Jak zsynchronizować Kalendarz Google z Outlookiem

Jeśli lubisz mieszać i dopasowywać swoje aplikacje lub pracować w miejscu, które korzysta z G Suite lub Microsoft Office, możesz zsynchronizować Kalendarz Google z Outlookiem lub odwrotnie. Ten samouczek pokaże Ci, jak to zrobić.

Obie aplikacje (w większości) dobrze współpracują ze sobą i możesz zsynchronizować jeden kalendarz z drugim, dzięki czemu nigdy więcej nie przegapisz spotkania.

Kalendarz Google jest dostarczany w pakiecie z Aplikacjami Google, w tym z popularnymi aplikacjami, takimi jak Gmail, Dokumenty Google i Arkusze Google.

Google Apps jest bezpłatny, ale wersja biznesowa, o nazwie G Suite, jest dostarczana z hostingiem poczty e-mail i innymi funkcjami, których potrzebują organizacje, ma miesięczną opłatę i kilka poziomów usług. Kalendarz Google to prosta, ale skuteczna aplikacja kalendarza, którą masz automatycznie, jeśli korzystasz z Gmaila.

Outlook ma również wbudowany kalendarz, który jest nieco bardziej zaangażowaną aplikacją kalendarza.

Oba kalendarze umożliwiają przeglądanie innych kalendarzy i wyświetlanie przypomnień, co jest świetne w pracy i w domu, a także może pomóc w utrzymaniu porządku.

Synchronizuj Kalendarz Google z Outlookiem

Aby naprawdę zsynchronizować swoje kalendarze, potrzebujesz innego narzędzia innej firmy. Chociaż możesz dodać swój Kalendarz Google do Outlooka i odwrotnie, żadne z nich nie zaktualizuje się poprawnie na platformach drugiej strony.

W sieci dostępna jest szeroka gama przydatnych i narzędzi. Niektóre oferują bezpłatne opcje, ale aby uzyskać zoptymalizowane działanie, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić miesięczną lub roczną opłatę za korzystanie z usług takich jak automatyczna synchronizacja.

SyncGene – Ta usługa oferuje darmową wersję, która pozwala na synchronizację kalendarzy, ale niestety oba nie zaktualizują się automatycznie. Jeśli szczególnie interesuje Cię posiadanie wszystkiego w jednym miejscu, a jednocześnie utrzymanie porządku, może to być warte swojej ceny.

Kalendarz Most – CalendarBridge oferuje taką samą funkcjonalność jak SyncGene, ale nie ma darmowej opcji. Na szczęście płatne opcje są nieco bardziej przystępne cenowo i obejmują automatyczną synchronizację.

Jeśli myślisz, że to brzmi trochę trudniej niż powinno, nie martw się. Nie jesteś sam. Na szczęście mamy kilka opcji łączenia poniższych kalendarzy bez usług zewnętrznych. Nie będzie to jednak zapewniać tej samej bezproblemowej funkcjonalności, co opcje, które wymieniliśmy powyżej, ale istnieją proste kroki, które pomogą Ci iść naprzód.

Jak sprawić, by Kalendarz Google pojawił się w Outlooku

Połączenie Kalendarza Google z Outlookiem jest bardzo proste i powinno zająć tylko minutę lub dwie:

 1. Otwórz Kalendarz Google i zaloguj się.

2. W lewym dolnym rogu najedź kursorem na kalendarz, który chcesz wyświetlić w Outlooku (jeśli chcesz dodać wiele kalendarzy, po prostu powtórz ten proces dla każdego z nich). Najechanie kursorem spowoduje wyświetlenie trzech pionowych kropek, dotknij tam.

3. Następnie kliknij opcję Ustawienia i udostępnianie.

4. Otworzy się nowa strona, przewiń w dół do nagłówka „Zintegruj kalendarz”. Tutaj znajdziesz link, który można kliknąć pod Tajny adres w formacie iCal. Podoba nam się ten link, ponieważ Twój Kalendarz Google pozostanie prywatny. Skopiuj link do schowka urządzenia.

5. Teraz przejdźmy do Outlooka. Pamiętaj, że działa to najlepiej z klientem stacjonarnym. Wystąpiły problemy z wersją internetową. W Outlooku kliknij Ikona menu w lewym górnym rogu, a następnie kliknij Dodaj kalendarz.

6. W nowym oknie, które się pojawi, kliknij Subskrybuj z sieci i wklej link z Google w polu adresu URL, a następnie kliknij Import.

7. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces. Otwórz kartę Kalendarz w programie Microsoft Outlook, możesz zobaczyć wszystkie przypomnienia kalendarza Gmaila idealnie zsynchronizowane z programem Microsoft Outlook.

Twój kalendarz programu Outlook powinien być teraz wypełniony wpisami z Kalendarza Google. Outlook używa tych samych mechanizmów odświeżania do pobierania świeżych wiadomości e-mail i wszelkich aktualizacji kalendarza, dzięki czemu kalendarz powinien być aktualny

Jeśli napotkasz problemy i chcesz po prostu wyczyścić Kalendarz Google i zacząć od nowa, będziesz chciał wyczyścić wszystkie wydarzenia z kalendarza Google.

Synchronizuj Outlooka z Kalendarzem Google

Jeśli chcesz, aby oba kalendarze były aktualne, a nie tylko synchronizować jeden z drugim, możesz to zrobić. Tak samo, jak możesz zsynchronizować Kalendarz Google z Outlookiem, możesz to zrobić na odwrót i zsynchronizować Outlooka z Kalendarzem Google

Zacznę od kroków dla programu Outlook zainstalowanego na twoim komputerze z pakietu Office jako przykładu, a następnie omówię, jak to zrobić dla Office 365.

 1. Otwórz Outlooka i wybierz kalendarz.
 2. Wybierać Opublikuj ten kalendarz z narzędzi wstążki.
 3. Outlook Web Access otworzy się w Twojej przeglądarce, zaloguj się do niego.
 4. Wybierz kalendarz na otwartej stronie OWA. Zrób kalendarz Publiczny więc możesz się nim podzielić.
 5. Wybierać Zapisać aby zachować swoje ustawienia.
 6. Skopiuj link w następnym oknie. Powinieneś zobaczyć dwa, HTML i ICS. Skopiuj łącze ICS.
 7. Zaloguj się do swojego Kalendarza Google przez przeglądarkę.
 8. Wybierać Moje kalendarze od lewej i wybierz + ikona obok Dodaj kalendarz znajomego.
 9. Wybierać Od URL i wklej adres URL tam, gdzie jest napisane URL kalendarza.
 10. Wybierać Dodaj kalendarz.

Twój Kalendarz Google powinien teraz zostać wypełniony wpisami kalendarza programu Outlook. Ponieważ zasubskrybowałeś kalendarz, powinien on być regularnie sprawdzany pod kątem zmian, podobnie jak w przypadku poczty e-mail.

W przypadku programu Outlook w ramach Office 365 proces jest prawie taki sam dla części Google, ale inny dla części Outlook:

 1. Wybierz ikonę koła zębatego z pulpitu nawigacyjnego Office 365, aby wejść Ustawienia.
 2. Wybierać Udział.
 3. Wpisz swój adres Gmail w Udostępnij i wybierz Wysłać.
 4. Otwórz wiadomość i skopiuj adres URL kończący się na „kalendarium.ics’.
 5. Zaloguj się do swojego Kalendarza Google przez przeglądarkę.
 6. Wybierać Moje kalendarze od lewej i wybierz + ikona obok Dodaj kalendarz znajomego.
 7. Wybierać Z adresu URL i wklej adres URL tam, gdzie jest napisane URL kalendarza.
 8. Wybierać Dodaj kalendarz.

Podobnie jak w Outlooku, Kalendarz Google powinien regularnie odpytywać Twój kalendarz Office 365. W zależności od konfiguracji instalacji Office 365 może być konieczne zmodyfikowanie uprawnień Kalendarza Google, aby móc czytać kalendarz pakietu Office.

Aby to zrobić, wybierz Moje kalendarze w ramach pakietu Office, a następnie uprawnienia. Wybierz wybrane opcje udostępniania, a następnie Zapisać.

Jeśli jesteś użytkownikiem domowym, powinieneś być w stanie to zrobić bez żadnych problemów. Jeśli jesteś w pracy, możesz nie mieć uprawnień do modyfikowania udostępniania ani żadnych ustawień pakietu Office. W takim przypadku musisz skontaktować się z zespołem IT.

Synchronizowanie Kalendarza Google z Outlookiem i odwrotnie to prosty sposób korzystania z wielu aplikacji do zarządzania równowagą między pracą a życiem prywatnym i utrzymania porządku.

Często Zadawane Pytania

Czy Outlook ma aplikację kalendarza?

Nie do końca, niezależnie od tego, czy masz aplikację Outlook na urządzeniu przenośnym na komputerze, możesz uzyskać dostęp do kalendarza z tego miejsca. Otwórz aplikację Outlook na swoim urządzeniu i wybierz małą ikonę kalendarza w prawym dolnym rogu.

Od tego momentu kalendarz przejmie pełny interfejs aplikacji (działając podobnie jak jego własna aplikacja). Możesz planować spotkania, tworzyć alerty i zapraszać osoby bezpośrednio z aplikacji Outlook.

Jak ponownie ustawić moje konto jako prywatne?

Po wykonaniu niektórych z powyższych kroków możesz martwić się o prywatność konta. Aby zmienić swoje konto z powrotem na prywatne, wykonaj te same czynności powyżej i odznacz opcję „Publiczne”.

Czy mogę dodać inne konta e-mail, aby zsynchronizować wszystkie moje kalendarze?

Tak, możesz dodać dowolny serwer poczty e-mail do programu Outlook. Zakładając, że usługodawca oferuje opcję kalendarza, powinien on synchronizować się automatycznie. W zależności od klienta poczty e-mail może być potrzebny numer portu lub inne informacje, aby zakończyć połączenie.

Szczególnie w przypadku klientów poczty e-mail usługodawcy internetowego możesz odwiedzić stronę pomocy poczty e-mail, aby uzyskać informacje i instrukcje dotyczące dodania adresu e-mail do aplikacji Outlook.

Jeśli masz inne sposoby na zrobienie tego, powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!