Jak znaleźć kanały w Telegramie

Telegram to nowa, aspirująca aplikacja do przesyłania wiadomości, która szturmem podbija świat. Aplikacja jest darmowa, szybka i twierdzi, że jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów. Pozwala ludziom łatwo się łączyć, bez żadnych granic.

Jak znaleźć kanały w Telegramie

Możesz korzystać z kanałów w Telegramie, które są podobne do stron na Facebooku. Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć kanały w Telegramie, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, a dowiesz się jak. Dowiesz się również więcej o kanałach, samodzielnym tworzeniu kanałów oraz różnicy między prywatnymi i publicznymi kanałami Telegram.

Czym są kanały?

Nie, to nie są kanały telewizyjne. Kanały telegramu są nieco inne. Telegram to aplikacja typu open source, co oznacza, że ​​każdy może na niej tworzyć treści i ulepszać platformę. Kanały to nie to samo co grupy w Telegramie.

Grupy są mniejsze i przeważnie tylko na zaproszenie. Grupa ma limit, maksymalnie 200 000 osób. Kanały mogą mieć nieskończoną liczbę członków na całym świecie. Zwykle obracają się wokół większych tematów i pojęć, na przykład miłośników horrorów.

To tylko przybliżony przykład. Ponadto kanały można podzielić na kanały publiczne i prywatne. Logicznie rzecz biorąc, kanały publiczne są otwarte dla wszystkich, podczas gdy kanały prywatne są również dostępne tylko dla zaproszonych, tj. musisz otrzymać zaproszenie od członka kanału, aby dołączyć.

Dlatego grupy służą do tworzenia zwartych społeczności i komunikacji między członkami. Kanały są lepsze do promowania rzeczy lub nadawania wiadomości większej populacji na Telegramie.

Jak znaleźć kanały

Jak je znaleźć

Istnieje wiele sposobów wyszukiwania kanałów Telegrama. Jedna z metod jest naprawdę logiczna i wszyscy powinniście już ją znać. Mówimy o korzystaniu z natywnej opcji wyszukiwania Telegrama. Pamiętaj, aby pobrać Telegram z oficjalnej strony internetowej lub zaktualizować go do najnowszej wersji, korzystając z tego linku.

Po zainstalowaniu Telegrama możesz po prostu otworzyć aplikację i użyć paska wyszukiwania. Stuknij ikonę lupy i wyszukaj kanał, który może Cię zainteresować (np. Komiksy Marvela). Mimo że jest to najłatwiejsza metoda wyszukiwania kanałów Telegram, nie jest najlepsza. Ta metoda jest ograniczona, ponieważ pokazuje tylko kilka wyników na wyszukiwanie.

Szukaj kanałów online

Zgadłeś – internet jest twoim przyjacielem. Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania kanałów Telegram jest Reddit. To jedna z największych witryn w Internecie, z milionami społeczności, w tym z Telegrama.

Następnie możesz przeszukać jedną z wielu dedykowanych stron internetowych do wyszukiwania kanałów Telegram. Jednym z nich jest telegram-group.com. Ta strona ma wiele kategorii i bardzo prosty interfejs użytkownika. Kolejną świetną stroną jest telegram channels.me. Ma jeszcze więcej kanałów niż poprzedni i jeszcze lepsze wrażenia użytkownika.

To tylko niektóre z wielu dostępnych stron internetowych. Możesz je sprawdzić online, jeśli nie jesteś zadowolony z tych dwóch. Wszystkie te witryny zawierają tylko kanały publiczne. Jeśli chcesz dołączyć do kanału prywatnego, musisz poprosić jednego z jego członków o zaproszenie.

Możesz także znaleźć boty online, które mogą zapraszać Cię na kanały prywatne.

Jak utworzyć kanał telegramu

Stworzenie własnego kanału Telegram również nie jest trudne. Po zarejestrowaniu konta i pobraniu najnowszej wersji aplikacji na urządzenie wykonaj następujące czynności:

  1. Zaloguj się do Telegrama.

  2. Stuknij ikonę ołówka w prawym dolnym rogu.

  3. Wybierz Nowy kanał.

  4. Kliknij Utwórz kanał.

  5. Nazwij swój kanał. Wpisz opis kanału poniżej, jeśli chcesz.

  6. Kliknij znacznik wyboru, aby potwierdzić.

  7. Wybierz między utworzeniem kanału publicznego lub prywatnego. To zależy od Ciebie. Jeśli utworzysz kanał prywatny, będziesz musiał użyć jego linku z zaproszeniem, aby zaprosić nowych członków.

  8. Potwierdź zaznaczeniem.

  9. Dodaj znajomych do swojego kanału. Możesz sam zaprosić do 200 członków. Resztę mogą zaprosić inni.

  10. Potwierdź zmiany jeszcze raz, a Twój kanał zostanie utworzony. Możesz uzyskać do niego dostęp ze swojej strony głównej Telegrama.

Często Zadawane Pytania

Jak zaprosić członków na swój kanał?

Wysyłanie zaproszeń do innych użytkowników Telegrama jest naprawdę proste. Wystarczy, że skopiujesz link do swojego kanału i opublikujesz go lub wyślesz komu chcesz. Po zdobyciu 200 subskrybentów nie musisz nikogo zapraszać na swój kanał. Inni użytkownicy mogą znaleźć Twój kanał, korzystając z opcji wyszukiwania.

Baw się dobrze w nowych kanałach

Otóż ​​to. Teraz możesz cieszyć się przeglądaniem wszelkiego rodzaju kanałów i dołączaniem do społeczności osób o podobnych zainteresowaniach. Telegram to świetna platforma społecznościowa, która łączy ludzi z całego świata. Chociaż grupy mogą być ograniczone, kanały nie mają limitu członków.

Możesz rozwijać swój własny kanał, jeśli chcesz, po prostu bądź kreatywny. Istnieją już kanały na prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć. Jaki jest twój ulubiony kanał Telegram? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.