Jak wyłączyć tryb S w systemie Windows 10?

Jeśli masz urządzenie dostarczane z systemem operacyjnym Windows 10 S mode, zauważyłbyś, że instalowanie aplikacji jest raczej ograniczoną sprawą. O ile aplikacja, której chcesz użyć, nie pochodzi ze sklepu Microsoft, to masz pecha. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zmianę swojej wersji, aby uniknąć tego problemu.

I dokładnie to pokażemy. Jak wyłączyć tryb S w systemie Windows 10 i zezwolić na instalację aplikacji firm innych niż Microsoft.

Co to jest Windows 10 S?

Microsoft podkreśla, że ​​Windows 10 S to wersja jej systemu operacyjnego, która została opracowana do użytku w środowisku edukacyjnym. Jest to tryb systemu operacyjnego Windows 10, który ogranicza dostępne aplikacje tylko do tych, które zostały zweryfikowane przez firmę Microsoft i są dostępne w sklepie Microsoft Store. To ograniczenie pozwala tej wersji systemu Windows działać bardzo wydajnie, dzięki czemu jest zarówno szybka, jak i bezpieczna. To oczywiście ma tę wadę, że nie można zainstalować aplikacji innych firm.

Sprawdzanie wersji systemu Windows 10

Jeśli nie masz pewności, czy wersja systemu Windows, z którą zostało dostarczone Twoje urządzenie, jest wersją S, możesz spróbować zainstalować aplikację innej firmy niż Microsoft lub sprawdzić ustawienia wersji w menu Systemy. Aby sprawdzić swoją wersję systemu Windows:

 1. Kliknij przycisk Start w lewym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierz Ustawienia z menu. W systemie Windows 10 Ustawienia są reprezentowane przez ikonę koła zębatego.

 3. Wybierz i kliknij System.

 4. Przewiń w dół i znajdź kartę Informacje w menu po lewej stronie, a następnie kliknij ją.

 5. Swoją wersję systemu Windows znajdziesz w specyfikacji systemu Windows. System operacyjny trybu S będzie oznaczony jako taki.
Windows 10 jak wyłączyć tryb s

Wyłączanie systemu Windows 10 S

Zanim rozpoczniesz wyłączanie systemu Windows 10 S, powinieneś mieć świadomość, że chociaż ten proces jest bezpłatny, to jest również nieodwracalny. Po przekonwertowaniu systemu z systemu Windows S nie można do niego wrócić. Jeśli rozumiesz i akceptujesz ten punkt, czytaj dalej.

Aby zakończyć proces wychodzenia z trybu Windows 10 S, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij przycisk Start, aby otworzyć menu.

 2. Wybierz Ustawienia z listy.

 3. Znajdź Aktualizacje i zabezpieczenia z menu, a następnie kliknij je.

 4. W menu po lewej stronie poszukaj aktywacji, a następnie kliknij ją, aby otworzyć stronę aktywacji.

 5. W zależności od wersji systemu Windows 10 S zobaczysz opcję Przełącz na system Windows 10 Home lub Przełącz na system Windows 10 Pro. W menu Przełącz na kliknij łącze Przejdź do sklepu. Jeśli zobaczysz łącze Przejdź do sklepu w menu Uaktualnij swoją wersję systemu Windows, nie klikaj tego linku.

 6. Po kliknięciu linku Przejdź do sklepu zostaniesz przekierowany na stronę Switch out of S mode. Znajdź przycisk Pobierz, kliknij go, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby potwierdzić. Po wykonaniu tej czynności oficjalnie nie korzystasz już z trybu S i możesz teraz instalować aplikacje spoza sklepu Microsoft Store.

Pamiętaj, że uaktualnienie wersji systemu Windows bez wyłączania trybu S spowoduje, że pozostaniesz w trybie S mode. Nadal możesz kupić wyższą wersję swojego systemu operacyjnego, przechodząc do linku Uaktualnij swoją wersję systemu Windows, ale będzie to wersja S mode. Nadal możesz wyłączyć tryb S mode po uaktualnieniu wersji systemu Windows, wykonując powyższe czynności.

Jeśli chcesz dokonać aktualizacji bez wyłączania trybu S mode, wróć do strony aktywacji, korzystając z powyższych instrukcji. Tym razem kliknij łącze Przejdź do sklepu w menu Uaktualnij swoją wersję systemu Windows. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz kupić wyższą edycję swojego systemu operacyjnego.

wyłącz tryb s w systemie Windows 10

Dlaczego warto korzystać z systemu Windows 10 S w pierwszej kolejności?

Windows 10 S, choć ogranicza rodzaj aplikacji, które można na nim uruchamiać, ma kilka zalet. Jest bardzo szybki, a jego uruchomienie zajmuje tylko kilka sekund, bez względu na to, ile aplikacji zostało zainstalowanych. Jest również dość bezpieczny, ponieważ tryb pozwala tylko na aplikacje zweryfikowane przez Microsoft. Te specyfikacje sprawiają, że system Windows 10 S doskonale nadaje się do użytku w środowisku edukacyjnym.

Jeśli potrzebujesz urządzenia, które poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami szkolnymi, ale jest zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem, to Windows 10 S to świetny system operacyjny. Sklep Windows zawiera wiele dostępnych aplikacji, zarówno bezpłatnych, jak i płatnych, które można wykorzystać do zwiększenia produktywności.

Oczywiście nie wszystkie środowiska szkolne mogą skorzystać z zastrzeżonego ograniczenia tego systemu. Ponieważ tryb S nie pozwala na instalowanie aplikacji spoza Microsoft Store, nawet otwarte oprogramowanie, takie jak Google Chrome lub Open Office, jest niedostępne. Jest to wadą, ponieważ powoduje to, że wiele wolnego oprogramowania na otwartej licencji jest niedostępnych.

Duże ograniczenie

Windows 10 S to świetny system operacyjny dla tych, którzy do pracy nie potrzebują aplikacji innych firm. Zaletą szybkości i bezpieczeństwa jest jednak również jego największe ograniczenie. Brak możliwości zainstalowania dużej liczby programów, zarówno darmowych, jak i płatnych, jest niedogodnością, którą niewielu zaakceptuje. Wyłączenie się z trybu S jest często łatwą decyzją do podjęcia.

Czy miałeś jakieś doświadczenia z wyłączaniem trybu S mode w systemie Windows 10? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.