Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku [wrzesień 2021]

Media społecznościowe to świetne narzędzie służące do interakcji i poznawania innych. Czasami Ty lub ktoś inny może zostać „zablokowany” przez innego użytkownika. Ta funkcja jest dostępna dla każdego z dowolnego powodu.

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku [wrzesień 2021]

Aby chronić prywatność użytkowników lub uczucia innych, Facebook nie pokazuje, kto Cię zablokował. Nie ma powiadomienia, że ​​zostałeś zablokowany, ani listy użytkowników, którzy zablokowali Twoje konto.

Możesz się zastanawiać, jak możesz stwierdzić, czy ktoś Cię zablokował?

Jaka jest różnica między zablokowanym a nieprzyjacielem?

Przede wszystkim zrozummy, że istnieje duża różnica między blokowaniem a nieprzyjacielem. Gdy inny użytkownik cię odprzyjaźni, nadal możesz zobaczyć jego profil, komentarze na wspólnych stronach i wszelkie udostępniane przez niego treści publiczne.

Jeśli jednak ktoś zablokował Twoje konto, w ogóle nie zobaczysz jego profilu. Nie zobaczysz też żadnych komentarzy, interakcji ani aktualizacji.

Krótko mówiąc, jeśli ktoś Cię zablokuje, skutecznie zniknie na Facebooku (przynajmniej dla Ciebie). Jeśli więc nie widzisz ich na liście znajomych, ale nadal widzisz ich na stronie, nie zostałeś zablokowany; byłeś nieprzyjacielem.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku?

Niestety, odróżnienie konta, które Cię zablokowało, od konta, które zostało dezaktywowane, może być trudne. Oba mają podobieństwa w tym, że nie pojawiają się już na Facebooku, nie możesz do nich wysłać wiadomości i nie możesz zobaczyć wcześniejszych komentarzy ani polubień.

Chociaż Facebook nie poinformuje Cię, czy zostałeś zablokowany lub inna osoba usunęła swoje konto, jest kilka rzeczy, które dadzą Ci znać, że bez wątpienia zostałeś zablokowany. Przejdźmy od razu.

Wyszukaj ich profil

Jeśli znajomy nie wyświetla się już na Twojej osi czasu lub na liście znajomych, powinieneś najpierw wyszukać jego profil, korzystając z funkcji wyszukiwania użytkowników Facebooka. Ten nie jest w żaden sposób niezawodny, ale jeśli czujesz, że zostałeś zablokowany na podstawie ostatniej rozmowy lub sporu, możesz upewnić się, że nie zostałeś pozbawiony przyjaciół.

Jeśli profil się nie pojawia (i upewniłeś się, że szukasz właściwej nazwy), oznacza to, że zostałeś zablokowany lub dezaktywowali swoje konto.

Inne osoby mogą nadal otwierać swoje konto na Facebooku

Poproś znajomego lub członka rodziny, aby otworzył swoje konto na Facebooku. Działa to najlepiej z bezinteresowną stroną trzecią, kimś, kogo prawdopodobnie nie zablokuje. Jeśli pojawi się strona, ich konto nie zostało dezaktywowane.

Sprawdź swoje wcześniejsze wiadomości grupowe w Messengerze

Jednym z bardziej ostrzegawczych znaków, że zostałeś zablokowany, jest sprawdzanie poprzednich wiadomości grupowych. Wyciągnij Facebook Messenger i przewijaj swoje poprzednie wiadomości, aż trafisz na wiadomość, w której dana osoba została uwzględniona. Działa to tylko z wiadomością grupową.

Osoba, która Cię zablokowała, pojawi się jako „Użytkownik Facebooka”. Wyślij wiadomość i sprawdź potwierdzenie odczytu z tego pustego profilu. Jeśli się pojawi, zostałeś zablokowany, ponieważ jego konto jest nadal aktywne.

Sprawdź posty i komentarze

Jeśli właśnie nie zostałeś zaprzyjaźniony, nadal będziesz widzieć aktywność swojego byłego przyjaciela na swojej ścianie. Czy kiedykolwiek opublikowali coś na twojej ścianie? Czy kiedykolwiek skomentowali któryś z twoich postów? Co powiesz na posty od wspólnych znajomych?

Ich posty i komentarze nie znikną z Twojej strony. Jednak zamiast ich nazwy pojawiającej się jako link, który można kliknąć, pojawi się ona jako czarny pogrubiony tekst; to pewny znak, że zostałeś zablokowany.

Możesz użyć przycisku „Zarządzaj postami” na swoim profilu na Facebooku, aby szybko wyszukiwać posty według daty i tagów.

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś zablokował Cię na Messengerze?

Facebook Messenger może zapewnić wgląd w Twoją sytuację. Jeśli podejrzewasz, że zostałeś zablokowany, możesz przewinąć w dół, aby zobaczyć wiadomości, które udostępniliście. Chociaż będą się pojawiać, a nie ich profil, zobaczysz użytkownika Facebooka.

Jeśli korzystasz z paska wyszukiwania Messengera, wpisz imię osoby, którą jesteś zainteresowany, a one się nie pojawią. To jest kluczowy wskaźnik, że zostałeś zablokowany.

Jeśli spróbujesz wysłać im wiadomość, otrzymasz wiadomość, że ta osoba nie akceptuje wiadomości z Facebooka. Komunikat „Ta osoba jest niedostępna” jest kluczowym wskaźnikiem zakończenia Twojej relacji online.

Podział, jak działa Facebook w odniesieniu do znajomych, blokad i wszystkiego pomiędzy, pomoże Ci zrozumieć, czy ktoś Cię zablokował.

Sprawdź ich inne konta w mediach społecznościowych

Facebook jest właścicielem Instagrama, więc obowiązują podobne zasady. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby ktoś dezaktywował wszystkie swoje konta w mediach społecznościowych, ktoś, kto nie jest już zainteresowany komunikowaniem się z Tobą, prawdopodobnie zablokowałby Cię na wszystkich swoich kontach.

Jeśli wejdziesz na Instagram, Snapchat lub jakąkolwiek inną stronę, a ich profil się nie pojawi; to prawdopodobnie dlatego, że zostałeś zablokowany. Jeśli ich tam znajdziesz, wyślij wiadomość z pytaniem, czy dezaktywowali swoje konto na Facebooku.

Kiedy blokujesz kogoś na Messengerze, co oni widzą?

Gdy zablokujesz kogoś na Facebooku, nie będą już widzieli Twojego profilu ani komentarzy, które dodałeś, niezależnie od tego, czy są to ich posty, czy cudze. Nie zostaną powiadomieni, gdy ich zablokujesz, aby nie było to dla nich od razu widoczne, ale będą mogli to rozgryźć, gdy spróbują Cię przeszukać lub spróbują wysłać Ci wiadomość.

Nie powie bezpośrednio, że zablokowałeś je na komunikatorze Facebook, ale powie, że osoba jest „niedostępna” natychmiast po tym. Jeśli martwisz się, że będą na ciebie wściekli po ich zablokowaniu, istnieje inna alternatywa dla blokowania.

Możesz rozstać się z nimi, spędzać mniej czasu na Facebooku lub powiedzieć im bezpośrednio, że nadal chcesz pozostać przyjaciółmi osobiście i powoli zanikać, aż zostawią Cię w spokoju.

Rozważ więcej niż jedno podejście

Istnieją inne wyjaśnienia wielu z powyższych strategii. Wspomnieliśmy już, że ktoś może zniknąć z listy twoich znajomych tylko dlatego, że cię nie zaprzyjaźnił. Rozmawialiśmy również o tym, jak ktoś może być niemożliwy do wyszukania, ponieważ zmienił swoje ustawienia prywatności. Konta można również zawieszać lub usuwać.

Ponieważ nie zobaczysz ich profilu, nie będziesz mógł ich w zamian zablokować. Jeśli jednak osoba Cię odblokuje i możesz zobaczyć jej profil, możesz ją zablokować.

Jeśli martwisz się o swoją przyjaźń online z inną osobą, zawsze możesz zapytać ją, czy dezaktywowała swoje konto. Odpowiedź lub brak odpowiedzi oświeci cię, co się naprawdę dzieje, zamiast się tym martwić.

Odblokowywanie kogoś

Jeśli ktoś zablokował Cię przez pomyłkę, możesz wykonać następujące kroki, aby kogoś odblokować:

  1. Przejdź do ustawień Facebooka z aplikacji lub przeglądarki.
  2. Przewiń w dół i kliknij lub dotknij „Prywatność”.
  3. Przewiń w dół i kliknij lub naciśnij „Blokowanie”.
  4. Znajdź odpowiedni profil i kliknij „Odblokuj”.
  5. Potwierdzać.

Pamiętaj, że wykonanie tej czynności oznacza, że ​​będziesz musiał przez krótki czas odczekać z ponownym zablokowaniem. Jeśli odblokujesz kogoś, aby podsłuchiwał jego profil, będzie on mógł zobaczyć również Twój, dopóki nie będziesz mógł go ponownie zablokować.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji zamieściliśmy więcej odpowiedzi na Twoje pytania.

Ktoś powiedział, że wie, kogo zablokowałem; jak to jest możliwe?

Ponieważ Facebook nie udostępnia publicznie Twoich działań związanych z blokowaniem, osoby z listy Twoich znajomych nie będą wiedziały, kogo zablokowałeś. Jedynym logicznym wyjaśnieniem tego jest to, że inni ludzie wiedzieli, że je zablokowałeś (jak wyjaśniono powyżej) i powiedzieli twojemu znajomemu, że zostali zablokowani.

Oczywiście bezpieczeństwo konta na Facebooku również nie jest niezawodne. Możliwe, że dana osoba zalogowała się na Twoje konto na Facebooku i przejrzała Twoją listę zablokowanych. Więcej informacji na temat zabezpieczania konta na Facebooku znajduje się tutaj.

Jeśli ktoś zablokuje mnie na Facebooku, czy mogę go zablokować w zamian?

Niestety nie. Jeśli jesteś na czyjejś liście zablokowanych, jej profil nie pojawi się w żadnych wynikach wyszukiwania, więc po prostu nie masz możliwości zablokowania go w zamian. Jeśli jednak Cię odblokują, możesz je zablokować. Musisz okresowo sprawdzać ich profil, aby sprawdzić, czy Cię odblokowali. Ale kiedy już to zrobią, będziesz miał 48 godzin na ich zablokowanie. Facebook ma zasadę, że gdy kogoś odblokujesz, nie możesz go ponownie zablokować przez 48 godzin.