Jak przesyłać strumieniowo multimedia Plex do VLC?

Plex to niesamowita platforma do domowych multimediów, która pomaga zarządzać lokalnie zapisanymi filmami, muzyką i nie tylko. Platforma, składająca się z Plex Media Server i Plex Media Player, ułatwia organizowanie multimediów i udostępnianie ich w sieci. Chociaż jest wyposażony we własny odtwarzacz multimedialny, możesz również użyć odtwarzacza multimedialnego VLC do odtwarzania treści. Oto jak przesyłać strumieniowo multimedia Plex do VLC.

Jak przesyłać strumieniowo multimedia Plex do VLC?

Plex Media Server instaluje się na głównym komputerze, na którym zainstalowano wszystkie multimedia. Organizuje całą zawartość i może inicjować strumienie do urządzeń zdalnych. Tymi urządzeniami mogą być inne komputery, tablety, a nawet telefony, które mogą być lokalne lub internetowe.

Plex Media Player jest instalowany na dowolnym urządzeniu, na którym chcesz korzystać z multimediów. Odbiera strumień z Plex Media Server i odtwarza go, a także umożliwia przeglądanie i wybieranie z jego interfejsu.

Oba elementy tworzą Plex i są kompatybilne z systemami Windows, Mac, Linux, NAS, pamięcią masową w chmurze, Androidem, iOS, Chromecastem, urządzeniami Amazon, Apple TV, Kodi, PlayStation, Xbox, Roku i Nvidia Shield. Są inne, które prawdopodobnie przegapiłem, ale masz pomysł. To dość obszerna lista opcji do wyboru.

Konfigurowanie Plex

Aby z powodzeniem korzystać z Plex, potrzebujesz centralnego komputera lub urządzenia, które obsługuje wszystkie Twoje multimedia. Musi być włączony, gdy chcesz korzystać z tych multimediów, i będzie musiał być podłączony do sieci i / lub Internetu.

Plex Media Server jest obowiązkowy, aby to zadziałało, ale aplikacja jest opcjonalna. Możesz także oglądać przez przeglądarkę lub odtwarzacz multimedialny VLC, jak ci pokażę.

 1. Pobierz i zainstaluj Plex Media Server na tym centralnym urządzeniu. Pobierz aplikację Plex Media Player na dowolne urządzenie, na którym chcesz korzystać z multimediów.

 2. Załóż konto Plex i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora konfiguracji.
 3. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo poza swoją sieć domową, włącz opcję „Połącz z Plex”.
 4. Dodaj swoje biblioteki, gdy zostaniesz o to poproszony. Wybierz „Dodaj bibliotekę” i zaimportuj multimedia, które chcesz udostępnić.
 5. Dodaj swoją sieć i zezwól na zdalny dostęp, gdy zostaniesz o to poproszony.
 6. Zainstaluj kanały, które chcesz uwzględnić.

To wszystko, co musisz zrobić, aby wykonać podstawową konfigurację Plex Media Server; to dość prosty proces. DLNA, czyli protokół sieciowy, w który musimy grać na VLC, jest domyślnie włączony, więc nie trzeba tutaj więcej podejmować żadnych działań. Później możesz poświęcić więcej czasu na dostosowywanie i konfigurowanie go według własnego uznania oraz dodawanie kanałów.

Następnie musisz zainstalować Plex Media Player na dowolnym urządzeniu, na którym chcesz używać Plex. Nie musisz koniecznie odtwarzać z nim multimediów przez długi czas, ale będziesz chciał go przynajmniej skonfigurować, aby móc przetestować wszystko, co działa. Lepiej rozwiązywać problemy na początku, niż później.

 1. Zainstaluj aplikację Plex Media Player na swoim urządzeniu.
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji, aby dołączyć do sieci i znaleźć nośnik.
 3. Opłucz i powtórz dla każdego urządzenia, na którym chcesz używać Plex.

Teoretycznie powinno to po prostu działać. Powinieneś być w stanie przeglądać multimedia w Plex Media Player na dowolnym urządzeniu, na którym je skonfigurowałeś, wybrać coś i odtworzyć. Jednym z powodów, dla których Plex jest tak popularny, jest to, że po prostu działa bez żadnych problemów. Został starannie wykonany, aby zapewnić płynne wrażenia i robi to bardzo dobrze.

Przesyłanie strumieniowe multimediów Plex do VLC

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo multimedia Plex do VLC, może to być łatwe lub trudniejsze w zależności od konfiguracji sieci. Ponieważ DLNA (protokół sieciowy używany przez Plex) jest domyślnie włączony i współpracuje z UPnP, VLC powinien być w stanie go odebrać bez problemu. Ale wiele osób miało problemy, więc niekoniecznie jest to najprostszy proces.

Po skonfigurowaniu wszystkiego:

 1. Otwórz VLC na zdalnym urządzeniu i wybierz „Wyświetl”.
 2. Wybierz „Lista odtwarzania” i przewiń w dół w lewym okienku, aż dojdziesz do „Sieć lokalna”.
 3. Wybierz „Universal Plug n’ Play” i poczekaj, aż pole po prawej stronie się zapełni.
 4. Wybierz foldery w prawym okienku, aby znaleźć multimedia do odtworzenia.
 5. Kliknij dwukrotnie określony nośnik i powinien zacząć grać od razu w VLC.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, media będą grać w VLC bez problemu. Jeśli prawy panel nie zapełnia się lub nie znajduje żadnych multimediów, sprawdź dwukrotnie, czy DLNA jest włączone w Plex Media Server. Przejdź do „Ustawienia i serwer” w Plex Media Server i upewnij się, że pole obok „Serwer DLNA” jest zaznaczone. Powinno być domyślnie. Włącz także „Bezpośrednie odtwarzanie” i „Bezpośredni strumień”, jeśli jeszcze nie są.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo multimedia Plex do odtwarzacza VLC, tak to robisz. Plex Media Player jest całkiem niezły, ale czasami lubimy to, co lubimy, i nie jest wstydem chcieć trzymać się rzeczy, które lubisz.