Jak oswoić lisa w Minecrafcie

Uważany za jedną z najpopularniejszych gier, jakie kiedykolwiek powstały, Minecraft przeszedł wiele iteracji, odkąd zadebiutował w wersji alfa w 2009 roku. zawsze popularny lis.

Jak oswoić lisa w Minecrafcie

Jeśli zastanawiałeś się nad jednym z tych uroczych stworzeń jako kumpel podczas odkrywania świata Minecrafta, czytaj dalej, a pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak oswoić lisa w Minecraft Java Edition

Oryginalna wersja gry Minecraft, która przeszła najwięcej aktualizacji, jest teraz znana jako Java Edition. Ta wersja gry działa na komputerach stacjonarnych, niezależnie od tego, czy używany jest system Windows, Linux czy macOS. Lisy zostały wprowadzone do gry wraz z aktualizacją 1.14.

Jeśli chcesz oswoić lisy, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Po pierwsze, jeśli chcesz oswoić lisa, musisz wiedzieć, gdzie się pojawia. W grze występują dwa rodzaje lisów: lis śnieżny z białym futrem i lis rudy z rudą sierścią. Lis śnieżny wędruje dziko po ośnieżonych biomach tajgi, podczas gdy jego czerwony kuzyn można znaleźć w biomach tajgi lub gigantycznych drzew.

  Jeśli jesteś nowy w grze i nie znasz typów biomów, rozpoznasz tajgi po obfitości świerków i górzystym terenie. Gigantyczne tajgi drzew są zasadniczo takie same, z wyjątkiem tego, że drzewa są znacznie większe niż normalnie. Śnieżne tajgi to jego ośnieżona wersja.

 2. Naturalnie zrodzone lisy nie będą ufać graczowi, więc przed kontynuowaniem będziesz potrzebować przedmiotów do oswajania. Lisy lubią słodkie jagody i na szczęście rosną dość powszechnie we wszystkich biomach tajgi. Krzew słodkich jagód można rozpoznać po charakterystycznych czerwonych oznaczeniach. Zbierz jak najwięcej, bo będziesz ich potrzebować. Około 70 wystarczy.

  W tym czasie zbieraj inne zasoby, takie jak drewno, ziemia lub kamień, z których możesz zbudować ścianę. Będziesz także potrzebować smyczy, ponieważ lisy nie pójdą za tobą automatycznie, jak robią to wilcze zwierzęta. Aby stworzyć smycz, będziesz potrzebować czterech strun i slimeballa. Sznurek można zdobyć z pająków, łajdaków, kotów lub z rozerwania pajęczyn. Slimeballe można otrzymać ze slime'ów lub z kichających małych pand.

  Prowadzenie jest tworzone przez połączenie przedmiotów w siatce rzemieślniczej. Umieść kulę śluzową na środku, a następnie umieść sznurki w pozycjach 1, 2, 4 i 9. Ta kombinacja stworzy dwa leady, z których możesz skorzystać.

 3. Oswajanie lisów wymaga odnalezienia więcej niż jednego z nich. Odradzają się w grupach od dwóch do czterech, więc jeśli zauważysz jednego, prawdopodobnie jest też inny. Lisy są bardzo płochliwe i uciekną przed graczami, których wykryją. Aby zbliżyć się do lisa, musisz się zakraść, aby nie zaczął po prostu biegać.

  Gdy zlokalizujesz grupę co najmniej dwóch lisów, przejdź w tryb skradania się, a następnie powoli podejdź do nich. Spróbuj znaleźć dwa lisy, które są blisko siebie, a następnie przystąp do ich zamurowania. Lisy mogą podskoczyć o dwa bloki, więc upewnij się, że twoja ściana ma co najmniej dwa bloki wysokości, aby nie uciekły. Łatwiej jest zamurować jednego lisa, a potem przejść do muru następnego. Następnie możesz połączyć ze sobą obszary otoczone ścianami, a następnie powoli zbliżyć je do siebie, jednocześnie je wbijając. W następnym kroku będziesz potrzebować ich obu, aby byli blisko siebie.

 4. Gdy lisy są teraz blisko siebie, nakarm je słodką jagodą. Będziesz musiał karmić nim lisy pojedynczo. Aby nakarmić lisa, gdy jesteś na komputerze stacjonarnym, kliknij lisa prawym przyciskiem myszy, gdy trzymasz słodką jagodę w dłoni.

 5. Jeśli dwa lisy znajdujące się blisko siebie mają słodkie jagody, przystąpią do rozmnażania. Będziesz wiedział, że tak się dzieje, gdy zobaczysz ikony serca pojawiające się nad ich głowami. Po kilku sekundach pojawi się między nimi mały lisek. Ten mały lis w pełni zaufa graczowi, choć nadal będzie podążał za dorosłymi lisami.

 6. Nakarm małego lisa jak najwięcej słodkich jagód. Przyspieszy to nieco jego wzrost. Musisz to zrobić, aby przestały podążać za dorosłymi lisami, które nadal będą się ciebie bardzo bać. Po nakarmieniu małego lisa słodkimi jagodami poczekaj chwilę, aż urośnie do swojej dorosłej postaci.
 7. Gdy mały lis przemieni się w dorosłego, wyjmij smycz i użyj go na nowo oswojonym lisicy. Możesz teraz poprowadzić swojego nowego zwierzaka do swojej bazy lub pozwolić mu podążać za tobą podczas odkrywania świata. Alternatywnie możesz powtórzyć proces i mieć parę oswojonych lisów, których możesz teraz użyć do spłodzenia większej liczby dzieci.

Jak oswoić lisa w Minecraft Bedrock

Lisy były w Bedrock Edition of Minecraft od wersji beta i prawie zachowują się tak samo, jak ich odpowiedniki w Java Edition. Jeśli masz edycję Bedrock, kroki, które musisz je oswoić, są również podobne. Zapoznaj się z instrukcjami podanymi powyżej, aby oswoić lisa w Minecraft Bedrock.

Jak oswoić lisa w Minecraft Education Edition

Edycja edukacyjna Minecrafta jest oparta na wersji Bedrock, więc mają raczej podobne kroki. Jedyną zmianą jest to, że gracze, którzy nie mają uprawnień budowniczych światów, mogą mieć ograniczone uprawnienia.

Kroki podane w wersji Java gry należy wykonać w wersji Education Edition, jeśli chcesz oswoić lisa. Stanowiłoby to problem dla graczy, którzy zostali zamknięci w obszarze bez biomu tajgi lub mają niezmienny świat, ponieważ nie mogą łamać bloków, aby gromadzić zasoby. Jeśli wyłączeni są również wrogowie, to zbieranie sznurków i szlamów może okazać się dość trudne.

Oswajanie lisów w Edycji Edukacyjnej jest w pełni możliwe za pomocą powyższych kroków, ale wymaga to współpracy edukatora w celu zebrania niezbędnych materiałów.

Jak oswoić lisa w Minecraft Mobile

Przed konsolidacją w Bedrock, Minecraft Mobile był znany jako Pocket Edition i działał na telefonach z systemem Windows. Chociaż technicznie Pocket Edition nadal istnieje, ponieważ stanowiła również podstawę wersji na Windows 10, w większości jest to po prostu Bedrock Edition o innej nazwie.

Wszystkie kroki wymagane do oswojenia lisów opisane w wersji Java są takie same dla aplikacji mobilnej. Jedyną prawdziwą różnicą jest to, że zamiast klikać prawym przyciskiem myszy podczas karmienia jagód, zamiast tego stukasz w lisa. Ponadto przycisk skradania się jest diamentem pośrodku kontroli ruchu, w lewym dolnym rogu ekranu.

Jak oswoić lisa w Minecraft na iOS

Wersja gry Minecraft na iOS jest również oparta na Bedrock Edition. W związku z tym wszystkie kroki dotyczące oswajania lisów, jak już opisano powyżej, dotyczą również systemu iOS.

Jak oswoić lisa w Minecraft na Androida

Podobnie jak w przypadku wersji na iOS, wersja Minecraft na Androida ma te same funkcje. Zapoznaj się z krokami wersji Java, aby oswoić lisy, ponieważ są one również takie same.

Jak oswoić lisa w trybie kreatywnym Minecraft?

Tryb kreatywny to tryb gry w grze Minecraft, który umożliwia graczom dostęp do wszystkich bloków, daje możliwość latania i wyłącza umieranie i moby w grze. Ułatwia to oswajanie lisów, ponieważ masz dostęp do słodkich jagód i tropów bez konieczności ich wygrzebywania lub tworzenia.

Wszystkie kroki są prawie takie same, z wyjątkiem tego, że możesz pominąć część dotyczącą zbierania zasobów. Po prostu znajdź kilka lisów, zakryj je, a następnie nakarm je słodkimi jagodami z ekwipunku.

Jak oswoić lisa w Minecrafcie za pomocą poleceń

Jeśli nie masz ochoty przeszukiwać świata w poszukiwaniu biomów tajgi, możesz zamiast tego przywołać lisy. Nadal będą dzikie i będziesz potrzebować dwóch z nich, aby wyhodować oswojonego lisa, ale to skróci czas potrzebny na ich znalezienie. Zanim jednak będziesz mógł wprowadzić polecenia, musisz włączyć kody dla swojego świata. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Edycja Java – Nowy Świat

 1. Na ekranie wyboru świata kliknij Utwórz nowy świat.

 2. Przed wprowadzeniem nazwy świata kliknij Więcej opcji świata.

 3. Kliknij Zezwól na kody, aby go włączyć.

 4. Kontynuuj tworzenie nowego świata.

Wersja Java — istniejący świat

 1. Po zalogowaniu się do swojego świata wstrzymaj grę.
 2. W menu gry kliknij Otwórz na LAN.

 3. Kliknij Zezwól na kody, aby go włączyć.

 4. Kontynuuj grę. Pamiętaj, że gdy wyjdziesz z gry i ponownie otworzysz mapę, kody zostaną ponownie wyłączone.

Edycja Bedrock

 1. Na ekranie głównym kliknij przełącznik Kody, aby włączyć kody.
 2. Pamiętaj, że osiągnięcia są zablokowane, gdy kody są włączone.

Po włączeniu kodów wprowadź następujące polecenia w oknie czatu. Dostęp do czatu można uzyskać, klikając T na klawiaturze w wersji Java Edition, a następnie klikając lub stukając ikonę czatu u góry ekranu w Bedrock Edition. Gdy pojawi się okno czatu, wpisz następujące polecenie:

 1. Aby przywołać rudego lisa:

  /przywołanie Minecraft:lis ~ ~ ~ {Typ:czerwony}

 2. Aby przywołać lisa śnieżnego:

  /przywołanie Minecraft:lis ~ ~ ~ {Typ:śnieg}

 3. Aby przywołać losowego lisa:

  /wezwanie Minecraft: lis ~ ~ ~

Po wezwaniu kilku lisów przystąp do ich rozmnażania zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

Jak zdobyć lojalnego lisa w Minecraft?

Małe lisy, które powstały w wyniku rozmnażania przez ciebie dwóch dorosłych dzikich, zawsze będą wobec ciebie lojalne i będą atakować wrogów, którzy cię skrzywdzą. Pamiętaj jednak, że gdy są w formie dziecka, nadal będą podążać za rodzicami, a jeśli jakoś uciekną, dziecko pójdzie z nimi. Nakarm małego lisa dużą ilością słodkich jagód, aby przyspieszyć jego wzrost.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy oswojone lisy podążają za tobą w Minecrafcie?

Nie. W przeciwieństwie do oswojonych wilków, oswojone lisy nie pójdą za tobą, chyba że masz w ręku jedzenie. Jeśli chcesz przywieźć do swojej bazy oswojonego lisa, połóż na nim smycz lub słodką jagodę, aby szła za nim.

Jak zachowują się lisy w Minecrafcie?

Lisy są pasywne i nie będą atakować graczy bezpośrednio. Uciekają przed każdym graczem, który się nie skrada, więc musisz być ostrożny, jeśli chcesz się do niego zbliżyć. Są aktywne w nocy i atakują króliki, kurczaki, ryby i młode żółwie. Jeśli są w pobliżu wioski, zaatakują ją nocą, nękając wszelkie oswojone kurczaki w okolicy.

Co możesz zrobić z lisem w Minecrafcie?

Poza posiadaniem uroczego zwierzaka, lisy hodowlane liczą się w awansie „Papugi i nietoperze” i „Dwa po dwa”. Mają też szansę zrzucić pióra, skórę, pszenicę, jajka, królicze skóry, królicze łapki lub szmaragdy. Istnieją jednak lepsze i wygodniejsze źródła tych materiałów.

Nowy poziom przyjemności

Zwierzaki dodają kolejny poziom przyjemności do i tak już bogatej rozgrywki, którą zapewnia Minecraft. Oswajanie lisów może nie jest proste, ale posiadanie uroczego zwierzaka w pobliżu sprawia, że ​​przedsięwzięcie się opłaca. Czy znasz inne sposoby oswajania lisa w Minecrafcie? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.