Jak sprawdzić, czy ktoś obserwuje Cię na Snapchacie?

Snapchat to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych dostępnych obecnie na Twoim telefonie, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników. Badanie przeprowadzone przez Pew Research badające nawyki nastolatków w mediach społecznościowych w maju 2018 r. wykazało, że Snapchat był jedną z najpopularniejszych aplikacji w tej grupie wiekowej, przy czym ponad dwie trzecie respondentów powiedziało Pew, że korzystali ze Snapchata, pozostając w tyle za YouTube i Instagram stał się trzecią najpopularniejszą aplikacją w tym przedziale wiekowym. Co więcej, nastolatki — którzy, dla jasności, stanowią jedni z najważniejszych użytkowników dla rozwoju i długoterminowej rentowności Snapchata — uważają, że Snapchat jest aplikacją, z której korzystają najczęściej, a 35 procent nastolatków ankietowanych korzysta z aplikacji najczęściej ze wszystkich mediów społecznościowych.

Dla wielu sprawia to, że Snapchat jest najważniejszą aplikacją komunikacyjną na telefonie. Ponieważ każde zdjęcie lub film, który wyślesz do grupy znajomych lub post w swojej historii, znika po pewnym czasie, Snapchat jest łatwy w użyciu do transmitowania swojego życia do znajomych, co pozwala kontrolować to, co widzą, bez martwienia się umieszczanie czegoś zbyt wstydliwego, by trwać w Internecie. Krótki charakter rzeczy publikowanych na Snapchacie jest dużą częścią jego atrakcyjności, ponieważ nieco utrudnia powrót przeszłości, aby cię prześladować, gdy znika po dniu.

Biorąc pod uwagę popularność Snapchata wśród jego użytkowników, prawdopodobnie będziesz chciał zebrać jak najwięcej obserwujących. Podobnie jak w przypadku każdej innej formy mediów społecznościowych, liczba obserwujących jest nadal ważna. W końcu publikowanie treści na Snapchacie ma znaczenie tylko wtedy, gdy masz znajomych, którzy oglądają Twoje zdjęcia. Samotne konto Snapchat oznacza, że ​​nikt nie zobaczy Twoich historii, a ponieważ wszystko, co publikujesz, zamienia się w eter zaledwie 24 godziny po opublikowaniu, znajomi, których dodasz później, nie będą mogli zobaczyć archiwum Twoich zdjęć i filmów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ilu masz obserwujących na Snapchacie, a co ważniejsze, czy ktoś konkretnie obserwuje Cię na Snapchacie, mamy dla Ciebie idealny przewodnik. To jest nasz pełny przewodnik po tym, jak dowiedzieć się, czy ktoś obserwuje Cię na Snapchacie.

Jak wyświetlić listę obserwujących w Snapchacie?

Być może jedną z najtrudniejszych rzeczy w układzie Snapchata jest brak możliwości łatwego wyświetlenia pełnej listy znajomych i połączeń na Snapchacie. W przeciwieństwie do innych opcji mediów społecznościowych, Snapchat nie wymaga, aby obie strony śledziły każdą osobę. Możesz ustawić swoje preferencje w menu opcji, aby Twoje historie były widoczne dla publiczności, co pozwala każdemu, kto dodał Cię do swojego konta, łatwo przeglądać i dodawać Twoje treści do swojej strony. Oczywiście, jeśli przeglądasz ich historie Snap w swoim kanale, możesz nie mieć możliwości sprawdzenia, czy druga osoba dodała Cię z powrotem.

Pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy próbujesz dowiedzieć się, czy ktoś cię śledził lub śledził z powrotem na Snapchacie, jest otwarcie aplikacji i przesunięcie palca do lewego panelu. Ta karta, znana jako Znajomi, to główne miejsce, w którym możesz komunikować się ze znajomymi. Od czasu przeprojektowania w zeszłym roku, ta zakładka może być używana przez użytkowników Snapchata, aby uzyskać dostęp do całej komunikacji między znajomymi, od przeglądania prywatnych zdjęć i filmów po sprawdzanie historii. U góry tego panelu znajduje się pasek wyszukiwania, który umożliwia wpisywanie nazwisk osób, które osobiście śledziłeś na Snapchacie, co ułatwia śledzenie niektórych nazwisk osób śledzących Cię na Snapchacie. Ta lista nie jest ułożona w porządku chronologicznym; Podobnie jak większość aplikacji społecznościowych w 2019 roku, Snapchat próbuje odgadnąć, z kim będziesz chciał porozmawiać w następnej kolejności, na podstawie zarówno Twojej komunikacji z nimi, poziomu przyjaźni i pasji, jak i tego, czy rzeczywiście opublikowali historię.

Chociaż ta karta może nie mówić tego wprost, karta Znajomi działa jako rodzaj listy proto-znajomych, dość łatwy sposób na sprawdzenie, czy jesteś tutaj śledzony. Na naszym koncie testowym sprawdziliśmy ponad pięćdziesięciu obserwujących, które pojawiły się na naszej liście znajomych. Każdy, kto pojawił się w aplikacji, był wspólnym przyjacielem, który za nami podążał, co oznaczało, że mogliśmy bez problemu komunikować się, wysyłać naszą lokalizację i przeglądać ich prywatne historie Snap tylko dla znajomych. Możesz tutaj również wyszukać konkretnych znajomych, co jest dobrym sposobem na stwierdzenie, czy ktoś Cię obserwuje. Każdy, kogo obserwujesz, pojawi się w wyszukiwaniu w Snapchacie, ale nie wszyscy, których obserwujesz, pojawią się w rzeczywistej zakładce tylko dla znajomych. Jeśli nie jesteście wspólnymi przyjaciółmi, ich historie pojawią się zamiast tego na karcie Odkryj i chociaż nadal będziesz mógł wysyłać im snapy, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że otworzą Twoje treści.

Mimo to samo korzystanie z karty Znajomi nie wystarczy, aby zagwarantować, z całą pewnością i bez wątpienia, że ​​ktoś, kogo obserwujesz na Snapchacie, śledzi Cię z powrotem. W tym celu potrzebujemy nowej metody. W końcu nigdy nie możesz być zbyt pewny, jeśli chodzi o Twoje cyfrowe życie.

Jak sprawdzić, czy ktoś obserwuje Cię na Snapchacie?

,Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że całkiem łatwo jest dowiedzieć się, czy ktoś, kogo obserwujesz, śledzi Cię z powrotem na Snapchacie. Chociaż nie jest to wyraźnie określone przez sam Snapchat, aplikacja w rzeczywistości ma tajny sposób na sprawdzenie, czy ty i osoba, którą obserwujesz, jesteście wspólnymi przyjaciółmi na platformie, czy też śledzisz tylko ich publiczne snapy. To nieoczekiwane i szczerze mówiąc, jeśli nie znasz dogłębnie Snapchata, możesz nawet nie wiedzieć, czego szukać. Dlaczego Snapchat zdecydował się ukryć tę opcję, jest tajemnicą, biorąc pod uwagę, jak to jest, że ludzie są ciekawi, kto ich obserwuje.

Przyjrzyjmy się zrozumieniu kluczowej części Snapchata: Snap scores.

Wcześniej przyjrzeliśmy się wynikom Snap, ich znaczeniu i temu, jak mogą pomóc w określeniu Twojej aktywności na Snapchacie. Istnieją od bardzo wczesnego życia Snapchata, zawsze istnieją jako odznaka w Twoim profilu i pojawiają się za każdym razem, gdy ktoś doda Cię na swoim koncie. Dokładna formuła wyników Snap nigdy nie została ujawniona publicznie, ale oczywiste jest, że wyniki są używane do określenia, ile snapów wysyłasz, a ile otrzymujesz z powrotem. Dla niektórych rywalizacja i podnoszenie wyników Snap to wszystko. Dla innych są to bezsensowna zabawa lub interesujące statystyki, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, ile pracy włożyłeś w komunikację na Snapchacie. Mimo to wielu użytkowników Snapchata może w ogóle o nich nie myśleć i przypuszczamy, że nie możemy ich za to winić, biorąc pod uwagę powściągliwość Snapchata w wyjaśnianiu dokładnego znaczenia.

Dlaczego więc wspominamy tutaj o wynikach Snap, omawiając, jak dowiedzieć się, czy ktoś obserwuje Cię z powrotem na Snapchacie? Ponieważ okazuje się, że wyniki Snap są tajnym kluczem do poznania, kto za Tobą podąża, a nieświadomie ignorowałeś przez cały czas. Aby dowiedzieć się dlaczego, zacznij od przejścia do zakładki Znajomi i wybrania opcji wyszukiwania u góry ekranu. Wpisz imię swojego najlepszego przyjaciela, kogoś, do kogo stale wysyłasz Snapy na platformie. Kliknij jego nazwę, a następnie stuknij ikonę menu z trzema liniami po lewej stronie górnego panelu, aby otworzyć jego profil. Pod jego nazwą wyświetlaną na Snapchacie zobaczysz jego nazwę użytkownika, a także jego wynik Snap i wszelkie udostępniane mu pasma.

Teraz wróć do ogólnej karty Znajomi i ponownie wybierz pasek wyszukiwania u góry. Tym razem wpisz każdego, kogo obserwujesz, a tak się składa, że ​​jest dobrze znaną celebrytą z kontem Snapchat lub kontem, które obserwujesz, o którym wiesz, że ma ustawione publiczne Stories na platformie. Spowoduje to ponowne otwarcie ekranu czatu z tą osobą i możesz załadować jej profil. Tym razem nadal będziesz widzieć ich nazwę wyświetlaną wraz z wybraną nazwą użytkownika w aplikacji. Ale zauważysz, że obok nazwy użytkownika nie ma listy wyników Snap. Bez numeru, bez identyfikatora — tylko spacja. Dzieje się tak, ponieważ nie jesteście wspólnymi przyjaciółmi z tą osobą; zamiast tego dodałeś ich konto i możesz przeglądać ich publiczne historie według własnego uznania. Zasadniczo możesz je zobaczyć, ale Twoje treści nie są dodawane do ich własnego kanału. Widzisz, co publikują, ale oni w ogóle nie widzą Twoich treści, chyba że jest to wyraźnie skierowane do nich.

Jak sprawdzić, czy ktoś usunął Cię na Snapchacie?

Teraz, gdy wiesz, jak wyświetlić listę znajomych w Snapchacie i wiesz, jak dowiedzieć się, czy ktoś, kogo obserwujesz na Snapchacie, śledził Cię z powrotem, możesz użyć obu tych kroków razem, aby dowiedzieć się, czy ktoś, kto kiedyś śledził usunąłeś Cię na Snapchacie. Ale bądź ostrożny; na tej ścieżce kryją się urazy i potencjalne niezdrowe obsesje.

Najpierw powinieneś wyszukać ich imię na liście znajomych. Jeśli usunęli Cię ze swojej listy znajomych, a ich snapy i historie są ustawione jako Tylko znajomi, w ogóle nie pojawią się na Twojej liście. Jest to łatwy sposób na stwierdzenie, czy ktoś usunął Cię ze swojego konta, ponieważ prawdopodobnie okaże się, że nie widzisz ich już ani na liście znajomych, ani w wynikach wyszukiwania w Twoim profilu. Jeśli jednak mają ustawione Historie jako publiczne, będziesz mieć więcej kłopotów. Ponieważ możesz zobaczyć czyjeś Snap Stories, gdy konto jest ustawione jako publiczne, natrafiasz na brak pewności, bez wątpienia, że ​​znajomy usunął Cię ze swojego konta Snap.

To znaczy, chyba że wiesz, jak szukać ich wyniku Snap w ich profilu. Jeśli więc przestałeś widzieć nazwisko znajomego na liście przeglądanych Stories na Snapchacie, sprawdź jego profil, aby dowiedzieć się, czy po prostu nie przegląda on aktywnie Twoich Stories w aplikacji (i z kolei nie patrzeć na Twój Stories on the Snap) lub czy usunęli Cię z aplikacji. Jeśli to pierwsze, nadal będziesz mógł zobaczyć ich wynik Snap obok jego nazwy w ich profilu. Jeśli jednak usunęli Cię z aplikacji, nie zobaczysz wyniku Snap w ogóle na liście profili, co oznacza, że ​​usunęli Cię ze swojej listy (lub nigdy nie dodali Cię z powrotem).

Czy możesz stwierdzić, czy ktoś odrzucił Twoje zaproszenie do znajomych?

Nie ma wielu bezpośrednich sposobów, aby dowiedzieć się, czy ktoś dodał Cię ponownie na Snapchacie. W przeciwieństwie do sieci społecznościowych, takich jak Facebook, gdzie otrzymujesz nie tylko powiadomienie, ale także wiadomość w Messengerze, Snapchat sprawia, że ​​sprawy są nieco mniej bezpośrednie. Chociaż otrzymasz powiadomienie, jeśli ktoś doda Cię na platformie, nie otrzymasz powiadomienia, gdy przysługa zostanie zwrócona. To powiedziawszy, dość łatwo jest ustalić, czy ktoś dodał Cię z powrotem na platformę, a korzystając z tych prostych zasad, możesz dowiedzieć się, czy ktoś odrzucił Twoją prośbę.

Twoja prośba pozostaje w toku przez 48 godzin

Jeśli dodałeś kogoś, a status pozostaje w toku przez dwa dni, prawdopodobnie albo nie używa Snapchata, albo nie chce być przyjaciółmi. Żądania wygasają po 48 godzinach, więc nie potrwa długo, aż będziesz mieć pewność.

Możesz je dodać ponownie po kilku dniach

Jeśli ten 48-godzinny okres upłynie, prośba o dodanie do znajomych zniknie. Jeśli wrócisz do ekranu menu Snapchat i wybierzesz opcję Dodaj znajomych i będziesz mógł ponownie dodać tę osobę, Twoja pierwotna prośba wygasła.

Nie możesz dodać ich jako znajomego podczas wybierania ich w wyszukiwaniu

Jeśli wybierzesz osobę z ekranu menu Snapchata, ale dotknięcie ikony Dodaj nic nie da, oznacza to, że osoba aktywnie Cię zablokowała. Snapchat nie pozwoli ci wysłać zaproszenia do znajomych, jeśli tak się stanie.

***

Kiedy masz do czynienia z mediami społecznościowymi, ważne jest, aby wiedzieć, kto dodał Cię do swojego konta, a kto nie. Ustalenie, kto obserwuje Cię w Twoim profilu i kto zdecydował się zignorować lub przestać Cię obserwować, jest ważnym kluczem do każdej sieci społecznościowej, ale w szczególności Snapchat sprawia, że ​​jest to ważne, dzięki znikającemu statusowi większości treści w aplikacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że jeden z Twoich znajomych rzeczywiście widzi Twoje treści, ważne jest, aby wiedzieć, jak przeglądać listę znajomych i jak ustalić, czy ktoś obserwuje Cię z powrotem na Snapchacie.

Aplikacja nie ułatwia tego zadania, chociaż nie jesteśmy do końca pewni, dlaczego tak jest, ale dzięki możliwości łatwego sprawdzania wyników Snap znajomego, wiedza o tym, czy przyjaźnisz się z kimś na Snapchacie, jest w rzeczywistości dość łatwa do zrobienia i znajomość sztuczki może sprawić, że poczujesz się całkiem mądry. Snap scores może nie być uważany za najważniejszą funkcję aplikacji dla większości ludzi, ale gdy próbujesz określić, kto faktycznie obserwuje Cię na Snapchacie, staje się ważnym narzędziem w Twoim arsenale mediów społecznościowych. Więc następnym razem, gdy nie masz pewności, czy ktoś śledzi Cię na Snapchacie, nie trać czasu na samodzielne wykonywanie pracy detektywistycznej. Zamiast tego sprawdź ich profil, aby zobaczyć, czy możesz zobaczyć ich wynik Snap, ostateczny klucz do określania znajomych na Snapchacie.