Co jest o pustej? Czy należy to usunąć?

Termin „about:blank” (znany również jako About Blank) definiuje nic więcej niż pustą stronę na karcie przeglądarki, niezależnie od tego, czy używasz przeglądarki Firefox, Chrome, Edge, Safari, czy jakiejkolwiek innej przeglądarki. Strona pojawi się z etykietą „about:blank” zarówno w pasku adresu, jak i w tytule strony karty. Prawdopodobnie zauważyłeś, że ta pusta strona pojawia się od czasu do czasu po kliknięciu linku lub otwarciu go w nowej karcie lub oknie.

Co jest o pustej? Czy należy to usunąć?

Co więc oznacza „about:blank”? Czy to złośliwe oprogramowanie, złe połączenie internetowe, a nawet złe łącze? Jak mogę to zatrzymać? „about:blank” ma wiele powodów, dla których pojawia się na ekranie. Ogólnie rzecz biorąc, puste strony nie są powodem do niepokoju. Czytaj dalej, aby uzyskać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące stron internetowych „about:blank”.

Co oznacza: puste oznacza?

Strony, które są „about:blank” są częścią schematu „about:URL” używanego przez przeglądarki do przetwarzania wewnętrznych poleceń, które zdecydują się zaimplementować. Istnieje kilka poleceń „about” używanych przez większość przeglądarek, takich jak „ about:about ”, „about:cache” i „about:plugins”.

Karta lub okno „about:blank” nie ma strony internetowej do załadowania ani nie jest przeznaczone do jej załadowania. Jednak te okna to coś więcej niż puste strony; są to puste strony z ukrytymi funkcjami używanymi przez przeglądarkę. Najważniejsze jest to, że „about:blank” brzmi tak, jak brzmi – pusta strona, która nie jest adresem URL; to polecenie wbudowane w przeglądarkę.

Co to jest: puste używane do?

Możesz się zastanawiać, dlaczego ludzie chcą używać pustej strony. Pomysł brzmi dziwnie, ale ma realne cele. Najczęstszym zastosowaniem jest to, że użytkownik domowy instruuje przeglądarkę internetową, aby po uruchomieniu otworzyła pustą stronę — lub nawet w przypadku nowej karty lub nowego okna w niektórych przypadkach.

Przeglądarki takie jak Chrome i Firefox uwielbiają przejmować kontrolę po otwarciu ich pliku wykonywalnego. Za kulisami zaczynają wykonywać różnego rodzaju zadania, które pochłaniają przepustowość i zasoby.

Chociaż zatrzymanie tego jest wyzwaniem „niewidzialne szaleństwo”, możesz kontrolować niektóre elementy, takie jak to, co otwiera się po uruchomieniu.

Ludziom podoba się pomysł uruchomienia przeglądarki na pustej stronie z wielu powodów, w tym:

  • Uniemożliwianie przeglądarce otwierania wielu kart lub okien z poprzedniej sesji
  • Zapewnienie prywatności po uruchomieniu
  • Regulowanie przepustowości poprzez otwarcie karty przeglądarki innej niż internet, aby rozpocząć sesję
  • Wyczyścić stronę główną pustą
  • Regulowanie procesów na starszym komputerze

Najczęstsze przyczyny około: pustych stron

Strona „about:blank” może wystąpić na różne sposoby iz różnych powodów.

Najczęstsze przyczyny pustych stron to:

  • Klikasz łącze pobierania, które otwiera się w drugim oknie lub karcie, a przeglądarka zostaje zmuszona do wyświetlenia pustej strony, aby rozpocząć pobieranie.
  • Źle wpisujesz adres internetowy, przez co otrzymujesz niewłaściwą stronę powodującą problemy z bezpieczeństwem wirusów lub złośliwego oprogramowania, lub otrzymujesz about:pustą stronę, jeśli przeglądarka nie rozumie, co wyświetlić.
  • Przeglądarka nie ma pojęcia, co zrobić na podstawie przetworzonych informacji. Rozbieżności w HTML, Javie i innych kodach mogą zmusić przeglądarkę do otwarcia pustej strony, ponieważ nie może ona nic przetworzyć.

Czy about:blank jest wirusem, a nawet złośliwym oprogramowaniem?

Wiele osób myśli, że „about:blank” to wirus komputerowy wkradający się do ich komputera, ale tak nie jest. Scenariusz „about:blank” to po prostu pusta strona internetowa wyświetlana, gdy przeglądarka znajdzie się w sytuacji, w której musi wyświetlić pustą stronę. Strona NIE jest dostarczana z zewnętrznego źródła, więc nie jest szkodliwa dla Twojego komputera. Jednak złośliwe oprogramowanie MOŻE spowodować, że przeglądarka otworzy pustą stronę.

Jak powstrzymać tych, którzy mają puste wyskakujące okienka?

Zatrzymanie about:puste strony zależy od tego, dlaczego są wyświetlane w pierwszej kolejności. Jeśli dostosowałeś ustawienia przeglądarki, aby otwierać puste strony, wystarczy wrócić do ustawień przeglądarki i cofnąć te zmiany.

Jeśli regularnie otrzymujesz puste strony, najpierw chcesz zatrzymać złośliwe oprogramowanie lub wirusy, ponieważ mogą one uszkodzić przeglądarkę, a następnie możesz odinstalować i ponownie zainstalować Chrome, Firefox, Safari lub cokolwiek, czego używasz. Usunięcie złośliwego oprogramowania z komputera może również prowadzić do brakujących plików i ustawień w przeglądarce, które nie zostały naprawione/zamienione po usunięciu złośliwego oprogramowania.

Poza powyższymi dwoma scenariuszami, prawdopodobnie powinieneś pozostawić samą funkcjonalność about:blank. Wiele programów antywirusowych i chroniących przed złośliwym oprogramowaniem używa teraz pustych stron, aby uniemożliwić wykonywanie kodu przez niebezpieczne adresy URL lub nakłonienie użytkownika do podjęcia działania.

Jak naprawić około:pustą stronę główną

Jeśli zmieniłeś swoją stronę główną na pustą, jak wspomniano wcześniej, po prostu przejdź do ustawień i ustaw swoją stronę główną na cokolwiek chcesz. Większość przeglądarek udostępnia wcześniejsze lub wstępnie uwzględnione opcje, które mogą Ci to ułatwić. Jeśli odinstalowałeś i ponownie zainstalowałeś przeglądarkę, po prostu wpisz nowy adres URL w polu lub sekcji.

Jeśli problem z pustą stroną nadal występuje, spróbuj wyłączyć wszystkie posiadane rozszerzenia, zamknij przeglądarkę i otwórz ją ponownie. Dodatki i rozszerzenia (w tym blokowanie wyskakujących okienek) mogą powodować problemy, więc wyłączenie ich może rozwiązać problem. Na koniec możesz przywrócić ustawienia do domyślnych ustawień systemowych. Ten ruch jest ekstremalną opcją, ale jeśli nic innego nie działa, spróbuj.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka dodatkowych informacji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć about:puste strony.

Czy powinienem się martwić, gdy strona internetowa kieruje się do about:blank?

Tak i nie. Z natury rzeczy about:puste strony internetowe nie są szkodliwe dla Twojego komputera ani urządzenia. Są częścią systemu, więc sporadyczne oglądanie strony nie jest wielkim problemem. Jeśli jednak często widzisz strony „about:blank”, prawdopodobnie jest to podstawowy problem.

Na przykład, jeśli Twoja przeglądarka internetowa zostanie naruszona, możesz zobaczyć tę stronę zamiast swojej strony głównej. Jeśli jest to coś, co często widzisz bez prowokacji użytkownika, dobrym pomysłem jest przeprowadzenie skanowania bezpieczeństwa, aby być bezpiecznym.

Jak naprawić about:puste otwarcie po uruchomieniu przeglądarki internetowej?

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest aktualizacja strony głównej przeglądarki. Możesz go zaktualizować za pomocą Google, źródła wiadomości lub dowolnej preferowanej strony internetowej. Niezależnie od tego, czy korzystasz z Safari, Firefoxa, Chrome, czy nawet Edge'a, ustaw stronę główną na trasę w innym miejscu, a po uruchomieniu przeglądarki nie powinieneś już widzieć strony about:blank.

Jak naprawić: puste problemy?

Zakładając, że masz problemy z każdą stroną internetową, a nie tylko podczas otwierania przeglądarki lub odwiedzania jednego adresu URL, możesz zrobić kilka rzeczy, aby naprawić błędy. Zacznij od uruchomienia skanowania antywirusowego, jak wspomniano wcześniej. Możesz także wyczyścić pamięć podręczną i historię przeglądarki, aby usunąć wszelkie błędy.