Jak zapisywać wiadomości e-mail programu Outlook na dysku twardym?

  • Jak opanować Outlooka
  • Jak zapisywać wiadomości e-mail programu Outlook na dysku twardym?
  • Jak szyfrować wiadomości e-mail w Outlooku
  • Jak zsynchronizować Kalendarz Google z Microsoft Outlook
  • Jak odwołać wiadomość e-mail w programie Microsoft Outlook
  • Jak zmienić domyślną czcionkę w Outlooku?

Chmura działa dobrze i dobrze, ale czasami najlepiej jest mieć zabezpieczenia e-maili przechowywanych lokalnie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę, czy po prostu chcesz zachować pełny rejestr swojej korespondencji elektronicznej z innych powodów, przechowywanie wiadomości e-mail na dysku twardym jest dobrym pomysłem – i jest stosunkowo proste. Jeśli używasz programu Microsoft Outlook na komputerze Mac lub PC, oto jak zapisywać wiadomości e-mail na dysku twardym.

Jak zapisywać wiadomości e-mail programu Outlook na dysku twardym?

Outlook ułatwia zapisywanie wiadomości e-mail, kontaktów i nie tylko — i daje dwie możliwości. Pierwsza jest najłatwiejsza, ponieważ program Outlook zawiera wszystko w łatwo wygenerowanej pamięci osobistej (.pst), jeśli korzystasz z systemu Windows, lub pliku Outlook dla komputerów Mac (.olm), jeśli korzystasz z komputera Apple. Microsoft Outlook jest prawie taki sam, niezależnie od tego, czy używasz komputera Mac, czy PC: jedyną różnicą jest typ eksportowanego pliku. Mimo to ten samouczek obejmie obie metody.

Jak wykonać kopię zapasową wiadomości e-mail programu Outlook na komputerze Mac

Tworzenie kopii zapasowych wiadomości e-mail z programu Outlook na komputerze Mac jest naprawdę proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące kroki:

Otwórz aplikację Outlook na komputerze Mac. U góry zobaczysz listę opcji. Kliknij „Plik”.

Teraz kliknij „Eksportuj” z rozwijanej listy.

Pojawi się nowe okno z pytaniem, które pliki chcesz wyeksportować, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Na tej stronie możesz wybrać, dokąd chcesz wyeksportować e-maile. Możesz wybrać swoje dokumenty, iCloud, a nawet pulpit. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Po dokonaniu wyboru kliknij „Kontynuuj”, a Twoje e-maile zostaną zapisane dokładnie tam, gdzie chcesz.

Jak wykonać kopię zapasową wiadomości e-mail programu Outlook na komputerze z systemem Windows

Po uruchomieniu programu Microsoft Outlook upewnij się, że Twoja skrzynka odbiorcza jest całkowicie aktualna. W ten sposób ostateczna kopia zapasowa będzie zawierać jak najwięcej wiadomości e-mail.

Po kliknięciu Plik, a następnie Informacje o koncie, zobaczysz okno ze wszystkimi informacjami o koncie.

Przejdź do drugiej zakładki oznaczonej „Otwórz i eksportuj”, a następnie kliknij opcję Eksportuj. Będziesz mieć do wyboru dwa pliki. Upewnij się, że wybrałeś .pst.

Upewnij się, że plik jest zapisany w lokalizacji, do której masz łatwy dostęp, a jeśli Twoje wiadomości e-mail są wyjątkowo poufne, możesz również dodać hasło do pliku .pst. Następnie możesz zapisać plik w dowolnym miejscu, chociaż sugerujemy zapisanie go na dysku twardym i, jeśli to możliwe, również na zewnętrznym dysku twardym.

I jesteś skończony! Masz teraz bezpieczny rejestr swoich e-maili. Jednak ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe, w ten sposób stracisz jeszcze mniej, jeśli Twoje konto Outlook przestanie działać.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zapisać wiadomość e-mail z programu Outlook Web Client na moim pulpicie?

Niestety nie. Opcja zapisania wiadomości e-mail po prostu nie istnieje w internetowej wersji Outlooka. Wciąż są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić cenne e-maile.

Na przykład możesz przekazać wiadomość e-mail do innego klienta. To zadziała, jeśli próbujesz zapisać wiadomości e-mail przed zamknięciem konta Outlook. Niestety zajmie to trochę czasu, ponieważ będziesz musiał wysyłać e-maile pojedynczo.

Jeśli masz do zapisania jeden lub dwa e-maile, rozważ zrobienie zrzutów ekranu. Możesz zapisywać wiadomości e-mail jako obrazy na dysku twardym komputera.

Czy mogę odzyskać wiadomości e-mail w Outlooku?

Jeśli zgubiłeś już niektóre e-maile, możesz się zastanawiać, jak możesz je odzyskać. Pierwszym miejscem do sprawdzenia jest folder Usunięte w programie Outlook. Gdy przypadkowo usuniesz wiadomość e-mail, trafi ona najpierw tutaj. Usunięty e-mail powinien pojawić się, zakładając, że go nie opróżniłeś.

Następnie sprawdź folder Archiwum w Outlooku. Znajduje się w lewym panelu w aplikacji Outlook, kliknij „Archiwum” i wyszukaj swój adres e-mail.

Wreszcie aplikacja Outlook daje użytkownikom opcję odzyskiwania usuniętych elementów, których nie ma już w folderze Elementy usunięte. Kliknij folder i poszukaj opcji u góry, aby odzyskać usunięte elementy. Jeśli nadal nie odzyskałeś usuniętych wiadomości e-mail, prawdopodobnie nie ma sposobu, aby je odzyskać.