Najwyraźniej jest „najlepszy sposób” na naciśnięcie przycisku – i moglibyśmy go użyć, aby ponownie sprawić, by przyciski były świetne

Sugababes sprawili, że brzmiało to tak łatwo. „Jeśli jesteś na mnie gotowy, chłopcze, lepiej naciśnij przycisk i daj mi znać”, śpiewali. Akt wciśnięcia przycisku był pozornie tak prosty, że autorzy (Buchanan, Buena, Range i in., 2005) nie poświęcili więcej z pozostałych 450 słów utworu na temat tego, jak należy nacisnąć przycisk, aby uzyskać optymalną wydajność. Nie można znaleźć więcej wskazówek w guziki przez Pussycat Dolls, Najtrudniejszy przycisk do guzika autorstwa The White Stripes lub klasyka z 1947 r. Guziki i kokardki, i co teraz?

Jest

Pomoc jest na wyciągnięcie ręki od Aalto University w Finlandii i KAIST w Korei Południowej, które stworzyły szczegółowe symulacje naciskania przycisków, aby zbadać, jak je naciskamy. Na przykład sposób, w jaki ściska się pilota zdalnego sterowania, bardzo różni się od sposobu, w jaki wprawny pianista łaskocze kość słoniową.

„Prasa wykwalifikowanego użytkownika jest zaskakująco elegancka, gdy spojrzymy na terminy, niezawodność i zużycie energii” – powiedział profesor Antti Oulasvirta z Uniwersytetu Aalto. „Udało nam się naciskać przyciski, nie znając nawet wewnętrznego działania przycisku. Jest to zasadniczo czarna skrzynka dla naszego układu ruchu. Z drugiej strony nie udaje nam się również aktywować przycisków, a niektóre przyciski są gorsze od innych”.

Naukowcy ujawnili, że fizyczne przyciski z rzeczywistą podróżą były bardziej użyteczne niż przyciski na ekranie dotykowym, ale najlepsze przyciski to te, które reagowały w odpowiednim czasie z maksymalnym wpływem. Mając to na uwadze, naukowcy zaprojektowali przycisk, który uważają za najlepszy, wykorzystując „aktywację uderzeniową” – co oznacza, że ​​przyciski działają tylko po całkowitym naciśnięciu. Naukowcy odkryli, że jest on o 94% dokładniejszy w szybkim naciśnięciu niż zwykłe przyciski i o 37% dokładniejszy niż zwykły wirtualny przycisk pojemnościowy z ekranem dotykowym.we_can_improve_the_button_researchers_declare

To wszystko może brzmieć nieco przesadnie w przypadku czegoś tak prostego, jak naciśnięcie przycisku, ale w rzeczywistości nie jest to tak trywialne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Po pierwsze, mięśnie palca są niedoskonałe i nie zachowują się za każdym razem dokładnie w ten sam sposób. Po drugie, naciśnięcie przycisku zajmuje około 100 milisekund, co jest zbyt szybkie, aby dostroić ruch. Mając to na uwadze, badacze byli bardziej zainteresowani tym, jak mózg uczy się na podstawie tego doświadczenia, aby doskonalić przyszłe naciśnięcia przycisków.

Ich wniosek? Mózg wykorzystuje model probabilistyczny, w którym ma wbudowane oczekiwania dotyczące sposobu wciśnięcia danego przycisku, czy to spacji, czy brzęczyka w teleturnieju, i przewiduje polecenie motoryczne w danych okolicznościach. Jeśli to się nie powiedzie, ma prasę zapasową, na którą może opaść i tak dalej. „Bez tej umiejętności musielibyśmy nauczyć się używać każdego przycisku tak, jakby był nowy” – mówi profesor Byungjoo Lee z KAIST. Po udanym naciśnięciu przycisku mózg dostraja polecenie motoryczne, aby uzyskać większą precyzję, mniej energii i uniknąć bólu w przyszłości. „Te czynniki razem, wraz z praktyką, dają szybki, wymagający minimum wysiłku, elegancki dotyk, który ludzie są w stanie wykonać” – argumentuje Lee.

Zobacz powiązane Ten klucz sprzętowy dodaje przycisk Home do iPhone’a X Zmień kamerę iPada w przycisk za pomocą tego hacka Hacki na przycisk Amazon Dash: 6 sposobów na zbudowanie własnego taniego połączonego domu

Chociaż projekt przycisków badacza można łatwo dodać do ekranów dotykowych, nadal nie jest to idealny format, o czym wie każdy, kto próbował wpisać długi e-mail na swoim smartfonie. Naukowcy uważają, że częściowo wynika to z dotykowej informacji zwrotnej, która jest bardziej wyraźna i dłuższa w przypadku fizycznych przycisków.

„Tym, gdzie te dwa typy przycisków również się różnią, jest początkowa wysokość palca, a to ma znaczenie” — wyjaśnia Lee. „Kiedy wyciągniemy palec z ekranu dotykowego, za każdym razem znajdzie się on na innej wysokości. Jego naciśnięcie nie może być tak dokładnie kontrolowane w czasie, jak za pomocą przycisku, w którym palec może spoczywać na nasadce klawisza.

Być może ważniejsze jest to, że naciskanie przycisków jest umiejętnością nabytą, a nie czymś, co robimy po prostu instynktownie. „Wierzymy, że mózg wychwytuje te umiejętności po wielokrotnym naciskaniu przycisków, które zaczynają się już jako dziecko”, wyjaśnia Lee. „To, co wydaje nam się teraz łatwe, zostało nabyte przez lata”.

Innymi słowy, upewnij się, że twoje dzieci nie używają tylko tabletów i telefonów, w przeciwnym razie najlepsza piosenka Sugababes będzie dla nich całkowicie zagubiona. I wiesz, pisanie prawdopodobnie też będzie trudniejsze.