Jak stwierdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta Snapchat

Snapchat ma zasadę „jedno urządzenie na raz”. Oznacza to, że nie możesz być zalogowany do jednego konta na dwóch urządzeniach jednocześnie.

Jak stwierdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta Snapchat

Jeśli aplikacja często Cię wylogowuje i otrzymujesz dużo e-maili od Snapchata, prawdopodobnie Twoje konto zostało zhakowane. Inną oznaką intruzów są wiadomości, których nie wysłałeś lub znajomych, których nie zaakceptowałeś. Wreszcie, może być konieczne zresetowanie hasła, gdy wiesz, że używasz właściwego.

Jeśli tak jest, oto co zrobić.

Jak zobaczyć ostatnie aktywne zastosowania

Pomimo ładnego spartańskiego ekranu głównego Snapchat oferuje użytkownikom mnóstwo informacji o koncie i aktywności. Ponadto posiada solidne systemy bezpieczeństwa i ostrzegania.

Niestety, nie możesz uzyskać dostępu do wielu danych, w tym historii logowania, za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na telefonie. Sekcja Ustawienia oferuje standardową taryfę, w tym sekcje Ustawienia konta, Usługi dodatkowe, Prywatność, Wsparcie, Opinie, Więcej informacji i Działania na koncie. Jednak nie ma to nic wspólnego z twoją aktywnością.

Dlatego jedynym sposobem, aby zobaczyć swoje ostatnie aktywne zastosowania i inne dane logowania, jest zażądanie danych konta za pośrednictwem sekcji Konta na oficjalnej stronie aplikacji. Na szczęście możesz uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia, które ma przeglądarkę i aktywne połączenie internetowe.

Swoje dane logowania znajdziesz w sekcji „Historia logowania i informacje o koncie”. Ta sekcja zawiera również godzinę i datę utworzenia konta, informacje o urządzeniach oraz historię urządzeń (wszystkie urządzenia, za pośrednictwem których uzyskałeś dostęp do aplikacji). Zaakceptowane warunki i podstawowe informacje o koncie również znajdują się w tej sekcji.

Zobaczmy teraz, jak uzyskać raport ze Snapchata. Należy pamiętać, że kroki są takie same, niezależnie od platformy. Użytkownicy systemów Android, iOS, Windows, Linux i macOS są objęci ochroną.

Krok 1

Najpierw otwórz przeglądarkę na swoim urządzeniu i wyszukaj sekcję Konta na oficjalnej stronie Snapchata. Ten "konta Snapchat” wyszukiwanie da ci stronę accounts.snapchat.com jako jeden z najlepszych wyników.

Kliknij lub dotknij, w zależności od urządzenia, na accounts.snapchat.com.

Krok 2

Następnie wylądujesz na stronie accounts.snapchat.com/accounts. Tam należy wprowadzić dane uwierzytelniające użyte do utworzenia konta. Wpisz swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail w górnym polu, a hasło w dolnym. Następnie kliknij lub naciśnij przycisk „Zaloguj się”.

Po zalogowaniu Snapchat może poprosić Cię o wypełnienie Captcha. To dla dodatkowego bezpieczeństwa i sprawdzenia, czy nie jesteś robotem. Wykonaj ten krok, aby uzyskać dostęp do swojego konta.

Pamiętaj, że Twoje hasło może być nieprawidłowe, jeśli ktoś włamał się na Twoje konto. Jeśli nie możesz zalogować się za pomocą swojego zwykłego hasła, kliknij lub dotknij linku „Zapomniałem hasła” i postępuj zgodnie z instrukcjami resetowania hasła. To samo dzieje się, jeśli zapomniałeś hasła.

Krok 3

Po pomyślnym zalogowaniu powinieneś wylądować na stronie accounts.snapchat.com/accounts/welcome. Z tego miejsca możesz zarządzać swoim kontem, pobrać aplikację na konkretną platformę mobilną, zmienić ustawienia językowe, usunąć konto i poprosić o plik „Moje dane”.

Należy pamiętać, że otrzymasz go jako plik ZIP, co oznacza, że ​​będziesz musiał go rozpakować po pobraniu.

Kliknij lub naciśnij przycisk „Moje dane”.

Krok 4

dane dostępne do pobrania

Następnie zostaniesz przekierowany na stronę Moje dane, gdzie możesz zobaczyć, co zawiera plik ZIP. Dane logowania znajdują się na samej górze listy, wraz z informacjami o koncie. Znajdą się tam podstawowe informacje o koncie, informacje i historia urządzenia, historia logowania, uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz dane o poprzednich dezaktywacjach i reaktywacjach.

Lista zawiera również całą historię Snap i Chat, historię zakupów, historię zakupów, wszystkie interakcje z zespołem wsparcia Snapchat, informacje o profilu użytkownika, dane o znajomych i kontaktach, statystyki rankingu Snapchata, informacje o lokalizacji i wiele jeszcze. Uwzględniono również historię rozmów, subskrypcje i informacje o grze Snap.

Po sprawdzeniu listy przewiń w dół ekranu i kliknij lub naciśnij żółty przycisk „Prześlij żądanie”.

złożyć wniosek

Snapchat poinformuje Cię wówczas, że otrzymał żądanie i przetwarza Twoje dane. Otrzymasz wiadomość e-mail, gdy pobieranie będzie gotowe.

otrzymaliśmy twoją prośbę

Krok 5

Skompilowanie raportu nie powinno zająć zbyt dużo czasu, ale spodziewaj się krótkiego opóźnienia. Na szczęście nasze konto jest stosunkowo nowe, a e-mail dotarł w ciągu kilku minut.

e-mail Snapchata zespołu

Aby pobrać plik ZIP, przejdź do klienta poczty e-mail, zaloguj się i przejdź do skrzynki odbiorczej. Następnie otwórz wiadomość e-mail z tematem „Twoje dane Snapchata są gotowe do pobrania”. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Pamiętaj, że jest to e-mail bez odpowiedzi, co oznacza, że ​​nie możesz odpowiedzieć na Snapchat.

W pierwszym akapicie e-maila zobaczysz link „kliknij tutaj”. Możesz również zresetować hasło za pomocą linku „Zresetuj hasło” zawartego w drugim akapicie. Kliknij lub dotknij linku „kliknij tutaj”.

Krok 6

moje dane

Link „kliknij tutaj” przeniesie Cię na stronę accounts.snapchat.com/accounts/downloadmydata. Snapchat ponownie wyświetli listę wszystkich danych, które otrzymasz w raporcie. Musisz jednak połączyć go ze swoim plikiem; znajduje się w sekcji Twoje dane są gotowe tuż pod sekcją Moje dane.

Należy pamiętać, że może być konieczne poczekanie ponad 24 godzin, aż Snapchat skompiluje wszystkie dane. Im starsze jest Twoje konto, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz musiał poczekać trochę dłużej.

Kliknij lub naciśnij łącze do pliku ZIP. Snapchat przypomina również, aby nie udostępniać linku innym, ponieważ dane mogą być wrażliwe.

Krok 7

Snapchat powinien natychmiast rozpocząć pobieranie. Możesz śledzić postęp na pasku pobierania u dołu przeglądarki, jeśli używasz Google Chrome, Microsoft Edge lub podobnej przeglądarki.

pobierz moje dane

Po zakończeniu pobierania przejdź do domyślnego folderu pobierania. Jeśli korzystasz z komputera, powinno znajdować się w „Pobrane”.

moje dane

Zalecamy przeniesienie pliku do innego folderu, jeśli korzystasz z laptopa lub komputera stacjonarnego. Wybraliśmy folder D:\Snapchat.

Krok 8

Wreszcie nadszedł czas, aby rozpakować plik ZIP. Otrzymasz foldery Html i JSON, a także plik index.html. Rozpakowany plik ZIP powinien wyglądać tak.

html

Krok 9

Po rozpakowaniu pliku ZIP „mydata” należy dwukrotnie kliknąć lub dotknąć folder HTML. W folderze zobaczysz listę dokumentów HTML zawierających wszystkie informacje.

snapchat html

Możesz dwukrotnie kliknąć dowolny plik, a otworzy się on w domyślnej przeglądarce. Google Chrome należy do nas.

historia logowania i informacje o koncie

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma znaczenia, który plik otworzysz, zakładka "Historia logowania i informacje o koncie" będzie najwyższym wpisem na liście po lewej stronie okna przeglądarki.

Krok 10

Na koniec kliknij lub dotknij zakładki "Historia logowania i informacje o koncie", aby zobaczyć wszystkie swoje loginy. Lista jest chronologiczna, a każdy wpis zawiera następujące informacje:

  • IP urządzenia
  • Kod pocztowy
  • Godzina i data logowania
  • Status logowania (powodzenie lub niepowodzenie)
  • Urządzenie, z którego się logowałeś

Jeśli zauważyłeś jakieś osobliwe adresy IP lub urządzenia, których nie posiadasz na liście, natychmiast podejmij działanie. Jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia jest wylogowanie się ze wszystkich innych urządzeń.

Jak wylogować się ze wszystkich innych urządzeń

Wylogowanie innych urządzeń będzie wymagało użycia aplikacji telefonu. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się za pomocą preferowanego urządzenia, a Snapchat automatycznie wyloguje wszystkie inne urządzenia. Ponownie, nie możesz korzystać z aplikacji na dwóch urządzeniach jednocześnie.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że nieznane urządzenia nie będą mogły zalogować się na Twoje konto, możesz je zapomnieć.

Opcja zapomnienia innych urządzeń znajduje się w sekcji "Zapomnij urządzenia" w Ustawieniach Snapchata. Dobrą wiadomością jest to, że zarówno wersje iOS, jak i Android mają tę samą strukturę ustawień. Oznacza to, że poniższy samouczek jest taki sam dla wszystkich użytkowników.

Ważne jest, aby pamiętać, że aby to zadziałało, potrzebujesz skonfigurowanego uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jeśli nie, skonfiguruj go w sekcji Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w menu Ustawienia. Jeśli masz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, pomiń następną sekcję.

Główną zaletą tej dodatkowej funkcji bezpieczeństwa jest to, że musisz podać kod weryfikacyjny podczas logowania z nowego urządzenia. To znacznie utrudni włamanie się na twoje konto.

Uwierzytelnianie dwuetapowe

Najpierw powinieneś uruchomić aplikację Snapchat na swoim telefonie. Po wylądowaniu na ekranie aparatu dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu.

Wylądujesz na swojej stronie profilu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje o koncie. Powinieneś jednak dotknąć koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu. To przeniesie Cię na stronę Ustawienia.

Dwa czynniki — ustawienia

Na tej stronie powinieneś znaleźć sekcję „Uwierzytelnianie dwuetapowe”. Być może będziesz musiał trochę przewinąć w dół. Stuknij w nią, aby uzyskać dostęp do strony konfiguracji. To powinno wyglądać tak:

Dwa czynniki - menu

Na tej stronie możesz wybrać preferowaną metodę uwierzytelniania. Aplikacja Tekst i Uwierzytelnianie będzie do Twojej dyspozycji. W tym samouczku skorzystamy z opcji weryfikacji tekstu, ponieważ jest prostsza.

Stuknij opcję Weryfikacja tekstu. Snapchat wyśle ​​Ci wtedy wiadomość tekstową z sześciocyfrowym kodem. Przejdź do swoich wiadomości i otwórz tę z kodem. Skopiuj kod do schowka i ponownie otwórz aplikację Snapchat.

Wróć do strony Uwierzytelnianie dwuskładnikowe i wprowadź kod. Po podaniu kodu powinieneś zobaczyć dwie dodatkowe opcje w menu Uwierzytelnianie dwuskładnikowe – Kod odzyskiwania i Zapomnij o urządzeniach. Będziemy potrzebować tego ostatniego w drugiej części samouczka.

Zapomnij o urządzeniach

Teraz zapomnijmy o urządzeniach, które nie należą do Ciebie. W tej sekcji będziesz potrzebować telefonu komórkowego i aplikacji Snapchat.

Najpierw otwórz Snapchata. Na ekranie aparatu wybierz ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu. Gdy aplikacja przekieruje Cię na stronę profilu, dotknij koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie znajdź wpis Uwierzytelnianie dwuskładnikowe i dotknij go. Następnie dotknij opcji Zapomnij o urządzeniach. Powinien być dolny.

Snapchat wyświetli listę wszystkich urządzeń używanych do zalogowania się na Twoje konto.

Zapomnij o urządzeniach - Menu

Tutaj powinieneś dotknąć przycisku X obok urządzenia, które chcesz usunąć z listy. Snapchat zapyta, czy jesteś pewien.

Zapomnij o Decives - Potwierdzenie

Stuknij w „Tak”, aby potwierdzić usunięcie. Powtórz ten proces dla każdego urządzenia, którego chcesz się pozbyć.

Środki bezpieczeństwa

Jeśli chcesz, aby Twoje konto było kuloodporne w przyszłości, możesz wykonać kilka dodatkowych kroków. Najpierw powinieneś zmienić hasło.

Zmień swoje hasło

Istnieją dwa sposoby zmiany hasła Snapchat – poprzez e-mail i SMS. Te dwa procesy są bardzo podobne, więc omówimy je razem. Należy zauważyć, że kroki są takie same dla platform mobilnych i stacjonarnych/laptopów.

Najpierw wyloguj się ze Snapchata. Następnie uruchom przeglądarkę w telefonie lub przejdź do oficjalnej strony logowania.

Na ekranie logowania dotknij lub kliknij przycisk „zapomniałeś hasła”. Snapchat zapyta, czy chcesz go zresetować za pomocą numeru telefonu lub adresu e-mail. Dotknij lub kliknij jedną opcję i wprowadź wymagane dane uwierzytelniające. Kliknij lub naciśnij przycisk Prześlij.

Zmień hasło — wybierz metodę

Wprowadź kod w polu i kliknij lub naciśnij Kontynuuj. Teraz wprowadź nowe hasło i potwierdź je.

Zmień hasło — wprowadź nowe hasło

Na koniec kliknij Zapisz.

Uruchom program antywirusowy

Aby być bardziej bezpiecznym, możesz uruchomić skanowanie antywirusowe. Jeśli znalazłeś podejrzane adresy IP zalogowane na swoje konto, ktoś mógł włamać się na Twój komputer lub telefon i uzyskać informacje o Snapchacie.

Zalecamy również, aby program antywirusowy działał w tle na wszystkich urządzeniach.

Często Zadawane Pytania

Bezpieczeństwo kont to wielka sprawa w erze cyfrowej. Zawsze jest coś nowego do nauczenia. W tej sekcji odpowiemy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Ktoś włamał się na moje konto i teraz nie mogę się zalogować. Co mogę zrobić?

Niestety, niektórzy intruzi chcą czegoś więcej niż tylko węszyć na Twoim koncie. Mogą faktycznie przejąć twoje konto. Będziesz wiedział, że tak się stało, ponieważ Twój login już nie działa, zmienił się Twój adres e-mail i masz pewność, że używasz prawidłowego hasła.

Na szczęście mamy tutaj cały artykuł, który pomoże ci odzyskać twoje konto Snapchat.

Bądź bezpieczny

Środki opisane w tym samouczku powinny wystarczyć, aby chronić Cię przed hakerami i wirtualnymi dowcipnisiami. Teraz wiesz, jak uzyskać dane logowania, skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, usunąć niechciane urządzenia i zresetować hasło.

Czy te metody pomogły Ci odzyskać konto? Czy skonfigurowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe i zresetowałeś hasło? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.