Jak utworzyć spis treści w programie Word 2016 dla komputerów Mac

Jeśli piszesz książkę lub artykuł naukowy, na początku może być konieczne wstawienie spisu treści. Wiele osób ręcznie tworzy swój spis treści, a to z pewnością jeden ze sposobów na zrobienie tego. Jednak ręcznie utworzona tabela wymaga czasu, jest podatna na niespójności formatowania i musi być aktualizowana ręcznie za każdym razem, gdy zmienia się sekcja w dokumencie.

Na szczęście istnieje znacznie łatwiejszy sposób obsługi spisu treści, jeśli używasz Microsoft Word 2016 dla komputerów Mac. Word może nie tylko wygenerować dla Ciebie jeden na podstawie stylów zastosowanych do dokumentu, ale może również aktualizować elementy jednym kliknięciem, gdy dokument się zmieni. Koniec z marnowaniem czasu na śledzenie i sprawdzanie numerów stron! Nie macie pojęcia, jak bardzo mnie to uszczęśliwia, więc omówmy, jak utworzyć spis treści w programie Word 2016 dla komputerów Mac.

Jak utworzyć spis treści w programie Word 2016 dla komputerów Mac

Krok 1: Dodaj style do swojego dokumentu

Automatyczny generator spisu treści Microsoft Word polega na style, które są specjalnymi formatami stosowanymi do dokumentu, aby program Word wiedział, które części tekstu to nagłówki, podtytuły, akapity itd. Dlatego pierwszym krokiem do automatycznego wygenerowania spisu treści jest upewnienie się, że w dokumencie zastosowano odpowiednie style.

Aby rozpocząć, wybierz pierwszy rozdział lub nagłówek, podświetlając go w dokumencie.

Wybierać

Następnie przejdź do paska narzędzi Word (lub "Wstążki", jak Microsoft tak uroczo nazwał) i z Dom kliknij kartę Style przycisk. Z wyświetlonej listy rozwijanej wybierz „Nagłówek 1”, aby zdefiniować wybrany tekst jako pierwszy główny nagłówek. Zauważ, że jeśli twoje okno Worda jest wystarczająco szerokie, możesz zobaczyć opcje stylu wymienione bezpośrednio na pasku narzędzi zamiast przycisku "Style". W takim przypadku wybierz bezpośrednio żądany styl nagłówka lub kliknij małą strzałkę skierowaną w dół na dole listy, aby rozwinąć wszystkie opcje stylów.

Przycisk Style

Jeśli Twój dokument ma podtytuły, wybierz pierwszy i powtórz powyższe kroki, tym razem wybierając „Nagłówek 2”. W razie potrzeby powtórz te kroki, a otrzymasz coś takiego jak zrzut ekranu poniżej. Pamiętaj, że stosujesz te style do swojego rzeczywistego dokumentu, a nie do ręcznie utworzonego spisu treści, który możesz już mieć. Na zrzutach ekranu dla uproszczenia pominięto tekst. W rzeczywistym dokumencie między każdym rozdziałem a podtytułem będą znajdować się akapity tekstu.

Zastosowane style

Krok 2: Utwórz spis treści

Po dodaniu wszystkich żądanych nagłówków i podtytułów umieść kursor w miejscu, w którym chcesz, aby pojawił się automatycznie wygenerowany spis treści. Na przykład możesz chcieć wstawić nową pustą stronę na początku dokumentu (Wstaw > Pusta strona z paska narzędzi programu Word). Tam kliknij Bibliografia na pasku narzędzi.

Bibliografia

Po lewej stronie zakładki Referencje zobaczysz przycisk oznaczony Spis treści. Kliknij go, aby wyświetlić listę rozwijaną różnych sposobów, w jakie program Word może sformatować Twoją tabelę.

Opcje spisu treści

Kliknij jeden ze stylów, aby go wybrać, a program Word automatycznie wygeneruje spis treści w określonej lokalizacji.

Krok 3: Automatycznie zaktualizuj spis treści

Tabela utworzona w powyższych krokach zawiera listę aktualnych nazw zdefiniowanych nagłówków i podtytułów wraz z bieżącym numerem każdej strony. Ale oto wspaniała część korzystania z tej metody: możesz przejść do edycji dokumentu — dodawać lub usuwać nagłówki, dodawać tekst, zmieniać czcionki i style itp. — a kiedy skończysz, po prostu wróć do Bibliografia i kliknij przycisk „Aktualizuj tabelę” (pokazany czerwoną strzałką na zrzucie ekranu poniżej).

Przycisk Odśwież

Program Word natychmiast zaktualizuje spis treści, aby odzwierciedlić wszystkie zmiany, w tym zaktualizowane numery stron dla każdego wpisu. Pamiętaj tylko, aby w razie potrzeby stosować style nagłówków podczas modyfikowania dokumentu, a nigdy nie będziesz musiał się martwić, że tytuły rozdziałów lub numery stron nie będą pasować do spisu treści. Fajnie! Muszę przyznać, że nie jestem największym fanem Worda, chociaż jest potężny, ale bardzo lubię tę funkcję.