Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: na który telefon warto rozbić bank?

Zarówno Samsung, jak i Apple, przez ostatnią dekadę prowadziły wielką (a czasem gorącą) debatę o przyjaźniach, związkach i biurach. Tak jak jedna grupa wierzy, że trzyma ostatnie słowo w smartfonach, konkurencyjna marka wyda coś lepszego.

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: na który telefon warto rozbić bank? Zobacz powiązaną recenzję iPhone'a XR: „Najtańszy” iPhone jest prawie tak wyjątkowy, jak recenzja Xs iPhone Xs: średnie dziecko Apple 999 GBP Recenzja Samsung Galaxy Note 9: Tak dobre, jak to tylko możliwe

Najnowsze wielkie hity każdej firmy to Samsung Galaxy Note 9 S Pen i iPhone Xs firmy Apple.

Każda marka dokłada wszelkich starań, aby wyprodukować telefony najwyższej jakości, co oznacza, że ​​trudniej jest odejść z wyraźnym zwycięzcą. Niemniej jednak daliśmy z siebie wszystko, aby wyciągnąć wnioski między tymi dwoma.

iphone_xs_home_screen

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Apple iPhone XR: „Najtańszy” iPhone jest prawie tak wyjątkowy jak Xs

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: Design

iPhone Xs jest trudny do dostarczenia nowych informacji, jeśli chodzi o projekt, głównie dlatego, że wygląda dokładnie tak samo jak jego poprzednik, iPhone X. Jednak zasługi na uznanie, iPhone X był dziełem sztuki, i do tego ponadczasowy. Więc chociaż X traci punkty za oryginalność, nadal pozostaje wyglądem.

Note 9 i Xs są dostępne w trzech kolorach. Xs oferuje złoto, srebro i gwiezdną szarość – dla porównania, iPhone X oferował tylko srebro i gwiezdną szarość. Wszystkie trzy wyglądają rewelacyjnie, ale gdybym miał wybór, wybrałbym gwiezdną szarość.

Z drugiej strony Note 9 może być dostępny w kolorze midnight black, ocean blue lub lawendowym fioletowym. Co więcej, rysik S Pen będzie również pasował do dowolnego ogólnego projektu – osobiście uważam, że błękit oceanu z żółtym rysikiem S Pen wygląda nierealnie, ale to tylko ja. Ostra, monochromatyczna, metalowa rama słuchawki również zadziwia wyglądem i odczuciem.

Po poważnym przygotowaniu Galaxy Note 9, rysik S Pen pozwala teraz użytkownikowi odtwarzać i wstrzymywać filmy, zmieniać prezentacje, sterować innymi aplikacjami i, co najważniejsze, może być używany do robienia idealnego selfie – wyobraź sobie Insta lubi.

iphone_xs_size_comparison_1

Kolejnym punktem wyjścia jest ciągła obecność ponadczasowego gniazda słuchawkowego 3,5 mm w Galaxy Note 9. Od czasu iPhone’a 7 miłośnicy Apple’a musieli się naprawdę zaangażować, kupując adaptery lub specjalistyczną technologię, aby słuchać muzyki, i to nadal jest sprawa dzisiaj. To prawda, że ​​wraz z poprawą słuchawek Bluetooth ta różnica będzie miała mniejszy wpływ na podejmowanie decyzji, co zostało pokazane na wielu innych urządzeniach z Androidem, które również pozbyły się gniazda. Ale na razie to wciąż bardzo realny plus dla Samsunga.

Obaj producenci deklarują wysoką odporność na wodę i kurz, jednak Xs przechyla go za nos, twierdząc, że jest z powodzeniem odporny na wodę do 2 m przez 30 minut, podczas gdy Note 9 twierdzi, że głębokość wynosi tylko 1,5 m przez 30 minut. Co ważne, Samsung i Apple są bardziej wodoodporne niż wodoodporne, więc najlepiej nie testować tego zbyt mocno – choć dobrze jest mieć zapewnień. Jak wcześniej ustalono w poprzednich modelach, zarówno Apple, jak i Samsung mają ładowanie bezprzewodowe, więc nie ma się czym martwić – ale warto pamiętać, że tylko Note 9 oferuje możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty microSD.

CZYTAJ DALEJ: iPhone Xs vs Xs Max: Czy większy naprawdę oznacza lepszy?

Z estetycznego punktu widzenia projekt Xs przetrwał próbę czasu. Na dobre lub na złe Apple poświęcił czas na projektowanie, a dowód jest w budyniu: iPhone'y wyglądają niesamowicie. To w żaden sposób nie sprawia, że ​​​​Note 9 wygląda tak źle – to świetny model i jeden z ich najlepszych do tej pory – ale iPhone Xs jest lepszy z tych dwóch.

Jednak rysik S Pen, rozszerzalna pamięć masowa i gniazdo słuchawkowe Note 9 to trzy ważne funkcje, które należy zapamiętać i mają one znaczną wartość praktyczną; pod koniec dnia estetyka nie jest tak ważna jak funkcjonalność. W tym celu myślę, że projekt trafia do Samsunga Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: wyświetlacz

Z poważaniem uważam, że jest to jeden z lepszych punktów porównania między dwoma telefonami. Każdy z nich ma jak dotąd najlepszy możliwy wyświetlacz dla telefonów swojej firmy, a każdy z nich rzeczywiście ma rewelacyjnie ostry sygnał wyjściowy. Ale co mówią liczby?

Note 9 jest większy z tych dwóch, osiągając 6,4 cala, podczas gdy Xs ma 5,8 cala od rogu do rogu. Ostatecznie sprowadza się to do osobistego wyboru; jeśli lubisz duży telefon, prawdopodobnie bardziej pasujesz do Note 9, jednak jeśli lubisz mniejszy telefon, iPhone może być bardziej na twojej ulicy. Warto pamiętać, że jeśli okaże się, że iPhone Xs jest trochę za mały, zawsze znajdzie się Xs Max. Jeśli fani Samsunga chcą czegoś mniejszego, będą musieli zgubić S Pen i zamiast tego dostać S9.

X-y będą Cię promieniować dzięki niestandardowemu wyświetlaczowi OLED Super Retina, który ma rozdzielczość 2436 x 1125 pikseli (458 na cal). To świetny panel, zapewniający najwyższej jakości wrażenia podczas oglądania HDR. Programy telewizyjne i zdjęcia naprawdę ożywają.

samsung-galaktyka-notatka-9-recenzja-3

Note 9 radzi sobie jednak z grą, ponieważ Samsung używa wyświetlacza Super AMOLED, który jest wypełniony pikselami, z 516 na cal. Jest więc nie tylko większy, ale także lepszej jakości.

Nie ma w tym wiele, ale Samsung pozostaje producentem do pokonania, jeśli chodzi o panele.

Dwie rundy w dół, dwie rundy do Samsunga.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Samsung Galaxy Note 9: Tak dobra, jak to tylko możliwe

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: aparat

Tutaj widzimy, jak wiele dbałości o szczegóły przywiązuje każda firma, aby ulepszyć swoje produkty dla klientów. Każdy telefon ma dwa tylne aparaty, oba z 12-megapikselowymi czujnikami, które pracują jednocześnie, aby uniknąć drżenia zdjęć.

IPhone oferuje opcję wideo 4K, nagrywając ze stabilizowanymi 60 klatkami na sekundę, dzięki czemu możesz nagrywać swoje najlepsze momenty z fenomenalnymi szczegółami. Pod tym względem radzi sobie lepiej niż Samsung – i jeśli o to chodzi, wszyscy inni – który jest w stanie osiągnąć tylko 2160p przy 60 klatkach na sekundę. Przedni aparat Xs ma 7 megapikseli i jest w stanie nagrywać filmy w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, więc gra na selfie jest również silna.

Chociaż Note 9 traci na odtwarzaniu wideo, jego aparat ma kilka własnych sztuczek. Note 9 jest wyposażony w optymalizator scen, który automatycznie zmienia tryb aparatu, aby pasował do konkretnego zdjęcia, które robisz. Co więcej, dzięki nowemu systemowi wykrywania wad, urządzenie Samsung poinformuje Cię, czy Twoje poprzednie zdjęcie mogło mieć problem – mruganie lub rozmycie jako klasyczne przykłady. Jest też ważny 2-krotny zoom optyczny i przedni 8-megapikselowy aparat.

Odkładając na bok zgrabne funkcje, których każde urządzenie ma pod dostatkiem, należy zwrócić uwagę na nieustanną ambicję Samsunga, aby zapewnić najwyższej jakości kamery w zwolnionym tempie, a Note 9 nie jest inny. Telefon Samsunga potrafi uchwycić niewiarygodne 960 klatek na sekundę – iPhone może obsłużyć zaledwie 240. To prawda, nie chcesz, aby każdy film był w bardzo zwolnionym tempie, ale uwierz mi, tosty z masłem nigdy nie wyglądały fajniej.

Jestem rozdarta w tej sprawie. Uważam, że Samsung wyprodukował świetny zestaw funkcji skoncentrowanych na użytkowniku, a jak już wspomniano, możliwości zwolnionego tempa są czymś godnym szacunku. Jednak wydajność wideo 4K iPhone'a Xs nie została jeszcze przez nikogo dorównana. Z tego powodu jest to remis.

Trzy dla Samsunga, jeden dla Apple.

iphone_xs_size_comparison_3

CZYTAJ DALEJ: 13 najlepszych telefonów z Androidem: najlepsze zakupy w 2018 roku

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: bateria i wydajność

Od razu widać, że Samsung Galaxy Note 9 może okazać się tutaj lepszy. Jest wyposażony w standardowe 128 GB pamięci i 6 GB pamięci RAM – w wersji oferującej 512 GB pamięci i 8 GB pamięci RAM dostępnej nieco więcej. Z drugiej strony Xs zaczyna się od 64 GB pamięci i 4 GB pamięci RAM. Dzięki Note 9 możesz użyć karty microSD, aby rozszerzyć przestrzeń dyskową, ale iPhone'y nigdy nie miały takiej możliwości. Możesz jednak wydać trochę więcej pieniędzy na swoje Xs i otrzymać telefon z większą ilością pamięci wewnętrznej.

Procesor Note 9 jest o 55% szybszy niż Galaxy Note 8, a dzięki ulepszonemu systemowi chłodzenia wodno-węglowego może obsługiwać prędkość bez ryzyka przegrzania. Pamięć i procesor 2,7 GHz oznaczają, że zbliża się do funkcjonalności prawdziwego komputera stacjonarnego, co jest przydatne, ponieważ funkcja Samsung Dex umożliwia podłączenie telefonu do monitora i rozpoczęcie pracy tak, jak w rzeczywistości.

IPhone pojawił się jednak również z kilkoma ulepszeniami. Bo pomimo tego, że wygląda tak samo jak X, jego procesor z pewnością nie jest. Apple dał Xs nowy A12 Bionic, który ma znacznie lepszy silnik neuronowy, który został zaprojektowany do uczenia się na podstawie interakcji z urządzeniem. Oznacza to, że widzimy iPhone'a zaprojektowanego tak, aby uczyć się z Twojego zaangażowania i szukać lepszego.

Ale co wypada lepiej w naszych testach porównawczych? Jabłko przez absolutne osunięcie się ziemi.

Jak pokazuje powyższy wykres, zaczerpnięty z naszej recenzji iPhone'a Xs, nowy chip 7 nm firmy Apple sprawia, że ​​wszyscy wielcy rywale z Androidem są mieleni – w tym S9, który ma te same elementy wewnętrzne, co Note 9. Z praktycznego punktu widzenia prawdopodobnie tego nie zrobisz. zauważ różnicę – ekrany są ograniczone do 60 klatek na sekundę w obie strony – ale jeśli chodzi o chwalenie się prawami i przyszłe zabezpieczenie, iPhone X jest drogą do zrobienia.

Każda z nich twierdzi, że przetrwa dzień w świecie pracy z ich obecnymi bateriami, jednak zgodnie z naturą Apple ukryła szczegóły baterii. Nasze testy baterii wykazały jednak wyraźną wygraną Samsunga. Note 9 trwał 19 godzin i 35 minut z zapętlonym wideo przy 170 cd/m2. W tym samym teście iPhone Xs wytrzymał zaledwie 12 godzin i 45.

Note 9 nie jest garbaty, a funkcjonalność Dex jest niezwykle przydatna dla zaawansowanych użytkowników. Jego żywotność baterii jest również trudna do pobicia. Ale jeśli chodzi o czystą moc, testy porównawcze pokazują, że iPhone Xs jest po prostu lepszy w wytwarzaniu pikseli. To, czy zauważysz różnicę w swoim codziennym życiu, jest niezwykle dyskusyjne, ale nie możesz spierać się z liczbami, więc Apple to ma.

CZYTAJ DALEJ: Nie, nie masz paranoi, Twój telefon naprawdę Cię słucha

Samsung Galaxy Note 9 kontra iPhone Xs: cena i werdykt

samsung-galaktyka-note-9-recenzja-10

Samsung Galaxy Note 9 przywróci Ci 899 GBP po najtańszej cenie – zapewni to jednak ogromną pamięć wewnętrzną 128 GB. Jednak za 200 funtów więcej otrzymasz pełne 512 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB pamięci RAM.

IPhone Xs jest znacznie bardziej mocny, zaczynając od 999 funtów za model 64 GB, następnie 1 149 funtów za słuchawkę 256 GB, a na koniec 1349 funtów, jeśli ma pasować do 512 GB.

Myślę, że oba telefony są świetne, więc niekoniecznie uważam, że to zły wybór. Jest to jednak bitwa z przeciwnikiem i myślę, że funt za funt (dosłownie, ponieważ Samsung jest masowo tańszy) Samsung Galaxy Note 9 jest zwycięzcą.

Samsung ma ambicję oferowania skomplikowanych i zorientowanych na użytkownika telefonów, co widać w całej ich ofercie, ale Galaxy Note 9 naprawdę trafia w cel. Ekran jest fenomenalny, jego bateria wystarcza, a przede wszystkim ma silnik, który utrzymuje wszystko na stałym poziomie.

Po użyciu iPhone’a Xs wierzę, że działa on jako urządzenie niezwykle przyjazne dla użytkownika, które jest celowo pozbawione złożoności. Jednak trzeba tu stawić czoła faktom – a jestem użytkownikiem Apple, więc jest to trudne – ale Samsung Galaxy Note 9 jest lepszy z tych dwóch urządzeń.

Powiedziałem to.