Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na dowolnym urządzeniu?

Czy kiedykolwiek chciałeś udostępnić lub zapisać coś z kolejki Netflix? Może to być interesujący podpis, urzekająca sceneria, a nawet serdeczne spotkanie między postaciami, które najbardziej kochasz. We wszystkich tych momentach szybki zrzut ekranu może być idealnym sposobem na zachowanie surowych emocji, a nawet stworzenie zabawnych memów do podzielenia się z przyjaciółmi i rodziną.

Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na dowolnym urządzeniu?

W tym artykule pokażemy, jak wykonać zrzut ekranu Netflix na szerokiej gamie urządzeń.

Czy naprawdę można zrobić zrzut ekranu Netflix?

Netflix nie pozwala użytkownikom robić zrzutów ekranu. Jeśli spróbujesz to zrobić, otrzymasz tylko pusty ekran lub komunikat „nie można przechwycić zrzutu ekranu”. Nie możesz też tworzyć rekordów ekranowych.

Choć jest to rozczarowujące, trudno jest spierać się z przyczyną tego. Netflix robi to, aby zapobiec piractwu treści na platformie. Bez tych ograniczeń niektórzy pozbawieni skrupułów użytkownicy skorzystaliby z szansy na stworzenie własnych kopii treści chronionych prawem autorskim w celu ewentualnej redystrybucji za pośrednictwem innych platform.

Ale czy istnieją jakieś obejścia, możesz zapytać? Odpowiedź brzmi tak. Istnieje kilka narzędzi innych firm, których możesz użyć do zrzutu ekranu Netflix. Niektóre z tych narzędzi działają tylko na określonych urządzeniach. Z tego powodu przyjrzymy się teraz krokom, które należy wykonać, aby wykonać zrzuty ekranu w serwisie Netflix podczas korzystania z niektórych najpopularniejszych urządzeń na rynku.

Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na komputerze z systemem Windows 10?

Aby uchwycić ten zabawny, zawstydzający lub inspirujący moment z ulubionego programu w mgnieniu oka na komputerze z systemem Windows 10, istnieje kilka alternatyw:

1. Uruchamianie przeglądarki w piaskownicy

Sandboxing to praktyka uruchamiania programu w odizolowanym środowisku w celu uniknięcia cyberzagrożeń i innych ograniczeń kodowania. Jeśli uruchamiasz przeglądarkę w piaskownicy, możesz obejść technologię zapobiegającą zrzutom ekranu Netflix. Chociaż istnieje kilka aplikacji, które mogą wykonać tę pracę, naszym najlepszym wyborem jest Sandboxie. Oto, co musisz zrobić:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację Sandboxie na swoim komputerze.

 2. Uruchom przeglądarkę w piaskownicy. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy przeglądarkę i kliknij „Uruchom piaskownicę”. Następnie Twoja przeglądarka uruchomi się jak zwykle, ale wokół niej pojawi się żółta ramka.

 3. Zaloguj się na swoje konto Netflix i otwórz film lub dokument, który chcesz zrobić zrzut ekranu.

 4. W tym momencie możesz użyć wbudowanego narzędzia do zrzutów ekranu systemu Windows (narzędzie do wycinania) lub użyć starych klawiszy skrótu „Windows + PrtSc”.

Dopóki korzystasz z przeglądarki w piaskownicy, możesz zrobić tyle zrzutów ekranu, ile chcesz. Dobrą rzeczą w Sandboxie jest to, że nie wprowadza żadnych trwałych zmian w twoim systemie. W związku z tym możesz anulować sesję i ponownie uruchomić przeglądarkę w „normalnym” trybie bez żadnych problemów.

2. Instalowanie Fireshot

Fireshot to rozszerzenie przeglądarki do przechwytywania ekranu opracowane do zrzutów ekranu pełnych stron internetowych i automatycznego przechowywania ich na dysku twardym. Pokochasz to narzędzie, ponieważ daje ono możliwość zapisywania zrzutów ekranu w różnych formatach, w tym PDF, JPG, JPEG, PNG i GIF. Aby wykonać zrzut ekranu Netflix za pomocą Fireshot, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Pobierz i zainstaluj Google Chrome w swoim systemie.
 2. Otwórz sklep internetowy Chrome.

 3. Wpisz „Fireshot” w polu wyszukiwania w lewym górnym rogu, a następnie wybierz „Dodaj do Chrome”.

 4. Zaloguj się na swoje konto Netflix i otwórz część filmu lub dokumentu, który zamierzasz zrobić zrzutem ekranu.

 5. W tym momencie kliknij „Rozszerzenia” w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz „Fireshot”.

 6. Wybierz „Przechwyć całą stronę” z menu podręcznego. Fireshot wykona zrzut ekranu i wyświetli go w nowym oknie.

 7. Zapisz zrzut ekranu w wybranym przez siebie formacie.

Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na komputerze Mac?

Komputery Mac są znane ze swojej wszechstronności i kompatybilności z szeroką gamą narzędzi. Jeśli posiadasz taki, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje kilka narzędzi, które pomogą Ci wykonać zrzut ekranu nie tylko Netflix, ale także innych popularnych witryn streamingowych. Zobaczmy teraz, jak możesz korzystać z każdego z dwóch najpopularniejszych narzędzi na rynku: Apowersoft i Fireshot.

1. Korzystanie z Apowersoft

Dzięki Apowershot możesz wykonać zrzut ekranu niemal wszystkiego, co znajduje się na ekranie, bez żadnych ograniczeń. To narzędzie pozwala również dodawać adnotacje do zrzutu ekranu, w tym dodawanie tekstu, kształtów, a nawet efektu rozmycia. Oto jak go użyć do zrzutu ekranu Netflix;

 1. Pobierz i zainstaluj Apowersoft dla Maca w swoim systemie. Po zakończeniu instalacji na pasku menu powinna pojawić się nowa ikona.

 2. Zaloguj się na swoje konto Netflix i otwórz część filmu lub dokumentu, który zamierzasz zrobić zrzutem ekranu.

 3. Użyj skrótu „Command + R”, aby uruchomić tryb zrzutu ekranu.
 4. Przeciągnij kursor wzdłuż obszaru, który chcesz przechwycić.
 5. Zapisz zrzut ekranu, klikając ostatnią ikonę na przechwyconym obrazie.

2. Korzystanie z ognistego strzału

Fireshot działa dobrze na komputerach Mac, ale aby z niego korzystać, musisz pobrać i zainstalować przeglądarkę Chrome dla komputerów Mac. Gdy ta część zostanie usunięta, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz sklep internetowy Chrome.

 2. Wpisz "Fireshot" w polu wyszukiwania w lewym górnym rogu, a następnie wybierz "Dodaj do Chrome".

 3. Otwórz Netflix i przejdź do filmu lub dokumentu, który chcesz zrobić zrzut ekranu.

 4. Kliknij „Rozszerzenia” w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz „Fireshot”.

 5. W wyskakującym menu kliknij „Przechwyć całą stronę”.

 6. Kliknij „Zapisz”.

Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na iPadzie?

Niestety nie ma możliwości zrzutu ekranu Netflix na iPadzie.

Jeśli spróbujesz wykonać zrzut ekranu Netflix na iPadzie za pomocą fizycznych przycisków lub pomocniczego dotyku, zostaniesz powitany pustym ekranem lub rozmytym obrazem.

Czy to oznacza, że ​​nie ma nadziei? Na szczęście jest. Podobnie jak w przypadku komputerów, aplikacje innych firm stanowią przyzwoite obejście. Możesz wypróbować aplikację taką jak AirShou, która w zasadzie pozwala użytkownikom robić zrzuty ekranu lub nagrywać wszystko, co dzieje się na ich iPadach w czasie rzeczywistym, bez konieczności edycji. Jednak Airshou nie jest dostępny w App Store. Musiałbyś go zdobyć od dostawców zewnętrznych.

Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na iPhonie?

Podobnie jak w przypadku iPadów, treści Netflix nie można przechwycić za pomocą standardowego arkusza udostępniania iOS, który działa tylko z obrazami przechwyconymi ze źródeł niechronionych. Zwykły sposób robienia zrzutów ekranu na iPhone'ach (poprzez jednoczesne naciśnięcie przycisku zasilania i przycisku Home) nie działa z Netflix i innymi witrynami, które zawierają chronione treści rozrywkowe.

Jedyne obejście, jak poprzednio, polega na aplikacjach innych firm.

Jak zrobić zrzut ekranu Netflix na Androida?

Android może być nieco bardziej elastyczny w kwestiach związanych z zarządzaniem prawami cyfrowymi (DRM) w porównaniu z iOS, ale nadal nie pozwala na przechwytywanie zrzutów ekranu bezpośrednio w serwisie Netflix. Jedynym rozwiązaniem są aplikacje innych firm. Jednak większość z tych aplikacji nie jest łatwa w obsłudze. Na przykład przed wykonaniem zdjęcia konieczne może być wyłączenie Wi-Fi lub włączenie trybu samolotowego. Ale to nie znaczy, że nie mamy kilku dobrych. Zobaczmy, jak możesz wykonać zrzut ekranu Netflix na Androidzie za pomocą jednej z najpopularniejszych aplikacji na rynku – aplikacji XRecorder firmy InShot Inc.

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację XRecorder.

 2. Po zakończeniu instalacji przyznaj XRecorderowi uprawnienia do rysowania nad innymi aplikacjami. Możesz to zrobić, odwiedzając sekcję Uprawnienia aplikacji w sekcji „Ustawienia”.

 3. Otwórz Netflix i przejdź do filmu lub dokumentu, który chcesz zrobić zrzut ekranu. Powinieneś być w stanie zobaczyć ikonę aparatu na ekranie.

 4. Stuknij ikonę aparatu, a następnie ikonę „Teczka”.

 5. Zaznacz pole obok „zrzutu ekranu”.

 6. Stuknij ponownie w „Zrzut ekranu” na wyskakującym ekranie. Aplikacja XRecorder przechwyci ekran.

Możesz użyć tych zrzutów ekranu w postach na blogu o popularnych programach i serialach telewizyjnych. Świetnie nadają się również do prezentowania spersonalizowanej konfiguracji ekranu głównego w serwisie Netflix. Tylko pamiętaj, aby w kadrze nie umieszczać informacji osobistych, takich jak hasła lub informacje o koncie!

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego moje zrzuty ekranu Netflix są czarne lub puste?

Netflix nie zezwala na zrzuty ekranu treści na swojej platformie. Celem jest utrudnienie piractwa filmów i programów. Oficjalna polityka użytkowania firmy stanowi, że musisz uzyskać ich zgodę przed wyświetleniem jakichkolwiek zrzutów ekranu ich treści.

Dlaczego Netflix utrudnia zrzut ekranu?

Netflix nie chce, aby jego użytkownicy pozyskiwali zrzuty ekranu treści do dystrybucji. Nie chcą, aby ludzie naruszali ich prawa autorskie, przesyłając kopie „Netflix Originals” lub treści stron trzecich rozpowszechniane za pośrednictwem platformy. Wolą, aby użytkownicy przesyłali strumieniowo programy, niż udostępniali zrzuty ekranu.

Drugim powodem jest to, że Netflix coraz bardziej interesuje się ideą spoilerów. Częścią celu Netflix jest trzymanie ludzi na krawędzi ich miejsc lub pokazywanie im czegoś, czego wcześniej nie widzieli.

Czy zrzuty ekranu z filmów Netflix są nielegalne?

Tak. Zgodnie z polityką użytkowania firmy wykonywanie zrzutów ekranu bez ich zgody jest nielegalne.

Zacznij robić zrzuty ekranu jak profesjonalista

Zrzuty ekranu są ważnym elementem umożliwiającym omówienie oglądanego filmu lub programu telewizyjnego z przyjaciółmi i rodziną. Ale przy tak wielu urządzeniach, które oferują aplikację Netflix, może być trudno zapamiętać, jakie kroki są potrzebne do zrzutów ekranu. Na szczęście stworzyliśmy ten przydatny przewodnik, aby ułatwić Ci życie podczas nadrabiania zaległości w najnowszym wydaniu lub oglądania ulubionego programu. Aby rozpocząć, po prostu postępuj zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, a wkrótce zaczniesz robić zrzuty ekranu jak profesjonalista!

Z jakiego urządzenia korzystasz przede wszystkim? Daj nam znać w komentarzach poniżej.