Jak korzystać z Kodi: zmierz się z Kodi na komputerze PC, Mac i nie tylko

 • Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji
 • 9 najlepszych dodatków Kodi
 • 7 najlepszych skórek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Fire TV Stick?
 • Jak korzystać z Kodi
 • 5 najlepszych VPN dla Kodi
 • 5 najlepszych pudełek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Chromecaście?
 • Jak zainstalować Kodi na telewizorze z systemem Android
 • Jak zainstalować Kodi na Androidzie
 • Jak zaktualizować Kodi
 • Jak zatrzymać buforowanie Kodi?
 • Jak usunąć kompilację Kodi
 • Czy Kodi jest legalne?
 • Jak korzystać z Konfiguratora Kodi

Jeśli właśnie pobrałeś Kodi, ale nie wiesz, od czego zacząć, ten krótki przewodnik jest dla Ciebie. Kodi to platforma typu open source do przesyłania strumieniowego wszelkiego rodzaju treści. Oznacza to, że masz swobodę i elastyczność, aby robić, co chcesz.

Jak korzystać z Kodi: zmierz się z Kodi na komputerze PC, Mac i nie tylko

Jest jednak zastrzeżenie; warto zauważyć, że chociaż samo Kodi nie jest nielegalne, może być wykorzystywane jako platforma do nielegalnej działalności.

Obecnie używamy Leia v. 18.8, ostatniej wersji z serii Leia. Wypatrujcie kolejnej serii zatytułowanej „Matrix 19”, która powinna pojawić się wkrótce. W tym artykule dowiesz się, jak zacząć korzystać z Kodi. Od instalowania dodatków po dostęp do ulubionych treści omówimy to poniżej.

Należy pamiętać, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.

Jak pobrać Kodi

Pobieranie Kodi jest proste na większości urządzeń. Odwiedź sklep z aplikacjami na swoim urządzeniu i wyszukaj „Kodi”. Zwróć uwagę na oficjalną ikonę Kodi, ponieważ niektórzy programiści stworzyli kopie wersji programu.

Niestety, użytkownicy iPhone'a będą musieli wstrzymać się lub znaleźć obejście dla tej części. Najwyraźniej ktoś w Apple zorientował się, co wielu użytkowników robi z Kodi, więc usunęli możliwość pobierania go ze sklepu z aplikacjami.

Aby pobrać Kodi na iPhone'a, musisz najpierw zacząć od czegoś takiego jak Tweakbox, który może pobrać oprogramowanie Kodi bez jailbreakowania telefonu. Wszyscy inni mogą odwiedzić swój sklep z aplikacjami lub przejść bezpośrednio do witryny, aby pobrać najnowszą wersję Kodi na swoim urządzeniu innym niż iPhone.

Po pobraniu Kodi będziesz musiał włożyć trochę pracy w jego konfigurację. Ale nie martw się, po to jest ten artykuł.

Po pierwszej instalacji aplikacja jest dość prosta, ale to dlatego, że jest w pełni konfigurowalna. Pomyśl o Kodi jako o walizce na wszystkie swoje media w jednym miejscu.

Po instalacji będziesz potrzebować „Dodatków”. Sprawdźmy, jak się na nie przygotować, zanim przejdziemy dalej.

Przygotowanie do dodatków

Teraz nadszedł czas, aby dostosować Kodi i dodać treści, które Cię interesują. Niezależnie od tego, czy chcesz muzykę, filmy, pogodę itp., Kodi zachowa to wszystko w jednym miejscu. Aby rozpocząć, kontynuuj czytanie procesu dodatków.

Zezwól na „Nieznane źródła”

W przypadku wielu dostępnych dodatków będziesz musiał zezwolić Kodi na dostęp do „nieznanych źródeł”. Oznacza to w zasadzie, że niektóre treści, które napotkasz, nie zostały opracowane przez zaufanego programistę i możesz pobrać coś, co powoduje szkody do Twojego urządzenia.

W każdym razie, aby zezwolić na tego typu treści:

Kliknij tryb „Ustawienia” i kliknij „System”.

Przewiń w dół i kliknij „Dodatki”

Włącz „Nieznane źródła”, a następnie kliknij „Tak”

Jak zainstalować dodatki?

Teraz, gdy pozwoliliśmy Kodi pobierać treści z nieznanych źródeł, nadszedł czas, aby wybrać usługę przesyłania strumieniowego, którą chcesz dodać do platformy. W tym samouczku użyjemy Pluto.TV. Jest to bezpłatne i całkowicie legalne źródło transmisji telewizyjnej na żywo z funkcjami na żądanie.

Kliknij „Dodatki” w menu po prawej stronie

Kliknij „Wprowadź przeglądarkę dodatków” po dotarciu do tej strony

Przewiń listę i wybierz dodatek

Kliknij „Zainstaluj”

Wybierz towarzyszący dodatek i kliknij „OK”

Pluto.TV jest teraz zainstalowany na twoim urządzeniu do przesyłania strumieniowego. Jeśli pobieranie się nie powiedzie, wypróbuj inny towarzyszący dodatek z listy. Po pomyślnym pobraniu dodatku zobaczysz go na ekranie głównym Kodi.

Jak przesyłać strumieniowo wideo na Kodi

Po zainstalowaniu dodatku kliknij go na karcie „Dodatki” w Kodi. Wykonaj wszelkie dodatkowe czynności konfiguracyjne, które może mieć wybrana instalacja.

Dotknij „Dodatki” i wybierz usługę przesyłania strumieniowego

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie

Cieszyć się

Pamiętaj, że niektóre z tych dodatków pochodzą od nieznanych programistów, więc nie możesz być całkowicie pewien, czy pobierasz coś godnego zaufania lub że to zadziała.

Jak słuchać muzyki w Kodi

Używanie Kodi do muzyki działa w podobny sposób jak funkcja wideo. Musisz najpierw zainstalować dodatek i towarzyszące mu dodatki, aby uzyskać dostęp do muzyki za pomocą Kodi.

Uruchom Kodi i kliknij Dodatki

Kliknij dodatek

Możesz także dodać dowolną muzykę, która jest już zapisana na Twoim urządzeniu, klikając opcję "Pliki".

Jak usunąć dodatek?

Jeśli pobrałeś coś z kłopotliwego źródła lub próbujesz trochę posprzątać, możesz usunąć wszystkie zainstalowane dodatki.

Odwiedź ponownie kartę „Dodatki”, a następnie zrób to:

Kliknij „Moje dodatki”, a następnie kliknij „Wszystkie”

Wybierz dodatek i kliknij „Odinstaluj”

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć oprogramowanie z Kodi. Jeśli pojawi się wyskakujące okienko, że dodatku nie można usunąć, oznacza to, że próbujesz usunąć towarzyszący mu dodatek, gdy nadal obsługuje on inną usługę. Najpierw usuń tę usługę, a następnie przejdź do usunięcia wątpliwej usługi.

Uncja prewencji

Zaufanie do nieznanego źródła jest jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w świecie online. Poza tym ludzie są kimś innym. Korzystanie z Kodi może być trudne, więc najlepiej jest eliminować zagrożenia bezpieczeństwa, gdy jest to możliwe.

Wybierając dodatki, ważne jest, aby pobierać treści tylko od zaufanych programistów. Na przykład GitHub jest zaufanym źródłem pobierania. Jest renomowany i istnieje od kilku lat.

Jeśli jesteś całkowicie nowy w Kodi i świecie open-source, proste wyszukiwanie w Google dodatku, który Ci się podoba, powinno wystarczyć.