Jak przesyłać strumieniowo konsolę Xbox One na komputer?

Zanim przejdziemy do kolejnych kroków, musimy najpierw coś wyjaśnić. Streaming może odnosić się do dwóch rzeczy;

Jak przesyłać strumieniowo konsolę Xbox One na komputer?

Zwykle, gdy dana osoba mówi o przesyłaniu strumieniowym, odnosi się do przesyłania strumieniowego materiału, na którym gra w grę wideo na platformę, taką jak YouTube, Twitch lub Facebook. W większości przypadków wymaga to karty przechwytującej w przypadku konsoli lub NVIDIA ShadowPlay na komputerze.

Dla naszego przewodnika porozmawiamy o drugiej, mniej popularnej definicji. Wiąże się to z przesyłaniem rozgrywki z konsoli Xbox One na komputer. Efektywnie używasz komputera do grania w gry na konsolę Xbox One za pośrednictwem połączenia z tą samą siecią.

Nie musisz fizycznie łączyć dwóch urządzeń, ale bycie podłączonym do tej samej sieci ma kluczowe znaczenie. Gdy Twój komputer staje się zdalnym wyświetlaczem, zawsze występuje pewne opóźnienie, ale nadal jest to niezawodny sposób na granie w gry Xbox One na komputerze.

Przygotuj swoją konsolę Xbox do przesyłania strumieniowego

Zanim będziesz mógł przesyłać strumieniowo swoje ulubione gry z konsoli Xbox One na komputer, musisz przygotować te pierwsze. To nie jest trudne, a proces zajmuje tylko kilka minut. Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł cieszyć się grami na swoim komputerze.

Oto wstępne kroki, zanim będziesz mógł przesyłać strumieniowo swoje gry z Xbox One na komputer:

 1. Włącz konsolę Xbox One.
 2. Naciśnij przycisk Xbox.

 3. Przejdź do „Profil i system”, który jest reprezentowany przez Twoją ikonę.

 4. Znajdź ustawienia.

 5. W menu ustawień wybierz „Urządzenia i przesyłanie strumieniowe”.
 6. Znajdź „Połączenia urządzeń”.

 7. Na koniec wybierz „Zezwalaj na przesyłanie strumieniowe gier do innych urządzeń”.

Po wykonaniu tych czynności Twoja konsola Xbox One jest gotowa do używania komputera jako zdalnego wyświetlacza. Tutaj pojawia się następny zestaw instrukcji.

Podłącz komputer do konsoli Xbox One, aby umożliwić przesyłanie strumieniowe

Po usunięciu ustawień konsoli Xbox One możesz przenieść się na komputer. Wszystkie komputery z systemem Windows 10 są dostarczane z aplikacją Xbox One Companion, tak jak miało to miejsce przed Windows 10. Jeśli jakoś jej nie masz, możesz ją pobrać ze sklepu Microsoft tutaj.

Aby skonfigurować komputer do akceptowania strumieni z konsoli Xbox One, wykonaj następujące kroki:

 1. Na pasku wyszukiwania znajdź aplikację Pomocnik Xbox One.
 2. Wybierz i uruchom aplikację.

 3. Po lewej stronie, z ikony, która wygląda jak malutka konsola Xbox One, wybierz „Połączenie”.

 4. Znajdź nazwę swojej konsoli Xbox.

 5. Wybierz „Połącz”.

 6. Gdy to zrobisz, aplikacja Pomocnik Xbox One będzie łączyć się z konsolą, dopóki będzie aktywna.

Jeśli masz problem ze znalezieniem nazwy konsoli, oto jak ją znaleźć.

 1. Naciśnij przycisk Xbox.

 2. Przejdź do „Profil i system”, który jest reprezentowany przez Twoją ikonę.

 3. Znajdź ustawienia.

 4. Wybierz „System”.

 5. Nazwę konsoli znajdziesz w „Informacjach o konsoli”.

Innym sposobem połączenia obu urządzeń jest użycie adresu IP konsoli Xbox. Zazwyczaj nie użyjesz tej metody, ale jeśli nic innego nie zadziała, może po prostu pozwolić ci podłączyć komputer do konsoli Xbox One.

 1. Naciśnij przycisk Xbox.

 2. Przejdź do „Profil i system”, który jest reprezentowany przez Twoją ikonę.

 3. Znajdź ustawienia.

 4. Wybierz „Ogólne”.

 5. Przejdź do ustawień sieciowych.

 6. Na koniec wybierz „Ustawienia zaawansowane”.

Przesyłaj strumieniowo gry Xbox One na swój komputer

Gdy wykonasz wszystkie powyższe czynności, jesteś gotowy do grania w gry. Jeśli jeszcze nie uruchomiłeś aplikacji Xbox One Companion, upewnij się, że to zrobiłeś. Bez tego nie będziesz mógł przesyłać strumieniowo gier na swój komputer.

 1. Uruchom aplikację Pomocnik Xbox One na swoim komputerze.
 2. Przejdź do obszaru Połączenie.

 3. Kliknij "Strumień", aby wyświetlić ekran główny Xbox One.

 4. Teraz możesz wybrać grę, w którą chcesz zagrać na swoim komputerze.

Po zakończeniu gry musisz nacisnąć Esc, aby zatrzymać transmisję. Alternatywnie możesz użyć myszy i kliknąć przycisk, aby to zrobić. Istnieją również inne opcje, takie jak włączanie mikrofonu i informacje o przepustowości, do których można uzyskać dostęp, poruszając myszą i wybierając ekrany.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak naprawić opóźnienie podczas przesyłania strumieniowego z konsoli Xbox na komputer?

Lag jest szkodliwy dla wszystkich, a gracze są zaciekłymi wrogami lagów w Internecie. To psuje cel, powoduje, że ludzie padają ofiarą zguby, a nawet zmusza graczy do rozłączenia, co może dać im tymczasowy zakaz w niektórych grach.

Aby naprawić lag, masz kilka opcji, takich jak:

• Wyłącz inne aplikacje i pobieranie podczas gry

Aplikacje takie jak YouTube, Netflix i Twitch poważnie wpływają na wydajność Internetu, ponieważ zajmują dużo przepustowości. Jeśli chcesz płynnego połączenia, zalecamy uruchamianie tylko gry i innych niezbędnych aplikacji

• Zaktualizuj lub dodaj kolejny router

Routery są przytłoczone, dlatego mocniejszy model lub dodanie kolejnego w domu może pomóc zmniejszyć opóźnienia. Routery muszą przetwarzać żądania, a ich zbyt duża liczba powoduje opóźnienia.

• Sprawdź, czy nie ma złośliwego oprogramowania

Czasami na komputerze może znajdować się złośliwe oprogramowanie, które spowalnia działanie. Program Windows Defender lub oprogramowanie antywirusowe mogą go łatwo wykorzenić i usunąć. Zwykle pomaga to przy prędkościach sieci.

• Uruchom ponownie router

Czasami wystarczy zrestartować router. Odświeżenie połączenia często pomaga wyeliminować opóźnienia i poprawić opóźnienia.

Czy mogę również przesyłać strumieniowo na mój telefon lub tablet?

Możesz przesyłać strumieniowo Xbox One na swoje urządzenia mobilne. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować Xbox Remote Play na swoim telefonie lub tablecie. Alternatywnie, jeśli masz urządzenie mobilne z systemem Windows 10, możesz po prostu zainstalować aplikację Xbox One Companion. Obie metody umożliwiają granie w gry na urządzeniu mobilnym przez Internet.

Podobnie musisz być podłączony do tej samej sieci, w przeciwnym razie aplikacje nie będą działać.

Możesz wziąć telewizor, ja użyję mojego komputera

Teraz, gdy wiesz, jak przesyłać strumieniowo gry Xbox One na swój komputer, nie musisz trzymać dużego telewizora, gdy inni oglądają filmy. Twój komputer do gier, a nawet urządzenia mobilne mogą obsługiwać przesyłanie strumieniowe. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale działa bardzo dobrze z dobrym połączeniem internetowym.

Czy podczas przesyłania strumieniowego w ten sposób napotkałeś jakieś dziwne błędy? Jakie są twoje ulubione tytuły na Xbox One? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.