Jak usunąć multimedia w telegramie

Obrazy i filmy wymieniane podczas rozmowy mogą zajmować zbyt dużo miejsca w pamięci. Nie dotyczy to Telegrama, ale nadal możesz być zainteresowany usuwaniem multimediów z rozmów, gdy już ich nie potrzebujesz.

Jak usunąć multimedia w telegramie

Wiele aplikacji do obsługi wiadomości oferuje różne opcje udostępniania, pobierania i usuwania plików, takich jak obrazy, filmy itp. Często konieczne jest usunięcie danych, aby zwolnić pamięć i zapewnić prawidłowe działanie urządzenia.

O co chodzi z mediami Telegrama? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Jak usunąć multimedia z pamięci podręcznej?

Po uruchomieniu aplikacji Telegram dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu i przejdź do Ustawień. Stamtąd należy wybrać Dane i przechowywanie, a następnie Użycie pamięci, aby uzyskać dostęp do ustawień multimediów. Tutaj możesz wprowadzić przydatne zmiany i usunąć niepotrzebne multimedia.

W opcji Użycie pamięci pierwszą opcją jest Zachowaj multimedia, gdzie możesz określić, jak długo będziesz przechowywać nieużywane lub nieotwarte multimedia w telefonie. Może trwać od trzech dni do wieczności; po tym okresie media zostaną automatycznie usunięte.

wykorzystanie pamięci

Jednak wszystkie elementy są przechowywane w chmurze, skąd można ponownie uzyskać do nich dostęp i w razie potrzeby pobrać.

Po dotknięciu Wyczyść pamięć podręczną, drugą opcję tutaj, możesz wybrać rodzaj multimediów, które chcesz usunąć z urządzenia: zdjęcia, filmy, muzykę lub inne pliki. Będziesz także mógł zobaczyć, ile miejsca w pamięci zwolnisz, usuwając te pliki. Jeśli masz urządzenie z systemem iOS, możesz to zrobić również dla każdego indywidualnego czatu.

Wyczyść pamięć podręczną

Jak usunąć udostępnione multimedia z czatów

Telegram umożliwia udostępnianie ogromnych plików kontaktom. Mogą mieć rozmiar do 1,5 GB, a proces jest szybki i bezpłatny. Jeśli użyjesz tajnego czatu do udostępnienia multimediów znajomemu lub koledze, zostaną one automatycznie zniszczone. Ale co z regularnymi rozmowami?

Masz wiele sposobów na usunięcie pliku z czatu Telegrama i to tak, jak z usuwaniem dowolnej innej wiadomości. Telegram umożliwia teraz usuwanie wiadomości i plików multimedialnych zarówno dla Ciebie, jak i dla drugiej osoby. Może się to wydawać całkiem wygodną funkcją, ponieważ praktycznie usuwasz dowody wszystkiego, co powiedziałeś, ale może również zostać nadużyta. Dlatego opinia publiczna na ten temat jest dość podzielona.

W każdym razie, jeśli naprawdę chcesz usunąć udostępnione multimedia z rozmów w Telegramie, oto jak to zrobić.

Usuń pojedynczą wiadomość

Jednym ze sposobów usunięcia pliku z rozmowy jest usunięcie tej pojedynczej wiadomości.

 1. Uruchom aplikację Telegram na swoim telefonie.
 2. Otwórz czat, z którego chcesz usunąć multimedia.

 3. Dotknij i przytrzymaj obraz, film lub inny plik, który chcesz usunąć.

 4. Gdy znacznik wyboru po lewej stronie pliku jest zielony, dotknij ikony kosza w prawym górnym rogu ekranu.

 5. W wyskakującym okienku wybierz Usuń także dla… (nazwa kontaktu), jeśli chcesz usunąć plik dla was obojga.

 6. Stuknij Usuń.

Zwróć uwagę, że jeśli chodzi o multimedia, możliwe jest również usunięcie pojedynczej wiadomości, dotykając ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu obrazu / wideo / GIF lub po prostu dotykając pliku. Pojawi się nowe wyskakujące okno i po prostu dotknij Usuń, aby potwierdzić.

Czysta historia

Innym sposobem na pozbycie się niechcianych multimediów z czatu jest usunięcie historii czatów. W ten sposób Twoja rozmowa nie zostanie usunięta z listy czatów, ale wszystkie Twoje wiadomości zostaną usunięte.

 1. Otwórz Telegram na swoim smartfonie.

 2. Wejdź na czat, w którym znajduje się niepożądany plik.

 3. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu czatu.

 4. Wybierz Wyczyść historię.

 5. W oknie, które pojawi się na ekranie, wybierz Wyczyść także historię dla… i dotknij Wyczyść historię, aby potwierdzić.

Usuń czat

Trzecia opcja usuwa czat i nie pozostawia śladu rozmowy między Tobą a Twoim kontaktem, który kiedykolwiek istniał.

 1. Uruchom Telegram na swoim telefonie.

 2. Otwórz czat, z którego chcesz usunąć pliki.

 3. Otwórz menu czatu, dotykając ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Wybierz Usuń czat.

 5. Zaznacz pole potwierdzające, że chcesz również usunąć plik dla drugiej osoby.
 6. Stuknij Usuń czat, aby potwierdzić swój wybór.

A co z czatami grupowymi?

Możliwość usuwania wiadomości i multimediów na czacie grupowym zależy od tego, czy jesteś administratorem.

Administratorzy grup mają możliwość usunięcia wszystkich wiadomości dla wszystkich członków grupy. Ta opcja zostanie wyświetlona na różne sposoby, w zależności od urządzenia: Usuń dla wszystkich na urządzeniach z iOS lub Usuń dla wszystkich członków na telefonach z Androidem. Jeśli chcesz usunąć wiadomości tylko dla siebie, możesz wybrać Usuń dla mnie na iOS i Usuń na Androidzie.

Jeśli jesteś zwykłym członkiem czatu grupowego i nie masz uprawnień administratora, możesz usuwać tylko własne wiadomości.

Pomyśl dwa razy, zanim naciśniesz przycisk Wyślij

Bez względu na to, jak bezpieczne są wiadomości Telegram, zawsze powinieneś uważać na multimedia, które udostępniasz innym, zwłaszcza jeśli jest to coś osobistego lub poufnego.

Możesz usunąć multimedia z czatu, ale jeśli druga osoba już pobrała plik na swój telefon lub komputer, niewiele możesz z tym zrobić. Możesz usunąć dowód, że wysłałeś plik, ale plik będzie nadal istniał.

Jakie pliki udostępniasz innym za pośrednictwem Telegrama? Czy kiedykolwiek musiałeś usunąć multimedia z rozmowy ze względu na ochronę prywatności? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej!