Jak oswoić konia w Minecrafcie

Jazda konna to świetny sposób na poruszanie się po mapie i dobry wygląd podczas robienia tego. Ale jazda na czworonożnej bestii nie jest tak prosta w Minecrafcie, jak w innych grach wideo. Nie kupujesz konia ani po prostu nie wciskasz przycisku „Jedź” i odjeżdżasz w stronę zachodzącego słońca.

Jak oswoić konia w Minecrafcie

Konie to dzikie stworzenia w Minecrafcie. Tak więc, zanim będziesz mógł dodać jeden jako środek transportu, musisz je oswoić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o oswajaniu koni i innych rodzajów końskich mobów w grze.

Jak oswoić konia w Minecrafcie

Konie są potulnymi zwierzętami w Minecrafcie, więc nie musisz walczyć, aby je oswoić, ale są trochę płochliwe. Udoskonalenie tej techniki oswajania za każdym razem może zająć trochę czasu i dużo praktyki:

 1. Wyjmij broń, nie będziesz jej potrzebować i nie chcesz przypadkowo zaatakować konia.

 2. Podejdź do konia, którego chcesz oswoić.

 3. Dosiądź konia, klikając go prawym przyciskiem myszy lub naciskając przycisk „Dosiądź”. Koń prawdopodobnie posadzi cię kilka razy, więc musisz dalej próbować.

 4. Kiedy koń cię zaakceptuje i przestanie próbować zrzucić cię z grzbietu, nadszedł czas, aby na nim jeździć. Wyposaż siodło z ekwipunku.

 5. Eksploruj mapę swoim nowym wierzchowcem.

Siodło nie jest konieczne, gdy jesteś w trakcie „oswajania” wpadania w ziemię. Jednak będziesz potrzebować, gdy koń zaakceptuje cię jako jeźdźca lub nigdzie cię nie zabierze. Dobrym pomysłem jest posiadanie siodła już w ekwipunku, aby być gotowym do drogi, gdy nadejdzie czas.

Niestety nie możesz stworzyć siodła, więc musisz je również znaleźć na świecie. Najprawdopodobniej znajdziesz je w skrzyniach podczas eksploracji mapy.

Jak oswoić szkieletowego konia w Minecrafcie

Po co jeździć na zwykłym koniu, skoro możesz użyć szkieletu jako wierzchowca? Możliwe jest dodanie tego nieumarłego moba jako środka transportu w grze, ale wymaga to kilku kroków więcej niż standardowy koń.

 1. Znajdź szkieletowego konia.

  Zwykle dzieje się tak, gdy zwykłego konia uderza piorun i dzieli się na wiele koni szkieletowych z zamontowanymi szkieletami. Jeśli masz problem ze znalezieniem szkieletu konia, udaj się do biomu z licznymi spawnami koni podczas burzy i poczekaj.

  W końcu zostanie trafiony przez piorun. Pamiętaj tylko, że nie możesz oswoić szkieletu konia za pomocą jajka przyzywającego. Musi to być naturalnie występujący spawn w grze.

 2. Zabij jeźdźców szkieletów.

  Kiedy w konia uderzy piorun, dzieli się na cztery lub pięć koni szkieletowych, a te konie mają jeźdźców szkieletowych. Być może słyszałeś o „pułapce na konia szkieletowego” w Minecrafcie. Oznacza to po prostu, że możesz zobaczyć samotnego szkieletowego konia wędrującego po biomie, ale gdy się zbliżysz, zostanie uderzony przez piorun i nastąpi rozdzielenie – wyskakujące jak pułapka.

  Uważaj, gdy eliminujesz szkieletowych jeźdźców, ponieważ są bardzo szybcy i atakują z dystansu za pomocą zaklętych łuków.

 3. Wyposaż siodło.

  W przeciwieństwie do zwykłych koni, nie musisz przechodzić procesu oswajania, aby jeździć na koniu szkieletowym. Jak tylko zabijesz wszystkich szkieletowych jeźdźców, możesz podejść do pozostałego szkieletowego konia i założyć siodło z ekwipunku. Siodło umożliwia dosiadanie i kontrolowanie konia.

Jak oswoić konia zombie w Minecrafcie

Są dobre i złe wieści, jeśli masz nadzieję jeździć na koniu zombie w grze Minecraft. Złą wiadomością jest to, że nie możesz znaleźć jednego na wolności i oswoić go tak, jak każdego innego końskiego tłumu. Ale możesz go przywołać za pomocą polecenia /summon lub trybu kreatywnego w Java Edition.

Jeśli jesteś gotowy, aby uczynić swojego konia zombie, zapoznaj się z poniższymi poleceniami wezwania.

 • Wersja Java 1.16

  /summon zombie_horse [pos] {oswojony:1}

 • Xbox, PlayStation, Nintendo, PE, Windows 10, edycja edukacyjna

  /przyzwać zombie_konia

Pamiętaj tylko, aby włączyć kody w swoim świecie Minecraft, zanim wypróbujesz polecenie wezwania.

Więc prawdopodobnie zastanawiasz się, jak możesz go oswoić i jeździć.

Krótka odpowiedź brzmi, że nie możesz, chyba że masz Minecraft Java Edition. W Java Edition możesz określić takie rzeczy, jak spawnowanie oswojone za pomocą siodła. We wszystkich innych edycjach możesz mieć konia zombie, ale bardziej przypominają one zwierzaki niż wierzchowce.

Jak oswoić konia w Minecraft Bedrock

Oswajanie konia w Minecraft Bedrock jest podobne do sposobu, w jaki robisz to w innych wydaniach gier.

 1. Podejdź do konia z pustymi rękami.
 2. Dotknij konia pustymi rękami.

  LUB

 3. Naciśnij przycisk „Jedź”, jeśli jest dostępny.
 4. Powtarzaj kroki 1-2 lub 3 w razie potrzeby za każdym razem, gdy zrzucasz grzbiet konia.
 5. Kontynuuj „oswajanie” konia, aż koń przestanie się szarpać, a na ekranie pojawią się serca.

Niektórzy gracze lubią również karmić konia przed oswojeniem, aby zwiększyć swoje szanse na skrócenie fazy oswajania. Następnym razem, gdy będziesz chciał oswoić konia, spróbuj najpierw podać cukier, pszenicę lub jabłko.

Jak oswoić i jeździć na koniu w Minecrafcie

Oswajanie i jazda na koniu to trzyetapowy proces. Spójrz poniżej, aby rozpocząć:

Krok 1 – Uzyskaj niezbędny sprzęt

Pierwszy krok jest stosunkowo bezbolesny, ponieważ jeśli planujesz jeździć konno, wystarczy zaopatrzyć się w siodło. Pamiętaj, że nie możesz stworzyć siodła w Minecrafcie, więc będziesz musiał znaleźć je w skrzyni podczas eksploracji.

To także dobry moment, aby poszukać Pancerza Konia, aby założyć nowego wierzchowca. Podobnie jak siodła, nie możesz stworzyć zbroi dla konia. Musisz go znaleźć podczas eksploracji mapy.

Krok 2 – Oswajanie konia

Oswajanie konia to stosunkowo prosty proces. Wystarczy podejść do niego pustymi rękoma i kliknąć lub nacisnąć przycisk „Zamontuj”. To stawia cię na wierzchołku konia, gdzie natychmiast zrzuci cię z grzbietu. Powtarzaj ten proces, aż przestanie cię sadzać i zobaczysz, jak pojawiają się serca. Dzięki temu wiesz, że w końcu został oswojony.

Karmienie koni takimi produktami, jak pszenica, jabłka i cukier, może również pomóc w skróceniu czasu potrzebnego na oswojenie.

Krok 3 – Jazda konna

Gdy koń przestanie cię zrzucać, nadszedł czas, aby założyć na niego siodło. Bez tego nie będziesz w stanie kontrolować tego, dokąd zmierza. W tym momencie możesz również umieścić na wierzchowcu Pancerz Konia.

Gdzie znaleźć konie w Minecraft

Możesz znaleźć naturalnie zrodzone konie w niektórych biomach, takich jak sawanny lub równiny. W stadzie jest zwykle od dwóch do sześciu koni i są one zwykle tego samego koloru z niewielkimi różnicami w oznaczeniach. Wioski to także kolejne miejsce, w którym można znaleźć naturalnie wygenerowane konie w grze.

Jak oswoić konia w Minecrafcie 1.15.2

Oswajanie konia w 1.15.2 zajmuje trochę czasu i cierpliwości. Sprawdź poniższe kroki, aby oswoić dzikiego konia w grze Minecraft:

 • Podejdź do konia z pustymi rękami.
 • Kliknij na konia, tak jak to robisz, aby użyć przedmiotu.
 • Pozostań na grzbiecie konia, dopóki cię nie zrzuci.
 • Powtarzaj ten proces, aż koń przestanie cię sadzać, a na ekranie pojawią się serca.

Jak oswoić konia w Minecraft 1.16

Proces oswajania konia nie zmienia się z Minecrafta 1.15.2 na 1.16. Jeśli potrzebujesz aktualizacji, zapoznaj się z następującymi krokami:

 • Pustymi rękoma kliknij konia, którego chcesz oswoić.
 • Pozostań na plecach, dopóki cię nie wyrzuci.
 • Powtarzaj ten proces, aż przestanie rzucać cię na plecy.
 • Osiodłaj go, aby użyć go jako wierzchowca.

Jak oswoić konia w Minecraft 1.16.4

Dodanie aktualizacji 1.16.4 do Minecrafta nie zmieniło sposobu, w jaki oswajasz konie w grze. Nadal musisz podejść do niego z pustymi rękami i wejść z nim w interakcję, aby go zamontować. Najprawdopodobniej wyrzuci cię z pleców, więc musisz powtarzać proces, aż przestanie się rzucać i zobaczysz serca na ekranie.

Jak oswoić konia w Minecraft 1.17.10

Oswajanie konia w 1.17.10 to ten sam proces, co w poprzednich edycjach gry. Musisz wejść z nim w interakcję z pustymi rękami, aby przypadkowo go nie zaatakować. Wsiądź na konia i powtarzaj ten proces za każdym razem, gdy nie siedzisz, aż przestanie zrzucać cię z grzbietu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak działa zbroja konia w Minecrafcie?

Pancerz konia może pomóc chronić twojego konia w różnym stopniu, w zależności od tego, który masz na swoim rumaku. Nie ma oceny wytrzymałości, więc może być używany w nieskończoność, a także nie można go zaczarować.

Możesz wytwarzać skórzaną zbroję dla koni lub handlować nią w wioskach z doświadczonymi rymarzami. Jeśli jednak szukasz zbroi dla koni, która jest wyższa niż poziom skórzany, musisz ją znaleźć w skrzyniach generowanych w świecie.

Co lubią konie jeść w Minecrafcie?

Konie lubią jeść:

• Cukier

• Jabłka

• Pszenica

• Złote marchewki

• Złote jabłka

Możesz także karmić bele siana oswojonym dorosłym koniom, ale nie będą one działać na dzikie konie.

Jak jeździć konno w Minecraft?

Musisz oswoić konia, jeśli nie jest już oswojony, a następnie wyposażyć go w siodło, aby go kontrolować.

Jak siodłać konia w Minecrafcie?

Założenie siodła na konia oznacza dostęp do menu konia. Przyciski różnią się w zależności od używanej platformy. Jeśli jesteś na PC, użyjesz jednocześnie klawiszy „W lewo + Shift” i przytrzymasz, gdy jesteś dosiadany na koniu. Po otwarciu możesz przeciągnąć siodło i upuścić je do ekwipunku konia, aby je wyposażyć.

Czym karmisz konie w Minecrafcie?

Konie mogą zjeść garść przedmiotów, takich jak:

• Cukier

• Jabłka, złociste i zwykłe

• Pszenica

• Złote jabłka

• Bele siana dla oswojonych dorosłych koni

Jak Temper działa z końmi w Minecrafcie?

Temperament lub temperament konia bezpośrednio wpływa na to, ile czasu może zająć oswojenie dzikiego konia. Konie zaczynają z 0 na 100 temperamentu. Za każdym razem, gdy po raz pierwszy wspinasz się na konia, gra losowo przypisuje próg oswajania między 0 a 100. Oswajanie konia oznacza, że ​​sprawiasz, że jego temperament przekracza ustawiony próg.

Możesz przekroczyć ten próg, dosiadając konia wielokrotnie lub karmiąc go.

Gdzie konie odradzają się w Minecrafcie?

Konie zwykle pojawiają się w biomach Plains i Savannah w świecie Minecraft.

Przygotuj się na stylową jazdę

Konie to świetny sposób na poruszanie się po świecie. Potrzeba jednak trochę pracy, zanim dziki koń uzna, że ​​jesteś wystarczająco godny, by na nim jeździć. Kluczem do oswajania dzikich koni jest cierpliwość. Zostaniesz wyrzucony z jego pleców; to nieuniknione. Nie bój się wracać tyle razy, ile potrzeba, aby koń był twój.

Pamiętaj też, aby mieć w ekwipunku siodło, zanim spróbujesz oswoić konia. W przeciwnym razie nie będziesz mógł z niego korzystać, gdy zostanie oswojony.

Ile czasu zajęło Ci oswojenie konia? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.