Najlepsi darmowi klienci poczty e-mail dla systemu Windows 2016: najlepsze alternatywy dla programu Outlook

Możesz sobie wyobrazić, że komputerowy klient poczty e-mail jest prawie całkowicie martwy w 2016 roku, ale mylisz się. Niezależnie od tego, czy jesteś sfrustrowany Gmailem, rozwścieczonym Outlook.com, czy po prostu masz dość okropnie złej wbudowanej aplikacji pocztowej systemu Windows 10, istnieje kilka świetnych klientów poczty e-mail na komputery dostępne za darmo.

Najlepsi darmowi klienci poczty e-mail dla systemu Windows 2016: najlepsze alternatywy dla programu Outlook

Dlaczego warto rozważyć przejście na komputerowego klienta poczty e-mail?

Zobacz powiązane Jak naprawić aktualizację systemu Windows 10, jeśli zawiesza się lub utknęła w najlepszym e-mailu podpisywania i 15, których należy unikać

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wolą komputerowe klienty pocztowe. Jedną z głównych różnic jest to, że możesz synchronizować pocztę e-mail, gdy jesteś w zasięgu sieci Wi-Fi lub kabla Ethernet, a następnie czytać, sortować i odpowiadać na wiadomości e-mail w trybie offline. Jeśli dojeżdżasz do pracy na długich dystansach lub masz ograniczony dostęp do Internetu, to jest to coś w rodzaju dobrodziejstwa.

Ci z nas, którzy mają wiele kont e-mail, mają kolejny dobry powód, aby przejść na klienta stacjonarnego: jeśli chcesz mieć całkowicie oddzielne osobiste lub służbowe konto e-mail, aby ułatwić zarządzanie, korzystanie z oddzielnego klienta poczty może znacznie ułatwić życie. Nie martw się, czy przez pomyłkę odpowiedziałeś na wiadomość e-mail z niewłaściwego adresu e-mail i nie musisz zaśmiecać swojej osobistej poczty internetowej firmowymi wiadomościami e-mail.

Istnieją również inne korzyści, w zależności od wybranego klienta stacjonarnego. Niektóre obejmują możliwość korzystania z podpisów cyfrowych i szyfrowania (takich jak standard GnuPg o otwartym kodzie źródłowym), aby zapewnić bezpieczeństwo korespondencji e-mail. W międzyczasie inne ułatwiają tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail – co nadal jest uciążliwe dla klientów poczty internetowej, takich jak Gmail – dzięki czemu Twoja firma, a nawet codzienna korespondencja, nie zniknie w przypadku danych strata.

Którego bezpłatnego klienta poczty e-mail na komputer należy pobrać?

To naprawdę zależy od tego, czego szukasz, ale ta lista powinna obejmować wszystkie możliwe podstawy — niezależnie od tego, czy szukasz wysoce konfigurowalnego klonu Outlooka (klient eM), potężnego e-maila (Thunderbird) czy ultra-minimalistycznego podejścia nowoczesny komputerowy klient poczty e-mail (Nylas N1), znajdziesz tutaj coś, co pasuje do rachunku. Kliknij menu poniżej, aby sprawdzić pierwszy z trzech.

Kontynuacja na stronie 2: Klient eM – zamiennik programu Outlook