Co to jest gra Freeview? Pięć rzeczy, które należy wiedzieć o usłudze Smart TV

Freeview Play to brytyjska telewizja na żywo i aplikacja na żądanie, wstępnie zainstalowana na wybranych telewizorach i dostępna w dekoderach. Aplikacja jest często uważana za odpowiedź na wady nowoczesnej telewizji. Usługi premium na żądanie, takie jak Netflix, Amazon Video i Now TV, niszczą rynek, z którego korzystała telewizja niekodowana, a Freeview Play był zabójczą bronią, która pomagała walczyć. Freeview Play NIE jest dostępny w Stanach Zjednoczonych, głównie ze względu na typ używanego tunera i terytorialne licencjonowanie treści na żądanie.

Co to jest gra Freeview? Pięć rzeczy, które należy wiedzieć o usłudze Smart TV

Co dokładnie jest Odtwarzać w trybie Freeview?

Freeview Play zasadniczo łączy telewizję na żywo i treści na żądanie, wszystkie zebrane w jednym miejscu. Platforma zawiera treści z takich jak BBC iPlayer, centrum ITV, All 4, Demand 5 i UKTV Play, co ułatwia oglądanie wszystkich ulubionych programów. Plus, możesz cieszyć się treściami z ponad 70 kanałów cyfrowych i 15 kanałów HD, które są również dostępne dla Freeview (bez słowa Play). Twój telewizor lub nagrywarka musi połączyć się z Internetem, a potem gotowe, a wszystko to bez wydawania ani grosza, jak w przypadku innych usług, takich jak Netflix i Amazon Prime Video.

Czy w przypadku urządzeń takich jak Chromecast Google, Fire TV 4K Stick firmy Amazon, Playstation 4 (PS4) i Xbox One dekoder Freeview Play jest mądrą inwestycją? Czy to wystarczy, aby odwrócić bieg wydarzeń i przekonać młodszą publiczność, nie ze względu na staromodne pojęcie telewizji planowej? Czy warto już teraz spieszyć się i kupić dedykowane pudełko, czy warto wybrać telewizor z aplikacją?

Dla tych z was, którzy wciąż siedzą na płocie o Freeview Play, oto pięć rzeczy, które powinniście wiedzieć, zanim wyjdziecie i kupicie nowe urządzenie obsługujące Freeview Play.

Freeview Play rozszerzyło się od czasu premiery

Mówiąc prościej, Freeview Play to wersja Freeview, w której telewizja na żywo jest prezentowana płynnie wraz z treściami nadrabiającymi zaległości/na żądanie. Aplikacja wykorzystuje antenę/antenę do lokalnej transmisji telewizyjnej oraz połączenie internetowe do funkcji na żądanie. Przeglądając elektroniczny przewodnik po programach (EPG), możesz cofnąć się o cały tydzień i obejrzeć wszystko, co przegapiłeś.

Obecnie obsługuje następujące brytyjskie usługi na żądanie/catch-up: BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, Demand 5 i UKTV Play. Oznacza to ponad 70 kanałów, a dekodery / telewizory Freeview Play obsługują również aplikacje subskrypcyjne, takie jak Netflix, Amazon Video i BBC Sport.

Pudełka do gry Freeview są drogie

W USA konkurencja jest ostra, jeśli chodzi o skrzynki do przesyłania strumieniowego, a wiele z nich wcale nie jest skrzynkami. Jednak brytyjskie dekodery są poszukiwane, zwłaszcza te, które korzystają z aplikacji Freeview Play. Dlaczego Freeview Play jest tak popularny? Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość odtwarzania, nagrywania i odtwarzania telewizji naziemnej/anteny, a także możliwość bezpłatnego oglądania mnóstwa treści na żądanie. Możesz sprawdzić naszą listę przewodnią zestawów Freeview Play tutaj.

freeview_play_humax_mocha-zbliżenie

Jeśli jednak planujesz zakup nowego telewizora, na rynku jest ich już wiele ze zintegrowanymi tunerami Freeview Play. Zaskakująco, Telewizory nie są tak drogie jak można się spodziewać, ale wciąż są nieco wyższe niż konkurencyjne ceny podobnych telewizorów w USA.

Freeview Play to otwarta platforma

Freeview Play nie jest usługą stałą, taką jak Now TV lub Sky, co oznacza, że ​​poszczególni producenci mogą dowolnie dostosowywać usługę do swoich urządzeń. Ta korzyść oznacza, że ​​mieszkańcy Wielkiej Brytanii, w zależności od urządzenia, mogą otrzymać dodatkowe funkcje, łączność z Internetem i usługi, których nie oferuje inny sprzęt Freeview Play.

Podczas gdy wszystkie urządzenia Freeview Play mogą być aktualizowane za pomocą nowych dodatków lub zmian Freeview, inne wstępnie zainstalowane usługi zależą od producenta. Na przykład narzędzie opracowane przez Freeview pojawi się na każdym urządzeniu Freeview Play, podczas gdy Humax, LG lub Panasonic mogą dodać coś innego, co otrzymują tylko ich urządzenia.

CZYTAJ DALEJ: Pięć najlepszych streamerów telewizyjnych, które możesz kupić w 2016 roku

Freeview Play prawdopodobnie stanie się przyszłym standardem

Freeview ma tradycję dominacji na rynku telewizyjnym. Więcej osób korzysta z Freeview niż Freesat i chociaż Sky ma ogromny udział w rynku, Sky nie jest darmowy. Łatwo zauważyć, że Freeview Play może stać się nowym standardem dla tunerów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii.

Zobacz powiązane Najlepsze dekodery i telewizory Freeview Play: Który produkt Freeview Play należy kupić? Freeview Play vs YouView: Która usługa telewizji cyfrowej jest warta Twojego czasu? 5 najlepszych streamerów telewizyjnych 2015 roku – które kupić?

Tempo stojące za Freeview Play nabrało tempa, gdy LG dołączyło do Panasonic i Humax, aby zaoferować aplikację na swoich nowych inteligentnych telewizorach, ale to wciąż stosunkowo niewielka część rynku telewizyjnego. Jeśli Freeview Play wystartuje, prawdopodobnie więcej producentów pójdzie w ich ślady, ale usługa ma do pokonania strome wzgórze.

Konkurencja Freeview Play, YouView, jest zintegrowana z wieloma telewizorami Sony Bravia. Aplikacja jest również częścią telewizji TalkTalk i ma wsparcie BBC, ITV, Channel 4, Channel 5 i BT — potężny skład.

Jeśli Freeview Play to przyszłość, nie ma potrzeby natychmiastowej adopcji

Od momentu powstania w 2001 roku, Freeview stał się domyślnym sposobem oglądania telewizji dla milionów ludzi w Wielkiej Brytanii. Chociaż rynek zmienił się od tego czasu, zwłaszcza po wprowadzeniu YouView, trudno sobie wyobrazić, że Freeview Play nie pozostanie standardem, chyba że YouView zdoła nawiązać wystarczającą współpracę z producentami telewizorów.

Dlatego nie ma potrzeby spieszyć się i kupić dekodera lub odtwarzacza Blu-ray z obsługą Play w Wielkiej Brytanii.