Objaśnienie numerów modeli telewizorów Samsung

Większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że numery modeli Samsung mają specjalne schematy kodowania do identyfikacji szczegółów i historii każdego telewizora HDTV. Tak, istnieją określone znaczenia numerów modeli telewizorów HDTV Samsung dostępnych w Ameryce Północnej, Europie, Azji itp.

Objaśnienie numerów modeli telewizorów Samsung

Kody użyte w numerze modelu identyfikują serię z rokiem produkcji, rodzajem podświetlenia (LED, QLED, Lampy itp.), rozdzielczością ekranu (HD, UHD, 8K itp.), zmianami konstrukcyjnymi tego samego elementu , i wiele więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, kody modeli telewizorów Samsung zmieniały się kilka razy na przestrzeni lat, co sprawia, że ​​sytuacja jest zagmatwana. Miejmy jednak nadzieję, że ten artykuł zawiera wystarczającą ilość informacji, aby zidentyfikować szczegóły modelu telewizora Samsung lub taki, który chcesz kupić.

Zrozumienie numerów modeli telewizorów HDTV firmy Samsung

Do interpretacji numerów modeli telewizorów Samsung potrzebne są wykresy. Samsung opracował kilka schematów kodów modeli, zawierające Ale nie ograniczone doQLED telewizory (od 2017 r.), HD/Full HD/UHD/SUHD Telewizory (od 2017 r.) oraz HD/Full HD/UHD Telewizory (2008-2016), dlatego Samsung umieszcza identyfikator w numerze modelu. ten SUHD modele mają również taką samą rozdzielczość jak UHD, z wyjątkiem tego, że dodają nowe funkcje i ulepszenia, przy czym „S” oznacza „Super”.

Jeśli Twój model nie odzwierciedla prawidłowego schematu modelowania znajdującego się na poniższych wykresach (w oparciu o rok i typ), poszukaj tego, który najbardziej pasuje do Twojego modelu.

50-calowa QLED (QN50Q60TAFXZA) i 43-calowa QLED (QN43Q60TAFXZA)

Oglądając powyższy obrazek, widzisz telewizor Smart TV klasy Q60T QLED 4K UHD HDR z 2020 roku, który ma różne rozmiary i jest ich więcej niż pokazano. Długie znaki to pełne numery modeli w Seria Q60 telewizorów.

Dla powyższego obrazu QLED z numerem modelu QN50Q60TAFXZA, obowiązuje następująca interpretacja:

  • "Q" reprezentuje typ ekranu: QLED
  • "N" reprezentuje region: Ameryka Północna
  • “50” reprezentuje klasę rozmiaru: 50 cali (NIE rzeczywisty rozmiar przekątnej)
  • „Q60T” reprezentuje serię modeli: seria Q60T
  • "A" reprezentuje kod wydania, który jest pierwszej generacji
  • "F" reprezentuje typ tunera, czyli USA/Kanada
  • "X" reprezentuje cechę lub kod projektu modelu
  • „ZA” reprezentuje informacje produkcyjne: tylko do użytku Samsung

Niektóre modele mogą używać starszych/poprzednich schematów numerów modeli ze względu na zmiany w etykietowaniu. Na przykład telewizor QLED o numerze modelu UN65KS8000FXZA to model z 2016 roku, który powinien zaczynać się od „Q” i mieć „Q” w sekcji serii, ale używa schematu modeli „2017 i nowsze” dla telewizorów UHD. Z technicznego punktu widzenia powinien używać schematu modelowania QLED „2017 i nowsze”.

Teraz, gdy masz „wstępny” pomysł na to, jak Samsung tworzy numery modeli telewizorów, oto szczegóły. Zwróć uwagę, że telewizory Samsung są zorganizowane według różnych schematów kodów modeli.

Kody numerów modeli Samsung QLED na rok 2017 i nowsze

W 2017 roku Samsung opracował nowe modele ekranów Quantum Dot, znane jako QLED, a model pokazany powyżej należy do tej serii. Jednak Samsung zbadał technologię Quantum Dot przed modelami z 2017 roku i wykorzystał jej odmiany, takie jak oferta SUHD w 2016 roku. Niezależnie od tego, Samsung oficjalnie nie wprowadził na rynek technologii Quantum do czasu wydania QLED z 2017 roku.

Technologia wykorzystuje elektroniczne nanokryształy, które emitują prawdziwe monochromatyczne światło czerwone, zielone i niebieskie. Na powyższym obrazku dla 2020 Samsung Telewizory QLED, zobaczysz numer modelu QN50Q60TAFXZA. Poniższy wykres dekoduje te liczby i dotyczy również wszystkich modeli Samsung QLED 2017 i nowszych.

Kody modeli Samsung HD/UHD/4K/8K na rok 2017 i nowsze

W 2017 roku telewizory Full HD (1080p) były stopniowo zastępowane telewizorami UHD (2160p). W przypadku telewizorów Samsung UHD po 2017 r. schemat numerów modeli uległ zmianie, aby odzwierciedlić nowe funkcje i lepszą organizację. Telewizor UHD z 2016 roku miał numer modelu taki jak UN55KU6300, a model z 2017 roku to UN49M5300AFXZA. Poniższa tabela zawiera więcej szczegółów na temat kodów modeli Samsung HD, UHD, 4K i 8K bez QLED, 2017+.

Kody numerów modeli Samsung HD/Full HD/UHD/SUHD 2008-2016

W latach 2008-2016 Samsung wyprodukował wiele telewizorów HD, Full HD, UHD i SUHD. Funkcje „HD” 720p rozdzielczość, podczas gdy „Full HD” obsługuje 1920 x 1080 (1080p). „UHD” to 3840 x 2160 (2160p), ale niektóre modele mogą być oznaczone lub opisane przez producentów i sprzedawców jako „4K” lub „4K UHD”. Te dwie rzeczy nie są takie same.

Technicznie rzecz biorąc, „4K” to standard kina cyfrowego (4096 na 2160), podczas gdy „UHD” to jakość wyświetlania dla konsumentów. Jeśli chodzi o „SUHD”, ma taką samą rozdzielczość jak UHD, ale z dodatkowymi ulepszeniami, jak wspomniano wcześniej.

Numery modeli Samsunga w latach 2008-2016 są reprezentowane przez "S" dla SUHD, „U” dla UHD i "H" dla Full HD. Istnieje również "P" dla Plasmy w modelach 2014 i wcześniejszych.Typ ekranu to zwykle znaleźć w szóstym znaku numeru modelu.

Ponieważ technologia wideo ewoluowała w kierunku różnych typów wyświetlaczy i rozdzielczości, Samsung dodał „U” kod na początku numeru modelu w celu przedstawienia telewizora LED. Natomiast starsze telewizory w zestawie "H" dla DLP i "P" dla plazmy. Poniższy obraz przedstawia kody zwykle występujące w numerach modeli Samsunga z lat 2008-2016.

Zrozumienie serii telewizorów Samsung

Strony internetowe mają tendencję do wprowadzania zamieszania w odniesieniu do opisów modeli telewizorów Samsung, zwłaszcza serii modeli telewizorów. Jedna witryna oznaczy telewizor jako Series 8 (lub 8 Series), podczas gdy inna nazwie go telewizorem z serii TU8000. Technicznie oba są poprawne. Są telewizory z serii TU8000 i jest to telewizor z serii 8. Innym powszechnym terminem używanym zamiast „seria” jest „klasa”. Zobaczysz, że niektóre strony internetowe zatytułują powyższą serię jako Class 8.

Samsung UN55KS9000FXZA jest Telewizja z serii 9 w gamie modeli 9000. Jak wskazano na powyższych wykresach modeli, 55 reprezentuje ekran o przekątnej 55 cali. W tej samej gamie modeli 9000 w serii 9 znajduje się 65-calowy (UN 65 KS9000FXZA) i 75-calowy (UN 75 KS9000FXZA). Ponadto istnieją modele „9500”, które są częścią serii 9.

Wszystkie telewizory Samsung, niezależnie od rozdzielczości ekranu lub technologii, są podzielone na kategorie w oparciu o ich rangę. Na przykład telewizor z serii 9 oferuje zaawansowaną jakość obrazu i technologię wyświetlania firmy Samsung. Na dolnym końcu skali telewizor z serii 5 jest raczej modelem podstawowym. Możesz również spojrzeć na numer seryjny jako na sposób na określenie najnowszych modeli. Podczas gdy telewizory z serii 5 były kiedyś najnowszymi i najlepszymi, seria 9 wprowadziła nową technologię i funkcje zapewniające lepsze wrażenia wizualne.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł w identyfikacji szczegółów numeru modelu telewizora Samsung. Zawsze możesz dodać tę stronę do zakładek i w razie potrzeby odwołać się do wykresów później. Niektóre wybrane telewizory Samsung to modele specjalistyczne, takie jak modele do użytku na zewnątrz i telewizory pionowe, które są smukłe i wysokie, podobnie jak tablet odwrócony na bok. Te typy telewizorów zostały wykluczone, głównie dlatego, że są to modele ograniczone, które nie pasują do konkretnego schematu modeli telewizorów Samsung.