Jak przesyłać strumieniowo muzykę przez Chromecasta

Można by Ci wybaczyć myślenie, że Chromecast dotyczy filmów i telewizji. Nie jest i jest w stanie zrobić więcej. Jedną z pozornie niedostatecznie wykorzystywaną funkcją jest możliwość strumieniowego przesyłania muzyki przez Chromecasta. Jeśli Twój telewizor ma dobre głośniki lub masz głośnik przestrzenny lub listwę dźwiękową, słuchanie muzyki przez telewizor jest najważniejszym elementem korzystania z tego urządzenia.

Jak przesyłać strumieniowo muzykę przez Chromecasta

Masz kilka sposobów na strumieniowe przesyłanie muzyki do Chromecasta. Możesz korzystać z Muzyki Google Play, możesz użyć innej aplikacji i możesz przez nią przesyłać strumieniowo swoje lokalne treści.

Przesyłaj muzykę przez Chromecast

Jeśli zamierzasz przesyłać dużo muzyki, możesz rzucić okiem na Chromecast Audio. To dedykowane urządzenie do przesyłania strumieniowego bezpośrednio do zestawu głośników. Łączy się ze smartfonami, tabletami, komputerami i wszystkim, co ma wtyczkę jack. Jeśli Twój telefon nadal ma jedno z tych złączy, może to być bardziej zgodne z Twoimi upodobaniami.

Jeśli od czasu do czasu będziesz streamować, standardowy Chromecast jest w stanie to zrobić. Przesyłanie muzyki jest tym samym, co przesyłanie czegokolwiek. Upewnij się, że urządzenie źródłowe i Chromecast są w tej samej sieci bezprzewodowej i mogą się ze sobą komunikować.

Kiedyś mogliśmy łatwo przesyłać muzykę z Muzyki Google Play, ale teraz usługa już nie istnieje. Zamiast tego YouTube przejął rolę domyślnej usługi muzycznej dla urządzeń z Androidem. Na szczęście zadziała to również z iPhone'ami.

Aby przesyłać muzykę z Androida lub iPhone'a:

 1. Otwórz YouTube i zacznij odtwarzać muzykę, którą lubisz.
 2. Stuknij ikonę Cast w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz swoje urządzenie Chromecast.

 4. Muzyka zacznie grać natychmiast.

Dźwięk powinien być odtwarzany bezpośrednio z aplikacji przez głośniki telewizora.

Przesyłaj strumieniowo muzykę za pomocą aplikacji przez Chromecast

Jeśli nie chcesz korzystać z YouTube, nie musisz. Istnieje wiele aplikacji, których możesz użyć do strumieniowego przesyłania dźwięku do telewizora. Od Spotify po Pandorę, masz wiele opcji muzycznych. W tej sekcji przeprowadzimy Cię przez proces przesyłania naszych ulubionych.

Przesyłaj muzykę Spotify do Chromecasta

Spotify to popularna usługa przesyłania strumieniowego z płatną i bezpłatną subskrypcją. Tym, co czyni go jeszcze lepszym, jest to, że możesz przesyłać muzykę z iPhone'a, Androida, a nawet komputera.

 1. Zainstaluj Spotify na urządzeniu, z którego chcesz przesyłać, jeśli jeszcze go nie masz.
 2. Wybierz dźwięk, który chcesz odtwarzać w Spotify.
 3. Wybierz Urządzenia i wybierz Chromecasta z listy.

Ikona przesyłania różni się nieco w Spotify od innych usług.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo z przeglądarki internetowej, musisz otworzyć odtwarzacz internetowy Spotify. Następnie odtwórz utwór lub playlistę i dotknij ikony Cast. Wybierz urządzenie Chromecast i gotowe.

Spotify sprawia, że ​​strumieniowe przesyłanie muzyki na urządzenie Chromecast jest naprawdę proste.

Przesyłaj strumieniowo Pandorę do Chromecasta

Jeśli wolisz Pandorę od innych usług, możesz również łatwo przesyłać strumieniowo do Chromecasta.

Wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Otwórz Pandorę na smartfonie i zacznij odtwarzać muzykę, której chcesz posłuchać.
 2. Stuknij ikonę Cast w prawym dolnym rogu.

 3. Dotknij na swoim urządzeniu Chromecast.

Twoja muzyka zacznie się automatycznie odtwarzać, gdy tylko połączysz ją z urządzeniem Chromecast.

Amazon Prime Music na Chromecast

Inną opcją, którą masz do dyspozycji, jest przesyłanie Amazon Prime Music do Chromecasta.

Podobnie jak w przypadku innych usług, rozpoczęcie przesyłania jest naprawdę proste. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz Pandorę i zacznij odtwarzać muzykę, której chcesz słuchać.
 2. Stuknij ikonę Cast w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij na swoim urządzeniu Chromecast.

Podobnie jak w przypadku innych wspomnianych usług przesyłania strumieniowego, Twoja muzyka zacznie być automatycznie odtwarzana przez głośniki podłączone do urządzenia Chromecast.

Rozwiązywanie problemów

Tak wspaniała technologia jak odlewanie; Chromecast nie zawsze jest doskonały. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja muzyka nie jest od razu odtwarzana przez głośniki, możemy podjąć pewne kroki, aby działała prawidłowo.

Po pierwsze, najczęstszym powodem braku połączenia jest internet. Jasne, prawdopodobnie wiesz, że większość urządzeń wymaga połączenia z Internetem. Jednak wiele osób ma problem z połączeniem się z tą samą siecią. Sprawdź, czy oba urządzenia są w tej samej sieci (albo 2,4 GHz lub 5 GHz). To najczęstszy problem, gdy urządzenia Chromecast nie ma na liście urządzeń.

Następnie, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się połączyć, zacznij od całkowitego przełączenia sieci Wi-Fi. Powolna lub niespójna sieć spowoduje problemy.

Jeśli Twoja muzyka po prostu nie będzie odtwarzana, ale urządzenia są połączone, możesz mieć problem z ustawieniami zabezpieczeń. Usługa przesyłania strumieniowego będzie wymagała pozwolenia na dostęp do Twojego Chromecasta. Najłatwiejszym sposobem określenia, które uprawnienia są potrzebne, jest otwarcie Ustawień na iPhonie lub Androidzie i przejście do aplikacji do przesyłania strumieniowego, z którą pracujesz (możesz wpisać nazwę w pasku wyszukiwania w obu systemach operacyjnych). Następnie sprawdź wymagane uprawnienia.

Jeśli nadal masz problemy, możesz użyć aplikacji Google Home, aby ponownie połączyć smartfon z urządzeniem Chromecast.

Często Zadawane Pytania

Chociaż rzucanie jest dość proste, można się wiele nauczyć. Jeśli masz więcej pytań, czytaj dalej!

Które aplikacje muzyczne są zgodne z Chromecastem?

Większość aplikacji muzycznych jest zgodna z urządzeniami Chromcast. Problem występuje z iOS i Chromecastem, które nie współpracują dobrze. Oznacza to, że jeśli próbujesz podłączyć Apple Music, Twój Chromecast nigdy nie pojawi się na liście dostępnych urządzeń.

Czy mogę przesyłać strumieniowo filmy do Chromecasta?

Absolutnie! Podczas gdy niektóre aplikacje lub urządzenia (takie jak produkty Apple) mogą nie oferować takiej opcji, większość daje. Znajdź filmy, programy telewizyjne lub filmy, które chcesz przesyłać strumieniowo, i dotknij ikony Cast, tak jak pokazaliśmy Ci w usługach muzycznych.

Strumieniowe przesyłanie muzyki przez Chromecasta jest odświeżająco proste i masz kilka opcji, jak to zrobić. Masz na to inne sposoby? Powiedz nam poniżej, jeśli tak!