Jak usunąć użytkownika z grupy w Telegramie

Grupa Telegram to świetna przestrzeń do udostępniania i omawiania informacji, organizowania wydarzeń, tworzenia ogłoszeń lub prowadzenia rozmów. Nie ma reklam ani opłat za subskrypcję, a wszyscy członkowie mogą uczestniczyć z równymi uprawnieniami w globalnej tablicy dyskusyjnej, która nigdy nie przechodzi w tryb offline.

Jednak, podobnie jak w przypadku większości platform mediów społecznościowych, nie ma niezawodnego sposobu weryfikacji członków, którzy dołączają do grupy na Telegramie. W związku z tym grupy przyciągają użytkowników z różnych środowisk, w tym o złośliwych zamiarach.

W tym artykule pokażemy, jak usunąć użytkownika z grupy w Telegramie.

Jak usunąć użytkownika z grupy telegramów na komputerze z systemem Windows

Dobrze utrzymana grupa w mediach społecznościowych rozwija się dzięki zaangażowaniu i interakcji. Posiadanie użytkowników, którzy nie angażują innych z szacunkiem, może sprawić, że całe doświadczenie będzie frustrujące dla tych, którzy chcą więcej ze swoich możliwości sieciowych.

Jeśli używasz Telegrama w systemie Windows, możesz łatwo usunąć członków grupy, którzy nie przestrzegają warunków korzystania z usługi grupy, a nawet polityki prywatności Telegrama. Aby to zrobić, musisz być jednak administratorem grupy. Oto jak:

 1. Uruchom aplikację komputerową Telegram. Domyślnie wszystkie grupy, które utworzyłeś lub dołączyłeś, wypełniają ekran główny w lewym panelu.

 2. Kliknij grupę zainteresowania, aby ją otworzyć.

 3. Następnie kliknij nazwę grupy u góry czatu. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich członków grupy.

 4. Przewiń listę, aby znaleźć użytkownika, którego chcesz usunąć.

 5. Po ich znalezieniu najedź myszą na ich nazwę i kliknij ikonę „X”, która pojawia się po prawej stronie. Spowoduje to natychmiastowe usunięcie ich z grupy.

  lub

 6. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ich nazwę i wybrać "Usuń z grupy" z wyskakującego podmenu.

Możesz także wyrzucić kogoś za pośrednictwem sekcji zarządzania grupą. Oto kroki:

 1. Uruchom aplikację komputerową Telegram.

 2. Otwórz grupę zainteresowań.

 3. Kliknij wielokropek (trzy małe kropki w prawym górnym rogu).

 4. Z wynikowych opcji wybierz „Zarządzaj grupą”.

 5. Powinieneś zobaczyć listę wszystkich członków z przyciskiem „Usuń” obok nazwy każdego członka. Po prostu kliknij przycisk, aby wyrzucić kogoś z czatu.

Jak usunąć użytkownika z grupy telegramów na komputerze Mac

Aplikacja Telegram zawsze była dostępna na macOS. Chociaż aplikacja różni się nieco od wersji na PC, usuwanie nieuczciwego użytkownika z grupy jest bardzo podobne.

Oto jak usunąć użytkownika z grupy Telegram na komputerze Mac:

 1. Uruchom aplikację Telegram.

 2. Kliknij ikonę Czaty na dole aplikacji. Ikona przybiera kształt dwóch powiązanych ze sobą dymków.

 3. Kliknij nazwę grupy zawierającej użytkownika, którego chcesz wyrzucić.

 4. Po otwarciu grupy kliknij przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu. Powinno to otworzyć nowe okno z listą wszystkich członków grupy.

 5. Przewiń listę, aby znaleźć użytkownika, którego zamierzasz usunąć z grupy.
 6. Kliknij czerwony przycisk z minusem obok nazwy członka. Użytkownik zostanie natychmiast usunięty z grupy i nie będzie mógł oglądać przychodzących czatów ani uczestniczyć w żaden inny sposób.

Jak usunąć użytkownika z grupy telegramów w aplikacji na iPhone'a?

iPhone'y są znane ze swojej kompatybilności z szeroką gamą aplikacji, w tym z Telegramem. Możesz wymieniać wiadomości z rodziną i przyjaciółmi, wysyłać i odbierać zdjęcia lub filmy, a nawet tworzyć grupy, aby przyciągnąć użytkowników o zbieżnych zainteresowaniach. Co ciekawe, każdy może dołączyć do grupy, pod warunkiem, że ma link z zaproszeniem. Nowo założona grupa może mieć setki lub tysiące członków w ciągu kilku dni.

Jako właściciel lub administrator grupy zastrzegasz sobie prawo do wyrzucenia każdego użytkownika, który narusza zasady grupy, a nawet warunki użytkowania Telegrama. Może to obejmować nękanie, obraźliwe zachowanie i udostępnianie nieodpowiednich treści.

Sprawdź, jak usunąć użytkownika z grupy w aplikacji na iPhone'a:

 1. Uruchom aplikację Telegram.

 2. Otwórz ekran czatu grupowego.

 3. Stuknij w awatar profilu grupy, aby otworzyć sekcję zarządzania członkami. Powinno to otworzyć nowe okno z listą wszystkich członków grupy.

 4. Przewiń listę, aby znaleźć użytkownika, którego zamierzasz usunąć.

 5. Długie dotknięcie nazwy użytkownika. Powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko z trzema opcjami: "Promuj", "Ogranicz" i "Usuń".

 6. Stuknij w „Usuń”, aby usunąć użytkownika z grupy.

Jak usunąć użytkownika z grupy telegramów w aplikacji na Androida

Jeśli używasz Telegrama na Androida, możesz łatwo wyrzucić każdego, kto nie przestrzega linii grupy. Oto jak:

 1. Otwórz aplikację Telegram i uruchom ekran czatu grupowego.

 2. Stuknij zdjęcie profilowe grupy, aby otworzyć sekcję zarządzania członkami. Powinno to otworzyć nowe okno z listą wszystkich członków grupy.

 3. Przewiń listę, aby znaleźć użytkownika, którego zamierzasz usunąć.

 4. Długie dotknięcie nazwy użytkownika.
 5. Wybierz „Usuń” z listy opcji na wyskakującym ekranie. Spowoduje to natychmiastowe usunięcie użytkownika z grupy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co się stanie, gdy usuniesz kogoś z grupy Telegrama?

Gdy ktoś został usunięty z grupy Telegram, natychmiast przestaje otrzymywać treści grupowe i czaty. Nie mogą też wyświetlać treści udostępnianych później w grupie. Jednak nadal będą mogli przeglądać wszystkie rozmowy wymieniane przed ich usunięciem z grupy.

Czy usunięte konta są usuwane z grup Telegrama?

Wszystkie usunięte konta są dodawane do ograniczonej listy o nazwie „Usunięci użytkownicy”. Nikt z tej listy nie może ponownie dołączyć do grupy. Administratorzy grupy lub właściciel mogą jednak usunąć użytkownika z listy z ograniczeniami. Dopiero wtedy użytkownik może ponownie dołączyć do grupy za pomocą zaproszenia.

Czy każdy może usunąć użytkowników z grupy Telegrama?

Tylko właściciel lub administratorzy grupy mają uprawnienia do usuwania użytkowników. Właściciel grupy może również odebrać takie uprawnienia administratorom, jeśli sobie tego życzą.

Utrzymuj wystrój we wszystkich czatach grupowych

Jako właściciel grupy masz obowiązek upewnić się, że wszystkie zobowiązania grupy są zgodne z warunkami korzystania z grupy. Musisz upewnić się, że członkowie angażują się nawzajem z szacunkiem, przyzwoitością i nikt nie jest zastraszany ani maltretowany. Twoim obowiązkiem jest usunięcie każdego, kto nie zdoła podporządkować się. W tym artykule nakreślono konkretne kroki, aby usunąć nieuczciwych użytkowników z grupy, aby promować zdrowe rozmowy i utrzymywać czaty grupowe w czystości i pouczające.

Prowadzisz kanał Telegram? Chcielibyśmy wiedzieć, jak utrzymujesz porządek w grupie. Wyrzuciłeś już kogoś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.