Przewodnik po brytyjskich drużynach e-sportowych: Dignitas, Gfinity, Fnatic i nie tylko

Wielka Brytania jest niedoważona, jeśli chodzi o inwestycje w eSport. Podczas gdy wiele krajów w Europie przyznaje granty nowym zespołom e-sportowym i ma dedykowane centra szkoleniowe, stosunkowo brakuje inwestycji na scenie brytyjskiej.

Przewodnik po brytyjskich drużynach e-sportowych: Dignitas, Gfinity, Fnatic i nie tylko Zobacz powiązane F1 właśnie rozpoczęło 2017 eSports World Championship Jak oglądać eSports w Wielkiej Brytanii: Od telewizji po Twitch i wydarzenia na żywo Składy drużyn, punkty, wiadomości i jak oglądać na Twitch League Overwatch Overwatch chce, abyś to pokochał, a to jest trudne nie do

To się jednak stopniowo zmienia dzięki zwiększonej widoczności e-sportu na głównych platformach, takich jak BBC Three, i lobbingowi ze strony grup takich jak Association for UK Interactive Entertainment (UKIE). Ale wciąż jest droga do zrobienia, zanim Wielka Brytania dorówna innym krajom.

CZYTAJ DALEJ: Oglądaj e-sporty w Wielkiej Brytanii

Niemal w wyjątkowy sposób brytyjska scena e-sportowa rozwinęła się odgórnie; to znaczy bez ruchu oddolnego. Chociaż starania, takie jak National University Esports League (NUEL) i Gfinity’s Challenger Series, mają to zmienić, nadal istnieje rozbieżność między profesjonalnymi drużynami a wschodzącymi graczami potrzebnymi do rozwoju sceny w Wielkiej Brytanii.

esports_guide_uk

To sprawia, że ​​tym bardziej imponujące jest to, że tak wiele brytyjskich drużyn e-sportowych występuje na tak wysokich standardach na międzynarodowych torach. Od światowej sławy drużyn, takich jak Fnatic i Team Dignitas, po nowsze osoby, które wzięły udział w turniejach, takich jak Gfinity Elite Series, jest wiele brytyjskich drużyn do świętowania. Oto wybór w kolejności alfabetycznej:

Brytyjskie drużyny e-sportowe

Punkt końcowy

Team Endpoint to stosunkowo nowy dodatek do brytyjskich drużyn eSports, więc jego szybkie wejście na szczeble serii Gfinity Elite jest jeszcze bardziej godne uwagi.

Zespoły terenowe w całym Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Liga Rakietowa oraz Street Fighter V, Endpoint jest obecnie najwyżej notowanym Brytyjczykiem CS:GO zespół, mimo że został założony dopiero w maju 2016 roku.

worlds_best_gamers_esports

Jej założyciel, Adam „Adz” Jessop, przypisuje część tego sukcesu swojej historii w e-sporcie w ramach Team Infused, część elastyczności pracy nad Endpoint, jaką zapewnia jego firma kodująca, ale głównie rekrutowanym przez niego graczom. Uważa, że ​​zakup domu przez zespół za jego Liga Rakietowa Players to model, który zostanie powtórzony w przyszłości:

„Wiedziałem, że jeśli zbierzemy zespół razem i umieścimy ich w domu gier, chodziło o znalezienie odpowiednich ludzi, którzy byliby szczęśliwi mogąc żyć razem, szczęśliwi mogąc się w to zaangażować, ale także czuliby się komfortowo wokół siebie” Jessop powiedział Alpharowi.

„Jak dotąd ich wyniki stale się poprawiają, ich komunikacja staje się coraz lepsza i podczas gdy w pierwszych dwóch tygodniach ludzie martwili się o nas, teraz otrzymujemy wiele pochwał za sposób, w jaki grają. ”

Fnatic

Fnatic, założona w 2004 roku, jest jedną z najbardziej znanych międzynarodowych marek e-sportowych. Drużyny terenowe w ośmiu tytułach, w tym krwawiącym, mobilnym tytule e-sportowym Próżność, Fnatic to de facto londyński zespół e-sportowy (wbrew temu, co myśli Blizzard…).

Fnatic może być najbardziej znany z umiejętności CS: GO, z pozornie łatwymi grami, które napędzają ich, między innymi, do ich 11. z rzędu legendarnego miejsca na PGL Major.

esports_competitior_uk_guide_to_teams

Ze względu na ich przyszłościowe podejście do gier, w które grają, można uczciwie założyć, że pomarańczowo-czarne kolory zespołu będą noszone przez wielu fanów na całym świecie.

Proroctwo

Prophecy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich zespołów e-sportowych, który niedawno powrócił do formy po krótkiej przerwie, z graczami reprezentującymi markę w trzech tytułach z serii Gfinity Elite.

Ma w szczególności Liga Rakietowa drużyna składająca się z graczy, którzy dominowali we własnych mistrzostwach od pierwszego sezonu, a Léo Michel w szczególności starał się uczynić grę swoją własną w trakcie Elite Series.

Gry MnM

MnM, założony przez braci Kalvina i Daniela Chungów, jest w stosunkowo wyjątkowej sytuacji, ponieważ został założony w celu dawania innym graczom możliwości, których bracia nigdy nie mieli.

esports_guide_Brazil

Daniel powiedział Alphrowi: „Chcieliśmy być wielkimi gwiazdami e-sportu, ale jak można sobie wyobrazić w tradycyjnej chińskiej rodzinie, na pierwszym miejscu postawili edukację. Powiedzieliśmy, że nie możemy się bawić; nie mamy czasu, więc dlaczego nie stworzymy platformy, dzięki której będziemy mogli dać innym możliwość osiągnięcia poziomu eSports, który chcieliśmy osiągnąć, i w pewnym sensie będziemy zadowoleni, widząc, jak wszyscy inni osiągają swoje głośny status na scenie.”

To pragnienie zostało spełnione, ponieważ byli gracze MnM odnieśli sukces zarówno z MnM, jak i innymi zespołami. Obecnie wystawia drużyny w Hearthstone, League of Legends, CS:GO, Obserwacja oraz TrackMania.

CZYTAJ DALEJ: Overwatch League: Wszystko, co musisz wiedzieć

Pomimo dotychczasowych sukcesów zespołu, Daniel wierzy, że dalsze sukcesy można osiągnąć, jeśli brytyjska scena e-sportowa rozwinie się, aby osiągnąć zrównanie z innymi krajami:

„Jeśli porównasz to z krajami europejskimi – w Szwecji wiele klubów e-sportowych otrzymuje od rządu dotację na rozpoczęcie działalności. Jeśli chodzi o wsparcie rządowe, jesteśmy w tyle, a sposób, w jaki rząd rozumie, że e-sport jest w tyle. BBC dopiero nadrobiło zaległości, od obracania e-sportu przez negatywny punkt widzenia do pozytywnego punktu widzenia”.

esports_crowds

Zespół Dignitas

Team Dignitas ma prawdopodobnie najsłynniejszą historię brytyjskich drużyn e-sportowych wymienionych na tej liście i z łatwością odniósł największy międzynarodowy sukces komercyjny, z wbudowanymi w DNA grami oddolnymi. Zespół powstał z połączenia dwóch zespołów Battlefield 1942 w 2003 roku i odniósł międzynarodowy sukces.

Jej grono sponsorów obejmuje marki, które są mocno w głównym nurcie, takie jak Alienware, Buffalo Wild Wings i Mountain Dew. Niektóre z jej komercyjnych sukcesów w tym zakresie można przypisać niedawnemu przejęciu przez profesjonalne drużyny koszykówki Philadelphia 76ers we wrześniu przyszłego roku – ale był to sukces zespołu w wielu meczach, w tym League of Legends, Bohaterowie sztormu oraz CS:GO to zapewniło im możliwość, aby tak się stało.

Istnieją inne zespoły e-sportowe z Wielkiej Brytanii godne uznania, a niektóre z nich można zobaczyć w akcji w trwającej Gfinity Elite Series. Jedno jest pewne – scena e-sportowa w Wielkiej Brytanii będzie się dopiero rozwijać, a sukces jej zespołów będzie katalizatorem tej ekspansji.