Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Teraz znacznie tańszy, dron DJI generacji 3 przenosi latanie na wyższy poziom

Obraz 1 z 9

dji_phantom_3_pro_7

Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Konfiguracja jest teraz szybsza dzięki nowemu połączeniu Lightbridge
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Nowa kamera może nagrywać wideo 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Poza złotą plakietką, Phantom 3 wygląda prawie tak samo jak jego poprzednik
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Zmotoryzowany gimbal Phantom utrzymuje stabilną kamerę podczas lotu
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Nieco przeprojektowane śmigła zapewniają Phantom 3 większą moc w locie
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Nowy kontroler lotu może pomieścić zarówno duże tablety, jak i telefony
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Akumulator zapewnia około 25 minut czasu lotu
Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Phantom 3 można latać nawet w pomieszczeniach
1159 £ Cena w recenzji

Aktualizacja: DJI Phantom 3 Professional jest nadal świetnym dronem, a teraz jeszcze tańszym w cenie 799 funtów od Maplin, jak na drona, który nagrywa 4K, jest w bardzo przystępnej cenie i przy bardzo minimalnej kontroli użytkownika nie wymaga od ciebie bycia profesjonalistą pilot drona.

Przeczytaj pełną recenzję Jona z lata 2015 poniżej.

Jak duża, plastikowa i bardzo wściekła osa, DJI Phantom 3 Professional unosi się w powietrzu, wciąż przede mną, migając kierunkowymi diodami LED w groźny sposób. Do tej pory wszystko, co zrobiłem, to włączyć go i nacisnąć przycisk startu. O wszystko inne dron dba sam.

Zobacz powiązane CAA wprowadza bardzo potrzebny „Kod drona”, aby uczynić nasze niebo bezpieczniejszym. DJI Phantom 2 Vision+ V3 – dron dla mas

Przy pomocy GPS, cyfrowego kompasu, wysokościomierza i czujników żyroskopowych utrzymuje swoją pozycję całkowicie stabilną, bez udziału użytkownika – nawet umiarkowanie silny wiatr powoduje tylko chwilowe chybotanie. Przez cały czas nagrywa wysokiej jakości materiał wideo 4K za pomocą zmotoryzowanej, stabilizowanej kamery pokładowej i przesyła strumień wideo na żywo 720p bezpośrednio na ekran mojego smartfona.

A ile kosztuje to cudowne pudełko sztuczek? Bezzałogowy samolot, który skutecznie lata sam i może rejestrować obrazy o jakości zbliżonej do emisyjnej? Można by oczekiwać, że przywróci to tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy funtów. Ale nie.

Nasze podziękowania dla uroczych ludzi z FirstPersonView.co.uk za dostarczenie próbki recenzji.

Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Akumulator zapewnia około 25 minut czasu lotu

Co nowego?

To zdumiewająca ilość technologii, jaką DJI zastosował w swoim najnowszym quadkopterze konsumenckim. Zewnętrznie wygląda jednak tak samo, jak poprzednia wersja – Phantom Vision 2+, który testowałem na początku tego roku. Jedynym godnym uwagi znakiem, że wszystko jest inne, jest nowa złota odznaka i złote paski zdobiące ramiona drona. Więc co dokładnie jest nowego? Odpowiedź brzmi, wbrew pozorom, piekielnie dużo.

Na początek nowa kamera może wyglądać tak samo, ale jest w stanie nagrywać wideo 4K z prędkością do 30 kl./s i wideo 1080p z prędkością do 60 kl./s. Może robić zdjęcia w rozmiarze 12 megapikseli, robić zdjęcia w seriach do siedmiu klatek, a także rejestrować ujęcia z automatycznym bracketingiem i sekwencje poklatkowe.

A jego czujnik Sony daje oszałamiające rezultaty, znacznie lepsze niż te, które nagrałem za pomocą Vision 2+. Przy maksymalnej szybkości transmisji wideo wynoszącej 60 Mb/s możliwe było wyłapanie drobnych szczegółów z odległości setek metrów; Widziałem pojedyncze źdźbła trawy i liście na drzewach wiejące na wietrze. Równie imponujący był zakres dynamiczny, a aparat znakomicie radził sobie z obszarami o ekstremalnej jasności i cieniu. Obiektyw nie jest tak szerokokątny jak wcześniej, więc efekt rybiego oka jest znacznie mniejszy.

Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Nowa kamera może nagrywać wideo 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę

Podobnie jak w Vision 2+, kamera jest zamontowana na aktywnym, zmotoryzowanym gimbalu. Dzięki temu kamera jest stabilna jak skała, nawet przy umiarkowanym wietrze lub blisko ziemi, a ogólny wynik to naprawdę profesjonalnie wyglądające rezultaty. Przy odrobinie praktyki – chociaż nadal trzeba być delikatnym z elementami sterującymi, bo nagranie wygląda niestabilnie – możliwe jest nagranie superpłynnego materiału, który pasowałby do relacji z Tour de France.

Pozostało kilka zastrzeżeń. Nie możesz obrócić kamery w lewo lub w prawo o więcej niż stopień lub dwa, ponieważ nogi drona przeszkadzają. I nie ma opcji powiązania kamer innych firm z nowym systemem połączeń Lightbridge w Phantom 3 (więcej o tym poniżej), więc utkniesz z dostarczonym urządzeniem, co może. Ale jest tak dobrze, że nie powinno to dotyczyć większości użytkowników.

Możesz zorientować się w jakości w poniższym filmie (nie zapomnij wybrać opcji 4K w ustawieniach).

Kontrolowany

Jeśli kamera jest ważnym krokiem naprzód, nowy kontroler i aplikacja stanowią ogromny krok naprzód. Oba zostały zapożyczone z bardziej ekskluzywnego i znacznie droższego drona DJI Inspire 1, dzięki czemu praca w powietrzu, latanie i nagrywanie jest znacznie prostsze niż wcześniej.

Na początek konfiguracja jest teraz znacznie łatwiejsza. Pobierz nową aplikację DJI Pilot (która zawiera również wiele samouczków), a wszystko, co musisz zrobić, aby się połączyć, to podłączyć ją do urządzenia mobilnego za pomocą dostarczonego kabla.

To trochę wybredne, jeśli chodzi o kolejność robienia wszystkiego, ale tak naprawdę nie ma w tym nic więcej. Nie ma już kłopotliwego połączenia przez Wi-Fi – wystarczy podłączyć, skalibrować kompas na dronie i jesteś gotowy do lotu.

Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Nowy kontroler lotu może pomieścić zarówno duże tablety, jak i telefony

A kiedy już się połączysz, jest o wiele więcej do polubienia. Dla początkujących lotników dostępny jest tryb dla początkujących, który ogranicza zasięg i wysokość, dopóki nie poczujesz się komfortowo ze sterowaniem lotem. Nowe połączenie Lightbridge — które łączy kontroler z Phantomem — wyświetla teraz na żywo materiał 720p bezpośrednio na ekran urządzenia mobilnego, dzięki czemu znacznie łatwiej jest zorientować się, co filmujesz na ekranie.

W rzeczywistości, dzięki wystarczająco silnemu mobilnemu połączeniu danych, możliwe jest nawet transmitowanie na żywo do YouTube, otwierając wszelkiego rodzaju możliwości dla firm telewizyjnych – nawet niezależnych dziennikarzy – relacjonujących na żywo, przełomowe wydarzenia.

Jest też ulepszony kontroler, ze znacznie mocniejszym wspornikiem, który może obsługiwać większe tablety do iPada 9,7 cala, a także mniejsze urządzenia, takie jak smartfony. Podsumowując, masz niesamowicie wydajny i elastyczny system lotu, który jest znacznie bardziej wyrafinowany niż jego poprzednik.

A to tylko zarysowanie powierzchni tego, do czego naprawdę zdolny jest Phantom 3 Professional. Ma wiele, wiele więcej w swojej szafce, od możliwości dostosowania sterowania lotem i dostosowania czułości pokrętła pochylania kamery, po konfigurowanie wirtualnych ogrodzeń w celu kontrolowania zasięgu lotu i ręczne sterowanie kamerą.

Recenzja DJI Phantom 3 Professional: Nieco przeprojektowane śmigła zapewniają Phantom 3 większą moc w locie

Dla osób zaniepokojonych prawnymi konsekwencjami przypadkowego lotu w niewłaściwym miejscu, Phantom 3 jest ograniczony do pułapu lotu 400 stóp; i w ogóle nie wystartuje, jeśli spróbujesz latać w pobliżu wrażliwego obszaru, takiego jak lotnisko, lotnisko lub elektrownia jądrowa.

Nowy model ułatwia nawet latanie dronem w środku: para czujników pozycyjnych na brzuchu Phantoma 3 oznacza, że ​​może on trzymać się stabilnie, nie wymagając sygnału GPS – chociaż nadal będziesz potrzebować dość dużego pomieszczenia do latania jeśli nie chcesz ryzykować awarii. Mieszkańcy wąskich wiktoriańskich tarasów nie muszą składać wniosku.

Werdykt

DJI Phantom 3 jest tak kompetentny, tak łatwy w lataniu i nagrywaniu wideo, że głównym zmartwieniem, jakie miałem podczas testowania, było znalezienie bezpiecznego miejsca do latania. Nawet mieszkając nawet na obrzeżach Londynu na dość zielonych przedmieściach, udało mi się zlokalizować kilka miejsc w pobliżu, które były wystarczająco wolne od ludzi i wystarczająco oddalone od budynków i dróg, aby spełnić zasady rządzące pilotowaniem takich bezzałogowych statków powietrznych (UAV). ).

Jest to coś, o czym z pewnością powinieneś pamiętać przed dokonaniem inwestycji związanej z zakupem DJI Phantom 3 Professional. Powinieneś również zapoznać się z poradnikiem CAA na temat bezpiecznego latania, który wydał niedawno po kolejnym bliskim wypadnięciu z samolotu pasażerskiego. Polecam również odwiedzenie stron przewodnika pilota FirstPersonView.co.uk, aby uzyskać bardziej szczegółowe wprowadzenie i przegląd tego tematu.

Ale jeśli masz gdzieś latać i nie możesz się doczekać, aby dostać się na pokład drona, DJI Phantom 3 Professional jest bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia.