Screen Mirroring telefonu, iPada lub laptopa do telewizora: jak przenieść telefon na duży ekran

W 2021 roku praktycznie każdy ma ekran w kieszeni przez cały czas, ale jeśli jesteś w zaciszu własnego domu, nie chcesz ograniczać się do oglądania zdjęć i filmów na stosunkowo małym wyświetlaczu telefonu. Mirroring ekranu to idealna odpowiedź na to. Twój telewizor ma prawdopodobnie 32 cale lub więcej i co najmniej 1080p, więc idealnie nadaje się do wyświetlania treści. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele różnych sposobów wyświetlania ekranu na dowolnym nowoczesnym telewizorze.

Screen Mirroring telefonu, iPada lub laptopa do telewizora: jak przenieść telefon na duży ekran

W tym artykule wyjaśniono, jak możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu telefonu, tabletu lub komputera na telewizorze przy użyciu wielu różnych metod, w tym kabla HDMI, Chromecasta, Airplay lub Miracast.

Screen Mirroring: Jak podłączyć laptopa do telewizora (za pomocą kabla HDMI)

Będziesz musiał kupić kabel HDMI, który jest kompatybilny z twoim komputerem. Są one na ogół niedrogie i łatwe do znalezienia. Amazon ma kilka opcji i większość sklepów detalicznych również je oferuje.

 1. Znajdź porty w telewizorze i laptopie i podłącz kabel HDMI w dowolnej kolejności.

 2. Ustaw telewizor na prawidłowy kanał HDMI, laptop powinien wtedy krótko migać, gdy ustawienia są konfigurowane.
 3. System Windows powinien automatycznie rozpoznać wymagane ustawienia wyjściowe telewizora i odpowiednio je dostosować. Jeśli tak się nie stanie, po prostu naciśnij klawisz Windows i wyszukaj Podłącz do zewnętrznego wyświetlacza. Spowoduje to wyświetlenie menu opcji, w którym możesz zmienić wyświetlacz, rozdzielczość, orientację i domyślne ustawienia ekranu. Ustawienia połączenia w systemie Windows 10

Jeśli masz telewizor Smart TV lub telewizor z funkcją Bluetooth, możesz go również sparować, aby wykonać kopię lustrzaną ekranu laptopa lub komputera PC.

 1. Otwórz Początekmenu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie kliknij Urządzenia. Menu ustawień systemu Windows 10
 3. Teraz sprawdź Szybka para pole wyboru. Menu urządzenia w systemie Windows 10

Najważniejsza wskazówka: Amazon produkuje własny kabel HDMI i jest tak samo dobry, jak coś, za co zapłacisz najwyższą cenę.

Screen Mirroring: dalsze czytanie

Większość nowoczesnych komputerów PC można fizycznie podłączyć bezpośrednio do telewizora. System stacjonarny zazwyczaj oferuje co najmniej jedno pełnowymiarowe gniazdo HDMI, a niektóre większe laptopy również.

Gdy podłączysz telewizor do tego gniazda, wykryje on automatycznie: jeśli masz już podłączony monitor lub wyświetlacz laptopa, telewizor zostanie domyślnie skonfigurowany jako drugi wyświetlacz. Jeśli wolisz, aby odzwierciedlał twój główny ekran, możesz to ustawić w ustawieniach rozdzielczości ekranu systemu Windows - lub możesz po prostu nacisnąć Win + P, aby wyświetlić szybki zestaw opcji drugiego ekranu.

Jeśli używasz laptopa, jest bardziej prawdopodobne, że użyjesz mini-HDMI lub micro-HDMI niż pełnowymiarowego złącza (mini-HDMI wygląda jak zmniejszona wersja zwykłego HDMI, podczas gdy micro-HDMI ma prawie identyczny rozmiar i kształt do micro-USB). Jeśli masz szczęście, twój laptop będzie wyposażony w adapter; w przeciwnym razie będziesz musiał kupić kabel mini- lub micro-HDMI-do-HDMI.

Inną możliwością jest mini-DisplayPort: to również można podłączyć do telewizora HDMI za pomocą odpowiedniego kabla lub za pomocą prostego adaptera. Sygnały mogą również podróżować przez szybką magistralę Thunderbolt, więc możesz podłączyć telewizor do portu Thunderbolt.

Screen mirroring Jak podłączyć laptopa do telewizora (za pomocą kabla HDMI)

Połączenia HDMI i DisplayPort mogą przenosić zarówno dźwięk, jak i obraz, więc jeden kabel powinien zrobić wszystko, czego potrzebujesz – ale może być konieczne ręczne przełączanie urządzeń audio, aby dźwięk był odtwarzany przez telewizor. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę głośności w zasobniku systemowym Windows, wybierając Urządzenia do odtwarzania z menu podręcznego, wybierając odpowiednie urządzenie i klikając Ustaw domyślne.

Konfigurowanie dublowania na urządzeniu z systemem Android

 1. Stuknij w Ustawienia widget, aby wyświetlić jego menu.

  Widżet ustawień Androida

 2. Następnie dotknij Wyjście multimediów, może być oznaczone jako coś innego na twoim urządzeniu. Menu ustawień Androida -2
 3. Teraz wybierz urządzenie, na którym chcesz wykonać kopię lustrzaną.

  Ustawienia lustrzane Androida

Screen Mirroring: Jak podłączyć komputer/telefon z Androidem/tablet z Androidem do telewizora (przez Chromecasta)

Chromecast Google podłącza się z tyłu telewizora i odzwierciedla strony internetowe z przeglądarki Chrome, używając domowej sieci bezprzewodowej do łączenia się z laptopem lub urządzeniem mobilnym z przeglądarką.

Umożliwia to strumieniowe przesyłanie dowolnego wideo z Internetu, a nawet plików przechowywanych lokalnie, przeciągając je bezpośrednio na kartę Chrome i przesyłając je. Chromecast przesyła strumieniowo do 1080p iw większości przypadków zapewnia płynne, wolne od zacinania wideo.

Jak podłączyć laptopa do telewizora za pomocą Chromecasta

To jednak nie koniec talentów Chromecasta. W sytuacjach, gdy musisz wyświetlić na telewizorze aplikację, która nie ma wbudowanej obsługi Chromecasta, możliwe jest również wyświetlenie całej zawartości pulpitu komputera PC lub Mac.

Screen Mirroring: Jak podłączyć komputer do telewizora (przez Miracast)

Od 2013 roku organizacja Wi-Fi Alliance wprowadziła standard wyświetlania bezprzewodowego Miracast, wykorzystując Wi-Fi Direct typu peer-to-peer, aby umożliwić połączenia punkt-punkt między urządzeniami bez użycia routera.

Urządzenia Miracast umożliwiają strumieniowe przesyłanie wideo do 1080p i dźwięku przestrzennego 5.1, a połączenie jest zabezpieczone szyfrowaniem WPA2. Treści są przesyłane strumieniowo bezpośrednio przez Twoje urządzenie, co oznacza, że ​​urządzenia Miracast – w przeciwieństwie do Chromecasta Google – nie wymagają zewnętrznego połączenia z Internetem. Pomyśl o tym jako o HDMI przez Wi-Fi.

Kopia lustrzana ekranu: jak podłączyć komputer do telewizora (przez Miracast)

Brzmi świetnie, ale jak tego używasz? Cóż, na początek będziesz potrzebować swoich urządzeń do obsługi Miracast. Nie powinno to stanowić problemu w przypadku nowszych urządzeń, ale starsze urządzenia mogą wymagać użycia adaptera Miracast, który można podłączyć do portów HDMI i USB.

Jeśli chodzi o system operacyjny, musisz mieć Windows 8.1, Windows Phone 8.1, Android 4.4, BlackBerry 10.2.1 lub nowszy. OS X i iOS nie działają z Miracast, ponieważ Apple korzysta z własnej technologii AirPlay. Po stronie odbiorcy większość telewizorów wydanych w ciągu ostatnich kilku lat będzie miała wbudowaną obsługę Miracast. Jeśli Twój telewizor jest starszy niż ten, musisz kupić klucz sprzętowy Miracast, taki jak Wireless Display Adapter firmy Microsoft lub Miracast Wireless Display Dongle firmy Asus.

Kupowanie adaptera pasującego do marki telefonu, laptopa lub tabletu to dobry wybór, ale połączenie Miracast powinno działać na różnych urządzeniach, niezależnie od marki.

Screen Mirroring: Jak podłączyć iPhone'a lub iPada do telewizora (przez AirPlay)

Jeśli używasz komputera Mac z roku 2011 lub nowszego, zastrzeżony system AirPlay firmy Apple umożliwia bezprzewodowe dublowanie ekranu na telewizorze. Jest to niesamowicie prosty system – gdy dostępne jest dublowanie, na pasku menu pojawia się ikona AirPlay (kwadrat z skierowanym w nią trójkątem); kliknij go, aby otworzyć menu rozwijane, które pokazuje opcję włączenia lub wyłączenia dublowania. AirPlay pozwala używać telewizora jako dodatkowego wyświetlacza, dzięki czemu można odtwarzać na nim filmy w jego natywnej rozdzielczości, zachowując jednocześnie ekran MacBooka lub iMaca dla aplikacji komputerowych.

Kopia lustrzana ekranu: jak podłączyć iPhone'a lub iPada do telewizora (przez AirPlay)

Haczyk polega na tym, że AirPlay wymaga urządzenia Apple TV podłączonego do telewizora (wykrywa to pudełko, które mówi OS X, aby wyświetlić ikonę). Mimo to AirPlay jest niezwykle prostym systemem i chociaż nadal występuje niewielkie widoczne opóźnienie, lustrzany wyświetlacz jest bardziej responsywny niż WiDi. AirPlay ma również tę zaletę, że współpracuje z iPhonem, iPadem i iPodem touch.

Screen Mirroring komputera do telewizora: inne połączenia kablowe

Jeśli Twój komputer nie ma żadnego z tych portów, nadal masz opcje. Wiele telewizorów oferuje zwykłe 15-pinowe gniazdo VGA, więc jeśli Twój laptop lub komputer stacjonarny ma analogowe złącze VGA, możesz go użyć do podłączenia. VGA nie przenosi dźwięku, co oznacza, że ​​będziesz chciał podłączyć drugi kabel z gniazda wyjściowego audio komputera do wejścia audio telewizora.

Możliwe jest również użycie połączenia DVI. Jeśli Twój komputer ma gniazdo DVI-I, możesz użyć prostej przejściówki DVI-VGA, aby podłączyć go do 15-stykowego gniazda w telewizorze i podłączyć dźwięk oddzielnym kablem, jak opisano powyżej.

Dublowanie ekranu komputera PC na telewizor: inne połączenia kablowe

Jeśli jednak jest to gniazdo DVI-D, oznacza to, że jest tylko cyfrowe, a jedyną opcją jest użycie kabla przejściowego DVI-do-HDMI w celu podłączenia go do gniazda HDMI. Może to wydawać się wygodniejsze niż korzystanie z VGA, ale DVI nie przenosi dźwięku, a telewizor prawdopodobnie nie będzie oferował opcji odtwarzania dźwięku z zewnętrznego źródła podczas wyświetlania wideo HDMI. Więc jeśli chcesz dźwięku, będziesz musiał użyć osobnego wzmacniacza (lub wewnętrznych głośników laptopa).

Możesz stwierdzić, jakie gniazdo DVI ma twój komputer, patrząc na długi, płaski otwór po lewej stronie portu: jeśli jest otoczony czterema otworkami w konfiguracji kwadratu, jest to DVI-I. Jeśli płaski otwór wystaje sam, bez innych otworów wokół niego, jest to DVI-D.

Korzystanie z ikony „Obsada”

Ikona Cast pojawia się teraz na kilku urządzeniach i w kilku aplikacjach. Weźmy na przykład Facebooka, załóżmy, że przewijasz swój kanał wiadomości na Facebooku i widzisz symbol; po dotknięciu łączy się z telewizorem. W przypadku smartfonów i tabletów jest to jedna z prostszych opcji, ponieważ nie są wymagane żadne narzędzia (oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, ale to naprawdę to).

Po dotknięciu ikony przesyłania urządzenie rozpocznie wyszukiwanie czegoś w pobliżu, na którym można wyświetlić zawartość. Kliknij opcję dla telewizora (lub konsoli do gier, Firestick lub innej metody podłączonej do telewizora). Nastąpi krótka pauza, po czym treść zostanie wyświetlona na większym ekranie.

Często Zadawane Pytania

Mam problem z połączeniem moich urządzeń. Co się dzieje?

Jeśli próbujesz wykonać kopię lustrzaną swojego urządzenia na innym urządzeniu i nie można nawiązać połączenia, sprawdź połączenie internetowe. Najczęściej problem występuje, ponieważ masz połączenie z dwoma różnymi pasmami w tej samej sieci. Po prostu przejdź do ustawień Wi-Fi na swoim urządzeniu i upewnij się, że są one w tym samym paśmie (2,5 lub 5 Ghz).

Oczywiście, jeśli używasz jednego z kabli HDMI, o których wspomnieliśmy powyżej, sprawdź, czy wszystkie twoje porty działają poprawnie, a kabel jest prawidłowo dopasowany. Niektóre urządzenia mogą wymagać włączenia opcji programisty przed przesłaniem ekranu, więc skontaktuj się z producentem, aby sprawdzić, czy obraz nie pojawia się od razu.

Czy mogę zablokować ekran telefonu podczas tworzenia kopii lustrzanej?

Nie powinno dziwić, że tworzenie kopii lustrzanych wyczerpuje żywotność baterii. Aby zachować każdą cenną minutę pracy na baterii, możesz się zastanawiać, czy możesz zablokować ekran telefonu i kontynuować tworzenie kopii lustrzanej. Większość telefonów nie robi tego natywnie, ale istnieją aplikacje innych firm, których można użyć do wykonania tej czynności, takich jak SecondScreen.

Udaj się do App Store lub Google Play Store, aby znaleźć aplikację z dobrymi recenzjami.