Jak dodać według nazwy użytkownika w telegramie

Przy tak wielu dostępnych obecnie aplikacjach do przesyłania wiadomości ludzie mają tendencję do trzymania się zwykłych podejrzanych. Czy to WhatsApp, Viber czy Facebook Messenger, żadna aplikacja nie wydaje się zaspokajać potrzeb wszystkich użytkowników. To znaczy, dopóki nie wypróbujesz Telegrama.

Jak dodać według nazwy użytkownika w telegramie

Będąc aplikacją opartą na chmurze, możesz korzystać z Telegrama z dowolnego urządzenia. Oprócz wszystkich zwykłych dzwonków i gwizdków Telegram zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa. Dotyczy to również połączeń głosowych w aplikacji, ponieważ są one chronione kompleksowym szyfrowaniem. A jeśli chcesz znaleźć osoby, które możesz dodać do swoich czatów, możesz je łatwo wyszukać według ich nazwy użytkownika.

Dodawanie osób według ich nazwy użytkownika telegramu

Jeśli chcesz dodać nowy kontakt w Telegramie, możesz go znaleźć za pomocą opcji wyszukiwania aplikacji. Jeśli to ktoś, kogo już znasz, prawdopodobnie poznasz również jego numer telefonu komórkowego. W takim przypadku po prostu użyj tych informacji, aby wyszukać je w Telegramie.

Oczywiście są ludzie, którzy chcą zachować swoją prywatność, uniemożliwiając innym zobaczenie ich numeru telefonu lub pełnego imienia i nazwiska. Jeśli masz takie obawy, powinieneś rozważyć utworzenie unikalnej nazwy użytkownika Telegrama. W ten sposób wszystkie Twoje dane osobowe pozostaną ukryte, a ludzie będą rozpoznawać Cię tylko po tej nazwie użytkownika.

Aby dodać kogoś według jego nazwy użytkownika, po prostu uruchom aplikację Telegram i wpisz nazwę użytkownika w pasku wyszukiwania. Znajdziesz go w górnej części ekranu. Podczas pisania powinieneś zobaczyć dostępne dopasowania pojawiające się pod paskiem wyszukiwania. Gdy zobaczysz osobę, której szukałeś, po prostu dotknij jej imienia. Dla tego kontaktu otworzy się nowe okno czatu i teraz możesz rozpocząć rozmowę.

Telegram

Co to jest nazwa użytkownika Telegrama?

Należy zauważyć, że istnieje różnica między nazwą wyświetlaną a nazwą użytkownika w Telegramie. W przypadku używania nazwy wyświetlanej oznacza to, że Twój numer telefonu jest widoczny dla innych. Ponadto Twój numer będzie głównym kryterium wyszukiwania aplikacji dla Twojego profilu.

Jeśli utworzysz nazwę użytkownika, stanie się ona Twoim publicznym profilem Telegrama. Nazwy użytkowników zaczynają się od znaku „@” i są widoczne dla wszystkich na całym świecie. Aby Cię znaleźć, ludzie będą musieli najpierw poznać Twoją nazwę użytkownika. Oznacza to również, że nikt już nie będzie mógł Cię znaleźć po Twoim numerze telefonu.

Gdy ludzie znajdą Cię za pomocą Twojej nazwy użytkownika, będą mogli wysyłać Ci wiadomości bez znajomości Twojego numeru telefonu. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, być może powstrzymasz się od tworzenia nazwy użytkownika, kropka. Wiele osób nawet nie wie o możliwości korzystania z Telegrama @nazwa_użytkownika, więc i tak nie mają go ustawionego.

A jeśli masz jakiekolwiek obawy związane z odpowiadaniem komuś, kogo nie znasz, możesz być spokojny. Nie będą mogli zobaczyć Twojego numeru telefonu i imienia i nazwiska.

Telegram Dodaj według nazwy użytkownika

Publiczny link do Twojego profilu

Za pomocą nazw użytkownika możesz także udostępniać innym link do publicznego profilu Telegrama. Ma postać krótkiego linku, który wygląda mniej więcej tak: t.me/username. Możesz udostępnić go w dowolny sposób, czy to za pośrednictwem poczty e-mail, innej aplikacji do przesyłania wiadomości, a nawet jako łącze na stronie internetowej.

Gdy ludzie klikną Twój publiczny link na swoim smartfonie, automatycznie uruchomi aplikację Telegram, otwierając czat z Tobą. Dotyczy to również sytuacji, gdy otworzą go z komputera stacjonarnego lub laptopa. Tak czy inaczej, jeśli nie zainstalowali jeszcze aplikacji, zobaczą link wskazujący lokalizację pobierania aplikacji.

Tworzenie nazwy użytkownika telegramu

Jeśli nadal nie utworzyłeś swojej @nazwa użytkownika, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

  1. Otwórz aplikację Telegram na swoim smartfonie.

  2. Stuknij ikonę menu w lewym górnym rogu ekranu.

  3. Dotknij "Ustawienia".

  4. Jeśli nie masz ustawionej nazwy użytkownika, jedna z wymienionych opcji pokaże „Brak”. Tuż pod nim zobaczysz „nazwę użytkownika” wyświetlaną jaśniejszą czcionką.

  5. Dotknij "Brak".

  6. Następny ekran pozwala zdefiniować publiczną nazwę użytkownika Telegrama. Musi mieć co najmniej pięć znaków i może zawierać dowolną kombinację liter, cyfr i podkreśleń. Jeśli wprowadzona nazwa użytkownika już istnieje, aplikacja poinformuje o tym.

  7. Po zdefiniowaniu żądanej nazwy użytkownika dotknij znacznika wyboru w prawym górnym rogu i gotowe.

Jeśli w dowolnym momencie zdecydujesz, że chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika, po prostu wykonaj czynności opisane powyżej. Jedyna różnica będzie w opcji „Brak”, gdzie powinna teraz pokazywać twoją aktualną nazwę użytkownika.

Prywatność publiczna za pośrednictwem telegramu

Dzięki globalnym nazwom użytkownika Telegrama żadne z Twoich danych osobowych nie będą dostępne publicznie. Jeśli chcesz używać Telegrama do pozostawania w kontakcie tylko z niewielką grupą swoich bliskich znajomych, nie będziesz potrzebować nawet nazwy użytkownika. W ten sposób osoby, których tak naprawdę nie znasz, nie będą mogły się z Tobą skontaktować, dzięki czemu Twoja prywatność pozostanie nienaruszona.

Czy udało Ci się znaleźć znajomych po ich nazwie użytkownika? Czy stworzyłeś taki dla siebie? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.