5 najlepszych kursów kodowania dla dzieci w Wielkiej Brytanii

To Narodowy Tydzień Kodowania – cykl imprez, które odbywają się co roku, aby zachęcić dorosłych do zagłębienia się w kodowanie. Impreza, założona przez byłego dyrektora Richarda Rolfe, trwa od 2014 roku.

Podczas Tygodnia Kodowania w Wielkiej Brytanii, w takich miastach jak Londyn, Manchester, Glasgow i Belfast, a także na Jersey i Guernsey, odbywają się imprezy w nadziei na zwiększenie świadomości znaczenia kodowania komputerowego. Pełna lista wydarzeń znajduje się tutaj.

Zapewnienie dzieciom umiejętności kodowania w młodym wieku jest nieocenione. Chodzi o naukę nowego języka lub naukę gry na instrumencie – to umiejętność, która może zmienić życie Twojego dziecka na lepsze. Uczenie się umiejętności kodowania nie tylko przygotowuje ich do kariery w sektorze o wysokim popycie, ale obejmuje obszar umiejętności, w którym nowoczesne instytucje edukacyjne nadal wydają się pozostawać w tyle.

Możesz iść drogą, na której uczysz się kodować za darmo, a następnie uczysz swoje dziecko. Darmowe kursy kodowania opisane w naszym przewodniku nie koncentrują się na edukacji dzieci, więc nie zaleca się rozpoczynania dziecku Codecademy lub freeCodeCamp.

Istnieje jednak wiele przyjaznych dzieciom kursów kodowania, aby Twoje dziecko nauczyło się kodować. Co więcej, niektóre z nich są bezpłatne, a większość z nich jest offline i osobiście, co sprzyja kreatywności i społeczności wraz z podstawowymi umiejętnościami programowania, do których chcesz zachęcać.

Aby pomóc Ci znaleźć kurs, który jest najlepszy dla Twojego dziecka i prawdopodobnie Twojego portfela, oto lista najlepszych kursów kodowania dla dzieci w Wielkiej Brytanii.

Najlepsze kursy kodowania dla dzieci w Wielkiej Brytanii

1. KoderDojo

CoderDojo to jeden z najbardziej rozpowszechnionych ruchów edukacyjnych w zakresie kodowania na świecie. Wszystkie kursy CoderDojo są całkowicie bezpłatne i prowadzone przez wolontariuszy, przybierając formę społecznościowych klubów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Dzieci w wieku 7-17 lat mogą nauczyć się budować strony internetowe, tworzyć aplikacje i gry, uczyć się kodu lub po prostu rozumieć i odkrywać potencjał nowych technologii.

Zajęcia CoderDojo odbywają się w całej Wielkiej Brytanii. Szybkie wyszukiwanie hasła „Londyn” na stronie wyszukiwania dojo powoduje wyświetlenie w pobliżu 21 klas, niektóre odbywają się jako wydarzenia publiczne, inne jako prywatne. Niektóre z nich należą do firm technologicznych, takich jak Skyscanner i ustwo games; inne przez wydawców, takich jak The Telegraph i Thomson Reuters. Uniwersytety i sprzedawcy również organizują sesje, więc dzieci mają dostęp do bogatej wiedzy, z której mogą się uczyć.

2. FunTech

FunTech oferuje zarówno kursy semestralne, jak i obozy letnie, aby pomóc dzieciom w wieku od 7 do 13 lat w nauce kluczowych umiejętności kodowania. Młodsze dzieci mogą zacząć od modów Minecrafta, robotyki Lego i programowania Scratch, a następnie przejść do Minecraft Redstone, projektowania aplikacji, kodowania w Javie i Pythonie, a nawet kursów kodowania zachowań dronów. Będą też mieli okazję nauczyć się pisać bezwzrokowo jak profesjonalista.

Obozy letnie trwają pięć dni i mogą obejmować nocleg, jeśli chcesz, podczas gdy kursy semestralne są dostępne w wybranych pakietach i trwają przez rok. Kursy nie są jednak tanie: roczny kurs „TechStarter” kosztuje 1 485 GBP, ale pięciodniowy obóz letni może kosztować zaledwie 525 GBP i odbywa się w całej Wielkiej Brytanii.

3. Bermotech

Bermotech to profesjonalna firma szkoleniowa, której celem jest wypełnienie luki w umiejętnościach, jakie dorośli mogą mieć w miejscu pracy. Oferują jednak również obozy kodowania zarówno dla dzieci, jak i nastolatków, które odbywają się podczas wakacji letnich lub w czasie semestru.

Kursy są dostępne w różnych pakietach – sesje całodniowe lub półdniowe, niektóre skierowane do dzieci w wieku od 9 do 12 lat, a inne do osób w wieku od 13 do 17 lat. Kursy koncentrują się na tworzeniu aplikacji, kodowaniu w Pythonie i programowaniu robotyki, aż do przedsiębiorczości technologicznej i umiejętności tworzenia stron internetowych. Wszystkie kursy odbywają się w Londynie i wahają się od około 200 GBP do 550 GBP za kilka dni lekcji.

4. Klub kodu

Zobacz powiązane CS50: Wewnątrz najbardziej elitarnego kursu komputerowego na świecie Naucz się kodować za darmo: Najlepsze brytyjskie kursy kodowania i tworzenia aplikacji podczas krajowego tygodnia kodowania Dziesięć niesamowitych projektów Raspberry Pi

Code Club to prowadzony przez wolontariuszy, społecznościowy kurs kodowania, który działa jak świetlica pozaszkolna w szkole lub bibliotece. Skierowany do dzieci w wieku od 9 do 13 lat Code Club pomaga uczyć ponad 83 000 dzieci w 5950 klubach trzech przydatnych języków rozwojowych. Aby pomóc dzieciom zainteresować się kodowaniem, Code Club oferuje kursy w Scratchu, a także Python oraz umiejętności HTML i CSS potrzebne do tworzenia stron internetowych. Twoje dzieci mogą również nauczyć się cennych umiejętności opracowywania projektów Raspberry Pi, używania Sense HAT lub tworzenia pejzaży dźwiękowych Sonic Pi.

Jeśli chcesz zostać nauczycielem Code Clubu, Code Club oferuje również szkolenia dla dorosłych, które pomogą im ułożyć kursy i uczyć dzieci.

5. Szkoły W3

Nie jest to kurs per se, ale Szkoły W3 udostępniają wszystkie kluczowe części kodu i informacje, których potrzebujesz, aby nauczyć się HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL, jQuery, AngularJS, XLM i Bootstrap. Nie jest to najbardziej przyjazna strona internetowa, zwłaszcza dla dzieci, ale jeśli masz na rękach oddanego nastolatka, jest to wspaniałe źródło, które pomoże im odświeżyć kodowanie, którego już się nauczyli.

Obraz: Coderdojo