Recenzja Amazon Kindle (2016): Najlepszy e-czytnik w przystępnej cenie

Recenzja Amazon Kindle (2016): Najlepszy e-czytnik w przystępnej cenie

Obraz 1 z 8

Amazon Kindle 2016 przód

Amazon Kindle 2016 tył
Amazon Kindle 2016 skośny tylny strzał
Amazon Kindle 2016 dolna krawędź
Amazon Kindle 2016 ślady zadrapań
Amazon Kindle 2016 - biały model
Amazon Kindle 2016 widok z boku
Interfejs użytkownika Amazon Kindle 2016
60 £ Cena w recenzji

Amazon Kindle (2016) znajduje się na samym dole zakresu, który od kilku lat zdominował świat e-czytników. W rzeczywistości urządzenia Amazona, z kombinacją przydatnych funkcji oprogramowania, najwyższej jakości sprzętu i wyłącznego dostępu do ogromnej gamy e-booków Amazon w rozsądnej cenie, w ostatnich latach praktycznie pokonały wszystkich rywali.

Dotarliśmy dzisiaj do punktu, w którym jedynym wyborem, z jakim możesz się zmierzyć, jeśli chodzi o zakup nowego e-czytnika, jest zakup Kindle, a poza tym standardowym modelem Amazon ma duży wybór dla potencjalnych klientów.

Amazon Kindle 2016 to jeden z nie mniej niż czterech e-czytników w sprzedaży.

CZYTAJ DALEJ: Kiedy jest Amazon Prime Day 2017? Ujawniono datę tegorocznej MASYWNEJ wyprzedaży

Jest najtańszy w ofercie Amazon, kosztuje zaledwie 60 funtów (lub 70 funtów, jeśli chcesz uniknąć konfrontacji z „ofertami specjalnymi” na ekranie blokady) i znajduje się poniżej Kindle Paperwhite (110 funtów), Kindle Voyage (£ 170) i ​​Kindle Oasis (270 funtów). Biorąc pod uwagę, że e-czytnik to prosta rzecz, można wybaczyć, że zastanawiasz się, co może usprawiedliwiać tak szeroką rozpiętość cen.

Podsumowując, przygotowałem krótką tabelę porównującą kluczowe funkcje w całym zakresie:

Amazon Kindle 2016Amazon Kindle PaperwhiteAmazon Kindle VoyageAmazon Kindle Oaza
Cena ££60/£70£110/£120£170/£180£270/£280
Kup teraz od AmazonKup teraz od AmazonKup teraz od AmazonKup teraz od Amazon
Rozmiar115x9.1x160mm, 161g117 x 9,1 x 169 mm, 205 g (Wi-Fi)/217 g (3G)115x7,6x162mm, 180g (Wi-Fi)/188g (3G)143 mm x 122 mm x 3,4-8,5 mm, 238g (Wi-Fi)/240g (3G) – z osłoną
Ekran6 cali E Ink Pearl, 167ppi6-calowa karta z atramentem E, 300ppi6-calowa karta z atramentem E, 300ppi6-calowa karta z atramentem E, 300ppi
Przednie światła?NietakTak (adaptacyjne)tak
Przewraca stronyOptyczny ekran dotykowyPojemnościowy ekran dotykowyPojemnościowy ekran dotykowy i dotykowe, czułe na dotyk przyciskiPojemnościowy ekran dotykowy i fizyczne przyciski
Przechowywanie4 GB4 GB4 GB4 GB

Jeśli jednak cena jest dla Ciebie ważnym czynnikiem decydującym, prawdopodobnie powinieneś poczekać do wielkiej wyprzedaży Amazon w Czarny piątek pod koniec tego miesiąca, aby zobaczyć, które Kindle, które gigant detaliczny zdecyduje się zdyskontować. Jest bardzo prawdopodobne, że jeden lub więcej e-booków Amazona obniży cenę, ponieważ – tradycyjnie – urządzenia Amazon są jednymi z najpopularniejszych produktów, które oferują duże zniżki w Czarny piątek, więc zdecydowanie warto mieć oczy szeroko otwarte.

W tym roku Czarny Piątek odbędzie się w piątek 24 listopada. Możesz sprawdzić stronę z ofertami Amazon w Czarny piątek tutaj bliżej czasu. Pomoże ci to zdecydować, który Kindle wybrać, jeśli jeden jest znacznie tańszy od drugiego.

Jeśli cena nie jest tak naprawdę tym, co kieruje Twoją decyzją, powinieneś wiedzieć, że istnieją pewne kluczowe różnice między wszystkimi Kindlesami Amazona. Na przykład, czy naprawdę potrzebujesz e-czytnika tak cienkiego i lekkiego jak Oasis, podczas gdy w większości standardowy Kindle wykonuje dokładnie to samo?

Cóż, jeśli lubisz ładne rzeczy, zdecydowanie warto przejrzeć asortyment, ponieważ – jak przystało na produkt kosztujący mniej niż jedną czwartą ceny najwyższej klasy Kindle Oasis – zwykły Kindle nie jest ani tak smukły, ani tak dobry. dziane razem.

W rzeczywistości jest to zaskakująco tanie urządzenie. Plastik z matowym wykończeniem jest dostępny w kolorze białym lub czarnym, ale w zależności od tego, co wybierzesz, lekka konstrukcja sprawia, że ​​Kindle jest tanim czytnikiem e-booków.

Dotknij tylnej części urządzenia, a dźwięk będzie pusty; wywierać nacisk i wygina się niepokojąco; plastikowy przycisk zasilania na dolnej krawędzi nie jest wytrzymały.

[galeria:2]

Nie byłem też zachwycony wykończeniem białej wersji, którą wysłano do recenzji. Już po kilku dniach noszenia w torbie wyglądała na brudną i niechlujną. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że jest gorzej wykonany niż tablet Kindle Fire firmy Amazon o wartości 50 GBP, co jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że e-czytnik jest droższy.

Najważniejszym punktem jest to, że jest to niezwykle lekkie urządzenie, przechylające wagę na lekki jak piórko 161g.

[galeria:5]

Recenzja Amazon Kindle 2016: Wyświetlacz, wydajność i funkcje

Mimo to, po włączeniu, istnieje szansa, że ​​całkowicie zapomnisz o taniości, a to głównie dzięki doskonałemu ekranowi E-Ink Pearl i doskonałej wydajności.

Jasne, jego rozdzielczość 600 x 800, 167ppi nie jest tak wysoka jak Paperwhite, Voyage i Oasis – które mają najnowszy, znacznie ostrzejszy panel E Ink Carta 300ppi – ale potrzebujesz całkiem ostrego wzroku dla niższej rozdzielczości ekran tutaj, aby ci przeszkadzać. A kontrast między tłem strony a tekstem jest prawie tak dobry. Położona obok znacznie droższej Oazy z przygaszonym światłem, trudno mi było je rozdzielić.

To, co może powodować więcej irytacji, to fakt, że Amazon Kindle 2016 nie ma ani światła – co utrudnia czytanie w ciemności – ani alternatywy dla ekranu dotykowego do przewracania stron. Nie jest to coś, co mi przeszkadza, ale niektórzy ludzie po prostu wolą naciskać przyciski. Polecam nauczyć się z tym żyć, jeśli pieniądze są napięte, ponieważ musiałbyś wydać 100 funtów więcej, aby uzyskać Kindle z przyciskami (Kindle Paperwhite jest również tylko z ekranem dotykowym).

[galeria:7]

Jedynym innym poważnym pominięciem jest to, że nie ma wersji 3G podstawowego Kindle, ale przy tak powszechnych obecnie hotspotach Wi-Fi nie jest to poważny problem. Tylko upewnij się, że planujesz z wyprzedzeniem, a nigdy nie zabraknie Ci książek do przeczytania.

Gdzie indziej podstawowy Kindle jest bardzo podobny do swoich droższych odpowiedników. Ma ekran dotykowy i chociaż jest to raczej optyczny niż pojemnościowy, działa idealnie. Wydajność jest szybka i zgrabna, a żywotność baterii jest deklarowana „do czterech tygodni” – chociaż należy pamiętać, że dotyczy to wyłączonej sieci bezprzewodowej i czytania ograniczonego do 30 minut dziennie.

Kup teraz Amazon Kindle od Amazon

Istnieje nawet łączność audio Bluetooth, więc ci, którzy potrzebują czytnika ekranu, mogą zarówno nawigować po interfejsie Kindle, jak i czytać im e-booki przez słuchawki.

I nie zapominaj, że Kindle korzysta również z tej samej oferty oprogramowania i usług, co reszta Kindle. Oznacza to ten sam zgrabny interfejs użytkownika, wraz z niedawno wprowadzonym mechanizmem czcionki i składu Bookerly, który sprawia, że ​​tekst wygląda bardziej jak drukowany. Oznacza to również taki sam dostęp do ogromnej biblioteki e-booków i czasopism Amazon oraz funkcji udostępniania rodziny, podczas gdy abonenci Prime uzyskują również dostęp do Biblioteki pożyczek Kindle oraz bezpłatnych książek i czasopism za pośrednictwem Prime Reading.

[galeria:3]

Recenzja Amazon Kindle 2016: Werdykt

Jest to podstawowy e-czytnik, co wynika z projektu i budowy Kindle z 2016 roku. Jeśli więc cenisz sobie takie rzeczy, skieruj wzrok wyżej na Paperwhite, Voyage lub Oasis. Urządzenia te mają więcej funkcji i lepszą jakość wykonania. Prawie na pewno spodoba ci się ich posiadanie bardziej niż funkcjonalny, standardowy Kindle.

Jednak po przejrzeniu funkcji, których brakuje w podstawowym Kindle, pojawia się bardzo wydajny e-czytnik. Jest responsywny, lekki, dobrze się czyta, a jeśli chodzi o najważniejsze rzeczy – użyteczność i zawartość – jest tak samo dobry, jak każdy z jego droższych rywali. Mówiąc najprościej, Amazon Kindle pozostaje najlepszym e-czytnikiem, jaki możesz kupić, jeśli nie możesz – lub nie chcesz – wydać więcej na kolejny e-czytnik.