Jak wrócić do starego projektu Chrome

Chrome to fantastyczna przeglądarka, na którą prawie wszyscy się przerzucili. Niezależnie od tego, czy używasz Chrome na urządzeniu z systemem Windows, czy Mac OS, zainstalowałeś aplikację na swoim telefonie iPhone lub Android, czy też używasz jednej z wielu przeglądarek opartych na Chromium, wersji open-source używanej w aplikacje takie jak Brave, a nawet Microsoft Edge.

Jak wrócić do starego projektu Chrome

Jeśli korzystasz z regularnie aktualizowanej wersji Chrome, prawdopodobnie zauważyłeś zmianę w wyglądzie przeglądarki Chrome około rok temu. To dlatego, że Google uruchomiło nową wersję Chrome, wraz z remontem projektu. Nowy wygląd zastępuje znane z Chrome kąty i kwadraty, zapewniając bardziej miękki wygląd, z zaokrąglonymi narożnikami, okrągłymi ikonami i nieco jaśniejszą kolorystyką. Na szczęście ci, którzy nie lubią nowego wyglądu Chrome, mogą przynajmniej na razie przywrócić stary projekt.

Przełącz się z powrotem na stary projekt Chrome

Ustawienie, które musimy zmienić, aby wrócić do starego projektu Chrome, jest, podobnie jak większość zaawansowanych funkcji Chrome, przełączane za pomocą flagi Chrome. Aby zobaczyć i skonfigurować te flagi, uruchom Chrome, wpisz następujące dane w pasku adresu i naciśnij Enter/Return:

chrome://flagi

Przewiń listę opcji (lub użyj pola wyszukiwania u góry strony), aby zlokalizować Układ interfejsu użytkownika w górnej części przeglądarki.

Użyj menu rozwijanego po prawej stronie tego wpisu, aby zmienić go z Domyślna do Normalna. Chrome poprosi o ponowne uruchomienie przeglądarki. Możesz to zrobić, klikając Uruchom ponownie teraz lub ręcznie zamykając i ponownie uruchamiając aplikację. Pamiętaj tylko, że chociaż Chrome jest całkiem dobry w zapamiętywaniu i ponownym ładowaniu otwartych witryn, nie zawsze jest idealny. Dlatego pamiętaj, aby ustawić zakładki i zapisać wszelkie dane przed ponownym uruchomieniem przeglądarki, aby być po bezpiecznej stronie.

Po ponownym załadowaniu przeglądarki zauważysz, że stary projekt Chrome powrócił. Należy jednak pamiętać, że podczas gdy Popatrz Chrome się zmienił, nadal będziesz korzystać z najnowszej wersji przeglądarki pod maską.

Niestety, ważne jest, aby pamiętać, że niektórzy użytkownicy widzieli, jak ta opcja opuszcza stronę z flagami po aktualizacji w grudniu 2018 r., więc może być konieczne wycofanie wersji Chrome, aby nadal korzystać ze starszej, kanciastej konstrukcji. Alternatywnie Chrome oferuje również wiele motywów w swoim sklepie internetowym, które pozwalają zmienić wygląd aplikacji, dzięki czemu możesz w końcu zapisać Chrome.