Jak włamać się do systemu Windows 10: Jak wrócić do systemu Windows, jeśli zostaniesz zablokowany?

Brak dostępu do systemu Windows 10 to ból. Co gorsza, nawet nie wiesz, czy możesz włamać się do systemu Windows, aby uzyskać dostęp i naprawić problemy z hasłem. Podobnie jak w przypadku próby zapamiętania danych karty kredytowej lub zapomnienia kodu PIN, otrzymanie komunikatu, że hasło do systemu Windows jest nieprawidłowe i odmowa dostępu może być irytujące, podobnie jak w przypadku próby zapamiętania danych karty kredytowej.

Jak włamać się do systemu Windows 10: Jak wrócić do systemu Windows, jeśli zostaniesz zablokowany?

Czasami wystarczy ponownie wpisać hasło, wyłączyć Caps Lock lub w rzadkich przypadkach wymienić nieprawidłowo działającą klawiaturę. Są też chwile, kiedy wszystko działa poprawnie, z wyjątkiem twojej pamięci.

Na szczęście istnieje rozwiązanie problemu, ale zależy to od rodzaju używanego konta Windows.

Dwa rodzaje kont Windows

Jednym z typów profilu systemu Windows jest konto „Lokalne”, które jest przechowywane tylko na twoim komputerze. Drugi to konto Microsoft, które łączy się z zarejestrowanym adresem e-mail i zapisuje ustawienia personalizacji, ustawienia profilu i inne dane w chmurze w celu synchronizacji z innymi urządzeniami.

Podczas instalowania systemu Windows zostaniesz poproszony o wybranie typu konta, którego chcesz użyć, i możesz go zmienić w sekcji Konta narzędzia Ustawienia w systemie Windows w dowolnym momencie.

Korzystanie z konta Microsoft jest, jak można się spodziewać, ulubioną metodą Microsoftu, ponieważ automatycznie loguje Cię do wbudowanych programów Windows (takich jak Microsoft Store, OneDrive i Skype). Ta metoda umożliwia również użycie kodu PIN zamiast pełnego hasła. Pomimo zalet konta Microsoft, wiele osób nadal woli korzystać z konta lokalnego.

Jak przywrócić stare hasło za pomocą przywracania systemu

Być może od lat masz to samo hasło, a potem zdecyduj, że nadszedł czas na zmianę. Wymyślasz diabelnie skomplikowane nowe hasło, wpisujesz je dwa razy zgodnie z instrukcją, a następnie kontynuujesz jak zwykle. Jeśli miniesz kilka dni między ponownymi uruchomieniami, nowe hasło może nie być tak łatwe do zapamiętania, gdy próbujesz ponownie zalogować się do systemu Windows. Nagle zostajesz zablokowany.

Jeśli masz Przywracanie systemu aktywowany, może to być bilet do powrotu do systemu Windows 10. Ostrzegamy, że firma Microsoft często wyłącza Przywracanie systemu po zainstalowaniu aktualizacji, dlatego warto upewnić się, że działa ona po każdej aktualizacji.

Ponieważ nie możesz się zalogować, aby biegać Przywracanie systemu w systemie Windows musisz uruchomić komputer przy użyciu oryginalnej płyty instalacyjnej systemu Windows. Jeśli go nie masz, wskocz na inny komputer i utwórz instalacyjny dysk USB lub DVD z systemem Windows 10. Ogólnie rzecz biorąc, używasz narzędzia Media Creation Tool i wybierasz wersję (32-bitową lub 64-bitową) do użycia na swoich multimediach. Po włożeniu „nowej” płyty instalacyjnej lub pamięci USB uruchom ponownie komputer i wykonaj poniższe czynności.

 1. Po załadowaniu instalacji/naprawy USB lub DVD potwierdź szczegóły systemu operacyjnego i naciśnij Następny.

 2. Na następnym ekranie wybierz Rozwiązywanie problemów.

 3. W następnym oknie wybierz Przywracanie systemu.

 4. Po załadowaniu okna przywracania systemu najedź kursorem na swoje konto i kliknij je.

 5. W oknie hasła Przywracania systemu wprowadź swoje dane uwierzytelniające i kliknij Kontyntynuj.

 6. Po załadowaniu przywracania systemu kliknij Następny aby rozpocząć proces.

 7. Wybierz punkt przywracania i kliknij Następny.

 8. Potwierdź szczegóły punktu przywracania i wybierz Skończyć aby rozpocząć proces przywracania. Możesz także kliknąć Skanuj w poszukiwaniu zainfekowanych programów wcześniej w razie potrzeby.

 9. Po załadowaniu okna ostrzeżenia wybierz tak rozpocząć renowację.

 10. Pojawi się małe okno potwierdzające, że proces przywracania jest w toku.

 11. Po zakończeniu przywracania systemu i ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego pojawi się małe okno wyświetlające stan przywracania. Kliknij Blisko aby zakończyć proces. Jeśli przywracanie nie powiodło się, zamiast tego zobaczysz powiadomienie, a także szczegóły.

Możesz również użyć tej metody, jeśli niedawno przełączyłeś się z konta lokalnego na konto Microsoft i nie możesz się zalogować. Musisz mieć punkt przywracania z datą przed przełączeniem.

Jak zresetować hasło do konta lokalnego za pomocą lepkich klawiszy

Jeśli metoda przywracania systemu nie działa, istnieje alternatywa, która manipuluje Lepkie klawisze skrót na ekranie logowania systemu Windows (lepkie klawisze w systemie Windows umożliwiają korzystanie z kombinacji klawiszy, takich jak Ctrl+Alt+Delete przez naciśnięcie jednego klawisza). Ta wskazówka działa tylko z kontami lokalnymi, więc przejdź do następnej sekcji, jeśli używasz profilu Microsoft.

 1. Uruchom instalacyjny dysk USB lub DVD, jak wspomniano wcześniej, kliknij Napraw mój komputer, następnie wybierz Wiersz polecenia.
 2. Możesz wykonać niektóre z poniższych poleceń z tej strony Pastebin, aby zaoszczędzić sobie kłopotów z wpisywaniem wszystkiego, ale potwierdź wszystkie wpisy!

 3. W wierszu polecenia wpisz „skopiuj c:windowssystem32sethc.exe c:” bez cudzysłowów, a następnie naciśnij Enter (zastąp c: inną literą, jeśli instalacja systemu Windows znajduje się na innym dysku) . Ten krok zapewnia możliwość odwrócenia procesu po powrocie do systemu Windows. Wiersz polecenia
 4. Następnie wpisz „skopiuj c:windowssystem32cmd.exe c:windowssystem32sethc.exe” bez cudzysłowów i potwierdź, że kopia się powiodła. Ten krok zastępuje program Sticky Keys wierszem polecenia, ale zachowuje nazwę pliku i skrót. Wiersz polecenia 2
 5. Zrestartuj swój komputer. Gdy pojawi się ekran logowania Windows, naciśnij klawisz Shift pięć razy w krótkim odstępie czasu. Usłyszysz sygnał dźwiękowy, a następnie pojawi się okno wiersza polecenia. Jeśli nie, spróbuj powtórzyć naciśnięcia klawiszy.
 6. W tym oknie wpisz „użytkownik sieciowy [nazwa użytkownika] [hasło]”, zastąpienie [nazwa użytkownika] nazwą użytkownika konta Windows i [hasło] nowym hasłem. Jeśli nie pamiętasz swojej nazwy użytkownika, wpisz „użytkownik sieci” i naciśnij Enter, aby wyświetlić wszystkie konta Windows. naciskać 'Wchodzić' zalogować się. Wiersz polecenia 3
 7. Zamknij okno wiersza polecenia i zaloguj się do systemu Windows przy użyciu nowego hasła.
 8. Teraz, gdy wróciłeś do systemu Windows, możesz przywrócić plik Sticky Keys do poprzedniego stanu. Kliknij Początek, rodzaj „cmd” bez cudzysłowów i naciśnij Wchodzić. Rodzaj „skopiuj c:sethc.exe c:windowssystem32sethc.exe” bez cudzysłowów i potwierdź, że kopia się powiodła. Wiersz polecenia 4

Jak zresetować hasło do konta Microsoft

Jeśli używasz konta Microsoft do logowania się do systemu Windows i zapomniałeś hasła, może być konieczne skorzystanie z pomocy firmy Microsoft, aby je zresetować.

 1. Najpierw kliknij zapomniałem hasła link na ekranie logowania.
 2. Otrzymasz monit o wprowadzenie dodatkowego adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego, który podałeś podczas konfigurowania konta. Jeśli to nie zadziała, musisz wypełnić formularz „Odzyskiwanie konta”. Oprócz „zapadającego w pamięć” słowa, formularz żąda informacji, takich jak adresy, na które ostatnio wysłałeś e-maile, tematy ostatnich wiadomości i stare hasła do konta.

Jeśli będziesz w stanie podać wystarczającą ilość informacji, otrzymasz e-mailem link do zresetowania hasła. Jeśli nie, zostaniesz poinformowany: „nie podałeś nam wystarczających informacji, aby potwierdzić Twoją tożsamość”, w tym momencie najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą Microsoft. Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty e-mail lub czatu na stronie pomocy technicznej, ale jeśli raporty online są przydatne, może minąć kilka dni, zanim Twoje konto zostanie ostatecznie zresetowane.

Powrót do systemu Windows

Istnieje kilka sposobów na zresetowanie hasła i powrót do systemu Windows 10, jeśli zostaniesz zablokowany. Jeśli nie chcesz poczekać, aż pomoc techniczna skontaktuje się z Tobą po skontaktowaniu się z Tobą, będziesz chciał zacząć od innej opcji.

Czy napotkałeś jakiekolwiek problemy z odzyskiwaniem/resetowaniem hasła? Podziel się wrażeniami z blokowania systemu Windows 10 poniżej.