasz, Twitter jest albo tętniącą życiem siecią społecznościową, która pozwala na połączenia międzyludzkie, albo szambo negatywności i ignorancji.

Na szczęście Twitter zawiera funkcje, które pomagają użytkownikom dostosować sposób korzystania z Twittera i ignorować określonych użytkowników, co może sprawić, że korzystanie z witryny będzie uciążliwe.

Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów przejęcia kontroli nad kanałem na Twitterze jest użycie funkcji wyciszania, która pozwala ukryć tweety online bez blokowania ich.

Ale co, jeśli jesteś odbiorcą tego? i Czy możesz stwierdzić, czy ktoś wyciszył Cię na Twitterze?

Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czy ktoś wyciszył Cię na Twitterze?

Wyciszenie użytkownika usuwa jego tweety z osi czasu, ale nie informuje drugiej osoby, co się stało. Tak więc odpowiedź na główne pytanie „Czy możesz stwierdzić, czy ktoś wyciszył Cię na Twitterze?” jest nie – przynajmniej nie przez samą aplikację.

Ta funkcja została dodana z myślą o prywatności — nie byłaby zbyt pomocna w unikaniu dramatu, gdyby na ciebie gadała.

Chociaż kiedyś można było używać TweetDeck — własnej aplikacji Twittera do zarządzania kontami stworzonej dla zaawansowanych użytkowników — aby zobaczyć, którzy użytkownicy cię wyciszyli, Twitter naprawił ten exploit w 2018 roku, czyniąc aplikację praktycznie bezużyteczną dla każdego, kto chciał sprawdzić, czy ich konto ma został wyciszony.

To sprawia, że ​​trudno jest naprawdę stwierdzić, czy ktoś wyciszył Cię na Twitterze, ale dzięki szybkiemu obejściu możesz całkiem nieźle zgadnąć.

Inżynieria społeczna na Twitterze

Jakie są Twoje inne opcje prawidłowego wykrywania, czy ktoś Cię wyciszył? Oto umowa: chociaż nie ma gwarancji, że to zadziała, stosując odrobiną dedukcji społecznej, możemy szybko określić, czy ktoś Cię wyciszył. Oto jak to zrobić.

Wyciszanie na Twitterze nie tylko wyłącza tweety i retweety w ich kanale, ale także wyłącza powiadomienia z twojego konta na ich urządzeniu. Znajdź na swoim profilu tweet, który wydaje się dość prosty, a następnie odpowiedz coś krótkiego i prostego, ale wystarczającego, aby uzyskać odpowiedź w postaci polubienia lub odpowiedzi.

Poczekaj, aż otrzymasz odpowiedź, a jeśli tak, istnieje duża szansa, że ​​nie jesteś wyciszony. Jeśli jednak Twoja odpowiedź pozostanie niezauważona, prawdopodobnie inne użycie wyciszyło Twoje konto.

Jak wyciszyć kogoś na Twitterze

Wyciszanie kogoś jest bardzo szybkie i łatwe do wykonania. Wystarczy otworzyć tweeta i wybrać opcję „Wycisz”. Równie łatwo możesz wyłączyć wyciszenie.

Wyciszanie kogoś to nie to samo, co anulowanie obserwowania lub blokowanie. Nadal możesz wysyłać wiadomości bezpośrednie do wyciszonego konta, a oni mogą wysłać Ci wiadomość DM. Po prostu nie widzisz ich tweetów na swojej osi czasu. To mniej więcej to samo, co przestanie obserwować kogoś na Facebooku bez usuwania go ze znajomych.

Aby wyciszyć kogoś z tweeta:

  1. Otwórz Tweeta i wybierz ikonę strzałki w dół.

  2. Wybierać Niemy.

Aby wyciszyć w profilu użytkownika:

  1. Otwórz stronę profilu osoby, którą chcesz wyciszyć.

  2. Wybierz ikona menu z trzema kropkami na stronie.

  3. Wybierać Niemy z menu.

Aby wyłączyć wyciszenie kogoś, wystarczy ponownie odwiedzić jego profil i wybrać ikonę głośnika, aby wyłączyć wyciszenie.

Wiele zastosowań wyciszania

Wyciszanie kogoś na Twitterze nie polega tylko na uciszeniu osób, które nadmiernie dzielą się treścią, czy dawaniu sobie przestrzeni przed trudnymi krewnymi. Jasne, to jest jego główny cel, ale przydaje się również, jeśli zarządzasz kontami w mediach społecznościowych w pracy lub w zawodzie. Robiłem obie te rzeczy i często korzystałem z funkcji wyciszania.

Wyciszanie osób

Wyciszanie poszczególnych użytkowników Twittera jest przydatne zarówno osobiście, jak i zawodowo. Osobiście możesz uniknąć ich tweetów, pozostając w kontakcie. Pozwala to uniknąć niezręczności, która towarzyszy blokowaniu lub usuwaniu znajomych z kogoś, kto prawdopodobnie będzie chciał wiedzieć, dlaczego lub znaleźć nowy i ekscytujący sposób, aby cię nękać. Profesjonalnie oznacza to, że możesz wyczyścić komercyjny kanał na Twitterze, odfiltrować marketing, spam, boty i trolle oraz zachować wolną i przejrzystą oś czasu.

Oznacza to również, że możesz utrzymywać i zwiększać liczbę obserwujących bez konieczności zastanowienia się nad ich tweetami. Podczas gdy czyjaś liczba osobistych obserwujących jest nadal postrzegana jako miara popularności, firmy i organizacje muszą utrzymywać ją na jak najwyższym poziomie, aby uzyskać wiarygodność i uznanie dla firmy lub grupy, którą wspierają. Wyciszanie utrzymuje liczby, ale czyści kanał.

Organizacje wyciszania

Niezależnie od tego, czy wyciszasz kandydatów i PAC w sezonie wyborczym, czy po prostu próbujesz wyciszyć marki, które spamują Cię zbyt dużą ilością informacji, wyciszanie organizacji online to świetna opcja, aby uporządkować trochę bałaganu w swoim kanale. Jeśli znajdujesz dużo spamu, wyciszenie konta, które go wysłało, naprawdę działa. Może się okazać, że poświęcisz kilka chwil na szaleństwo wyciszenia. Na szczęście proces jest tak prosty, że możesz wyciszyć dużo spamu w krótkim czasie!

Czy znasz jakiś sposób, aby stwierdzić, czy ktoś wyciszył Cię na Twitterze? Powiedz nam poniżej, jeśli tak!