Jak ukryć swój status online w Telegramie

Wydaje się, że wszystkie aplikacje i witryny internetowe śledzą aktywność i status ludzi. W niektórych przypadkach może to być wygodne, ale w większości przypadków jest to nachalne i naruszające Twoją prywatność. Zasadniczo nie ma prywatności, już nie.

Jeśli jesteś online, jesteś wyraźnie widoczny dla prawie wszystkich. To samo dotyczy Telegrama; świetna nowa aplikacja do przesyłania wiadomości. Ale domyślnie wszystkie Twoje połączenia widzą Twój status online. Może to być nieco irytujące i niepożądane.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ukryć swój status online w Telegramie na wszystkich głównych platformach (Android, iOS, Mac itp.).

Jak ogólnie działa status online

Telegram staje się bardzo popularną aplikacją do przesyłania wiadomości. Jest niesamowicie szybki i bezpieczny, co jest atrakcyjne dla wielu osób. Ponieważ Facebook miał wiele fiasek związanych z prywatnością, w tym wyciekły dane osobowe itp., wielu użytkowników zdecydowało się przestać z niego korzystać.

Niektórzy nadal używają Messengera, ale całkowite porzucenie Facebooka wydaje się mądrzejszym posunięciem. Instagram ma te same problemy co Facebook i to samo dotyczy WhatsApp. Zasadniczo wszystkie te aplikacje są własnością Facebooka i dlatego stwarzają te same problemy.

Telegram odebrał coś od tych głównych graczy. Ich status online działa tak samo, jak na każdej innej platformie mediów społecznościowych. Za każdym razem, gdy masz połączenie z Telegramem, Twoje połączenia mogą zobaczyć, że jesteś online.

Można to łatwo porównać do stalkingu, ponieważ współczesna technologia właśnie to robi. Wszyscy decydujemy się nie zwracać na to zbytniej uwagi, ale jeśli się nad tym zastanowimy, jest to raczej nieprzyjemne i niepotrzebne.

Jak działa status online w telegramie

Możesz łatwo tego uniknąć i zmienić ustawienia statusu online w Telegramie. Jeśli to zrobisz, zamiast pokazywać swój status online wszystkim połączeniom, Telegram pokaże im, że byłeś ostatnio aktywny.

Ostatnio aktywny status może oznaczać wiele rzeczy i nie jest tak dokładny jak alternatywa. Powinieneś wiedzieć, że działa to w obie strony, co oznacza, że ​​jeśli wyłączysz swój status online, nie będziesz również mógł zobaczyć statusu online swoich kontaktów.

To tylko wydaje się sprawiedliwe. Jeśli chcesz, aby ludzie pilnowali swoich interesów, pamiętaj także o swoim własnym biznesie. Jeśli chcesz prowadzić rozmowę w czasie rzeczywistym, lepszym rozwiązaniem są rozmowy telefoniczne. Wysyłanie SMS-ów jest dobrą alternatywą, osoba odpowie, gdy będzie miała czas. To samo dotyczy wiadomości w Telegramie.

Ludzie mają naprawdę nierealistyczne oczekiwania i od razu oczekują odpowiedzi. Jeśli jesteś osobą zajętą ​​lub cenisz swoją prywatność, rozważ wyłączenie statusu online.

Jak ukryć status online w Telegramie

Możesz używać Telegrama w wielu systemach operacyjnych, w tym Android, Windows, macOS, iOS itp. Pamiętaj, aby pobrać najnowszą wersję aplikacji z oficjalnej strony Telegrama. Kiedy będziesz gotowy, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ukryć swój status online w Telegramie na urządzeniach z systemem iOS i Android:

 1. Uruchom Telegram na swoim smartfonie lub tablecie.

 2. Stuknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu ekranu (trzy poziome linie).

 3. Wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.

 4. Następnie wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.

 5. Wybierz opcję Ostatnio widziane i online.

 6. Wybierz opcję Wszyscy, Moje kontakty i Nikt. Sugerujemy wybranie Nikt. Potwierdź zmianę, wybierając ikonę znacznika wyboru.

 7. Potwierdź monit za pomocą OK.

Jak ukryć status online na komputerze?

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zmienić swój status online w Telegramie, jeśli używasz komputera Mac lub Windows:

 1. Otwórz aplikację Telegram.

 2. Kliknij menu hamburgerów.

 3. Wybierz Ustawienia z listy opcji.

 4. Następnie wybierz Ostatnio widziane i online (karta Prywatność i bezpieczeństwo).

 5. Wybierz Nikt (lub moje kontakty).

 6. Kliknij Zapisz.

 7. Potwierdź monit przyciskiem Kontynuuj.

  aplikacja na komputer

W ten sposób wyłączasz status online w Telegramie. Jak wspomniano wcześniej, będzie to działać w obie strony. Jeśli wybrałeś Nobody, nie zobaczysz niczyjego statusu online w Telegramie, ale sam też pozostaniesz w ukryciu.

Jeśli wybierzesz tylko Moje kontakty, nadal będziesz mógł śledzić, kto jest online. Osobiście uważam, że ta zdolność nie jest warta ceny za pozbawienie prywatności w Internecie. Może to ci odpowiada, ale każdy do siebie.

Pozostań pod radarem

Prywatność w Internecie to mit. Nie brzmi to jak paranoja, ale powinieneś zachować ostrożność podczas udostępniania danych osobowych w Internecie. Twój status online jest świetnym prezentem, jeśli chodzi o Twoją obecną aktywność. Jasne, wspaniale jest zawsze informować znajomych i rodzinę, gdzie jesteś, ale tych informacji nie należy przekazywać nieznajomym.

Ludzie mogą łatwo śledzić Twój adres IP i znaleźć Twoją rzeczywistą fizyczną lokalizację, jeśli jesteś nieostrożny. Najlepiej wyłączyć swój status online we wszystkich aplikacjach i mediach społecznościowych. Możesz pójść o krok dalej i skorzystać z usługi VPN, aby zapewnić sobie prywatność.

Zapraszam do komentowania w sekcji poniżej.