Jak sprawdzić, czy telewizor Samsung obsługuje Chromecasta

Dzięki dzisiejszej technologii możliwe jest przesyłanie strumieniowe niemal wszystkiego z urządzenia na telewizor, a w przypadku telewizora Samsung wszystko jest gotowe do pracy. Co więcej, nie musisz się martwić o bałagan kabli wokół telewizora.

Jak sprawdzić, czy telewizor Samsung obsługuje Chromecasta

Jednak wiele osób może nie wiedzieć, czy ich telewizor Samsung ma wbudowany Chromecast. Dowiedzmy Się!

Które telewizory Samsung mają Chromecasta?

Samsung to dziś jeden z najpopularniejszych producentów telewizorów. Ale żaden z nich nie ma wbudowanego Chromecasta w momencie pisania.

Tak czy inaczej, nie wszystko stracone. Jeśli masz Chromecasta, zawsze możesz go używać z telewizorem.

jeśli telewizor Samsung ma Chromecasta

Nadal możesz używać telewizora Samsung z Chromecastem

Dobrą wiadomością jest to, że prawie każdy telewizor z portem HDMI może być używany z Chromecastem.

Oznacza to, że bez względu na wiek Twojego telewizora, jeśli ma wejście HDMI, możesz z łatwością przesyłać na niego treści. Aby to sprawdzić, spójrz na tył telewizora i znajdź złącza wejściowe. Następnie poszukaj wąskiego portu oznaczonego HDMI. Znalazłeś to? Świetnie, więc przesyłanie na telewizor Samsung nie będzie problemem.

Jednak niektóre telewizory Samsung wyprodukowane przed 2010 rokiem mogą nie mieć portu HDMI. Jeśli chcesz korzystać z Chromecasta bez konieczności kupowania nowego telewizora, jest na to sposób. Później dowiesz się, jak przesyłać treści na wszystkie telewizory Samsung.

Jak przesyłać na telewizory Samsung z portem HDMI

Ci, którzy mają telewizor Samsung wyposażony w HDMI, mogą błyskawicznie skonfigurować Chromecasta. Gdy zdobędziesz Chromecasta, otrzymasz samo urządzenie, cegłę zasilającą i kabel USB. Aby wszystko skonfigurować, najpierw podłącz kabel USB do odpowiedniego portu na Chromecaście. Po zabezpieczeniu usłyszysz trzask.

Następnie musisz podłączyć złącze HDMI Chromecasta do portu wejściowego HDMI w telewizorze Samsung. Drugi koniec kabla USB (wychodzący z Chromecasta) można podłączyć do portu ładowania USB w telewizorze, jeśli taki istnieje. Jeśli nie, wystarczy użyć klocka zasilającego, który musiałby być podłączony do gniazdka. Obie opcje działają w ten sam sposób, to tylko kwestia preferencji.

Po skonfigurowaniu spójrz na przednią część telewizora Samsung. Zobaczysz powiadomienie, aby pobrać aplikację. To wtedy musisz pobrać aplikację Google Home na swój telefon. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS.

Gdy już będziesz mieć aplikację, musisz ją skonfigurować. Upewnij się, że telefon jest podłączony do właściwej sieci Wi-Fi. Jeśli to wszystko dobrze, oto, co powinieneś zrobić dalej:

 1. Otwórz Google Home.
 2. Kliknij Rozpocznij. Jeśli go nie widzisz, po prostu dotknij ikony profilu w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. Następnie znajdź Nowe urządzenia, a następnie stuknij Utwórz kolejny dom.
 4. Poczekaj, aż pojawi się Chromecast. Powinien pasować do tego w prawym dolnym rogu ekranu telewizora.
 5. Następnie na telewizorze pojawi się kod.
 6. Sprawdź, czy kody pasują. Jeśli są takie same, stuknij Tak.
 7. Następnie możesz wybrać, gdzie znajduje się Chromecast w Twoim domu. Dokonaj wyboru i kliknij Dalej.
 8. Możesz wprowadzić dowolną nazwę pokoju. Hit Kontynuuj.
 9. Czasami może poprosić Cię o połączenie z Wi-Fi. Po prostu wybierz go z listy i dotknij Dalej.

Na telewizorze zobaczysz teraz aktualizację Chromecasta, co może chwilę potrwać. Podczas aktualizacji zobaczysz również nazwę swojego pokoju w prawym dolnym rogu ekranu. Po zakończeniu otrzymasz powiadomienie, że telewizor Samsung zostanie ponownie uruchomiony.

Po włączeniu telewizora czas ponownie sięgnąć po telefon. Poprosi Cię o połączenie Chromecasta, więc po prostu kliknij Dalej. Możesz teraz wybrać dowolną usługę, z której regularnie korzystasz na swoim urządzeniu, aby przesyłać strumieniowo na telewizor. Postępuj zgodnie z instrukcjami i dotknij Kontynuuj.

Na telefonie zobaczysz dostępne usługi przesyłania strumieniowego i instrukcje dotyczące przesyłania czegokolwiek do telewizora Samsung. Za każdym razem, gdy używasz urządzenia i oglądasz coś na nim, musisz wybrać Chromecasta, a zawartość pojawi się na telewizorze Samsung.

Jak przesyłać na telewizory Samsung bez portu HDMI

Jeśli Twój telewizor nie ma portu HDMI, kroki będą nieco inne. Będziesz musiał kupić kilka rzeczy, które możesz zdecydować, czy warto. Jeśli tak, oto co powinieneś zrobić:

 1. Będziesz musiał zdobyć kabel AV, zasilacz USB i przejściówkę HDMI na AV. Niektóre lub wszystkie z nich możesz już mieć w domu.
 2. Podłącz jeden koniec kabla AV do wyznaczonych złączy w telewizorze.
 3. Drugi koniec kabla AV idzie do adaptera HDMI na AV.
 4. Następnie podłącz Chromecasta kablem HDMI do adaptera.
 5. Oczywiście Twój Chromecast będzie musiał być odpowiednio zasilany, czy to za pomocą wspomnianego zasilacza USB, czy oryginalnego zasilacza.

Po podłączeniu wszystkiego postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi w powyższej sekcji, Jak przesyłać do telewizora Samsung z portem HDMI.

Przesyłaj strumieniowo prawie wszystko

Jak widać, funkcja przesyłania jest dostępna na wszystkich telewizorach Samsung, chociaż jest nieco łatwiejsza i tańsza, jeśli masz nowszy. Teraz możesz cieszyć się strumieniowym przesyłaniem treści z urządzenia do telewizora bez patrzenia na mały ekran.

Jak o tobie? Co zazwyczaj przesyłasz strumieniowo na telewizorze? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.