Jak sprawdzić, czy Nintendo Switch został skradziony

Niewiele jest rzeczy lepszych niż zakup po okazyjnej cenie. Zwłaszcza, gdy kupujesz cenną technologię, taką jak Nintendo Switch.

Jak sprawdzić, czy Nintendo Switch został skradziony

Jednak zawsze pojawia się chmura podejrzeń, gdy kupujesz używane towary. Zwłaszcza jeśli kupujesz go od nieoficjalnego sprzedawcy.

Aby uniknąć kłopotów, upewnij się, że poprzedni właściciel nie rozstał się niechętnie ze swoim urządzeniem. Jednak łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Zanurzmy się.

Czy możesz śledzić skradzione urządzenie Nintendo?

Niektóre urządzenia mają wbudowane systemy śledzenia, które pozwalają użytkownikom zlokalizować je za pomocą numeru seryjnego i GPS.

Niestety Nintendo Switch nie jest jednym z tych urządzeń. W rzeczywistości Nintendo nie oferuje żadnego rodzaju usługi śledzenia ani urządzenia, które można zlokalizować.

Jeśli więc posiadasz skradzioną konsolę Nintendo Switch, poprzedni właściciel będzie miał trudności ze znalezieniem go. Dlatego musisz spróbować znaleźć to na własną rękę.

Sprawdź, czy numery seryjne pasują

Skradziony Nintendo Switch zwykle przychodzi bez oryginalnego pudełka lub w zupełnie innym.

Jeśli pudełko i numery seryjne urządzenia pasują do siebie, prawdopodobnie masz prawdziwą okazję. Jeśli nie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieje się coś podejrzanego.

Oto jak znaleźć dwa numery seryjne:

  1. Jeden numer seryjny znajduje się w lewym dolnym rogu przenośnej konsoli Nintendo Switch (nie na stacji dokującej).

    jeśli przełącznik Nintendo zostanie skradziony

  2. Drugi numer seryjny znajduje się bezpośrednio na opakowaniu produktu.

    jak powiedzieć, że przełącznik Nintendo jest skradziony

Oczywiście, nawet jeśli numery seryjne się zgadzają, istnieje możliwość, że produkt zostanie skradziony. Jednak jest to znacznie mniej prawdopodobne.

Skontaktuj się z pomocą techniczną Nintendo

Jeśli ktoś ukradł konsolę Nintendo Switch, istnieje szansa, że ​​skontaktował się z pomocą techniczną Nintendo.

Zwykle użytkownicy robią to, aby mogli dezaktywować swoje konto Nintendo i usunąć wszelkie dane z konsoli.

Zespół wsparcia Nintendo może poprosić o numer seryjny skradzionego urządzenia. Jeśli to zrobią, mogą odnotować w swojej bazie danych, że należy do skradzionego Switcha.

Dlatego możesz skontaktować się z zespołem i wyjaśnić swoje obawy. Mogą poprosić Cię o odczytanie numeru seryjnego konsoli, aby sprawdzić jej stan.

Jeśli zostanie skradziony, będziesz musiał zwrócić urządzenie. Ale z drugiej strony nie wpadniesz w kłopoty z powodu posiadania skradzionego Switcha (możesz inaczej).

Tutaj możesz skontaktować się ze wsparciem Nintendo.

Skontaktuj się z policją

Wreszcie istnieje szansa, że ​​pierwotny właściciel Switcha zgłosił brakujące urządzenie policji. W szczególnych przypadkach policja wejdzie w posiadanie skradzionego towaru i za pomocą numeru zlokalizuje pierwotnego właściciela.

Jeśli uważasz, że Twoja konsola Nintendo Switch została skradziona, możesz skontaktować się z lokalną policją i wyjaśnić problem. Mogą szybko sprawdzić swoją bazę danych i zobaczyć, czy ktoś zgłosił brak Switcha o tym samym numerze seryjnym.

Oczywiście, nawet jeśli tak się nie stało, istnieje możliwość, że pierwotny właściciel zgłosi później kradzież. Więc może najlepiej będzie zrobić swoją część tak szybko, jak to możliwe.

Sprawdź, czy nie ma oczywistych znaków

Niektóre widoczne znaki mogą od razu powiedzieć, czy Twój Switch został skradziony.

Oto niektóre z najbardziej oczywistych:

  1. Brakujące akcesoria: Jeśli brakuje akcesoriów z magazynu bez ważnego powodu, możesz mieć do czynienia ze skradzionym urządzeniem. Rzeczy takie jak stacja dokująca, kontroler, oryginalna ładowarka to tylko niektóre rzeczy, które zawsze znajdują się w pudełku, niezależnie od tego, czy jest używane, czy nie.
  2. Podejrzanie niska cena: Jest różnica między okazją a nierealistycznie niską ceną. Jeśli ktoś spróbuje sprzedać Ci urządzenie tak szybko, jak to możliwe za podejrzanie niską cenę, możesz mieć powód do zmartwień. Jaki jest ten pośpiech? A co jest nie tak z urządzeniem? To są wszystkie pytania, które powinieneś zadać.
  3. Inne konto użytkownika: Z poprzedniego konta mogą pozostać „cieniste” pozostałości. Sprzedawca może powiedzieć, że zapomniał się wylogować, ale zwykła prośba o ponowne zalogowanie może wiele powiedzieć.

To tylko niektóre z możliwych sposobów, dzięki którym można stwierdzić, że dzieje się coś podejrzanego.

Uważaj na skradzione towary

Mimo to niektórzy ludzie mogą czuć pokusę kupowania skradzionych towarów. To po prostu zbyt duża okazja, by ją przekazać.

Ale przede wszystkim chcesz uczestniczyć w nielegalnych działaniach? Jeśli wiesz, co robisz i w końcu zostaniesz złapany, jesteś wspólnikiem.

Z drugiej strony pomyśl o sobie w podobnej sytuacji? Co by było, gdybyś był pierwotnym właścicielem skradzionego urządzenia.

Dlatego zawsze lepiej sprawdzić i mieć pewność. Nie zgadzasz się? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.