Jak zdobyć darmowe klucze w Team Fortress 2 na Xbox, PC i nie tylko!

Team Fortress 2 to jeden z najpopularniejszych darmowych tytułów dostępnych obecnie na Steam, a gracze zawsze gromadzą się, aby cieszyć się zróżnicowanymi trybami gry i zdobyć słodkie łupy.

Jak zdobyć darmowe klucze w Team Fortress 2 na Xbox, PC i nie tylko!

Jednym z najczęstszych przedmiotów, jakie nowi gracze znajdą w ekwipunku, są Skrzynki Mann Co., których otwarcie wymaga kluczy. Jednak jednym z najpopularniejszych sposobów na zdobycie większej liczby kluczy jest zakup ich w oficjalnym sklepie. Ale czy to jedyny sposób?

Niestety nie ma łatwego sposobu na zdobycie darmowych kluczy bezpośrednio w grze. Chociaż istnieje system upuszczania przedmiotów, aby nagradzać graczy, którzy spędzają w grze więcej czasu w ciągu tygodnia niż inni, system nigdy nie nagradza kluczy, a jedynie skrzynki. Jednak system przedmiotów jest nadal przydatny do umieszczania większej liczby przedmiotów i elementów kosmetycznych w ogólnej ekonomii gry, a gracze mogą wykorzystać ten system na swoją korzyść.

Czy można uzyskać bezpłatne klucze na ?

Jeśli po prostu grasz w grę zgodnie z przeznaczeniem, mając nadzieję na zdobycie wystarczającej liczby kluczy do otwarcia skrzynek, zrezygnuj teraz. Podczas gdy określone wydarzenia świąteczne i rocznicowe mogą dać ci klucz lub dwa do grania w tę grę, niewiele z nich ma duże znaczenie. System losowych przedmiotów nigdy nie nagradza kluczy podczas rozgrywki.

Ponieważ klucze są dostępne (legalnie) tylko poprzez zakup w sklepie Steam, stały się one kluczowymi punktami w całej gospodarce przedmiotów TF2 i zazwyczaj posiadają swoją wartość w walucie fiducjarnej. Użytkownicy często wymieniają przedmioty na klucze i odwrotnie, a przedmioty są zwykle wyceniane na podstawie wartości klucza i rzadkości. Kluczowy podsystem zrodził wokół nich cały rynek, a gracze rywalizowali o zbieranie kluczy w dowolny sposób.

Handlowy

System transakcyjny na pierwszy rzut oka wygląda na prosty. Otrzymujesz przedmiot, a następnie wymieniasz go na przedmiot, który chcesz, aby ktoś inny miał. Gra korzysta ze standardowego systemu handlu Steam, co oznacza, że ​​jeśli znasz proces handlu w dowolnym tytule Steam, możesz użyć tej samej logiki dla Team Fortress 2.

Domyślnie system handlu w grze jest mocno ograniczony dla nowych graczy, którzy nie kupili niczego od oficjalnego „Mann Co”. sklep. Będziesz mógł otrzymać przedmioty TF2 tylko w ramach wymiany (być może poprzez wymianę innych przedmiotów w grze). Aby uzyskać dostęp do pełnego systemu handlu, musisz kupić dowolny przedmiot w oficjalnym sklepie. Zakup przedmiotu również podniesie cię do statusu „Premium” w grze, nieznacznie zmieniając twoje szanse na znalezienie cennych przedmiotów za pomocą systemu darmowych przedmiotów. Możesz także użyć przedmiotu „Uaktualnij do Premium”, który podarował Ci znajomy, aby podnieść swoje konto do Premium.

Po odblokowaniu systemu transakcyjnego możesz spróbować swojego szczęścia w up-tradingu, aby zdobyć kilka kluczy. Jednak może to zająć bardzo dużo czasu, wysiłku, uwagi i utrzymywania kontaktu, a większość graczy zwykle nie zadaje sobie trudu tylko po to, aby zdobyć nowy przedmiot kosmetyczny z gry.

Na rynku wtórnym (nieoficjalnym) klucze mają całkiem dobrą wartość, ponieważ są wprowadzane do gospodarki tylko wtedy, gdy ktoś kupuje je w sklepie. Pozwala to handlowcom ocenić wartość innych przedmiotów i, korzystając z pewnych zasad ekonomii, handlować kluczami na niezwykle rzadkie lub poszukiwane przedmioty.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym zadaniu, będziesz potrzebować kapitału początkowego do pracy. Najczęściej są to początkowe wypadnięcia przedmiotów, które już otrzymałeś, a w zasadzie każdy przedmiot, którego nie używasz w grze.

Przedmioty te można wymieniać na inne przedmioty na niektórych z najpopularniejszych witryn handlowych Team Fortress 2, w tym TF2outpost, Bazaar.tf, Backpack.tf i Trade.tf. Jednym z innych popularnych narzędzi do użycia jest Scrap.tf, który pozwala graczom zamienić nieużywane przedmioty w złom (jedna z najpopularniejszych walut innych niż fiat obok kluczy i skrzynek).

Jeśli masz ograniczony budżet, handel kosmetykami jest dobrym sposobem na rozpoczęcie, ale nie jest szczególnie szybki i wymaga trochę mikrozarządzania, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Ogólnie rzecz biorąc, system handlu może wymagać znacznej inwestycji czasowej, której gracze, którzy chcą po prostu zagrać w grę, mogą nie być skłonni znosić. Zarabianie na graniu w Team Fortress 2 nie jest niemożliwe, ale jest obarczone pułapkami i może zająć trochę czasu na inne przedsięwzięcia, które mogą być bardziej wartościowe i zabawne.

Unikanie oszustw

Jeśli wyszukałeś w Google „jak zdobyć darmowe klucze”, z pewnością natknąłeś się na witryny, które obiecują dać ci klucze, jeśli zarejestrujesz się i spędzisz określoną ilość czasu w grze lub wykonasz określone czynności. Chociaż niewielka część tych witryn zawiera prawdziwe oferty, czas poświęcony na uzyskanie bezpłatnego klucza zwykle nie jest warty wysiłku. Jeśli nie masz dużo czasu na grę w ciągu jednego tygodnia, nie pozwól, aby pokusa zdobycia klucza z tych stron sprawiła, że ​​wydasz jeszcze więcej.

Witryny, które oferują darmowe klucze lub inne przedmioty, są pozyskiwane różnymi metodami, a ich sposobem na uzyskanie pieniędzy jest zwykle przychody z reklam, które witryna zbiera. Czy prowadzisz badania przed zawarciem jakichkolwiek transakcji lub, co gorsza, przesyłasz swoje dane osobowe do ich bazy danych?

Kolejnym ważnym punktem do omówienia są oszustwa handlowe. Jeśli udałeś się na szlak handlowy w nadziei na zdobycie w końcu kluczy, gorąco zachęcamy do przestrzegania podstawowej logiki i unikania tych powszechnych oszustw:

  • Phishing (fałszywe) linki — jedno z najczęstszych oszustw w branży (i nie tylko). Strony internetowe zazwyczaj wyglądają jak legalne usługi, ale dołożą wszelkich starań, aby nakłonić Cię do podania danych uwierzytelniających Steam lub konta i przejęcia konta.
  • Quickswitching — wprowadzenie do handlu innego przedmiotu niż pierwotnie uzgodniono. Przełączanie zwykle obejmuje przedmioty, które wyglądają podobnie, ale mają skrajne różnice wartości i polegają na niewłaściwym ukierunkowaniu i odwróceniu uwagi.
  • Przynęta i zamiana – wykonywane przez dwóch handlarzy w celu sprzedaży przedmiotu o wyższej wartości. Pierwszy poprosi o wygórowaną cenę, a drugi o niższą (ale wciąż nierozsądną) kwotę.
  • Pożyczanie – Pożyczanie przedmiotu jako pośrednika w innych transakcjach. Oszuści zazwyczaj wykorzystują w ten sposób swoich znajomych.
  • Handel poza Steam – Jeśli trader prosi o skorzystanie z platformy, której nie jesteś pewien, lub chce skorzystać z pośrednika, bardzo uważaj na ofertę. SteamRep posiada internetową bazę danych zaufanych stron internetowych i osób, z których można korzystać w handlu zewnętrznym. W miarę możliwości należy unikać wszelkich innych.
  • Wstrzyknięcie pośrednika — korzystanie z konta, które udaje zaufanego pośrednika w transakcjach zewnętrznych. Zawsze weryfikuj tożsamość osób, z którymi handlujesz.
  • Podszywanie się pod znajomego — niektórzy oszuści stosują taktykę wyrażania zgody na wymianę tylko wtedy, gdy użyjesz wybranego znajomego, aby najpierw wymienić przedmiot, a następnie go zwrócić. Użycie tego dodatkowego kroku zazwyczaj nie daje niczego wartościowego i pozwala oszustom podszywać się pod tego znajomego, gdy przedmiot ma zostać zwrócony.
  • Obciążenia zwrotne — transakcje z wykorzystaniem systemu PayPal często mogą zostać „obciążone zwrotem”, dając kupującemu zwrot pieniędzy i unieważniając transakcję. Oszuści nadużywają systemu, obciążając transakcje zwrotne, aby zatrzymać zarówno pieniądze, jak i przedmioty.
  • Spygrabs, hazard – Dołączając do gry hazardowej lub gratisów, zawsze korzystaj z zaufanych pośredników, aby przechowywać wszystkie przedmioty związane z grą.
  • Przelew pieniędzy w ramach Steam – Jedynym sposobem na wymianę gotówki na Steam jest korzystanie z rynku społeczności Steam przy użyciu środków z portfela Steam. Oferty handlowe nigdy nie mogą zawierać waluty fiducjarnej.

Najlepszym sposobem na uniknięcie oszustw jest dokładne zbadanie wszelkich ofert i partnera handlowego oraz odrzucenie wszystkiego, co wygląda podejrzanie lub zbyt piękne, aby było prawdziwe.

Free to Play, ale bez klawiszy

Zdobycie kluczy w Team Fortress 2 bez wydawania pieniędzy w grze jest praktycznie niemożliwe. Jednak gracze, którzy mają trochę wolnego czasu, aby zdobyć wiedzę na temat systemu handlowego, mogą go wykorzystać na swoją korzyść. Mniejszą inwestycją początkową i dużym wysiłkiem możesz zdobyć wiele kluczy bez wydawania dodatkowych pieniędzy w grze. Jednak to, czy warto poświęcić czas, zależy od Ciebie.

Czy masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące zdobywania kluczy w Team Fortress 2? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.