Jak zainstalować i używać VPN na Amazon Firestick

Oprócz ochrony prywatności, wirtualne sieci prywatne (VPN) umożliwiają oszukiwanie stron internetowych tak, by myślały, że jesteś w innym kraju, dając dostęp do całej gamy treści specyficznych dla danego obszaru geograficznego.

Jak zainstalować i używać VPN na Amazon Firestick

Aby oglądać programy telewizyjne i filmy w Amazon poza swoim regionem, możesz zainstalować VPN na swoim Amazon Fire TV Stick i jest na to kilka metod. W tym artykule omówimy obie metody.

Łatwiejszym sposobem jest pobranie aplikacji VPN z wbudowanego sklepu z aplikacjami Fire TV Stick. W zależności od posiadanej wersji Firestick możesz zobaczyć różne sieci VPN. W naszych przykładach użyjemy ExpressVPN, ponieważ jest on dostępny w sklepie Amazon App Store, ale możemy również pokazać, jak sideload aplikację.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak zainstalować VPN na Fire Stick z App Store

Jak wspomniano wcześniej, jest to najprostszy sposób na zainstalowanie VPN na Firestick. Aplikacja ExpressVPN jest dostępna na wszystkich urządzeniach FireTV i Firestick drugiej generacji i nowszych. Oto jak zainstalować VPN na Firestick, jeśli ma dedykowaną aplikację.

  1. Aby zainstalować aplikację, przejdź do strony głównej Fire TV Stick na telewizorze lub urządzeniu i kliknij Aplikacje. Wyszukaj swoją sieć VPN. Następnie użyj pilota, aby podświetlić i kliknąć Ściągnij.

  2. Po instalacji kliknij Zaloguj się i wprowadź swój adres e-mail i hasło. Następnie przejdź przez wyskakujące okna.

  3. Kliknij ok skonfigurować VPN. Następnie kliknij Dobrze ponownie, aby potwierdzić żądanie połączenia.

  4. Teraz możesz dotknąć ikony zasilania, aby podłączyć urządzenie Fire TV do sieci VPN. Możesz również wybrać Aktualna lokalizacja pole, aby zmienić swoją lokalizację.

Korzystając z tej metody, ikona klucza pojawi się na twoim Firestick za każdym razem, gdy zostanie podłączony VPN. Pamiętaj, że kroki konfiguracji mogą się różnić w zależności od używanej usługi VPN.

Jak Sideload VPN na Firestick

Niektóre aplikacje VPN mogą nie być dostępne w sklepie Amazon App Store. Na szczęście nie masz pecha. Sideloading oznacza, że ​​możesz zainstalować oprogramowanie z pominięciem ograniczeń sklepu z aplikacjami. W tej sekcji pokażemy, jak zainstalować VPN na Firestick.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Najpierw musimy włączyć uprawnienia, aby zezwolić na nieznane aplikacje. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z Ustawienia> Mój Fire TV> Opcje programisty ścieżka. Następnie klikasz Aplikacje z nieznanych źródeł. Włącz przełącznik.

Po włączeniu debugowania USB i uprawnieniach zezwalających na aplikacje z nieznanych źródeł przejdź do App Store i pobierz Program do pobierania. Ta aplikacja pozwoli nam zainstalować Twój VPN.

Po zainstalowaniu aplikacji Downloader możesz zainstalować VPN na swoim Fire TV Stick, tak jak w standardowym sklepie z aplikacjami. W tym przykładzie korzystamy z ExpressVPN. Notatka: Musisz skontaktować się z dostawcą VPN, aby uzyskać adres URL .APK niezbędny do wykonania poniższych kroków.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

  1. Otwórz Downloader i kliknij Pozwalać na aby umożliwić aplikacji dostęp do Firestick. Następnie wprowadź adres URL w wyskakującym okienku.

  2. Kliknij Iść i zainstaluj plik .APK z Pliki do pobrania teczka.
  3. Przejdź do ustawień na karcie Fire TV Stick, kliknij Aplikacje, Zarządzaj wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami, znajdź swoją sieć VPN na liście i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ją zainstalować.

Następnym krokiem – który faktycznie można zrobić w dowolnym poprzednim punkcie – jest zmiana lokalizacji na Amazon. Zainstalowanie niektórych aplikacji VPN powinno ominąć tę potrzebę, ale nie wszystkie aplikacje osiągają ten sam poziom sukcesu, więc jest to opłacalny krok.

Aby na przykład oglądać treści Amazon Prime w USA w Wielkiej Brytanii, przejdź do Amazon UK, zaloguj się na swoje konto i kliknij Twoje konto w prawym górnym rogu. Przewiń w dół do zawartości cyfrowej i wybierz Zarządzaj zawartością i urządzeniami.

Uruchom OpenVPN lub wybraną przez siebie sieć VPN i wybierz z listy lokalizację VPN, która odpowiada adresowi lokalizacji w Amazon. Jesteś teraz gotowy do korzystania z VPN. Naciśnięcie przycisku Home na pilocie Fire TV Stick przeniesie Cię do menu zawartości.

Zastrzeżenie: Oglądanie treści z kraju, w którym nie mieszkasz, jest technicznie niezgodne z warunkami różnych witryn, a jeśli zostaniesz przyłapany, będziesz ponosić odpowiedzialność. Nielegalny jest również dostęp do materiałów chronionych prawem autorskim bez pozwolenia.