Tablet Aldi 10.1″ (Medion Lifetab) data premiery, cena i specyfikacja

Liczba budżetowych tabletów na rynku wydaje się stale rosnąć. Popularność Tesco Hudl2 dowiodła, że ​​nie tylko giganci technologiczni mogą produkować atrakcyjną technologię. Zobacz też: najlepsze tablety 2014 roku.

Aldi 10.1

Aldi 10.1 ″ (Medion Lifetab) to druga próba Aldi na tani tablet, PC Pro Redaktor recenzji, Jon Bray, podkreśla trudności, jakie napotka najnowszy tablet Aldi w walce z bardziej znanymi rywalami:

„Tablet Aldi ma swoją pracę dopasowaną do Hudl 2 pod względem popularności. Jego cena wyższa o 20 funtów i brak silnej marki prawdopodobnie opóźnią jego postępy od samego początku; ale jeśli projekt jest wystarczająco dobry, żywotność baterii jest do zera, a jakość i wydajność ekranu mogą dorównać rywalowi, może to być pretendent do korony budżetowego tabletu. Pytanie, który tablet kupić w supermarkecie, wkrótce będzie jednak akademickie, ponieważ zapasy tabletu Aldi będą ograniczone. Nawet jeśli nie jest tak wspaniały, prawdopodobnie szybko się wyprzeda”.

tablet-10

Aldi 10.1″ Tablet PC: data premiery i cena

Tablet Aldi 10.1″ będzie dostępny w sklepach od 11 grudnia w sklepach na terenie całego kraju.

Jak można się spodziewać po sprzedawcy, który jest synonimem zakupów wartościowych, tablet Aldi ma konserwatywną cenę 149,99 GBP, co stawia go na podobnym poziomie co Hudl2 i Nexus 7.

Komputer typu Tablet Aldi 10.1″: specyfikacje

Ekran

medion-lifetab-s10346

Najbardziej rzucającą się w oczy cechą jest ekran. Podczas gdy tablet Aldi konkuruje z Hudl2 i Nexusem 7 pod względem ceny, jego ekran o przekątnej 10,1 cala przewyższa oba z nich. Rozdzielczość wyświetlacza LIFELIGHT Full HD 1920 x 1200 jest również zachęcająca.

Sprzęt i oprogramowanie

Pod maską tablet Aldi jest podobnie kompetentny, może pochwalić się czterordzeniowym procesorem Intel Atom 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM. Działa na kompilacji Android 4.4 KitKat, w pakiecie z szeregiem preinstalowanych aplikacji i 30-dniowym programem McAfee Mobile Security. Jest również wyposażony w funkcję podczerwieni do działania jako pilot do telewizora.

Łączność

Pod względem łączności jest to dość standardowa opłata – GPS, Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11n. Nie obsługuje szybszego standardu 11ac, ale jako tablet budżetowy nie spodziewaliśmy się tego.

Projekt

medion-lifetab-strona

Zamiast podążać za podejściem Tesco do tabletów i czynić tablety nieco wytrzymałymi, Aldi wybrało „wysokiej jakości metalową obudowę”. Brak gumowej powłoki sprawia, że ​​jest zdecydowanie bardziej smukły niż w ofercie Tesco o wymiarach 263 x 8,5 x 174 mm (WDH). Jednak dodatkowy rozmiar ekranu i metalowy korpus sprawiają, że jest on znacznie cięższy i waży stosunkowo masywny 580g.

Przechowywanie

W standardzie dostępne są 32 GB wbudowanej pamięci, a także możliwość dalszej rozbudowy za pośrednictwem MicroSD, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie zabraknie Ci miejsca na muzykę, filmy i aplikacje.

Żywotność baterii

Aldi twierdzi, że bateria wytrzyma do 13 godzin, a jeśli utrzyma się to w naszych testach, pobije raczej rozczarowujący wynik Hudl2 wynoszący niecałe siedem godzin poza wodą. Interesujące będzie również to, w jaki sposób osiągnie tę liczbę: Hudl2 otrzymał w naszej recenzji pewną krytykę za wykorzystanie dynamicznego kontrastu w celu wydłużenia żywotności baterii.

Kamery

Tablet Aldi ma 2-megapikselowy aparat przedni i 5-megapikselowy aparat tylny, co jest dość standardowe.