Jak sprawdzić, czy ktoś usunął Twoją rozmowę w Snapchacie?

Snapchat to popularna aplikacja społecznościowa, która wspięła się na szczyt dzięki kulturze prywatności użytkowników. Wysyłanie migawek i wiadomości, które nie pozostawiają śladów, automatyczne usuwanie treści i ostrzeganie użytkowników o zrobieniu zrzutu ekranu, tworzyło dziwaczne funkcje.

Jak sprawdzić, czy ktoś usunął Twoją rozmowę w Snapchacie?

Jeśli nie jesteś otwarcie zaznajomiony z aplikacją, jest wiele rzeczy do nauczenia się. Nawet najbardziej doświadczeni użytkownicy Snapchata mają pytania dotyczące usuwania wiadomości. Wiadomości Snapchata są automatycznie usuwane po ich przeczytaniu (lub 24 godziny, w zależności od ustawień). Użytkownicy mogą również ręcznie usuwać te komunikaty. Skąd więc będziesz wiedzieć, czy ktoś usunął wiadomość, którą mu wysłałeś?

Ten artykuł został wywołany bardziej obszerną dyskusją wokół Snapchata, która wywołała sporo pytań w zespole. Mimo że większość ludzi to doświadczeni użytkownicy sieci społecznościowych, wciąż były rzeczy, o których nie wiedzieli. Niektóre z pytań, które się pojawiły, są wymienione poniżej.

Identyfikowanie, kiedy ktoś usuwa Twoje wiadomości na czacie

Rozpoznanie, kiedy ktoś usunie Twoją wiadomość na czacie, zależy od tego, w jaki sposób została ona usunięta. Jeśli użytkownik usunie czat po jego obejrzeniu (lub po 24 godzinach, w zależności od ustawień czatu), jest to normalna funkcja. Nie otrzymasz powiadomienia, że ​​użytkownik usunął czat.

Jednak Snapchat pozwala teraz usunąć czat po wysłaniu, przytrzymując palec na rozmowie i wybierając opcję usuwania. Chociaż możesz usunąć wiadomość z dowolnego powodu (literówka, niewłaściwa osoba itp.), inny użytkownik widzi, że usunąłeś wiadomość.

Z drugiej strony, jeśli użytkownicy usuną całą historię czatów z ustawień, nie zaalarmuje to żadnych nadawców o wyczyszczeniu pamięci podręcznej, głównie dlatego, że czyści historię tylko po stronie aktywnych użytkowników.

Ręczne usuwanie czatów w Snapchacie

Oczywiście możesz usunąć wszystkie czaty i historie po swojej stronie, ale nie dla osoby po drugiej stronie rozmowy. Pamiętaj, że ręczne usuwanie rozmów na czacie, zanim druga strona je otrzyma, powiadamia ich o usunięciu wiadomości! Jeśli urządzasz wiosenne porządki i chcesz wyczyścić rozmowy, możesz wyczyścić swój kanał czatu, nie martwiąc się o to, że inne strony się o tym dowiedzą.

Aby wyczyścić kanał czatu:

  1. Otwórz Snapchat i wybierz ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu.

  2. Wybierz ikonę menu - tę, która wygląda jak koło zębate - aby uzyskać dostęp do ustawień.

  3. Przewiń do opcji Wyczyść rozmowy w nagłówku Prywatność.

  4. Stuknij „X” obok rozmów w następnym oknie, aby je usunąć.

Jeśli chcesz, możesz również usunąć swoje historie. Po 24 godzinach ulegają samozniszczeniu, ale jeśli chcesz przyspieszyć, możesz to zrobić.

  1. Otwórz Snapchat i kliknij ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu.

  2. Wybierz historię, którą chcesz usunąć z listy.

  3. Wybierz małą strzałkę w górę na dole historii.

  4. Wybierz ikonę kosza i potwierdź.

Spowoduje to usunięcie go ze Snapchata ze skutkiem natychmiastowym. Jeśli ktoś już go przegląda, będzie mógł go dokończyć, ponieważ jest już dla nich załadowany, ale po zamknięciu zniknie.

Prawdopodobnie zauważyłeś już, że Snapchat może być raczej niedbały, jeśli chodzi o powiadomienia. Krótka natura Snapchata prawdopodobnie odgrywa w tym rolę; gdy baza użytkowników jest już przyzwyczajona do komunikacji znikającej w ciągu jednego dnia. Gdyby użytkownicy otrzymali powiadomienie o każdej aktywności innego użytkownika, prawdopodobnie z czasem straciłoby to swoje odwołanie.

Dużo wiedzy przyjmujemy za pewnik, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy, z których korzystamy na co dzień. Możemy stale używać Snapchata, ale jak pokazała nasza dyskusja, są rzeczy, których wszyscy możemy się jeszcze nauczyć.

Często zadawane pytania dotyczące usuwania Snapchatów

Jeśli usunę kogoś jako znajomego, czy nadal widzi ostatnią wiadomość, którą wysłałem?

Tak, gdy wiadomość zostanie odebrana przez drugą osobę, tracisz nad nią kontrolę. Serwer dostarcza wiadomość na urządzenie drugiej osoby. Ta wiadomość nadal pojawia się na ich koncie Snapchat.

Istnieje kilka aplikacji innych firm, które twierdzą, że usuwają wiadomość ze skrzynki odbiorczej innego użytkownika. Niestety wydaje się, że nie działają. Jak wspomniano powyżej, po wysłaniu wiadomości do innej osoby serwer umieszcza ją w swojej skrzynce odbiorczej, wymykając się jej spod kontroli.

Jedną z wypróbowanych i prawdziwych metod usuwania wiadomości jest usunięcie konta Snapchat. W zależności od treści, które wysłałeś, usunięcie konta jest drastycznym posunięciem, ale być może niezbędnym.

Czy ktoś może powiedzieć, czy przekazujesz jego Snapchata komuś innemu?

Nie, Snapchat nie powiadamia oryginalnego twórcy Story, że został przekazany komuś innemu. Snapchat mówi im, kto początkowo to widział, ale nie mówi, co dzieje się później.

Alphr przetestował to, aby upewnić się, że nadal jest ważny i nie otrzymano powiadomienia, gdy ktoś przekazał Historię komuś innemu.

Czy możesz zablokować czyjąś historię Snapchata bez usuwania jej jako znajomego?

Snapchat daje możliwość „wyciszenia” czyjejś historii. Odwiedź profil sprawcy i dotknij trzech pionowych kropek znajdujących się w prawym górnym rogu. Dotknij „Wycisz historię”, aby zmienił kolor na niebieski.

Na szczęście Snapchat nie wysyła ostrzeżenia do innego użytkownika, jeśli wyciszysz jego historię lub zablokujesz jego konto. Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, czy ktoś usunął Cię z listy znajomych Snapchata. Chociaż nie ma żadnych oficjalnych sposobów, aby Twoi znajomi mogli sprawdzić, czy ich zablokowałeś, istnieją pewne znaki ostrzegawcze.

Możesz je również pominąć. Po prostu przesuń palcem w lewo, gdy pojawi się historia, a Snapchat przejdzie do następnej. Społecznie jest to znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza opcja, ponieważ nikogo nie urazi i nie będziesz musiał tłumaczyć swojemu przyjacielowi, że nie może Cię już znaleźć na Snapchacie, ponieważ myślałeś, że jest nudny.

'Przepraszam! Nie można znaleźć nazwy użytkownika”. Czy zostałem zablokowany?

Co zaskakujące, tylko jeden z nas kiedykolwiek widział tę wiadomość. To mówi nam, że albo wszyscy jesteśmy nudni i nieszkodliwi, albo mamy wybaczających przyjaciół. Więc co mówi nam wiadomość? Jeśli zobaczysz „Przepraszam! Nie można znaleźć nazwy użytkownika”, zwykle oznacza to, że zostałeś zablokowany przez tę osobę.

Zamiast mówić prostym językiem, Snapchat pomyślał, że będzie łagodniej, jeśli po prostu powiedzieli, że aplikacja nie może ich znaleźć.