Czy StubHub jest legalny i czy kupowanie biletów jest bezpieczne?

Każdy, kto kupuje bilety na wydarzenia, bilety sportowe lub bilety na koncerty, prawdopodobnie słyszał o internetowych brokerach biletów, takich jak StubHub. StubHub był jednym z pierwszych sprzedawców biletów działających online. Poszczególne osoby oczywiście od dawna zajmują się sprzedażą biletów i są zwykle określane mianem scalperów.

Kupowanie biletów od skalperów jest dalekie od niezawodności. Ludziom nie jest trudno zrobić fałszywe bilety, które wyglądają na legalne. Nikt nie chce wykasływać dużej ilości gotówki tylko po to, by zostać odrzuconym przy bramie.

Sposobem StubHub na ułatwienie i zwiększenie bezpieczeństwa kupowania biletów na wydarzenia było przeniesienie procesu online i zostanie pośrednikiem. Ta akcja umożliwia tworzenie pakietów transakcji zarówno dla kupujących, jak i sprzedających bilety. Jak można się spodziewać, niektórzy ludzie uwielbiają StubHub, podczas gdy inni go nienawidzą. Firma zyskała sporą rzeszę zwolenników, ale także przyciąga swoją krytykę.

Jeśli zastanawiasz się, czy StubHub jest bezpieczną usługą, z której można korzystać i kupować bilety, mamy dla Ciebie ochronę. Ten artykuł określa, czy StubHub jest legalną firmą i czy jest to legalne, bezpieczne miejsce do kupowania biletów.

O StubHub

StubHub zostało stworzone w 2000 roku przez Erica Bakera i Jeffa Fluhra, parę absolwentów Stanford Business School z siedzibą w San Francisco i bankierów inwestycyjnych. Do 2003 r. firma stała się rentowna, a w 2007 r. para sprzedała StubHub gigantowi handlu elektronicznego eBayowi za 310 milionów dolarów. Od tego czasu serwis eBay uczynił StubHub sercem swojej operacji odsprzedaży biletów.

StubHub prowadzi sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe na żywo. Obiekty, drużyny sportowe, wykonawcy itp. mogą korzystać z usługi bezpośrednio do sprzedaży biletów, a indywidualni posiadacze biletów lub pośrednicy mogą również wystawiać bilety na sprzedaż na stronie.

StubHub zarabia, pobierając prowizję od każdego sprzedanego biletu. Chociaż możliwe jest uzyskanie zniżkowej ceny biletu za pośrednictwem StubHub, usługa ta jest bardziej przydatna do nabywania biletów w ostatniej chwili lub na wydarzenia, które są oficjalnie wyprzedane.

czy-stubhub-legalny-i-czy-jest-bezpiecznie-kupić-bilety-od- nich-2

Czy kupowanie biletów na StubHub jest bezpieczne?

Jednym słowem tak. Firma jest całkowicie legalna i ma prawo sprzedawać lub odsprzedawać wszystkie bilety na swojej stronie internetowej. Ponieważ eBay jest właścicielem, ma wsparcie finansowe jednej z największych firm na świecie.

Nie oznacza to jednak, że StubHub jest bez wad.

StubHub ma te same wady, co jego firma macierzysta: niewiele zasobów poświęconych obsłudze klienta, niestabilna (w najlepszym razie) obsługa posprzedażowa i pozory braku dbałości o zadowolenie klienta.

StubHub regularnie gromadzi w Internecie mniej niż znakomite recenzje. Nie jest trudno znaleźć skargi klientów związane z otrzymaniem biletów po ich zakupie.

Jednakże, StubHub jest również jednym z nielicznych sprzedawców biletów, którzy gwarantują legalność swoich biletów. To jest coś, czego większość konkurencji nie robi lub nie może zrobić. Nawet jeśli zdobycie biletu lub biletów może być nieprzewidzianym problemem, wiedza, że ​​bilety będą autentyczne, nadal stanowi krytyczną warstwę bezpieczeństwa.

Chociaż zdobycie biletów może być trochę kłopotliwe, z pewnością jest to lepsze niż wydawanie dziesiątek lub setek dolarów na coś, co może okazać się niewiele więcej niż kartą, jeśli kupisz odsprzedane bilety w mniej renomowanej usłudze.

czy-stubhub-legalny-i-czy-jest-bezpiecznie-kupić-bilety-od- nich-3

Publiczna percepcja StubHub

Jak można sobie wyobrazić, StubHub ma sprawiedliwy udział zarówno fanów, jak i krytyków, z rozsądnymi wyjaśnieniami dla obu.

Źli

W 2006 roku ponad 100 posiadaczy biletów sezonowych New York Yankees, którzy sprzedali miejsca na StubHub, otrzymało listy odmawiające im prawa do zakupu biletów do play-off na 2006 rok i dalszego zakazu kupowania biletów na sezon 2007.

Chociaż StubHub nie był bezpośrednio odpowiedzialny za rzekome naruszenie przez fanów zasad Yankees dotyczących biletów, tajemnicą poliszynela było to, że strona pozwala ludziom sprzedawać bilety, nawet jeśli pierwotny wystawca biletów jest z tego niezadowolony.

Poważniejszy incydent miał miejsce w 2006 roku, kiedy wielu fanów New England Patriots poinformowało, że zostali odsunięci od gier z powodu fałszywych biletów kupionych na StubHub. Niektóre były sfałszowane, podczas gdy inne unieważniono bilety sprzedawane przez odwołanych fanów w trakcie sezonu. Firma Patriots zażądała od StubHub dostarczenia listy posiadaczy biletów okresowych Patriotów, którzy korzystali z witryny. Strona ostatecznie zaginęła w sądach stanowych Massachusetts.

Dobry

Chociaż istnieje wiele negatywnych recenzji StubHub, jest też wiele pozytywnych. Czytając recenzje na temat dowolnej organizacji internetowej, ważne jest, aby spojrzeć na to z odpowiedniej perspektywy. Przeglądanie Yelp, Consumer Reports lub BBB pokazuje wiele negatywnych recenzji na temat StubHub. Pamiętaj, że to, co widzisz, to tylko punkt widzenia. Komentatorzy będą mieli własne opinie i odpowiedzi, które mogą zostać opublikowane, gdy będą źli lub szczęśliwi. Bez względu na to, co widzisz, pamiętaj, że firma gwarantuje swoje bilety. Jeśli kupisz bilety na stronie, które okażą się fałszywe, otrzymasz zwrot pieniędzy.

Chociaż gdzieś w sieci WWW może być setka negatywnych recenzji, są też pozytywne. Weź pod uwagę, że kilkaset negatywnych recenzji w porównaniu z milionami transakcji rocznie to niewiele, zwłaszcza biorąc pod uwagę to większość ludzi częściej zgłasza negatywne doświadczenia niż zgłasza satysfakcjonujące.

Oczywiście wszystkie firmy wolałyby nie mieć negatywnych recenzji, ale nie jest to możliwe w przypadku firmy na taką skalę.

Interfejs StubHub

Korzystanie ze StubHub

Wiele osób korzysta ze StubHub i robi to przynajmniej od kilku lat. Oczywiście mieli to szczęście, że wszystkie kupione bilety były legalne i wprowadzili je na miejsca. Jednak niektórzy ludzie nie mieli tyle szczęścia. Pojawiły się informacje o tym, jak StubHub zadzwonił do kupującego, powiedział im, że wystąpił problem z biletami, i udało mu się znaleźć alternatywne bilety na to samo miejsce.

Ogólnie rzecz biorąc, StubHub to legalne miejsce do kupowania biletów, ale ma swoje ograniczenia. Dopóki korzystasz ze strony ze świadomością możliwości, nie powinieneś mieć problemów.

Czy korzystałeś ze StubHub? Czy miałeś jakieś problemy? Jakieś doświadczenia z obsługą klienta, dobre czy złe? Opowiedz nam o tym poniżej.

Czytaj więcej

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź nasz artykuł o tym, co jest lepsze, Vivid Seats czy StubHub.