Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą tabletu Amazon Fire?

Tablety Fire świetnie nadają się do przeglądania sieci bez konieczności noszenia pełnowymiarowego laptopa. Możesz korzystać z mediów społecznościowych, sprawdzać pocztę e-mail, przesyłać zdjęcia i wiele więcej, a wszystko to w zaciszu swojego łóżka lub kanapy. Ten scenariusz oznacza, że ​​może nadejść czas, kiedy będziesz chciał lub musiał zrobić zrzut ekranu, który chcesz pokazać online lub zapisać w chmurze, aby uzyskać do niego dostęp później.

Problem polega na tym, że nie jest od razu jasne, jak zrobić zrzut ekranu na tablecie Amazon Fire. Nie stresuj się — to całkiem proste, bez względu na rozmiar urządzenia. W tym artykule TechJunkie dowiesz się, jak zrobić zrzut ekranu na tablecie Amazon Fire.

Robienie zrzutu ekranu na tablecie Fire

Jeśli pochodzisz głównie ze stylu życia Apple iOS, może nie być od razu jasne, jak zrobić zrzut ekranu telefonu bez uprzedniego dostępu do przycisku Home.

Użytkownicy Androida są przyzwyczajeni do innego stylu robienia zrzutów ekranu, który nie wymaga używania przycisku Home. Telefony z Androidem zazwyczaj używają do nawigacji trzech wirtualnych klawiszy u dołu wyświetlacza.

Tablety Amazon’s Fire, na których działa oprogramowanie oparte na Androidzie, nie różnią się od siebie, używając identycznych wirtualne klucze do domu, którenie pozwoli zrobić zrzut ekranu. Zamiast tego, ty użyj fizycznych klawiszy na swoim urządzeniu do przechwytywania ekranu, tak jak w przypadku każdego urządzenia z systemem Android.

Klawisz zasilania tabletu Fire znajduje się zwykle po prawej stronie u góry urządzenia, a przełącznik głośności jest wyłączony po lewej stronie. Android często zawiera przyciski z boku.

 1. Aby zrobić zrzut ekranu, upewnij się, że tablet znajduje się w aplikacji lub na stronie internetowej, którą chcesz przechwycić.

 2. Najpierw naciśnij przycisk zmniejszania głośności, ale musisz działać szybko, naciskając przycisk zasilania, prawie tak, jakbyś nacisnął oba jednocześnie. Ta procedura pomaga zredukować scenariusz „wyłączania”, gdy przycisk „Zasilanie” w jakiś sposób rejestruje się jako pierwszy. Odtwarzany jest dźwięk aparatu lub gongu, a ekran miga, aby potwierdzić przechwycenie.

 3. Wyświetlany jest szybki podgląd, a następnie animacja przesuwająca zdjęcie na górę ekranu. Jeśli przesuniesz palcem w dół od góry ekranu, aby otworzyć tacę powiadomień, zobaczysz powiadomienie z napisem „Zrzut ekranu zrobione”.

Należy to zauważyć przyciski głośności zmieniają funkcje w zależności od orientacji tabletu Fire. Wszystkie cztery możliwe obroty są dostępne na tabletach Amazon Fire, co oznacza, że ​​przycisk, który aktywował zmniejszanie głośności, może się zmieniać w zależności od położenia tabletu. Oto krótki przewodnik z odpowiednim odpowiednim przyciskiem:

 • Orientacja normalna (przyciski na górze urządzenia): Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania oraz przycisk głośności najbliżej lewej strony urządzenia.
 • Pozycja do góry nogami (przyciski na spodzie urządzenia): Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania oraz przycisk głośności znajdujący się najbliżej klawisza zasilania.
 • Lewa orientacja pozioma (przyciski po lewej stronie urządzenia): Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania oraz dolny przycisk głośności znajdujący się najbliżej dolnej części urządzenia.
 • Prawa pozycja pozioma (przyciski po prawej stronie urządzenia): Naciśnij i przytrzymaj klawisz zasilania oraz dolny przycisk głośności znajdujący się najbliżej klawisza zasilania.

Edytowanie i udostępnianie zrzutów ekranu na tablecie Fire

Po zrobieniu zrzutu ekranu możesz edytować lub udostępnić zdjęcie innym. Funkcje edycji reprezentują wszystko, od dostosowywania obrazu po wycinanie części obrazu. Funkcje udostępniania zazwyczaj polegają na publikowaniu treści w ulubionych sieciach społecznościowych lub wysyłaniu zdjęcia znajomemu w wiadomości e-mail lub wiadomości.

Twój tablet Amazon Fire umożliwia zarówno edycję, jak i udostępnianie, ale będziesz potrzebować dedykowanej aplikacji, aby rozpocząć edycję zrzutów ekranu. Zanurzmy się w obu.

Edycja zrzutu ekranu

Twój tablet Fire jest dostarczany z aplikacją Prime Photos, ale prawdopodobnie okaże się, że urządzenie nie oferuje obecnie faktycznej możliwości edycji zdjęć. Aby dostosować obrazy, musisz pobrać edytor zdjęć z Amazon Appstore.

Photo Studio to popularna opcja edycji obrazów i zrzutów ekranu na tabletach Fire. Aplikacja jest dostępna w sklepie Amazon i oferuje możliwość dodawania filtrów, przycinania obrazów i dostosowywania kolorów. Wybierz spośród ponad 200 filtrów, aby uzyskać pożądany wygląd.

 1. Zamknij stronę wyświetlającą ostatnie zmiany w Photo Studio i zanurz się w aplikacji.
 2. Domowy wyświetlacz w Photo Studio zawiera mnóstwo informacji, w tym wstępnie ustawione animacje i tryb aparatu obraz w obrazie. Możesz to wszystko zignorować i dotknąć "Przeglądaj," następnie wybierz „Najlepsze zdjęcia”.
 3. Zostaną wyświetlone wszystkie zdjęcia na Twoim urządzeniu, w tym zrzuty ekranu. Pierwszy obraz na tej liście powinien być zrzutem ekranu, którego szukasz, jeśli był to ostatni uzyskany obraz. Stuknij w wybrane zdjęcie i poczekaj, aż załaduje się w aplikacji.

 4. Większość elementów sterujących znajdziesz u dołu tabletu, tuż pod zrzutem ekranu. Dostępne są cztery zakładki edycji: (1) Filtry i efekty, (2) Poprawki, (3) Przycinanie i (4) Suwaki.

  (1) Filtry i efekty: Tutaj znajdziesz możliwość dodawania filtrów, ramek, efektów graficznych i nie tylko. Prawdopodobnie nie będziesz musiał używać tego ustawienia w przypadku większości zrzutów ekranu, chociaż jest tu kilka opcji, które mają znaczenie - głównie tekst i malowanie. „Tekst” pozwala dodawać słowa do zrzutu ekranu, a „Maluj” pozwala zakreślać, podświetlać lub ukrywać określoną część obrazu, która zawiera poufne informacje, takie jak nazwiska lub numery telefonów.

  (2) Poprawki: Ta karta umożliwia zmianę efektów wizualnych urządzenia, w tym klonowanie obiektów.

  (3) Uprawa : Ta karta umożliwia przycinanie, wycinanie, obracanie i zmianę rozmiaru obrazu. W przypadku większości osób jest to karta, której będziesz chciał użyć do prawidłowego dostosowania zrzutu ekranu.

  (4) Suwaki : Ta karta umożliwia dostosowanie jasności, kontrastu, temperatury zdjęcia, nasycenia i wielu innych elementów obrazu.

 5. Po zakończeniu edycji dotknij małego „znacznik wyboru” w prawym dolnym rogu, aby zapisać ostateczny obraz w pamięci tabletu.

 6. Wybierz sposób zapisywania pliku na urządzeniu: wybierz format, rozmiar obrazu, nazwę pliku i lokalizację. Możesz także nadpisać oryginał, co jest dobrym wyborem, aby przechowywać zrzuty ekranu w jednym folderze, zakładając, że nie musisz zapisywać oryginalnego zdjęcia.
 7. Po zakończeniu edycji dotknij "Zapisać."

Twój obraz zostanie zapisany na Twoim urządzeniu, a na wyświetlaczu pojawi się reklama. Poczekaj kilka sekund, aż reklama zniknie, a będziesz mógł zobaczyć edytowane zdjęcie wraz z opcją udostępnienia obrazu u dołu ekranu.

Udostępnianie zrzutu ekranu w mediach społecznościowych lub przez e-mail

Oczywiście, jeśli szukasz sposobu na udostępnianie swoich nieedytowanych zdjęć, nie wymaga to żadnych dodatkowych aplikacji z Amazon Appstore. Masz dwa sposoby udostępniania zrzutów ekranu z tabletu. Pierwszym z nich jest otwarcie zasobnika powiadomień i wybranie ikony udostępniania na dole powiadomienia. Spowoduje to otwarcie podstawowego interfejsu udostępniania, który umożliwi udostępnianie aplikacji systemowych i zainstalowanych przez użytkownika.

Możesz wysłać zdjęcie e-mailem, udostępnić na Facebooku lub Twitterze, wydrukować zdjęcia za pomocą usługi drukowania Amazon Fire lub udostępnić zdjęcie na innym urządzeniu przez Bluetooth.

Możesz także otworzyć Prime Photos na swoim urządzeniu, aby wyświetlić pełną kolekcję zapisanych zdjęć, jak pokazaliśmy powyżej podczas dodawania zdjęć do edycji z aplikacji. Wybierz obraz, który chcesz wyświetlić, a następnie stuknij ikonę udostępniania.

Dotknięcie ikony udostępniania spowoduje załadowanie tego samego okna dialogowego, które pokazano powyżej, ale w samej aplikacji Zdjęcia, umożliwiając wysłanie go do innych użytkowników aplikacji Zdjęcia. Jest to przydatne, jeśli przypadkowo przeniosłeś powiadomienie poza urządzenie, ale nadal chcesz udostępnić zrzut ekranu.

Gdzie Twoje zrzuty ekranu są zapisywane na tablecie Amazon Fire

Na koniec ważne jest, aby zanotować, gdzie Twoje zrzuty ekranu są zapisywane na Twoim urządzeniu. Linia tabletów Amazon Fire zawiera aplikację o nazwie Dokumenty, która umożliwia przeglądanie plików i folderów urządzenia, co ułatwia przeglądanie zrzutów ekranu bez uciekania się do aplikacji Amazon Prime Photos.

Ta aplikacja Fire Documents pojawi się na ekranie głównym podczas pierwszej konfiguracji dokumentu i możesz jej używać do przeglądania lokalnej pamięci, przenoszenia i usuwania zdjęć, przeglądania zdjęć i nie tylko.

Otwórz aplikację Dokumenty i wybierz kartę w prawym górnym rogu aplikacji, oznaczoną jako Pamięć lokalna. Zapewnia to podstawową aplikację przeglądarki plików, która umożliwia przeglądanie folderów i plików zapisanych zarówno w pamięci wewnętrznej, jak i na wszelkich kartach SD, które można włożyć do urządzenia. Swoje zrzuty ekranu znajdziesz w folderze Zdjęcia na swoim urządzeniu.

Następnie otwórz ten folder, aby wyświetlić folder "Zrzuty ekranu" na swoim urządzeniu, a znajdziesz tam wszystkie zapisane zrzuty ekranu, posortowane według daty i godziny oraz ich nazwy odpowiadające dacie i godzinie wykonania. Następnie możesz przenosić, wycinać, kopiować i usuwać te zdjęcia z poziomu aplikacji dokumentów, a także można je wysyłać bezpośrednio do innych użytkowników.

Jeśli podłączysz urządzenie do komputera Mac lub Windows, możesz przeglądać system plików bezpośrednio na urządzeniu i kopiować obrazy z tabletu na komputer. Będziesz nawigować w tej samej architekturze systemu, więc wybierz "Obrazy", a następnie "Zrzuty ekranu", aby wyświetlić lub skopiować obrazy na pulpit.

***

Chociaż tablet Fire został zaprojektowany przede wszystkim jako urządzenie do konsumpcji mediów, istnieje również dobry argument, że tablet jest idealny do szybkiej produktywności. Czasami podczas pracy na urządzeniu musisz zrobić zrzut ekranu tego, co jest na ekranie z wielu powodów.

Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić zrzut ekranu lokalizacji adresu na mapie, zabawny post w mediach społecznościowych, który wywołał uśmiech, czy wiadomość e-mail zawierającą kluczowe informacje, zrobienie zrzutu ekranu wyświetlacza urządzenia jest koniecznością- znać rodzaj sztuczki.

Na szczęście tablet Amazon Fire ułatwia przechwytywanie, edycję i udostępnianie tych obrazów lokalnie i w Internecie. Więc następnym razem, gdy będziesz musiał zapisać ważne informacje, nie zapisuj ich po prostu na kartce papieru. Zapisz zrzut ekranu i śledź informacje za pomocą zaledwie dwóch przycisków.

Jeśli uznałeś ten artykuł za przyjemny, sprawdź Jak pobierać filmy na tablecie Amazon Fire – maj 2019.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące robienia i pracy ze zrzutami ekranu na tablecie Amazon Fire? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej!