Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: najlepsze bezpłatne i płatne opcje ochrony komputera Mac lub urządzenia z systemem Windows

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: najlepsze bezpłatne i płatne opcje ochrony komputera Mac lub urządzenia z systemem Windows

Obraz 1 z 7

avast-free-antywirus_0

śr.-zabezpieczenie-internetu
bitdefender-internet-security-2017
Bullguard-jest
kaspersky-internet-security-2017
norton-security-2016
trend-mikro-jest

Używamy naszych komputerów PC, Mac i laptopów do prawie wszystkiego, więc często są one pełne poufnych informacji, co czyni je głównym celem hakerów. Każdego dnia miliony ludzi padają ofiarą włamań, często z powodu wirusów ze stron internetowych, załączników do wiadomości e-mail, a nawet wątpliwych pamięci USB. W kontekście ogólnoświatowych ataków ransomware najlepszą praktyką jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa systemów.

Mimo że systemy Windows 8 i 10 są dostarczane z wbudowanym programem Windows Defender, to podstawowe zabezpieczenie antywirusowe nie gwarantuje ochrony przed najnowszymi zagrożeniami. Istnieje ogromne ryzyko związane z atakami dnia zerowego, które wykorzystują nieznane wcześniej luki w zabezpieczeniach. Oznacza to, że stary model zwykłego skanowania komputera w poszukiwaniu znanego złośliwego oprogramowania nie zapewni Ci już bezpieczeństwa.

Na szczęście istnieje wiele dedykowanych rozwiązań bezpieczeństwa, które mogą wykonać znacznie lepszą pracę niż Windows Defender. Niektóre z nich są nawet bezpłatne, więc możesz chronić się przed atakami bez płacenia ani grosza.

Mając dziesiątki opcji do wyboru, może być trudno określić, który pakiet powierzyć z danymi, zwłaszcza że niektóre mogą być dość uciążliwe i spowalniać komputer. Oto siedem najlepszych, które wybraliśmy zgodnie z oferowanymi przez nie funkcjami, ich wpływem na system i, co najważniejsze, skutecznością każdego z nich w wykrywaniu zarówno znanego, jak i zero-day szkodliwego oprogramowania, zgodnie z niezależnymi testami przeprowadzonymi przez AV. -Test.org.

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017

kaspersky-internet-security-2017

1. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: Kaspersky Internet Security 2017

Doskonała ochrona, z wieloma dodatkowymi funkcjami

Cena po sprawdzeniu: 30 GBP (trzy komputery, jeden rok)

Kaspersky Internet Security 2017 to nie tylko skaner antywirusowy. Jest to kompletne rozwiązanie zabezpieczające, z wieloma funkcjami, w tym bezpieczną przeglądarką internetową, aby nikt nie szpiegował Twoich działań bankowych i zakupów. Istnieje również VPN, który pozwala kierować ruch przez zaufany serwer proxy, co ponownie utrudnia śledzenie Twojej aktywności online. Rodzice docenią również opcje ograniczania dostępu dzieci, aby nie zaglądały na nieodpowiednie strony internetowe.

Wszystko to byłoby akademickie, gdyby Kaspersky nie wykonał dobrej roboty blokowania złośliwego oprogramowania. Na szczęście wyróżnia się. AV-Test.org dał mu doskonały wynik 100%, wskazując, że wykrył i zneutralizował każde zagrożenie, które na niego rzucili – w tym nigdy wcześniej nie widziane ataki dnia zerowego. Ma również niewielki wpływ na twój system: zainstalowanie go spowolniło przeglądanie sieci o bardzo rozsądne 7%, a otwieranie aplikacji trwało tylko 5% dłużej.

Z drugiej strony, jeśli szukasz prostoty, Kaspersky Internet Security 2017 ze wszystkimi jego funkcjami może nie być idealnym wyborem. Jeśli chcesz nadać temu priorytet, spójrz na Bitdefender (patrz poniżej). Jednak dla wszechstronnej ochrony nie ma nic, co mogłoby dotknąć Kaspersky.

bitdefender-internet-security-2017

2. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: Bitdefender Internet Security 2017

Idealny dla tych, którzy wymagają bezpieczeństwa bez przerw

Cena w czasie testu: 25 GBP (trzy komputery, jeden rok)

Jeśli chodzi o ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, Bitdefender Internet Security jest tak wydajny, jak tylko mogą. W testach AV-Test.org pasował do idealnego 100% wyniku Kaspersky, zarówno w stosunku do znanego szkodliwego oprogramowania, jak i zagrożeń dnia zerowego.

Tym, co wyróżnia Bitdefender z tłumu, jest tryb Autopilota, który zapewnia całkowicie automatyczną ochronę. Zagrożenia są identyfikowane i neutralizowane bez konieczności angażowania się w jakikolwiek sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią być podsłuchiwanymi alertami lub prośbami.

Nie oznacza to, że nie możesz nawiązać kontaktu z Bitdefender, jeśli chcesz. Do bankowości internetowej i zakupów możesz użyć wzmocnionej przeglądarki Safepay, a także możesz skonfigurować jej moduł ochrony przed ransomware. Dzięki temu masz oko na twoje dokumenty, aby upewnić się, że nic nie próbuje ich podstępnie zaszyfrować: przyzwoita grupa folderów jest domyślnie monitorowana, ale możesz to dostosować.

Niemniej jednak to Autopilot prawdopodobnie sprawi, że Bitdefender Internet Security 2017 będzie przekonującą opcją bezpieczeństwa: jeśli kiedykolwiek denerwowało Cię wyskakujące okienko oprogramowania antywirusowego, może to być Twój idealny pakiet bezpieczeństwa.

Kup teraz Bitdefender Internet Security 2017

avast-free-antywirus_0

3. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: Avast Free Antivirus

Lekka ochrona, która nie kosztuje ani grosza

Cena w recenzji: za darmo

W przeciwieństwie do Bitdefender, Avast Free Antivirus z pewnością nie milczy. Jak zwykle w przypadku bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, gdy go używasz, okresowo faworyzuje Cię małymi wyskakującymi zaproszeniami do uaktualnienia do jednego z komercyjnych pakietów bezpieczeństwa Avast.

Jeśli jednak możesz z tym żyć, warto. AV-Test wykazał, że Avast Free Antivirus był w stanie zidentyfikować i zablokować 99,9% znanego złośliwego oprogramowania i przejął bardzo silne 99,4% zagrożeń typu zero-day. To znacznie wyprzedza program Windows Defender, który zatrzymał zaledwie 88,5% dni zerowych w tym samym teście; w rzeczywistości istnieje wiele komercyjnych pakietów, które nie mogą dorównać wynikom Avast.

Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem Avast Free Antivirus nie oferuje wiele. Otrzymujesz jednak bezpieczną przeglądarkę, która została zaprojektowana tak, aby była trudna do wykorzystania przez hakerów. Jest też menedżer haseł. Jednak wiele interesująco brzmiących funkcji – takich jak zapora i moduł optymalizacji systemu – nie jest dostępnych w darmowej edycji. Kliknij je, a zostaniesz poproszony o zapłacenie, aby odblokować te możliwości.

Ponieważ Avast Free Antivirus jest całkowicie darmowy, trudno narzekać. Dzięki doskonałej ochronie jest to najlepsza opcja, jeśli nie chcesz płacić. Aby jednak w pełni wykorzystać to, co najlepsze, musisz nauczyć się ignorować wyskakujące okienka.

Pobierz Avast Free Antivirus teraz

norton-security-2016

4. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: Norton Security

Prosty pakiet zabezpieczeń, który ma niewielki wpływ na wydajność

Cena w czasie testu: 18 GBP (jeden komputer, jeden rok)

Marka bezpieczeństwa Norton istnieje od 25 lat, więc musi robić coś dobrze. I rzeczywiście, AV-Test stwierdził, że zapewnia idealną 100% ochronę, okazując się równie skuteczny w przypadku notorycznego złośliwego oprogramowania „na wolności” i nieznanych dotąd zagrożeń typu zero-day.

Co więcej, chociaż Norton był kiedyś znany jako świnia zasobów, obecna wersja jest jednym z najlżejszych pakietów bezpieczeństwa: AV-Test wykazał, że aplikacje uruchamiały się tylko o 6% wolniej z zainstalowanym oprogramowaniem.

Interfejs jest również bardzo przejrzysty: zaawansowane opcje, takie jak dokładne konfigurowanie tego, co i kiedy zostanie zeskanowane, są schowane w oknie Ustawienia. Przejście na kartę Tożsamość powoduje wyświetlenie bezpłatnego menedżera haseł Norton i zapewnia dostęp do funkcji Norton Safe Web, która integruje się z przeglądarką w celu blokowania złośliwych stron internetowych i dodawania ikon oceny zaufania do wyników wyszukiwania w sieci.

Istnieje również zestaw narzędzi Performance, ale nie są one niezwykle przydatne – większość tego, co możesz tutaj zrobić, można osiągnąć równie dobrze, korzystając z bezpłatnych pobrań. Ale to przez: doskonałe poświadczenia ochrony Norton, w połączeniu z niewielkim wpływem na wydajność komputera, są wystarczającym powodem, aby wybrać to rozwiązanie zabezpieczające.

Kup teraz Norton Security

trend-mikro-jest

5. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: Trend Micro Internet Security

Gustowny pakiet bezpieczeństwa oferujący doskonałą ochronę

Cena w czasie testu: 30 £ (jeden komputer, rok)

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w Trend Micro Internet Security, jest kompaktowy i elegancki interfejs. Bardzo nam się to podoba: interfejs nie musi być ogromny i jaskrawy, a ten pokaz dobrego smaku budzi zaufanie do możliwości Trend Micro.

I według AV-Test nie jest to niesłuszne: w testach firma Trend Micro wykazała swoją wartość z doskonałymi wynikami 100% ochrony przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Jeśli jesteś szczególnie zaniepokojony zagrożeniem, możesz włączyć tryb „Nadwrażliwości”, który stosuje więcej paranoidalnych ustawień domyślnych skanowania, aby mieć absolutną pewność, że na twoim komputerze nie czai się nic paskudnego – chociaż to bardziej agresywne podejście może wpłynąć na wydajność i żywotność baterii.

Inne funkcje Trend Micro obejmują skaner systemu, który może znajdować i ostrzegać o podatnych na ataki aplikacjach i składnikach systemu Windows w systemie, a także audytować niepotrzebne pliki, które mogą zajmować miejsce na dysku twardym. Możesz również skonfigurować go tak, aby ostrzegał Cię o podejrzanych linkach udostępnianych w sieciach społecznościowych i wyłączał skrypty podczas odwiedzania stron internetowych, które są podejrzane o udostępnianie złośliwej zawartości.

Minusem Trend Micro jest jego wpływ na wydajność: z zainstalowanym oprogramowaniem aplikacje otwierają się o 30% wolniej, co jest wystarczającym opóźnieniem, aby to zauważyć. Cena też nie jest szczególnie konkurencyjna: za licencję na jeden komputer zapłacisz więcej niż inni dostawcy za trzy komputery. Mimo to atrakcyjny interfejs, dobre funkcje i doskonała ochrona z pewnością powinny zapewnić firmie Trend Micro miejsce na Twojej krótkiej liście.

Kup teraz Trend Micro Internet Security

Bullguard-jest

6. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: BullGuard Internet Security

Bardzo przystępny pakiet, oferujący dobry stopień ochrony i kilka przydatnych funkcji

Cena po sprawdzeniu: 11 GBP (trzy komputery, jeden rok)

BullGuard to bardzo opłacalny pakiet zabezpieczeń internetowych. Możesz go znaleźć online za jedyne 11 funtów, więc jeśli masz trzy komputery do ochrony, płacisz tylko 7 pensów tygodniowo, aby każdy z nich był chroniony.

Pamiętaj, że poziomy ochrony mogą nie odpowiadać standardom, które otrzymasz od Kaspersky i Nortonów tego świata. Podczas gdy BullGuard zdołał zablokować każde znane zagrożenie w testach złośliwego oprogramowania AV-Test, przeoczył kilka zagrożeń dnia zerowego, co dało wskaźnik ochrony 97,6%. Ale nie przejmujmy się tym zbytnio: nadal reprezentuje bardzo pewny występ.

BullGuard zawiera również specjalną zaporę sieciową i skaner, który analizuje system, aby znaleźć niezałatane luki w zabezpieczeniach. Dostępny jest również moduł kontroli rodzicielskiej, który pozwala ograniczyć, kiedy dzieci mogą korzystać z komputera, oraz 5 GB pamięci online, której można użyć do tworzenia kopii zapasowych lub jako „dysk w chmurze” w Eksploratorze Windows. To świetny pomysł, chociaż jeśli chcesz rozszerzyć pamięć poza 5 GB, cena wzrośnie dość stromo.

Jeśli masz napięty budżet, ale nie chcesz zajmować się wyskakującymi okienkami i sprzedażą bezpłatnego pakietu antywirusowego, BullGuard Internet Security może być na Twojej ulicy.

Kup teraz BullGuard Internet Security

śr.-zabezpieczenie-internetu

7. Najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2017: AVG Internet Security

Skuteczny pakiet bezpieczeństwa z przyzwoitym zestawem funkcji

Cena po sprawdzeniu: 15 GBP (jeden komputer, jeden rok)

AVG jest najbardziej znany z bezpłatnego produktu antywirusowego, ale jego płatny pakiet Internet Security ma wiele zalet. Oprócz regularnej ochrony przed wirusami i innymi atakami otrzymujesz także funkcję Data Safe firmy AVG, która umożliwia szyfrowanie poufnych plików; Ochrona sieci Web do skanowania łączy i pobierania; oraz Ochrona poczty e-mail, która pozwala skonfigurować lokalne skanowanie poczty i ochronę przed spamem. Istnieje również wysoce konfigurowalna zapora sieciowa, która obiecuje automatyczne blokowanie szkodliwych programów na podstawie ich sygnatur lub zachowania.

Wszystko to integruje się z pulpitem nawigacyjnym AVG Zen, który umożliwia zarządzanie wieloma subskrypcjami i instalacjami. Na przykład możesz zainstalować bezpłatny pakiet antywirusowy AVG na rodzinnym komputerze i sprawdzić na swoim komputerze, czy działa i otrzymuje aktualizacje.

Jeśli chodzi o wydajność, AVG nie plasuje się na szczycie tabeli: AV-Test wykrył, że jest chroniony przed wiarygodnymi 99,9% znanych zagrożeń złośliwym oprogramowaniem, ale tylko 97,6% prób ataków typu zero-day. Jest to jednak opłacalna opcja: pakiet AVG Protection – obejmujący nieograniczoną liczbę komputerów i smartfonów – można obecnie znaleźć online za 18 funtów rocznie, tyle samo co licencja na trzy komputery. Jeśli masz do ochrony dużą liczbę urządzeń, jest to kusząca oferta.

Kup teraz AVG Internet Security