Jak sprawdzić, czy ktoś dodał Cię na Snapchacie?

Jeśli chodzi o szybkie wysyłanie zdjęć i filmów do znajomych online, nie ma lepszej aplikacji społecznościowej niż Snapchat. Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać ujęcie, na którym Ty i Twoi znajomi bawicie się świetnie na koncercie, czy też chcesz podzielić się rodzinnymi wakacjami z grupą znajomych w domu, Snapchat ułatwia wysyłanie wiadomości i komunikowanie się w podróży. Pomysł na tymczasowe zdjęcia i filmy jest genialny i chociaż został skopiowany (i na podstawie jego użycia dobrze skopiowany) przez Instagram, niektórzy z nas – zwłaszcza młodsi użytkownicy i wcześni użytkownicy – ​​pozostali na platformie Snapchata.

Jak sprawdzić, czy ktoś dodał Cię na Snapchacie?

Wiele można powiedzieć o tym, jak ważny jest Snapchat we współczesnej erze smartfonów, ale jedno jest pewne: aplikacja jest lepsza, gdy faktycznie masz ludzi na platformie, którzy śledzą Twoje treści. Niezależnie od tego, czy wysyłasz zdjęcia i filmy za pośrednictwem funkcji bezpośredniego przesyłania wiadomości w aplikacji, czy chcesz opublikować historie, na które ludzie będą mogli spojrzeć w ciągu dwudziestu czterech godzin, w których są one dostępne, Snapchat jest naprawdę zbudowany o byciu towarzyskim z własną społecznością.

Ważne jest, abyś budował swoich obserwujących na platformie, wypełniając swoją listę zarówno znajomymi, jak i członkami rodziny w usłudze. Niezależnie od tego, czy chcesz zbliżyć się do ludzi, z którymi spotykasz się w prawdziwym życiu, czy też chcesz spotkać się i śledzić znajomych z liceum lub college'u podczas letnich wakacji, budowanie liczby obserwujących na Snapchacie jest absolutną koniecznością.

Podobnie jak w podobnych sieciach społecznościowych, gdy dodasz kogoś na platformie, będzie musiał dodać Cię z powrotem, aby zatwierdzić połączenie, chyba że jego konto jest ustawione jako publiczne. Ale gdzie dokładnie znajdujesz te prośby, aby je zatwierdzić? Snapchat może być mylącą aplikacją. Interfejs użytkownika zawsze był trochę trudny w nawigacji. Można śmiało powiedzieć, że nie zawsze jest jasne, gdzie należy szukać określonych informacji podczas ładowania rzeczy do swojego profilu. Może to utrudnić dodawanie i łączenie się ze znajomymi w aplikacji.

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, czy ktoś dodał Cię na Snapchacie, jesteś we właściwym miejscu. Rzućmy okiem na dodawanie osób na Snapchacie, gdzie znaleźć zaproszenia do znajomych i jak ponownie dodać osoby na Snapchacie.

Wysyłanie zaproszeń do znajomych

Po pierwsze: wysyłanie zaproszenia do znajomych na Snapchacie jest w rzeczywistości zaskakująco łatwe, dzięki dużej liczbie sposobów dodawania osób za pośrednictwem Snapchata. Mamy cały przewodnik na temat różnych sposobów dodawania osób za pośrednictwem usługi, ale oto skrót:

  1. Możesz użyć Snapcode, który pozwala zeskanować lub przesłać Snapcode jednego z Twoich znajomych.
  2. Możesz użyć Nazwa Użytkownika osoby z listy znajomych, aby łatwo dodać ją do listy znajomych w aplikacji.
  3. Jeśli Twój znajomy ma udostępniony numer telefonu w Twoim telefonie, możesz zezwolić aplikacji na skanowanie i odczytywanie Twoich kontaktów, aby prawidłowo zsynchronizować znajomych i ułatwić ich dodawanie.
  4. Używając udział przycisk na stronie profilu w Snapchacie ułatwia udostępnianie treści innej osobie, po prostu wysyłając jej link.
  5. Wreszcie Snapchat ma sugestia przyjaciela opcja, która ułatwia sprawdzenie, kto jest, a kto nie jest Ci sugerowany, na podstawie bliskości i kogo znasz.

Możesz dodać przyjaciela za pomocą dowolnego z tych środków i wszystkie są całkiem proste. Na przykład wysłanie prośby za pośrednictwem nazwy użytkownika innej osoby spowoduje wyświetlenie jej Bitmoji i łącza do dodania ich do konta. Po wysłaniu prośby druga osoba będzie musiała odpowiedzieć na wysłane przez Ciebie zaproszenie do znajomych. Nawet jeśli jesteś osobą, która wysłała zaproszenie w tym kroku, warto sprawdzić, gdzie Twoje prośby trafiły na drugą linię, aby jeśli ktoś wyśle ​​Ci zaproszenie do znajomych, wiesz, dokąd zniknęła.

Lokalizowanie zaproszeń do znajomych

Dopóki masz włączone powiadomienia na iOS lub Androidzie, otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś doda Cię na Snapchacie. Najprostszym sposobem dotarcia do zapytania jest kliknięcie w powiadomienie, które automatycznie przekieruje Cię na platformę. Mimo to nie zawsze jest to tak proste, jak się wydaje, więc jeśli próbujesz się tam dostać, ale przypadkowo usunąłeś powiadomienie lub je odrzuciłeś, musisz najpierw wiedzieć, jak się tam dostać.

Aby dostać się do listy zaproszeń do znajomych, otwórz aplikację, która domyślnie otwiera się na smartfonie w wizjerze aparatu. W aplikacji zacznij od dotknięcia przycisku profilu w lewym górnym rogu wyświetlacza. Jeśli masz skonfigurowane Bitmoji, będzie to Twoje Bitmoji.

Ta akcja ładuje wyświetlanie profilu, co pozwala wyświetlić wszystkie opcje w swoim profilu. Na środku wyświetlacza znajdziesz opcję, która pozwala dodawać znajomych na swoim urządzeniu. Naciśnij tę opcję, a nie tylko zobaczysz listę możliwych znajomych „Szybkie dodawanie”, ale możesz także zaakceptować lub odrzucić otrzymane prośby o dodanie do znajomych. Możesz nawet zobaczyć, w jaki sposób Cię dodali, co jest dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, czy osoba, która Cię dodała, jest przyjacielem lub potencjalnym kontem spamowym, które Snapchat ma wiele dzięki łatwości dodawania osób za pomocą nazw użytkowników.

Odpowiadanie na prośby znajomych

Tak więc na stronie zawierającej zaproszenie do znajomych możesz zaakceptować lub odrzucić prośbę. Akceptacja jest łatwa, ponieważ na wyświetlaczu znajduje się duży przycisk z napisem „Zaakceptuj”, co pozwala zatwierdzić zaproszenie do znajomych i rozpocząć udostępnianie treści nowemu znajomym na platformie.

Jednak nie ma łatwego sposobu na odrzucenie zaproszenia do znajomych – a przynajmniej tak by się wydawało. Podczas gdy przycisk „Akceptuj” jest duży, z przodu i na środku, możliwość odwrócenia kogoś jest znacznie mniej oczywista. Nie daj się jednak zwieść nikomu, ponieważ nie tylko tak jest, ale jest to dość łatwe.

Jeśli chcesz odrzucić zaproszenie do znajomych, po prostu naciśnij i przytrzymaj nazwę użytkownika na liście zaproszeń do znajomych na urządzeniu. Uzyskasz dostęp do listy nowych ustawień, w tym opcji „Ignoruj ​​​​prośby o dodanie do znajomych”. Możesz także udostępnić nazwę użytkownika osoby, która Cię dodała, jeśli jest to coś, co musisz zrobić.

Wreszcie, jeśli uważasz, że osoba, która Cię dodała, może Cię nękać lub dodaje Cię wielokrotnie, możesz nacisnąć opcję Ustawienia, aby otworzyć zupełnie nowy ekran z możliwością zablokowania osoby, która dodała Cię całkowicie na Snapchacie . To całkowicie ukryje przed nimi twoją aktywność i twoje istnienie na platformie, co jest świetnym pomysłem, jeśli wolisz, aby dana osoba nie mogła dodać cię z powrotem na platformę.

Jednak w większości przypadków będziesz akceptować i zatwierdzać zaproszenia do znajomych na Snapchacie. Gdy klikniesz „Zaakceptuj”, zobaczysz ikonę „Przyciągaj” obok nazwy użytkownika nowej osoby, co pozwoli Ci wysłać coś do nowego znajomego. A jeśli zagłębisz się w listę czatów w Snapchacie i odświeżysz, zobaczysz, że nowy znajomy pojawi się u góry strony, gotowy do wiadomości, snapu i komunikacji. Zawsze możesz zablokować tę osobę, jeśli dodałeś ją przez pomyłkę.

Ktoś mnie dodał, ale teraz go nie ma

Oto oferta: jeśli otrzymałeś powiadomienie, że ktoś dodał Cię na Snapchacie, tylko po to, by zagłębić się w listę dodanych znajomych w aplikacji i nie znaleźć żadnych oczekujących nowych zaproszeń do znajomych, jest prosty powód. Dzięki tej liście szybkiego dodawania istnieje duża szansa, że ​​zostałeś przypadkowo dodany, a osoba, która Cię dodała, natychmiast anulowała swoją prośbę. Może nie znają Cię w prawdziwym życiu, a może są nieśmiałe, ale z jakiegoś powodu ta osoba zmieniła zdanie po przypadkowym dodaniu Cię.

Na przykład, gdy ktoś przez pomyłkę lubi Cię lub bardzo lubi na Tinderze, nie ma wstydu, jeśli przypadkowo wyślesz komuś zaproszenie do znajomych w mediach społecznościowych. Wszyscy to zrobiliśmy, a jeśli jesteś wystarczająco szybki, aby to wymazać, możesz nawet upewnić się, że nigdy więcej nie wpłynie to na ciebie.

Więc następnym razem, gdy zniknie powiadomienie, nie martw się — prawdopodobnie był to błąd lub nietrafione kliknięcie, a nie osobisty atak.

***

Snapchat może być mylącym bałaganem w aplikacji, ale dodawanie i zatwierdzanie zaproszeń do znajomych jest w rzeczywistości całkiem proste, gdy wiesz, gdzie szukać. Chociaż nie jest to najłatwiejsza aplikacja do nauki na świecie, jest to dobry wybór dla każdego, kto chce udostępniać zdjęcia lub filmy osobom, które najbardziej kochają na świecie. Wyjdź więc i zdobądź nowych przyjaciół na Snapchacie — i koniecznie sprawdź naszą listę 25 najlepszych pasm Snapchata.