Jak przesyłać strumieniowo na Discord

Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach przesyłania strumieniowego wybór właściwej jest niezbędny do osiągnięcia najlepszych wyników. Możesz korzystać z usług online, takich jak YouTube, Twitch, a nawet popularnej aplikacji do czatowania Discord.

Discord to prawdopodobnie najlepsza usługa przesyłania strumieniowego na rynku. Dzięki niezrównanej jakości kompresji masz gwarancję stabilnego połączenia strumieniowego.

Poza tym czat głosowy pozostawia konkurencję w tyle. Oprócz doskonałej jakości i niezawodności jest dość łatwy w konfiguracji i jeszcze łatwiejszy w użyciu.

Jak przesyłać strumieniowo na Discord z komputera z systemem Windows

Pierwszym wymogiem do przesyłania strumieniowego z komputera za pomocą Discord jest posiadanie serwera Discord wyposażonego w co najmniej jeden kanał głosowy. Chociaż większość użytkowników uzyskuje dostęp do Discord w przeglądarce internetowej, strumieniowanie gier jest obecnie dostępne tylko za pośrednictwem samodzielnej aplikacji Discord.

Aby pobrać aplikację na komputer z systemem Windows, odwiedź stronę pobierania Discord i kliknij łącze Pobierz dla systemu Windows. Po zakończeniu pobierania uruchom plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Ten proces jest dość prosty i nie różni się od innych aplikacji.

Tworzenie własnego serwera Discord

Po zainstalowaniu aplikacji Discord na komputerze nadszedł czas, aby utworzyć konto i własny serwer Discord. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz aplikację Discord na swoim komputerze.

 2. Jeśli jeszcze nie utworzyłeś swojego konta Discord, możesz je teraz zarejestrować. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a skończysz za minutę lub dwie.

 3. Po zalogowaniu się do aplikacji w menu po lewej stronie zauważysz ikonę ze znakiem plus. Kliknij to.

 4. Pojawi się wyskakujące okno tworzenia serwera. Kliknij „Utwórz własne”.

 5. Teraz wprowadź nazwę swojego serwera i prześlij obraz, który będzie używany jako ikona serwera, a następnie kliknij przycisk Utwórz w prawym dolnym rogu wyskakującego okna.

 6. Poczekaj kilka sekund, aż Discord utworzy Twój serwer. Gdy to zrobisz, zobaczysz swój nowy serwer w menu po lewej stronie.

Teraz, gdy utworzyłeś swój serwer Discord, możesz wysyłać zaproszenia do znajomych, aby dołączyli. Możesz także dodać dodatkowe kanały tekstowe i głosowe, aby oddzielić różne tematy.

Na przykład możesz utworzyć kanał Reguły, aby nowi członkowie wiedzieli, co jest dozwolone, a co nie. Jeśli chcesz stworzyć dedykowany kanał głosowy tylko dla Ciebie i Twoich dwóch najlepszych przyjaciół, również możesz to zrobić.

Gry strumieniowe na Discord

Przesyłanie strumieniowe gry na Discord zajmuje tylko kilka sekund. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu do wykrywania gier Discord powinien rozpoznawać prawie każdą grę. Dzięki temu możesz rozpocząć transmisję jednym kliknięciem.

Zanim przejdziesz dalej, ważne jest, aby pamiętać, że darmowa wersja Discord obsługuje tylko rozdzielczości 480p i 720p. Aby móc przesyłać strumieniowo w rozdzielczości 1080p i wyższej, musisz subskrybować Discord Nitro. Usługa kosztuje tylko 9,99 USD/mies. lub 99,99 USD rocznie w zależności od preferencji.

Dotyczy to również liczby klatek na sekundę w strumieniu. Darmowa wersja jest zdolna do 15 i 30 klatek na sekundę, z bardzo pożądanymi 60 fps dostępnymi tylko dla subskrybentów Discord Nitro.

Po skonfigurowaniu serwera Discord nadszedł czas, aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe.

Udostępnianie ekranu, połączenia głosowe i wideo

Oprócz gier możesz także przesyłać strumieniowo zawartość swojego komputera. Discord umożliwia udostępnianie całego ekranu, pojedynczego okna lub aplikacji. Możesz także tworzyć połączenia głosowe i wideo, do których mogą dołączać Twoi znajomi.

Aby rozpocząć rozmowę, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz aplikację Discord na swoim komputerze.

 2. W menu po lewej stronie kliknij ikonę serwera, którego chcesz użyć.

 3. W menu po lewej stronie zobaczysz listę wszystkich kanałów, które utworzyłeś na serwerze Discord. Domyślnie jest tylko jeden kanał tekstowy (#ogólny) i jeden kanał głosowy (Ogólny).

 4. Kliknij kanał głosowy Ogólne, aby nawiązać połączenie głosowe z Discord.

 5. W lewym dolnym rogu aplikacji pojawi się wpis Połączenie głosowe. Aby rozpocząć rozmowę wideo, kliknij przycisk Wideo. Aby udostępnić ekran, kliknij przycisk Ekran.

 6. Po kliknięciu Wideo główna część ekranu przełączy się w tryb konwersacji i zobaczysz obraz z kamery.

 7. Po kliknięciu opcji Ekran pojawia się wyskakujące okienko. Pozwala wybrać aplikację, którą chcesz udostępnić. Możesz także wybrać ekran do wyświetlenia, jeśli masz więcej niż jeden.

 8. Po skonfigurowaniu tego wszystkiego Twoi znajomi mogą teraz dołączyć do Twojej rozmowy, wchodząc na Twój serwer i klikając kanał Ogólne.

 9. Aby przerwać połączenie, po prostu kliknij czerwoną ikonę Rozłącz u dołu aplikacji Discord.

Aby zatrzymać transmisję, po prostu przełącz się z powrotem na Discord, a transmisja zostanie wstrzymana. Aby zakończyć transmisję, kliknij ikonę Zatrzymaj transmisję obok wpisu gry w lewym dolnym rogu aplikacji. Będziesz także musiał ręcznie odłączyć swój kanał głosowy. Aby to zrobić, kliknij ikonę Rozłącz we wpisie Połączenie głosowe, który znajduje się tuż pod nazwą gry.

Jak przesyłać strumieniowo na Discord z komputera Mac

To praktycznie to samo, co przesyłanie strumieniowe na komputerze z systemem Windows. Wystarczy zainstalować samodzielną aplikację Discord dla systemu Mac OS X. Możesz użyć tego linku //discord.com/download i poszukać pliku instalacyjnego.

Po zainstalowaniu Discord na komputerze Mac, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami dla komputerów z systemem Windows, jak opisano powyżej.

Jak przesyłać strumieniowo na Discord z iPhone'a

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo grę (lub nawet inną aplikację) ze swojego iPhone'a, możesz łatwo użyć tej samej opcji udostępniania ekranu, której używaliśmy na komputerach PC i Mac.

Aby zainstalować wersję aplikacji Discord na iOS na swoim iPhonie, odwiedź Apple App Store.

Podczas instalacji aplikacji będziesz musiał się zalogować. Jeśli nie masz konta Discord, możesz je teraz utworzyć. Gdy to zrobisz i będziesz zalogowany, następnym krokiem jest utworzenie serwera Discord. Oto, co musisz zrobić.

 1. Otwórz aplikację mobilną Discord na swoim iPhonie.

 2. Z menu po lewej stronie dotknij ikony plusa.

 3. Stuknij Utwórz serwer.

 4. Wprowadź nazwę serwera i obraz, którego chcesz użyć jako ikony serwera, a następnie dotknij Utwórz serwer.

 5. Teraz aplikacja poprosi Cię o zaproszenie znajomych do dołączenia do Twojego serwera. Jeśli chcesz na razie to pominąć, dotknij "X" w lewym górnym rogu ekranu.

 6. Aplikacja przeniesie Cię teraz bezpośrednio na nowy serwer.

Po utworzeniu serwera Discord nadszedł czas, aby spróbować nawiązać połączenie.

 1. Otwórz aplikację Discord na swoim iPhonie.

 2. Stuknij ikonę menu hamburgera w prawym górnym rogu ekranu. To trzy poziome linie.

 3. Menu po lewej stronie pokazuje listę serwerów, które utworzyłeś, a także tych, które obserwujesz. Wystarczy dotknąć ikony serwera, a aplikacja Cię tam zabierze. Aby kontynuować, dotknij ikony własnego serwera.

 4. W głównej części ekranu zobaczysz istniejące kanały na swoim serwerze. Domyślnie jest jeden kanał tekstowy (#ogólny) i jeden kanał głosowy (Ogólny).

 5. Stuknij w Ogólny kanał głosowy.

 6. Pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie tej czynności, więc dotknij Dołącz do Voice. Być może będziesz musiał zezwolić Discord na dostęp do mikrofonu, głośnika i kamery na twoim urządzeniu. W każdym razie zobaczysz powiadomienie, jeśli tak jest.

 7. Gdy to zrobisz, zobaczysz ogólne połączenie głosowe w swojej aplikacji Discord.

 8. Aby włączyć połączenie wideo, wystarczy dotknąć ikony aparatu w lewym dolnym rogu ekranu.

 9. Aby zakończyć połączenie, dotknij czerwonej ikony w prawym dolnym rogu ekranu.

Jak przesyłać strumieniowo na Discord z urządzenia z Androidem

Podobnie jak użytkownicy iOS, użytkownicy Androida mogą korzystać z funkcji udostępniania ekranu w Discord, aby przesyłać strumieniowo gry z telefonu lub tabletu. Aby rozpocząć, otwórz Discord i przejdź do wybranego serwera. W przeciwieństwie do komputerowej wersji Discord, aplikacja mobilna nagrywa cały ekran.

Aby rozpocząć udostępnianie, wykonaj następujące czynności:

 1. Po wybraniu serwera po lewej stronie Discord, dotknij kanału głosowego, któremu udostępniasz, i dotknij „Dołącz do głosu”.

 2. Gdy dołączysz do kanału głosowego, na dole ekranu zobaczysz ikonę, która wygląda jak telefon ze strzałką. Dotknij go.

 3. W następnym oknie dotknij „Rozpocznij teraz”, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia udostępniania.

Teraz, po rozpoczęciu udostępniania ekranu, możesz przejść do szuflady aplikacji w telefonie, otworzyć grę lub aplikację, którą chcesz udostępnić, a Discord prześle to wszystko na żywo. Kiedy będziesz gotowy, aby przestać przesyłać strumieniowo, wróć do Discord i dotknij „Zatrzymaj udostępnianie”.

Oczywiście możesz także dotknąć czerwonego przycisku zakończenia połączenia, aby zatrzymać udostępnianie ekranu i opuścić kanał głosowy.

Jak przesyłać strumieniowo na Discord z Chromebooka

Chromebooki to zasadniczo dostosowane przez Google urządzenia z Androidem w obudowie laptopa. W tym sensie pobieranie i używanie aplikacji Discord jest takie samo, jak w przypadku dowolnego smartfona i tabletu z systemem Android. Najpierw pobierz aplikację z Google Play, a następnie sprawdź „Jak przesyłać strumieniowo na Discord z iPhone'a” w dalszej części tego artykułu.

Często Zadawane Pytania

Chociaż Discord ma przyjazny dla użytkownika interfejs, sprawy mogą się nieco skomplikować. W przypadku, gdy nie odpowiedzieliśmy już na wszystkie Twoje pytania, zamieściliśmy tę sekcję, aby pomóc Ci w staraniach o przesyłanie strumieniowe.

Ile osób może dołączyć do mojej transmisji na żywo na Discord?

Discord oficjalnie dopuszcza 10 osób. Ale obecnie w Twoich transmisjach na żywo może uczestniczyć nawet 50 osób. Firma zwiększyła liczbę widzów podczas epidemii koronawirusa w 2020 r. i stwierdziła, że ​​zwiększona liczba pozostanie tak długo, jak będzie to konieczne.

Gra, w którą gram, się nie wyświetla. Co mogę zrobić?

Jeśli używasz komputera, na początku możesz nie widzieć gry, w którą grasz. Na szczęście jest łatwe rozwiązanie. Przejdź do ustawienia „Aktywność w grach” w Discord i dodaj swoją grę z menu rozwijanego. Pełny samouczek znajdziesz w naszym artykule tutaj.

Mój komputer nie pozwala mi na udostępnianie ekranu na Discordzie. Jak to naprawić?

Jeśli nie możesz udostępniać na Discord, dzieje się tak z powodu ustawienia. Zasadniczo Discord nie ma uprawnień do nagrywania twojego ekranu.

Użytkownicy komputerów Mac mogą to łatwo naprawić, otwierając Preferencje systemowe i aktywując Discord w ustawieniach Prywatność i bezpieczeństwo. Musisz kliknąć „Nagrywanie ekranu” w Ustawieniach, aby przyznać Discord odpowiednie uprawnienia. Jeśli początkowo nie możesz zaznaczyć tego pola, kliknij ikonę kłódki w lewym dolnym rogu wyskakującego okna i wprowadź hasło do komputera Mac.

Użytkownicy komputerów PC będą musieli uruchomić aplikację jako administrator. Otwórz Discord i kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację na pasku narzędzi. Kliknij „Więcej”, a następnie „Uruchom jako administrator”.

Gdy tylko Discord otrzyma odpowiednie uprawnienia, możesz udostępnić swój ekran.

Streaming bez opóźnień

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci nauczyć się streamować na Discordzie. Robienie tego na komputerach z systemem Windows i Mac jest dość proste po skonfigurowaniu serwera.

Udało Ci się skonfigurować streaming na Discord? Czy aplikacja mobilna jest dla Ciebie wystarczająco przydatna? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.