Czy możesz stwierdzić, czy połączenie jest przekazywane?

Przekierowanie połączeń to funkcja nowoczesnych sieci telefonicznych, która umożliwia przekierowanie połączeń przychodzących na inny numer. Działa zarówno na telefonach komórkowych, jak i stacjonarnych i może być bardzo przydatny. Zasadniczo mówisz przełącznikowi sieci, że wszelkie połączenia przychodzące na Twój numer powinny być przekierowywane na inny numer. Przełącznik nie wybierze oryginalnego numeru, ale zamiast tego użyje nowego miejsca docelowego.

Czy możesz stwierdzić, czy połączenie jest przekazywane?

Czy możesz więc stwierdzić, czy połączenie jest przekazywane? Jednym słowem nie. Przekazywanie połączeń to ustawienie sieciowe i odbywa się w mniej niż sekundę. Jeśli Twoja sieć nie ma jakiegoś egzotycznego ustawienia, które Cię informuje, nie będziesz wiedział, czy Twoje połączenie jest przekazywane, czy nie. Poza kilkoma wskaźnikami nie ma alertów o wiadomościach ani pewnych sposobów na sprawdzenie, czy ktoś przekierowuje połączenia telefoniczne na inne urządzenie.

Chociaż większość ludzi nie będzie dbać o to, czy ich połączenia zostaną przekierowane, warto wiedzieć, czy masz dziecko, które powinno być w domu, ale tak naprawdę nie jest, lub upewnić się, że faktycznie dzwonisz do firmy lub specjalisty szukasz.

Przekierowane połączenie nie będzie kosztować więcej, zakładając, że numer, na który dzwonisz, znajduje się w Stanach Zjednoczonych, więc będą obowiązywać standardowe stawki.

Jak możesz sprawdzić, czy Twoje połączenie jest przekazywane?

Zasadniczo przekierowane połączenie jest przekierowywane z wybranego numeru na nowy. Niestety, nie ma przełomowych dowodów na to, że zostałeś przeniesiony poza kilkoma drobnymi wskaźnikami.

Jeśli zauważysz, że kiedy dzwonisz do innej osoby, zmienia się dzwonek sprzężenia zwrotnego (nie, nie muzyczny dzwonek, który tak lubiliśmy w czasach telefonów z klapką), połączenie prawdopodobnie zostanie przekierowane na inny telefon. W większości to nic wielkiego, ale z pewnością jest to wydarzenie budzące emocje dla tych, którzy martwią się spedycją.

Możesz zadzwonić do kogoś i zauważyć niewielkie opóźnienie po kilku pierwszych dzwonkach. System potrzebuje czasu, aby zrozumieć, dokąd powinno skierować się twoje połączenie (oczywiście jest to bardzo krótki czas). Tak więc dziwne przerwy pomiędzy dzwonkami lub te, które dzwonią przez nienormalną ilość czasu, mogą zostać przekierowane.

Dlaczego ktoś miałby przekazywać swoje połączenia?

Istnieje wiele korzyści z przekierowywania połączeń. Na przykład, jeśli wiesz, że masz zamiar podróżować poza strefę sieci, możesz przekierować połączenia na lokalny telefon stacjonarny, aby nie przegapić żadnej ważnej komunikacji. Chociaż połączenia Wi-Fi już istnieją, więc jest to prawdopodobnie lepsza opcja w tym scenariuszu.

Niektóre osoby korzystają z tej funkcji podczas podróży, podczas gdy inne używają jej do celów biznesowych. Zamiast mieć przy sobie telefon służbowy i osobisty przez cały czas, przekazywanie połączeń zmniejsza bałagan i umieszcza wszystkie połączenia telefoniczne w jednym miejscu. Funkcja przekazywania połączeń jest dość nieszkodliwa w większości sytuacji, ale tak jak w przypadku każdej funkcji technicznej, są tacy, którzy wymyślają nowe i nikczemne sposoby jej wykorzystania.

Przekazywanie połączeń

Tak więc większość każdego z czterech największych operatorów ma w tym momencie nieograniczone połączenia, ale jeśli nie, zostaniesz obciążony opłatami za te połączenia, tak jak za inne połączenia.

Niestety dotyczy to zarówno połączeń międzynarodowych, jak i krajowych, co oznacza, że ​​jeśli ktoś przekieruje Twoje połączenia za granicę, a Ty nie jesteś świadomy zmiany, Twój rachunek może być szokująco wysoki. Jednym ze sposobów uniknięcia tego jest skontaktowanie się z operatorem i spytanie, czy ma opcje blokowania międzynarodowych połączeń międzymiastowych. Twój telefon nie będzie komunikował się z telefonami spoza Stanów Zjednoczonych z usuniętymi lub zablokowanymi funkcjami międzynarodowymi na poziomie konta.

Nie ma żadnych dodatkowych opłat za przekierowanie połączeń na inny numer. Pamiętaj tylko, że Twój numer telefonu musi być nadal aktywny w sieci, nawet jeśli sam telefon nie jest. Przekazywanie połączeń odbywa się za pośrednictwem operatora telefonu komórkowego, więc Twój telefon jest tutaj prawie pominięty, chyba że używasz tego urządzenia do włączenia funkcji przekazywania.

Skonfiguruj przekierowywanie połączeń w systemie Android

Jeśli jesteś po drugiej stronie rozmowy i chcesz skonfigurować przekazywanie połączeń, możesz. Android ułatwia przekazywanie połączeń na dowolny numer, który je zaakceptuje.

 1. Otwórz aplikację telefonu na swoim urządzeniu z Androidem.
 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami, aby uzyskać dostęp do Ustawień.
 3. Wybierz Ustawienia połączeń, a następnie Przekierowanie połączeń.
 4. Wybierz jedno z ustawień w zależności od potrzeb.
 5. Dodaj numer, na który mają być przekierowywane połączenia.
 6. Wybierz Włącz, a następnie OK, aby potwierdzić.

Ustawienia przekazywania to na przykład Zawsze przekierowuj, Przekazuj, gdy zajęty, Przekazuj, gdy brak odpowiedzi lub Przekazuj, gdy nieosiągnięto. Możesz skonfigurować dowolne z nich w zależności od potrzeb. Powtórz powyższą procedurę, jeśli chcesz zatrzymać przekazywanie i po prostu wybierz Wyłącz w kroku 6 zamiast Włącz.

Możesz także użyć kodów na swoim Androidzie, aby uzyskać dostęp do tych ustawień:

 • Bezwarunkowe przekierowanie połączeń wybierz *21*
 • Przekierowanie połączeń, gdy linia jest zajęta wybierz *004*
 • Przekierowanie połączeń, gdy linia jest zajęta wybierz *67*
 • Przekierowanie połączeń, gdy nie ma wybierania numeru *61*
 • Przekazywanie połączeń poza zasięgiem *62*

Zostaniesz poproszony o dodanie numeru przekierowania i potwierdzenie ustawień.

Skonfiguruj przekierowanie połączeń na iPhonie

Możesz przekierowywać połączenia również za pomocą iPhone'a, korzystając z konfiguracji podobnej do powyższej. Oto jak skonfigurować przekierowanie połączeń na iPhonie, jeśli nie masz Verizon jako swojego operatora:

 1. Przejdź do ustawień
 2. Stuknij Telefon
 3. Następnie dotknij Przekierowanie połączeń
 4. Włącz przekierowanie połączeń i wprowadź numer, na który chcesz przekierowywać połączenia

Jeśli masz firmę Verizon jako swojego operatora, instrukcje dotyczą tylko firmy Verizon:

 • Aby przekazywać połączenia bez wcześniejszego dzwonienia, wprowadź *72 następnie 10-cyfrowy numer telefonu, na który chcesz przekierowywać połączenia
 • Aby telefon zadzwonił przed przekierowaniem połączenia, wprowadź *71 następnie 10-cyfrowy numer telefonu, na który chcesz przekierowywać połączenia

To wszystko dla przewoźników innych niż Verizon i Verizon. Powinieneś teraz zobaczyć ikonę przekazywania na górnym pasku iPhone'a, gdy włączone jest przekierowanie.

Ustaw przekierowanie połączeń na telefon stacjonarny

Cały czas korzystam z przekierowania połączeń na moim telefonie stacjonarnym. Mam tylko telefon stacjonarny, ponieważ jest on częścią mojego pakietu szerokopasmowego, więc po prostu przekierowuję go na telefon komórkowy. Oto jak skonfigurować przekierowanie połączeń na telefon stacjonarny:

 1. Wybierz *72 z telefonu stacjonarnego
 2. Wpisz numer, na który chcesz przekierowywać połączenia
 3. Wybierz skrót (#), aby potwierdzić numer

Otóż ​​to. Niektórzy przewoźnicy zezwalają na przekazywanie warunkowe, a niektórzy nie. Verizon dopuszcza warunki i jeśli wybierzesz *71 zamiast *72, możesz je skonfigurować. Po zakończeniu wybierz *73, aby wyłączyć przekazywanie połączeń.

Często zadawane pytania

Czy przekierowanie połączeń spowoduje naliczenie opłat międzynarodowych?

Możliwe jest skontaktowanie się ze swoim telefonem komórkowym lub operatorem telefonii domowej, jeśli ponosisz opłaty międzynarodowe za połączenie krajowe.

Czy mogę użyć przekierowania połączeń, jeśli mój telefon jest uszkodzony lub zgubiony?

Tak, nawet jeśli Twój telefon zostanie zgubiony, skradziony lub poważnie uszkodzony, możesz mieć możliwość przekierowania połączeń na inny numer telefonu.