Jak sprawdzić, czy ktoś ma konto Venmo

Jeśli chodzi o transakcje peer-to-peer, Venmo staje się bardzo popularnym procesorem płatności. Jeśli często korzystasz z aplikacji, przydaje się, aby wiedzieć, czy inne osoby też ją mają – zwłaszcza, gdy planujesz przekazać im trochę środków.

Jak sprawdzić, czy ktoś ma konto Venmo

W tym artykule wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy ktoś ma konto Venmo.

Proste wyszukiwanie

Naprawdę łatwym sposobem sprawdzenia, czy jeden z Twoich znajomych ma Venmo, jest skorzystanie z opcji wyszukiwania w aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Menu (ikona z trzema paskami), przejść do Szukaj osób i wprowadzić imię osoby, której szukasz. Jeśli pojawiają się w wynikach wyszukiwania, oznacza to, że mają konto Venmo.

Pamiętaj, aby dobrze przyjrzeć się zdjęciu i sprawdzić ich nazwę, aby potwierdzić. Jeśli znalazłeś osobę, której szukasz, możesz dodać ją jako znajomego na Venmo lub przystąpić do dokonania zamierzonej płatności.

Venmo

Oczywiści kupcy

Może chciałbyś kupić coś w sklepie internetowym i chcesz używać Venmo jako środka płatniczego. Dowiedzenie się, czy sprzedawca ma tę opcję, jest jeszcze prostsze niż wyszukiwanie znajomych w aplikacji. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz sklep z przeglądarki mobilnej, czy robisz zakupy z aplikacji, jeśli masz do czynienia z autoryzowanym sprzedawcą Venmo, zobaczysz przycisk z opcją płatności za pośrednictwem Venmo.

Jeśli nie ma takiego przycisku, może być też PayPal. Stuknij w nią, a opcja płatności Venmo powinna pojawić się w kasie. Pamiętaj, że aby zobaczyć przycisk Venmo, musisz mieć zainstalowane Venmo na urządzeniu, z którego przeglądasz. Upewnij się również, że nie skonfigurowałeś PayPal One Touch, ponieważ ta funkcja jest specjalnie stworzona do szybkich i łatwych płatności i automatycznie przejdzie do płatności przez PayPal.

Jakkolwiek podchodzisz do wyszukiwania, odpowiedź jest dość oczywista: jeśli jest przycisk Venmo, sprzedawca ma Venmo.

Nie tylko szukaj

Dobrą alternatywą dla ręcznego wyszukiwania znajomych za pomocą Venmo jest pozwolenie aplikacji na ich znalezienie i dodanie do swojej listy. Można to zrobić, zezwalając Venmo na dostęp do kontaktów w telefonie. Gdy po raz pierwszy pobierzesz aplikację i zarejestrujesz się, Venmo poprosi o to pozwolenie. Przyznaj go, a uzyska dostęp do Twojej książki telefonicznej, znajdzie znajomych, którzy już mają Venmo i doda ich do listy znajomych. Jako bonus zostaniesz również automatycznie dodany do ich list.

Jeśli podczas pierwszej instalacji odmówiłeś Venmo tej opcji i chciałbyś zmienić swoją decyzję, oto jak to zrobić:

Na urządzeniach z Androidem: przejdź do Ustawień, a następnie do Aplikacji i Uprawnień. Znajdź Venmo i dotknij Uprawnienia, aby zobaczyć listę wszystkiego, do czego aplikacja ma dostęp. Stąd włącz Kontakty – i to wszystko!

Na iOS: Uruchom aplikację Ustawienia, a następnie przewiń w dół, aż znajdziesz Venmo. Stuknij w nią, przełącz Kontakty – i gotowe!

Jeśli zdecydujesz się przyznać Venmo dostęp do swoich kontaktów, dobrze jest wiedzieć, jakie rzeczywiste informacje pobierze aplikacja. Zgodnie z ich polityką prywatności, Venmo uzyska dostęp do nazwisk, numerów telefonów i adresów e-mail Twoich kontaktów.

Nie używaj tylko książki telefonicznej

Innym sposobem znajdowania i dodawania znajomych do Venmo jest wybranie opcji Connect Facebook z aplikacji. Pomoże Ci to wyszukać kontakty i zaprosić je do Venmo. Te, które już używają Venmo, podobnie jak w przypadku książki telefonicznej, zostaną dodane automatycznie.

Jeśli chodzi o udostępnianie informacji, jeśli połączysz Venmo z Facebookiem, będzie miał dostęp do twojego adresu e-mail, listy znajomych, zdjęcia profilowego, profilu publicznego i urodzin. Oczywiście udostępnianie tych informacji i sposób ich wykorzystania jest również objęte polityką prywatności Venmo.

Nie dawaj tylko uprawnień

Oprócz wszystkich powyższych informacji, może się zdarzyć, że znajdziesz się tuż obok osoby, której chcesz dokonać płatności. W takim przypadku możesz oczywiście dowiedzieć się, czy używają Venmo, po prostu pytając – dość oczywiste. Ale możesz nie wiedzieć, że możesz również dodać je w Venmo za pomocą ich kodu QR.

Aby to zrobić, oboje będziecie musieli dotknąć przycisku Skanuj na dole ekranu. Jeśli nie ma przycisku, użyj opcji Skanuj kod w menu (ikona trzech linii). Po otwarciu nowego ekranu powinieneś pozostać na karcie Skanuj, podczas gdy znajomy powinien dotknąć Mój kod. Użyj aparatu, aby przechwycić kod QR, ale pamiętaj, że nie ma potrzeby robienia zdjęcia – skaner automatycznie rozpozna kod.

ktoś ma Venmo

Następnie zostaniesz przeniesiony na ich stronę profilu Venmo. Stamtąd możesz dodać je jako znajomego i wysyłać lub żądać płatności – bez wyszukiwania i sieci społecznościowych!

Zrób więcej z przyjaciółmi

Dzięki aplikacji takiej jak Venmo, która oprócz transakcji działa jako sieć społecznościowa, będziesz chciał trzymać wszystkich swoich znajomych w jednym miejscu. Teraz, gdy pokazaliśmy Ci wszystkie metody sprawdzania, czy ktoś ma Venmo, wraz ze sposobami znajdowania i dodawania znajomych, Twoja lista znajomych stanie się łatwiejsza w utrzymaniu i zarządzaniu.

Czy zastanawiałeś się, czy znajomy lub sklep internetowy ma Venmo? Jak się dowiedziałeś, że tak? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!