Jak zmienić kilometry na mile w Strava

Strava to aplikacja, która ułatwia biegaczom i rowerzystom wyznaczanie tras i śledzenie postępów. Pokazuje różne statystyki, w tym pokonany dystans.

Jak zmienić kilometry na mile w Strava

Możesz to sprawdzić w jednej chwili i możesz przełączać się między dwoma pomiarami – kilometrami i milami.

Aplikacja przeszła wiele zmian w poprzednich latach, a jej twórcy wciąż dodają nowe funkcje. Na przykład kiedyś trudno było śledzić odległość trasy w sposób inny niż kilometry. Ostatnie aktualizacje naprawiły to i bardzo łatwo było przełączać się między różnymi pomiarami.

W tym artykule dowiesz się, jak zmienić wartości z kilometrów na mile i odwrotnie. Zawiera również kilka przydatnych wskazówek dotyczących aplikacji.

Jak zmienić kilometry na mile?

Dzięki najnowszym aktualizacjom łatwo jest dostosować swoje preferencje. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach na swoim profilu Strava, na przykład:

 1. Zaloguj się do swojego profilu Strava.
 2. W prawym górnym rogu ekranu najedź na swoje zdjęcie profilowe. Powinno pojawić się menu rozwijane.

  ustawienia Stravy

 3. Wybierz Ustawienia. Informacje o Twoim profilu powinny się otworzyć, wyświetlając różne menu po lewej stronie ekranu.

  Strava mój profil

 4. Znajdź „Preferencje wyświetlania” i otwórz je.
 5. Wybierz Jednostki i miary.

  preferencje wyświetlania Strava

 6. Tutaj możesz wybrać jedną z dwóch kombinacji: Kilometry i Kilogramy lub Mile i Funty.
 7. Wybierz „Zapisz”.

Po wybraniu preferowanych pomiarów wszystkie jednostki w Twoim profilu zostaną przekonwertowane na wybrane przez Ciebie wymiary. Nawet jeśli masz dane zapisane w innym pomiarze, aplikacja je przekonwertuje.

Zmiana jednostek i miar w „Moich trasach”

Tworząc nową trasę na mapie „Moje trasy”, możesz również przełączać się między kilometrami i milami. Nie wpłynie to na ogólny profil, ponieważ dotyczy tylko pokonanej trasy.

Oto jak możesz wprowadzić tę zmianę:

 1. Uzyskaj dostęp do swojego profilu Strava.
 2. Najedź na „Eksploruj” w lewym górnym rogu ekranu. Pojawi się menu rozwijane.
 3. Wybierz „Moje trasy”.

  strava moje trasy

 4. Jeśli chcesz zamienić pomiary w już wykonanych trasach, wybierz jeden z listy. Następnie wybierz przycisk „Edytuj”.

  Strava edytuj trasę

 5. Jeśli chcesz utworzyć trasę od podstaw, wybierz „Utwórz nową trasę”. Otworzy się mapa.

  Strava nowa trasa

 6. Po lewej stronie ekranu wybierz „Ustawienia” (ikona koła zębatego).
 7. Gdy pojawi się menu ustawień, znajdź segment „Jednostki”. Zobaczysz dwa przyciski – „km” pokaże kilometry, a „mi” pokaże mile.

  Strava km do mi

 8. Wybierz jeden, a pomiary zostaną automatycznie przełączone.

Więcej wskazówek dotyczących Stravy

Jeśli lubisz korzystać ze Strava, wypróbuj inne funkcje, dzięki którym bieganie i jazda na rowerze będą jeszcze przyjemniejsze.

Wyzwania

Jeśli masz pasję do rywalizacji, aplikacja oferuje wrażenia podobne do gry. Spróbuj sprostać wyzwaniom i rywalizuj z innymi użytkownikami, aby zobaczyć, kto jest najszybszy lub kto może biegać lub jeździć na rowerze na najdłuższych dystansach.

Każdego miesiąca masz do wyboru różne wyzwania, a Ty zdobywasz nagrody i osiągnięcia. Niektóre nagrody przychodzą nawet w gotówce. Możesz odwiedzić stronę wyzwań Strava i wybrać wyzwanie, które będzie pasować do Twojego stylu treningu.

Strava wyzwania

Dodaj działania

W prawym górnym rogu ekranu widoczna jest pomarańczowa ikona plusa. Po najechaniu na nią możesz zobaczyć dostępne opcje Strava. Po wybraniu opcji „Dodaj wpis ręczny” możesz napisać krótki raport dotyczący trasy biegowej lub rowerowej. Możesz również nadać mu nazwę i opis, aby wszyscy znajomi mogli to sprawdzić.

Twórz trasy i sprawdzaj mapy popularności

W menu „Moje trasy” możesz sprawdzić najpopularniejsze trasy w Twoim mieście lub ulubionym terenie do biegania. Możesz przeglądać mapy popularności i dowiedzieć się, gdzie większość ludzi lubi biegać lub jeździć na rowerze i dlaczego.

Aplikacja automatycznie utworzy dla Ciebie nowe trasy, gdy zdecydujesz się na punkt A i punkt B. Możesz zobaczyć, czy któryś z Twoich znajomych również korzysta z tej samej trasy.

segmenty stravy

Wyszukaj segmenty lub stwórz własne

W menu Eksploruj -> Eksploruj segment możesz wyszukać wszystkie segmenty w określonej lokalizacji. Segmenty to małe części trasy tworzone przez użytkowników. Kiedy tworzysz segment publiczny, każdy może go zobaczyć. Możesz także znaleźć segmenty innych osób, zobaczyć ich wyniki i tworzyć tabele wyników, w których możesz porównywać wyniki i rywalizować.

Twoje powiedzenie

Jaka jest twoja ulubiona funkcja Strava? Czy lubisz wypróbowywać różne aktywności, tworzyć trasy, rywalizować lub po prostu spacerować? Zostaw komentarz poniżej, aby podzielić się swoim doświadczeniem.